Kalkulator kredytu hipotecznego

Finansowanie budowy domu – na jakie koszty się przygotować?

Każdy inwestor zawsze zastanawia się, ile kosztuje budowa domu w bieżącym roku. Próbuje określić dokładne koszty, na jakie powinien się przygotować. Finansowanie budowy domu należy odpowiednio zaplanować, więc warto jest wstępnie oszacować konkretną kwotę, jaka obejmie realitest kalkulator-kredytu-hipotecznegozację danego planu.

Finansowanie budowy domu może przebiegać w różny sposób i zależy przede wszystkim od możliwości samego klienta. Trudno jest jednak samodzielnie określić koszt budowy domu. Konieczne jest poznanie chociażby dokładnych cen materiałów budowlanych i robocizny, które przecież z roku na rok się zmieniają. Warto, by finansowanie budowy domu było oparte o informacje zasięgnięte z wiarygodnych, sprawdzonych źródeł.

Jak poznać koszt budowy domu?

Przede wszystkim trzeba mieć na uwadze, że to, ile kosztuje budowa domu jest zależne od wielu czynników. Nie można podać jednej, konkretnej kwoty, która będzie uniwersalną odpowiedzą na to pytanie. Takie pytanie może zadać osoba, które chce poznać koszt budowy domu o powierzchni 100m2, a także osoba, która chce wybudować rezydencję większą niż 300 metrów kwadratowych. Jest jednak kilka sposobów na to, by każda z tych osób poznała odpowiedź na swoje pytanie i z łatwością oszacowała finansowanie budowy domu.

Kalkulator budowy domu

Kalkulator budowlany to świetne narzędzie, które pozwoli Państwu poznać dokładny koszt budowy domu do stanu deweloperskiego. Został on przygotowany przez profesjonalistów firmy New-House i działa, jako darmowe intuicyjne narzędzie dostępne dla każdego zainteresowanego. Jeżeli chcą Państwo wiedzieć, jak duże finansowanie budowy będzie konieczne, warto z niego skorzystać. Jest on dostępny pod adresem: https://new-house.com.pl/kalkulator-budowy-domu.

Jak korzystać z kalkulatora budowlanego? To proste narzędzie, a jego obsługa nie zajmie Państwu dłużej niż pięć minut. Po wejściu w podany wyżej link wyświetli się Państwu kalkulator budowy domu, z sześcioma krótkimi podpunktami do wypełnienia.

Podaj powierzchnię użytkową domu – bez względu na to, czy interesuje Państwa koszt budowy domu o powierzchni 100m2 czy też 300m2, można skorzystać z naszego narzędzia. Kalkulator oblicza ostateczną cenę zgodnie z podanym przez Państwa metrażem planowanej realizacji.

Podaj województwo – firma New-House działa na terenie całego kraju, więc mogą Państwo wybrać dowolne miejsce. Po kliknięciu w rubrykę wyświetlą się dostępne województwa, wystarczy wybrać jedno z nich.

Wybierz rodzaj domu – koszt budowy domu do stanu deweloperskiego jest zależny od tego, jaki rodzaj budynku ma być realizowany. Najmniejszy koszt za metr kwadratowy powierzchni użytkowej będzie gwarantował dom z poddaszem. Nieco droższy jest dom parterowy, a później dom piętrowy.

Wybierz rodzaj dachu – kalkulator budowlany potrzebuje również informacji o tym, jaki dach ma być wykonany przy budowie. Znacząco wpływa to na ostateczny koszt realizacji.

Wybierz rodzaj stropu – warto także określić, jaki ma zostać wykonany strop. Jednak, jeśli jeszcze nie podjęli Państwo takiej decyzji, można zaznaczyć również opcję „nie wiem”. Szacowany koszt budowy domu do stanu deweloperskiego i tak zostanie dla Państwa określony.

Wybierz garaż – istotną kwestią jest również to, czy realizacja ma obejmować również budowę garażu, a jeśli tak – ile stanowisk ma on obejmować.

Po określeniu tych informacji, kalkulator obliczy dla Państwa szacunkową kwotę realizacji wymarzonej budowy. Wykonywane obliczenia są oparte o aktualne ceny robocizny i materiałów budowlanych, więc wyniki są jak najbardziej aktualne. Dzięki nim będą mogli Państwo lepiej zaplanować finansowanie budowy domu. Obliczenia zostaną przesłane na podany przez Państwa adres mailowy.

Gotowy projekt domu jednorodzinnego

Drugim polecanym przez nas rozwiązaniem jest zapoznanie się z gotowymi do realizacji projektami domów jednorodzinnych. Firma New-House ma szeroko wyposażoną bazę projektową, z której mogą Państwo skorzystać po wejściu w link: https://new-house.com.pl/projekty-domow. Są to projekty z gotową wyceną, dzięki czemu z łatwością poznają Państwo koszt budowy domu.

Gotowe projekty domów od New-House są podzielone na konkretne sekcje, dzięki czemu łatwiej będzie znaleźć ofertę dopasowaną do indywidualnych potrzeb. Interesuje Państwa koszt budowy domu o powierzchni 100m2? Tutaj znajdą Państwo takie projekty. Są również dostępne domy do 200m2 oraz domy do 300m2, a także domy bliźniacze i wille powyżej 300 m2. Jest także dostępny podział pod kątem rodzaju budowy domu oraz kosztu jego realizacji. Po wejściu w wybrany projekt będą Państwo mogli sprawdzić, jaką cenę ma gotowy projekt domu jednorodzinnego, a także poznać koszt budowy domu do stanu deweloperskiego. Firma New-House oferuje także poznanie kwoty raty miesięcznej za realizację. Jeżeli natomiast interesuje Państwa kompleksowa budowa domu, wystarczy kliknąć w odnośnik „Zamawiam szczegółową wycenę”.

Finansowanie budowy domu – najczęstsze sposoby

Wiedząc już, ile kosztuje budowa domu, warto zaplanować samo finansowanie. Wśród inwestorów stosowane są różne sposoby, by temu sprostać. Część osób może pozwolić sobie na finansowanie budowy z własnych środków, które wcześniej udało się zgromadzić. Zdarza się to jednak dość rzadko, większość osób korzysta z dodatkowych źródeł wsparcia. Młode małżeństwa są często przy budowie domu wspierane przez najbliższą rodzinę – rodziców i teściów. W takim wypadku warto pamiętać, że przekazanie darowizny bez odprowadzania należnego podatku jest możliwe wyłącznie w pierwszej linii pokrewieństwa.

Coraz więcej osób decyduje się również na to, by finansowanie budowy domu pokryć z kwoty uzyskanej ze sprzedaży dotychczasowego lokum. Zauważymy, że inwestorzy zdecydowanie bardziej wolą mieć własny dom jednorodzinny niż mieszkanie w bloku, dlatego decydują się na taką zmianę. Pieniądze uzyskane ze sprzedaży mieszkania pozwalają często na pokrycie dużej części kosztów realizacji budowy.

Mimo wszystko wciąż większość osób decyduje się na finansowanie budowy domu z pieniędzy uzyskanych z kredytu. Jest to zobowiązanie na lata i wiele osób się tego boi, ale czasami jest jedynym możliwym rozwiązaniem.

Kompleksowa budowa domu z firmą New-House

Jeżeli poszukują Państwo firmy, która sprawnie i profesjonalnie przeprowadzi budowę wymarzonego przez Państwa domu – zachęcamy do współpracy z firmą New-House. Zajmujemy się kompleksową budową domów jednorodzinnych od 1991 roku. Mamy za sobą wiele udanych współprac i nie mniej zadowolonych klientów. Aby poznać nasze referencje wystarczy wejść w link: https://new-house.com.pl/referencje - już ponad 200 klientów zdecydowało się ocenić współpracę z nami. Z kolei, jeśli chcą Państwo zobaczyć przykładowe domy wykonywane kompleksowo przez naszą firmę, to zapraszamy na stronę: https://new-house.com.pl/realizacje.

Zachęcamy do współpracy. Wykonujemy budowę domu do stanu deweloperskiego w sześć miesięcy, natomiast dom pod klucz realizujemy w dziewięć miesięcy. Na wykonaną przez pracę oferujemy 10 lat gwarancji. W przypadku ewentualnych pytań o finansowanie budowy domu lub o nasze usługi, zapraszamy do kontaktu. Jesteśmy dostępni codziennie w godzinach 7-21. Nasze dane są dostępne pod adresem: https://new-house.com.pl/kontakt.

Kontakt

Jesteśmy do dyspozycji 7 dni w tygodniu, od 7:00 do 21:00.

Chętnie odpowiemy na każde pytanie.
Zachęcamy do kontaktu.

kontakt90@new-house.com.pl

+48 504 125 130

r_skulimowski_contact_section_new