alert
Pozdrawiamy Zespół New-House

Referencje

Blisko 100 Klientów wystawiło naszej firmie pozytywne referencje.
Zachęcamy do zapoznania się z nimi.

***********************************************

Elżbieta i Antoni Idzikowscy Krępica, 5 czerwca 2017

Witamy

Chcieliśmy wyrazić nasze  wielkie uznanie dla profesjonalizmu i zaangażowania Pana Majstra Mirosława Pieńkoszewskiego i jego zespołu pracowników- murarzy. Pan Mirek niejednokrotnie służył nam doradztwem przy budowie. Wykonuje swoje obowiązki nie tylko starannie, ale również wykazuje inicjatywę w przypadku, gdy projekt budowy rozmija się z praktycznymi rozwiązaniami .

Jesteśmy pod wrażeniem jego zdolności organizacyjnej i sumienności ,  jak również rzetelności jego ekipy.

Ponadto z życzliwością zawsze  odnosił się do nas jako inwestorów i zawsze znajdował czas by odpowiedzieć na nasze  wątpliwości i zapytania. Jesteśmy bardzo zadowoleni ze współpracy z panem Mirkiem i jego zespołem. Nasza ocena jest spójna z zatrudnionym przez nas  Inspektorem  Nadzoru Inwestorskiego .

Proszę przekazać w naszym imieniu serdeczne podziękowania Panu Mirkowi i jego ekipie .

Pozdrawiamy

Elżbieta i Antoni Idzikowscy

Przemysław Boruch Warszawa Wawer, 28 lutego 2017

Z przyjemnością chciałbym zarekomendować firmę New-House sp. z o.o. sp. k. jako rzetelnego partnera i doradcę przy budowie mojego pierwszego domu. New-House zawsze wywiązywał się z deklarowanych terminów kompleksowo budując dom do stanu deweloperskiego. Byłem bardzo mile zaskoczony bardzo dobrym kontaktem z właścicielem tak dużej firmy – p. Robertem Skulimowskim, który zawsze odbierał telefon, służył radą i odpowiadał ze spokojem i wyrozumiałością (jak się później okazywało) nawet na najbardziej banalne pytania. Drobne uwagi i poprawki były naprawiane natychmiast bez zbędnej polemiki.

Każdy kto chciałby zbudować dom ograniczając swoje zaangażowanie do minimum powinien skorzystać z usług New-House.

Pozdrawiam,
Przemysław Boruch
(nr tel.dostępny w New-House)

Monika i Wojciech Radzikowscy Borzęcin Mały, 10 października 2016

Niniejszym chcielibyśmy zarekomendować New-House Pana Roberta Skulimowskiego jako solidną i rzetelną firmę.  W 2015 roku powierzyliśmy kompleksowe wybudowanie domu w Borzęcinie Małym firmie New-House . W naszym uznaniu poziom obsługi przed jak i po sprzedażowy świadczy o jak najwyższym profesjonalizmie.

Szczególne podziękowania  dla Pana Roberta Skulimowskiego, który zawsze służył nam radą i rozwiązywał w trybie ekspresowym wszelkie problemy jakie pojawiały się w trakcie budowy.

Serdecznie polecamy współpracę z firmą New-House Roberta Skulimowskiego

Monika i Wojciech Radzikowscy.

Halina Wójcicka-Kościuk Zakościele, 23 września 2016

Firma Budowlana New-House Sp. z o.o. ul. Twórcza 36 w Warszawie była wykonawcą budowy naszego domu we wsi Zakościele gm. Inowłódz, w okresie od grudnia 2015 do lipca 2016 roku. Zakres robót budowlanych obejmował stan surowy i prace deweloperskie z podziałem na etapy. Wszystkie wykonane prace odpowiadają naszym oczekiwaniom i są zgodne z projektem. Firmę cechuje dobra organizacja pracy, terminowość, profesjonalizm wykonania i obsługi. 
Mam przyjemność podziękować Firmie New-House za sprawne i fachowe wybudowanie naszego domu. W oparciu o wysoką jakość wykonanych prac, solidność, terminowość oraz konkurencyjność cenową, pragnę polecić w/w Firmę wszystkim Zleceniodawcom poszukującym godnej zaufania oraz rzetelnej Firmy Budowlanej. 

Jeszcze raz dziękujemy za bardzo dobrą współpracę i życzymy samych dobrych realizacji, które przyniosą satysfakcjonujące wyniki finansowe dla Firmy. 
Z poważaniem 

Halina Wójcicka-Kościuk

Gosia i Łukasz Banaszek Londyn, 18 września 2016

W lutym 2015 zaczęła się nasza współpraca z firmą New House i od początku była bardzo udana. Mieszkamy w Londynie więc trudno nam było osobiście skompletować wszystkie dokumenty potrzebne do rozpoczęcia budowy. 
Firma New House bardzo nam pomogła w uzyskaniu wszystkich niezbędnych dokumentów, w tym pozwolenie na budowę. W związku z tym, że mieszkamy za granicą nie mieliśmy możliwości spotkać się osobiście, firma New House i tak zgodziła się na nasza współprace, która opierała się wyłącznie na kontakcie email i telefonicznym. Pan Robert Skulimowski zawsze był dostępny telefonicznie bez względu na pore dnia i dzień tygodnia.

Firma New House bez wątpliwości zasługuje na dobrą opinię. Wysoko oceniamy jakość wykonywanych prac i brak opóźnień. 

Dziękujemy i pozdrawiamy serdecznie 

Gosia i Łukasz Banaszek

Aleksandra i Mateusz Nowak Szczecin, 8 września 2016

Nasza przygoda z firmą New-House zaczęła się w czerwcu 2015 roku. Już po pierwszej rozmowie z Panem Robertem Skulimowskim wiedzieliśmy, że nie będziemy żałować swojego wyboru.Firma New-House wykazała pełen profesjonalizm na każdym realizowanym etapie. Najpierw bezstresowe przejście machiny urzędniczej i uzyskanie pozwolenia na budowę (zrobili to po prostu za nas), a następnie budowa od podstaw naszego domu. Bogate doświadczenie w branży budowlanej, duże zaangażowanie w powierzone im zadania oraz ich kompetencja sprawiła, że wizyty na budowie sprowadzały się jedynie do obserwacji jak dom pnie się w górę. O nic nie musieliśmy się martwić. Zakup wszelkich materiałów na czas jak również cała logistyka była po stronie wykonawcy i mimo, że firma jest z Warszawy poradziła sobie znakomicie. Dom praktycznie budował się „sam” (pozdrawiamy ekipę murarzy i Pana Adama J). Wszystkie prace wykonane były terminowo. Firma New-House wykazała się bardzo dobrą organizacją. Polecamy! Wszystkim pracownikom firmy New House, którzy uczestniczyli w naszym projekcie BARDZO DZIĘKUJEMY!!! Pozdrawiamy Aleksandra i Mateusz Nowak

Kasia i Tomek Raszyn, 24 czerwca 2016

Firma New-House i jej właściciel Pan Robert Skulimowski jest bez wątpienia partnerem godnym polecenia na każdym etapie realizacji budowy domu. W bezstresowy sposób pomógł nam przejść przez poszczególne etapy tej inwestycji działając rzetelnie, terminowo oraz dając gwarancję ustalonej ceny i jakości wykonanych prac. Poszczególne ekipy, dysponujące odpowiednim kapitałem zarówno technicznym jak i ludzkim niezbędnym do realizacji powierzonych zadań, pracowały sprawnie. Przyjazna atmosfera, indywidualne podejście oraz bardzo dobry kontakt z właścicielem firmy, jak również poszczególnymi wykonawcami pozwalały na bieżące dokonywanie uzgodnień, wprowadzanie korekt oraz wyjaśnianie wszelkich innych kwestii pojawiających się w trakcie budowy. Panie Robercie, bardzo dziękujemy za owocną współpracę!!!

Magdalena i Przemysław Fedorowscy Owczarnia, 16 czerwca 2016

Z największą przyjemnością chcielibyśmy wyrazić nasze uznanie dla Pana Roberta Skulimowskiego i całej firmy New-House za pełen profesjonalizm przy budowie naszego domu. Nie jest to pierwszy raz, kiedy budujemy/remontujemy nieruchomość, ale zdecydowanie pierwszy raz, kiedy będzie nam żal, że budowa dobiegła już końca! Współpraca przebiegała bez najmniejszych zastrzeżeń. Jeśli nawet pojawiały się jakieś drobne „problemy” – wszystko było na bieżąco wyjaśniane i rozwiązywane. Zawsze mogliśmy liczyć na fachową wiedzę Pana Roberta i jego pracowników. Budowa domu trwała 8 miesięcy, bez żadnego przestoju. Każda z kolejnych ekip, które pracowały przy naszym domu – to fachowcy pierwszej klasy! Do tego – na co zawsze zwracamy uwagę – wszyscy przestrzegający porządku, szanujący narzędzia i czas pracy. Panie Robercie – bardzo za wszystko dziękujemy! Może być Pan pewien, że nie jest to ostatnia inwestycja, którą wspólnie zrealizujemy! Jak budować – to tylko z New-Housem! Z poważaniem, Magdalena i Przemysław Fedorowscy

Patrizio Warszawa, 14 czerwca 2016

Wybitna obsluga klienta! Witam, Pisze do Pana żeby pochwalić pracownice działu obsługi klienta:ewa.klemanow@new-house.com.pl Niesamowita cierpliwość i chęć w podaniu informacji których potrzebowałem.Gdyby wszystkie obsługi klienta były tak życzliwe i pomocne nasz Świat byłby lepszym miejscem. Dobra obsługa klienta to podstawa do owocnego Biznesu. Pozdrawiam, Patrizio

Anna i Piotr Kujawa Józefów, 1 czerwca 2016

Pierwszy kontakt z New House nawiązaliśmy w październiku 2014 roku. Nasze marzenie wydawało się niemożliwe do spełnienia – Boże Narodzenie 2015 roku chcemy spędzić w nowym domu. Pierwotnie budowę planowaliśmy realizować rok później, ale ze względu na to, że w lutym na świat miała przyjść nasza córeczka, zdecydowaliśmy się przyspieszyć budowę. Nie mieliśmy niczego oprócz okropnie zarośniętej działki z domem do wyburzenia. Wiedzieliśmy jedno – mając w domu niemowlę, nie będziemy w stanie jeździć codziennie na budowę, organizować dostaw i prac kolejnym ekipom. Potrzebowaliśmy pomocy fachowców.

New House od samego początku zachwycało. Przemiły Właściciel, który cierpliwie i jasno odpowiadał na pytania, dokładna wycena kosztów budowy, to tylko niektóre czynniki, które spowodowały, że zdecydowaliśmy się na wstępne spotkanie. Pan Robert Skulimowski podczas spotkania wyjaśnił nam wiele istotnych kwestii związanych z budową oraz wskazał możliwe problemy, co dla nas, całkowitych laików, okazało się bezcenne. Gdy wspomnieliśmy o proponowanym przez nas terminie ukończenia prac, usłyszeliśmy „dobrze”. Spojrzeliśmy wtedy po sobie z niedowierzaniem. Naprawdę da się uprzątnąć działkę, uzyskać wszelkie pozwolenia, wybudować dom i przeprowadzić się w 14 miesięcy? Nie mieliśmy nic do stracenia, ponieważ New House nie pobiera zaliczek. Umowa, którą mieliśmy podpisać była uczciwa i przyjazna dla inwestora, więc zdecydowaliśmy się podjąć współpracę.

Jeszcze przed końcem 2014 roku działka została posprzątana, stary dom wyburzony, a wymagana dokumentacja zgromadzona. Dzień po uprawomocnieniu się pozwolenia na budowę rozpoczęto prace. Budowa postępowała sprawnie, dostawy były na czas, ekipy wymieniały się płynnie, a w razie jakichkolwiek wątpliwości Pan Robert, Kierownik budowy i wszyscy wykonawcy byli zawsze pod telefonem, gotowi odpowiedzieć na każde pytanie. Na szczęście, dzięki profesjonalizmowi Firmy, nie musieliśmy często jeździć na budowę – pojawialiśmy się tam wyłącznie z ciekawości i dla przyjemności. W trakcie budowy pojawiło się mnóstwo sytuacji, w których szczególnie docenialiśmy doświadczenie New House – choćby to, że ekipy między sobą ustalają szczegóły techniczne, o których przeciętny inwestor nie ma pojęcia, jak na przykład liczba potrzebnych gniazdek w kotłowni, czy przygotowanie ścian przez tynkarzy ułatwiające kładzenie płytek w łazienkach. Na szczęście takie rzeczy pozostawały poza naszą wiedzą, a pewnie o połowie z nich nawet nie wiemy :)

Przyszedł grudzień i prace dobiegały końca. 23 grudnia udało się nam przeprowadzić, Wigilię i Święta spędziliśmy na rozpakowywaniu kartonów, ale i tak były to nasze najwspanialsze Święta w naszym życiu! Współpracę z New House możemy polecić każdemu, kto chce bezstresowo wybudować dom, bo tak naprawdę, to nasz dom wybudował się sam. Jakość wykonania, terminowość, podejście do klienta oraz po prostu chęć pomocy na kolejnych etapach budowy sprawiają, że ani przez chwilę nie żałowaliśmy powierzenia New House budowy naszego domu.

Bardzo dziękujemy za wspaniały dom,

Anna, Piotr i Maja Kujawa z Józefowa

Krystyna i Janusz Zawadka Warszawa, 20 maja 2016

Z największą przyjemnością możemy zarekomendować firmę New-House jako solidną, w pełni przygotowaną do kompleksowej realizacji zadań budowlanych. Rozmowy z firmą New-House toczyły się od samego początku bardzo dobrze, byliśmy mile zaskoczeni obsługą klienta i rzetelnością informacji przekazywanych nam przez samego właściciela firmy pana Roberta Skulimowskiego. Firma New-House odznacza się wysokim profesjonalizmem i indywidualnym podejściem do potrzeb klienta. Podczas realizacji projektu budowy domu firma pozostawała w stałym kontakcie z nami, co pozwalało na ścisłą kontrolę i wpływ na każdy szczegół realizowanych przedsięwzięć. Skutkowało to poczuciem bezpieczeństwa, które jest niezmiernie ważne przy realizacji tak poważnych inwestycji jak budowa domu. Każdy z etapów budowy przebiegał zgodnie z planem i założonymi terminami, w miłej atmosferze i w pełni spełniał nasze oczekiwania. Zgłaszane zmiany do projektu były każdorazowo akceptowane. Pracownicy firmy pozostawali do naszej dyspozycji przez cały okres trwania budowy. Kierownik budowy pan Andrzej Zakrzewski był zawsze dyspozycyjny, służący radą, ale też otwarty na wszelkie propozycje ze strony inwestora. Komunikacja przebiegała bezproblemowo. Prace na placu budowy od samego początku przebiegały sprawnie, na każdym etapie budowy nie mieliśmy żadnych uwag. Zaskoczyła nas nie tylko fachowość, ale także kultura pracowników, którzy dbali o porządek na budowie, byli mili, rzeczowi i cierpliwie odpowiadali na każde nasze pytanie. Wszystko zostało wykonane na czas i zgodnie z naszymi oczekiwaniami. Naszym zdaniem firma New-House to doświadczona kadra o świetnych zdolnościach organizacyjnych, a wysoka jakość usług i pozytywne relacje z klientem to na pewno jeden z wielu atutów tej firmy. Polecamy New-House jako sprawdzoną i rzetelną firmę, której śmiało można powierzyć kompleksową budowę nowego domu. Krystyna i Janusz Zawadka, Mrowiska k/Halinowa

Ewa i Piotr Witek Warszawa, 19 maja 2016

Firma New-House w okresie od października 2015 do lutego 2016 wybudowała dla nas dom w stanie surowym. Szukaliśmy wykonawcy, który wykona dla nas prace samodzielnie, nie angażując nas w proces budowlany. Firma New-House spełniła nasze oczekiwania. Wizyty na budowie odbywaliśmy jedynie w celu zaspokojenia ciekawości jak postępują prace. Kluczowa był dla nas również elastyczność w dostosowaniu się do terminu rozpoczęcia prac. Etap załatwiania formalności urzędowych i uzyskania pozwolenia na budowę przeciągnął się o kilka tygodni, a mimo to pracownicy byli w stanie wykonać kluczowe prace jeszcze przed końcem roku i mrozami. Na pochwałę zasługuje również szybkość z jaką New-House przygotowuje oferty, zarówno tę pierwszą, jak i kolejne uwzględniające zmiany lub dodatkowe uzgodnienia. Współpracę z New-House wspominać będziemy jako udaną, a firmę jako godną polecenia innym inwestorom. Ewa i Piotr Witek, Międzylesie

Marta i Paweł Breitling Warszawa, 25 kwietnia 2016

Szanowny Panie Robercie, Serdeczne dzięki za wybudowanie naszego domu. Dziękujemy za to, że zgodnie z danym słowem dołożyliście Państwo wszelkich starań aby sprawnie i terminowo wywiązać się z umowy. Nie była to pierwsza tego typu inwestycja w naszym życiu, ale z całą pewnością jedna z przyjemniejszych. To, że udało się wykonać stan deweloperski podpiwniczonego domu o powierzchni blisko 500m2, w trudnym komunikacyjnie i "sąsiedzko" terenie w 12 miesięcy włączając w to okres zimowy zasługuje na wielkie uznanie. Jak to zwykle bywa podczas inwestycji nie obyło się bez drobnych "potknięć", ale świadomość, że z każdym problemem można było się do Pana zwrócić i skutecznie go rozwiązać pozwalała być spokojnym o "finał". Po raz kolejny przekonaliśmu się, że najważniejszy jest kontakt. Poczucie komfortu i bezpieczeństwa, kiedy rozmawia się z człowiekiem a nie z firmą jest nie do przecenienia, szczególnie kiedy buduje się swój wymarzony dom. Z prawdziwą przyjemnością i z pełnym przekonaniem polecam firmę New-House jako rzetelnego i profesjonalnego partnera w procesie inwestycyjnym. Dziękujemy, Marta i Paweł Breitling

Marcin Stefaniak Szczytniki k/Poznania, 16 października 2015

Jeśli mielibyśmy budować dom od nowa bez wahania ponownie wykonawcą byłaby firma New-House. W tej chwili cieszymy się pięknym i co najważniejsze starannie wybudowanym domem. Oto kilka powodów dla których rekomendujemy tę firmę: Możliwość obejrzenia budów w trakcie ich budowy - przed podpisaniem umowy, po wielu godzinach rozmów z właścicielem p. Robertem Skulimowskim, postanowiliśmy skorzystać z możliwości obejrzenia kilku budów w trakcie w okolicy Poznania. Obejrzane obiekty przekonały nas i potwierdziły wszystko co było omówione wcześniej.Dobry kontakt z właścicielem firm p. Robertem Skulimowskim- otrzymaliśmy wiele ofert od firm lokalnych, które proponowały porównywalne warunki i ceny. Nie potrafiły jednak sprostać umiejętnościom komunikacyjnym p. Roberta. Jako osoby nie znające się na budownictwie mieliśmy wiele pytań, na które p. Robert skrupulatnie odpowiadał i wyjaśniał szczegóły każdego etapu budowy naszego domu.Gwarancja ceny - umowa- ceny spisane na umowie zgadzały się z faktycznymi płatnościami po realizacji poszczególnych etapów budowy, a założony plan realizowany był zgodnie z umówionym terminem.Sprawne ekipy- każdy etap budowy realizowany był przez wyspecjalizowaną ekipę, która doskonale znała swoje zadania. Porządek na budowie- znajomi odwiedzający nasz dom w budowie zwracali uwagę na porządek panujący na placu budowy. Osobiście nie zwracaliśmy na to uwagi jednak rzeczywiście porównując naszą budowę z innymi potwierdzamy, że u nas był porządek.Bezstresowe budowanie- firma New-House daje to w ofercie gratis. Wszystkie materiały budowlane, doskonała logistyka, organizacja budowy były po stronie wykonawcy. Wszystkie ekipy bardzo dobrze wykonywały swoje zadania. Naszym głównym zadaniem było akceptowanie poszczególnych etapów budowy. Polecamy firmę New-House do realizacji marzeń. Pozdrawiam, Marcin Stefaniak

Dorota i Piotr Rogowscy Podolszyn gmina Lesznowola, 15 października 2015

Po ślubie zaczęliśmy z mężem myśleć o własnym mieszkaniu. Z uwagi na fakt, iż mąż wychował się i mieszkał w domu jednorodzinnym to nie wyobrażał sobie zamieszkania w bloku, a Ja nie ukrywam, że także po cichu marzyłam o budowie własnego domu. Po konsultacjach i rozmowach zdecydowaliśmy się – budujemy własny dom! Teraz pozostało nam znalezienie projektu i wykonawcy. Oczywiście od razu zaczęliśmy poszukiwania w internecie. Ze względu na to, iż byliśmy mało dyspozycyjni szukaliśmy wykonawcy, który pomoże nam nie tylko zbudować dom, ale także pomoże nam w sprawach formalnych i urzędowych. Przeglądając różne ogłoszenia natrafiliśmy na firmę Pana Roberta Skulimowskiego – New-House. Zadzwoniliśmy pod wskazany numer telefonu i już po pierwszej rozmowie byliśmy pewni, że trafiliśmy w dziesiątkę – umówiliśmy się na spotkanie. Na owym spotkaniu Pan Robert bardzo dokładnie wytłumaczył nam jak będzie przebiegać proces budowy, spokojnie i rzeczowo odpowiadał nam na wszystkie postawione pytania, także te które teraz z perspektywy czasu wydają nam się błahe. Podpisaliśmy umowę i niemal od razu pracownicy New-House zabrali się do pracy. Pan Daniel Sarna wykonał dla Nas indywidualny projekt naszego wymarzonego domu, a Pani Monika Jangas pomogła w uzyskaniu pozwolenia na budowę. Bardzo dziękujemy im za pomoc i fachowe doradztwo. Budowa ruszyła jak tylko otrzymaliśmy pozwolenie. Przez całą budowę musieliśmy pojawiać się tylko aby zaakceptować poszczególne etapy budowy. Firmie New-House zleciliśmy budowę domu w stanie deweloperskim. Nie martwiliśmy się o materiały, zgranie poszczególnych ekip - cały proces budowy przebiegał zgodnie z harmonogramem oraz umową. Jesteśmy bardzo zadowoleni z wyboru firmy New-House i każdemu ją polecamy. Dorota i Piotr Rogowscy

Dorota i Tomasz Zwierzchowscy Łódź, 8 października 2015

Jesienią 2013 roku nasze marzenia dotyczące własnego domu zaczęły przybierać realne kształty. Działkę mieliśmy, projekt domu również, kredyt przyznany. Zaczęliśmy poszukiwania firmy, która w sposób w miarę bezstresowy szybki przeprowadzi nas przez meandry biurokracji podczas uzyskiwania pozwolenia na budowę i , co ważniejsze, wybuduje solidnie i bezproblemowo nasz nowy dom. Oboje z mężem dużo pracujemy i nie mamy możliwości wiecznego doglądania, sprawdzania i załatwiania różnych spraw na placu budowy. Tak więc, szukaliśmy wykonawcy, którzy zdejmie nam z głowy choć część tych obowiązków. Zaczęliśmy od poszukiwań w naszym miejscu zamieszkania, czyli w Łodzi. Niestety, w naszym rodzinnym mieście nie powiodło się. Przeglądając oferty natrafiliśmy się na ogłoszenie firmy New House z Warszawy. Pełni obaw, przede wszystkim o kwestie finansowe, wiadomo - stolica, zawsze drożej, umówiliśmy się na rozmowę z Prezesem firmy, Panem Robertem Skulimowskim, dla którego nie był problemem przyjazd do Łodzi w terminie przez nas wybranym - w dzień wolny. Wstępna rozmowa była bardzo konkretna, bezproblemowa, bez magicznego "nie da się", charakterystycznego dla wielu przedsiębiorców. Pan Prezes wykazał się znakomitą znajomością tematu i profesjonalizmem. W ciągu kilku następnych dni droga mailowy ustaliliśmy szczegóły umowy i Pan Prezes przyjechał do nas , aby podpisać umowę. Wszystko potoczyło się błyskawicznie i bez najmniejszych zgrzytów. Detale uzgadniane elektronicznie, gdy musieliśmy dokonać niezbędnych wyborów np. w sprawie elewacji, otrzymywali my dokładne info gdzie możemy dany produkt obejrzeć w naszym mieście , w kilku lokalizacjach i gdzie i kto tam na nas czeka. Bez zbędnej straty czasu, rzeczowo i na temat. Budowa postępowała szybko i co najważniejsze bardzo starannie!!!! Faktury, mailowe, wystawiane częściowo, po ukończeniu pewnych etapów budowy, na takie same sumy jak w pierwotnym kosztorysie.Żadnych zaliczek, płacilśmy za to ,co już było wykonane. Zawsze bardzo dobry kontakt z firmą, Pan Skulimowski zawsze telefonicznie dostępny, bez względu na porę dnia i dzień tygodnia i zawsze znakomicie zorientowany w szczegółach postępu prac.Ceny ? Wydaje nam się, że przeciętne, za tak wysoką jakość absolutnie nie można narzekać. Dom skończony, niedługo się przeprowadzamy. Jeśli ktoś poszukuje niezawodnej firmy budowlanej, bardzo, bardzo polecamy, ze szczerym sumieniem , z pełną odpowiedzialnością firmę New House z Warszawy i jej właściciela Pana Prezesa Roberta Skulimowskiego Z poważaniem, Dorota i Tomasz Zwierzchowscy z Łodzi

Paulina i Marek Trzaskowscy Rybnik, sierpień 2015

Firma New House bez wątpienia zasługuje na dobrą opinię. Nasza współpraca od początku była bardzo udana. Poszczególne ekipy sprawnie zmieniały się podczas budowy, co zaowocowało wysoką jakością wykonanych prac i brakiem opóźnień, będącym niestety częstym zjawiskiem na rynku. Ponadto, pracujące brygady znają się nawzajem oraz sprawnie ze sobą współpracują. Właściciel firmy- pan Robert Skulimowski, jest człowiekiem życzliwym i o wysokiej kulturze osobistej. Reasumując, nie mamy żadnych zastrzeżeń i z czystym sumieniem polecamy firmę New House. Pozdrawiamy serdecznie, Paulina i Marek Trzaskowscy

Anna i Piotr Szarkowie Szczecin, 5 maja 2015

W 2013 roku zlecając sporządzenie projektu domu zaczęliśmy poszukiwania Wykonawcy, który urzeczywistni to, co widniało w projekcie.
Z racji tego, że mieszkamy w Szczecinie i w Szczecinie miał być budowany nasz dom, to pierwsza myśl była taka, że wykonawca domu winien również pochodzić ze Szczecina lub okolic, bo o takim lokalnym podmiocie będzie można uzyskać sprawdzone informacje. Zasięgając jednak informacji od znajomych na temat lokalnych ekip budowlanych i kierując do nich zapytania, które mogą polecić, okazywało się, że możemy zacząć robić listę ekip, których należy unikać. Tym samym lista firm godnych polecenia pozostawała pusta. Wobec powyższego zaczęliśmy poszukiwania Wykonawcy za pośrednictwem Internetu i już przy pierwszych poszukiwaniach pojawiła się firma „New – House”. Skorzystaliśmy z ich bezpłatnego kalkulatora kosztów budowy i zostawiliśmy swoje dane kontaktowe. Niezwłocznie skontaktował się z nami telefonicznie Pan Robert Skulimowski, który w sposób bardzo rzeczowy, a jednocześnie wręcz z niespotykaną cierpliwością, przez kilkadziesiąt minut, objaśniał jak wygląda proces budowy domu z „New – House”. Mając już pewien bagaż doświadczeń życiowych mieliśmy poczucie, że roztaczane wizje brzmią zbyt pięknie, aby były prawdziwe. Niemniej, w dalszym ciągu nie pojawił się na horyzoncie żaden lokalny Wykonawca, który – z uwagi na swoją dobrą opinię wśród Inwestorów – wzbudziłby nasze zaufanie. Nie rezygnując z naszych marzeń o budowie domu wykonaliśmy – takie mieliśmy wtedy poczucie – „skok na głęboką wodę” i zdecydowaliśmy się na współpracę z firmą „New – House”, tj. z firmą z województwa mazowieckiego (!). Oczywiście, nie tak od razu, bo wcześniej poprosiliśmy o przedstawienie referencji, które otrzymaliśmy. Część znajomych uważała, że – delikatnie mówiąc – pomysł ten jest dosyć oryginalny, bo praktycznie poza pisemnymi referencji nie wiemy nic o Firmie. Z racji tego, że prace projektowe trwały dosyć długo, a procedury administracyjne również okazały się czasochłonne, to budowę domu można było rozpocząć dopiero latem 2014 roku. Przed przystąpieniem do prac przekazaliśmy przedstawicielowi Firmy „New – House” klucze do bramy wjazdowej na działkę i zaczęliśmy obserwować jak od umówionego terminu zaczął powstawać nasz dom. Byliśmy (i jesteśmy) pod wrażeniem, jak Spółka, która siedzibę ma w Warszawie i siłą rzeczy Pracowników organizujących proces budowlany również ma w Warszawie była w stanie tak zorganizować materiały budowlane i sprzęt, aby prace były realizowane w sposób ciągły i z umówionych materiałów dostarczonych na czas. Obserwując Pracowników na budowie, rozmawiając z nimi, a także oceniając wyniki ich pracy przy udziale np. Architekta konstruktora okazywało się, że prace są wykonywane starannie, zgodnie ze sztuką budowlaną, bez oszczędności na materiałach i bez rozwiązań „na skróty” do celu. W taki sposób został zrealizowany stan zamknięty naszego wymarzonego domu. Dziś jesteśmy zdecydowani stwierdzić, iż standard obsługi i wykonania domu przez „New – House” znacząco odbiega – i to oczywiście na korzyść – od standardu, jaki oferują inne firmy działające w branży. To firma dobrze zarządzana, ze sprawnie funkcjonującym działem logistyki, działem obsługi klienta, etc. Ogromne słowa uznania należą się przede wszystkim Panu Robertowi Skulimowskiemu – Prezesowi Spółki „New – House”, który był do naszej telefonicznej, mailowej dyspozycji praktycznie cały czas i permanentnie z ogromną cierpliwością odpowiadał na nasze pytania, częstokroć – jak patrzymy z perspektywy czasu – na błahe pytania. Przez cały czas mieliśmy poczucie, że Pan Robert Skulimowski jest bardzo zaangażowany, aby proces budowlany przebiegał jak najbardziej sprawnie i fachowo. Nigdy nie mieliśmy poczucia, że ma już nas dosyć, chociaż bardzo często zasypywaliśmy go mailami, czy też telefonami. Mamy świadomość tego, że jesteśmy bardzo, ale to bardzo wymagającymi klientami, a tym samymi trudnymi klientami dla Wykonawcy, ale wręcz niespotykana cierpliwość Pana Roberta świadczy o jego ogromnym profesjonalizmie i zrozumieniu, jak ważną sprawą dla każdego inwestora jest realizowana budowa własnego domu. Pan Robert z wielką otwartością przystawał na nasze propozycje dotyczące poszczególnych rozwiązań na budowie, kiedy konieczność ich zastosowania powstawała w trakcie realizowania prac. Nie mamy wątpliwości, że standard obsługi i realizacji prac przez „New – House” jest na najwyższym europejskim poziomie. Co do samych ekip, które pracowały na budowie, to należy wskazać, że Panowie zawsze zachowywali się w sposób kulturalny, nie spożywali alkoholu w trakcie wykonywania prac, nigdy będąc na budowie w czasie, gdy wykonywali prace, nie słyszeliśmy żadnych wulgaryzmów, odnosili się zarówno do nas jak i do siebie nawzajem bardzo grzecznie. Brygadziści byli osobami kompetentnymi, z którymi można było prowadzić rzeczowe rozmowy. Na nasze pytania odpowiadali bez zniecierpliwienia szczegółowo objaśniając różne kwestie technicznie. Nigdy nie mieliśmy poczucia, że chcą nas zbyć. Szczególną uwagę musimy zwrócić uwagę na czystość i porządek panujący na budowie. Materiały budowlane były składowane w wyznaczonych miejscach. Narzędzia pracy również miały swoje miejsce. Wchodząc na plac budowy miało się wrażenie, że ktoś tam codziennie sprząta. Wręcz trudno byłoby uwierzyć, że na miejscu jest kilkuosobowa ekipa, która wykonuje prace murarskie, ciesielskie czy dekarskie. Nie przypominamy sobie byśmy natknęli się na przysłowiowe odłamki cegieł, czy rozsypane gwoździe. Ci Panowie chyba co jakiś czas zamiatali. Śmieci zawsze umieszczane były w cyklicznie podstawianych kontenerach na odpady. W naszej ocenie, nie ma przypadkowości w doborze ekip, które pracują z ramienia „New – House”. Są to widać sprawdzeni fachowcy, którzy rozumieją filozofię firmy „New – House”, tj. najwyższe i najlepsze standardy obsługi i wykonawstwa. Wszystkim członkom ekip budowlanych, Pracownikom administracyjnym „New – House”, Panu Kierownikowi Budowy należą się słowa uznania i podziękowania, ale szczególne słowa uznania i podziękowania należą się – co już sygnalizowano powyżej – Panu Robertowi Skulimowskiemu – Prezesowi „New – House” za niespotykane wręcz oddanie klientom, profesjonalizm, wyrozumiałość, cierpliwość, etc. Ktoś kto nie współpracował z tym Człowiekiem nie zrozumie o czym mowa. Dla tego Pana nie ma znaczenia czy Klient dzwoni w piątek o 22.00 czy w niedzielę z pilną sprawą. Gdy trzeba było okazać nam pomoc w zorganizowaniu innej dachówki w miejsce wcześniej zamówionej, co do której pojawiły się problemy ze strony producenta z terminową dostawą, to Pan Robert, by sprostać naszym oczekiwaniom co do przykrycia dachu przed zimą, w wolnym od pracy dniu zorganizował pracownika, który umówił dostawę dachówki innego producenta bezpośrednio z Niemiec. Równie szczególne słowa uznania i podziękowania kierujemy do Pana Tadeusza Ścibka (Szefa grupy dekarzy), który wykazywał się również ogromnym zaangażowaniem, profesjonalizmem w realizowanych pracach i uczciwością. Mieliśmy poczucie, że wykonuje prace u nas na budowie jak dla siebie i to w jak najbardziej pozytywnym znaczeniu tego słowa. To prawdziwa wizytówka firmy dbającej o Klienta. Firma „New – House” realizowała dla nas prace stanu surowego zamkniętego. Dalszej współpracy zaniechaliśmy z prozaicznej przyczyny. Otóż nasi przyjaciele i członkowie rodziny zawodowo trudnią się wykonywaniem prac, które mieszczą się w szeroko pojętym stanie deweloperskim i nie wyobrażaliśmy sobie – chociażby ze względu na atrakcyjnie warunki finansowe – nie skorzystać z ich oferty. Gdybyśmy tej możliwości nie mieli, z pewnością nie szukaliśmy żadnej innej ekipy, tylko kontynuowali współpracę z „New – House”. Podsumowując, wszyscy, którzy mają rozterki i wątpliwości, czy „New – House” to dobry wybór na Wykonawcę wymarzonego domu niech pozostawią te rozterki i wątpliwości w tyle i zaufają profesjonalizmowi Pana Roberta Skulimowskiego i prowadzonych pod jego kierownictwem ekip. Okazuje się, że te wizje, które Pan Robert roztacza przy pierwszym kontakcie i które brzmią początkowo jak mrzonka napawając lekką dozą nieufności, okazują się możliwe do realizacji. Chcemy podkreślić, że w naszych referencjach nie ma „słodzenia”. Piszemy je po to, by z jednej strony podziękować Panu Robertowi i jego Pracownikom za duże zaangażowanie, a z drugiej strony pomóc Państwu – przyszłym Klientom, którymi miotają wątpliwości co do możliwości realizacji budowy na odległość, jakie i my mieliśmy, we właściwym wyborze. A to wszystko po to, by z sentymentem – jak my – wspominali Państwo ekipę budowlaną, a nie – jak nasi znajomi, niestety bez wyjątku, z ulgą, że współpraca ta dobiegła końca. Anna i Piotr Szarkowie, Szczecin, dnia 5 maja 2015 r.

Aleksandra i Wiktor Witkowscy Michałowice, 14 kwietnia 2015

W 2013 roku zdecydowaliśmy się na budowę wymarzonego domu. Po wybraniu projektu i dokonaniu zmian aranżacyjnych postanowiliśmy wybrać generalnego wykonawcę. Zdecydowaliśmy się wybrać generalnego wykonawcę ze względu braku czasu na organizację, koordynację i kontrolę placu budowy oraz ucząc się na doświadczeniach przyjaciół, którzy budowli dom metodą gospodarczą i narzekali na podwykonawców i tempo prac. Do konkursu wybraliśmy 6 firm z okolic Warszawy. Negocjacje i rozmowy przebiegały dość sprawnie i finalnie wybraliśmy firmę New-House Pana Roberta Skulimowskiego. Głównym czynnikiem decydującym o wyborze firmy Pana Roberta było wieloletnie doświadczenie w budowie domów, zaplecze w postaci sprawdzonych ekip wykonujących poszczególne etapy oraz wieloletnia gwarancja na wykonane prace, pomimo, że oferta Pana Roberta nie była wcale najtańsza. Budowa wystartowała w czerwcu 2014 roku. Z tygodnia na tydzień dom rósł w oczach i na koniec października 2014 roku był już stan zamknięty z instalacjami, posadzkami i elewacją zewnętrzną. W lutym 2015 roku prace ruszyły dalej i obecnie jesteśmy na etapie wykańczania naszego domu. Byliśmy po ogromnym wrażeniem tempa wykonywanych prac i ich jakości. Na każdym kroku widać było doświadczenie w organizacji budowy domów oraz koordynacji prac poszczególnych wykonawców. Zadania inspektora nadzoru budowlanego, pełniącego funkcję nadzoru inwestorskiego ograniczała się tylko do drobnych uwag dotyczących detali. Wszystkie firmy współpracujące były nastawione na klienta, doradzały i służyły pomocą na każdym etapie realizowanych prac. Odpowiadała nam też forma płatności, gdzie FV były wystawiane za zakończony i odebrany etap - bez żadnych zaliczek, zadatków, co uważamy za uczciwą i bezpieczną praktykę wobec inwestora. Polecamy także jako kierownika budowy Pana Andrzeja Zakrzewskiego, który na każdym etapie służył, pomocą radą i był na każde wezwanie. Jedyne uwagi jakie mamy to poprawy wymaga schludność prowadzenia prac budowlanych wraz z bieżącym czyszczeniem i porządkowaniem placu budowy. Zakres prac firmy Pana Roberta jest praktycznie na ukończeniu. Zostały do wykonania drobne prace elewacyjne i wylanie tarasu. Na obecnym etapie, gdzie praktycznie kończymy współpracę z Panem Robertem, z czystym sumieniem polecamy firmę New-House dla osób szukających generalnego wykonawcy swojego domu. Nie ukrywany że jest to rozwiązanie droższe od metody gospodarczej, jednak gwarancja wykonania prac przez firmę New-House, spokój nasz jako inwestorów i kontrola ograniczająca się do nadzoru inwestorskiego i robienia zdjęć warta jest tych pieniędzy. Panie Robercie, Panie Andrzeju - uprzejmie dziękujemy za budowę naszego wymarzonego domu. Dziękujemy także całemu zespołowi firmy New-House oraz firmom współpracującym za zaangażowanie, profesjonalizm i nastawienie na klienta. Z poważaniem, Aleksandra i Wiktor Witkowscy. Michałowice. Kwiecień 2015

Paweł Kowalski Marki, 7 kwietnia 2015

Do budowy domu skorzystaliśmy w firmy New House. Prace zostały przeprowadzone w sposób bardzo profesjonalny, ograniczając nasze zaangażowanie do fotografowania postępów i opłacania faktur. Budowa wydawała nam się tak łatwą sprawą, że prace „pod klucz” wzięliśmy w swoje ręce i zleciliśmy zaprzyjaźnionym „fachowcom” - to był wielki błąd. Firma New House jest w 100% godna polecenia. Pozdrawiam serdecznie, Paweł Kowalski

Danka i Tomek Kędziorowie Warszawa, 6 lutego 2015

Po wielu tułaczkach i przeprowadzkach, po latach zamieszkiwania w budownictwie zbiorowym, wielkiej płycie jak i szeregowcach, zdecydowaliśmy się na budowę własnego domu. Jak zazwyczaj to bywa rozpoczęliśmy od poszukiwania działki, jednocześnie poszukiwaliśmy projektu i wykonawcy. Na firmę New-House trafiliśmy w intrenecie, zależało nam też na znalezieniu rzetelnego wykonawcy, aby, jak doradzali ci, którzy budowę mieli już za sobą, uniknąć ewentualnych poszukiwań i pościgów. Byliśmy nieco sceptyczni co do współpracy z deweloperem zamiast systemu gospodarczego – naucz się i spróbuj sam. Już pierwszy kontakt i pierwsze sugestie pana Roberta okazały się wartością dodaną, polecił nam badanie gruntu przed podjęciem ostatecznego wyboru działki. Kolejną pozytywną rzeczą przed rozpoczęciem współpracy była bezpłatna pomoc w zebraniu niezbędnych dokumentów, pani Monika Jangas była drugą osobą z tej firmy, której profesjonalne podejście do zadań upewniło nas, że dokonaliśmy dobrego wyboru. Budowa ruszyła jak tylko otrzymaliśmy pozwolenie. Od samego początku do końca, na naszej budowie pracowali fachowcy New-House, co do których mieliśmy pewność, że wiedzą co czynią. Byliśmy laikami budowlanymi więc wynajęliśmy niezależnego inspektora nadzoru budowlanego, do czego otwarcie zachęcał nas pan Robert, inspektor nigdy nie kwestionował umiejętności pracowników New-House. Na szczególne słowa uznania, zasługuje ekipa murarzy i ekipa pana Adama Jarczewskiego, która wykazała się wyrozumiałością wobec mnóstwa pytań a i czasem zmian decyzji. Możemy polecić firmę pana Roberta wszystkim, którzy wyznają zasadę, że każdy powinien robić to, na czym zna się najlepiej. Danka i Tomek Kędziorowie, Białołęka

Krzysztof Waszak Łódź, 5 lutego 2015

Przy budowie domu skorzystaliśmy z firmy NewHouse. Wybór okazał się wyjątkowo trafny. Dzięki doświadczeniu firmy nasze obowiązki ograniczyły się do obserwacji szybko rosnącej budowli i regulowania faktur. System rozliczania kosztów również jest bardzo wygodny. Płacimy za wykonane etapy realizacji. Dom został ukończony w terminie i bez zastrzeżeń.Reasumując usługi firmy NewHouse są w 100% godne polecenia. Fachowość, dobra organizacja, doświadczeni pracownicy, przystępna cena i wieloletnia gwarancja to jest to, co wspominamy z okresu budowy. Krzysztof Waszak

Tadeusz Najder Ujazd, 5 lutego 2015

Fima New House w okresie od maja do września 2014 była zatrudniona do budowy domu jednorodzinnego. Główne cechy, jakimi charakteryzowała sie firmaNew-House to: -Samodzielność -Punktualność -Dobra organizacja -Terminowość Firma New-House wykonała powierzone zadanie bezproblemowo.Kontakt z firmą uważam za bardzo dobry, wszeslkie wskazówki były wysłuchiwane i realizowane. Firma podczas wykonywania zdania była bezobsługowa- sama organizowała potrzebne materiały oraz odpowiednio nadzorowała prowadzoną budowę. Uznaję firmę za godną polecenia. Z poważaniem, Tadeusz Najder

Arkadiusz Ogrodniczak Zgierz, 4 lutego 2015

Firmę New House polecił mi architekt, który projektował nam dom. Skontaktowałem się z właścicielem firmy Robertem Skulimowskim, z którym spotkaliśmy się celem przygotowania oferty. Propozycję cenową otrzymałem w terminie i na wiosnę 2013 zdecydowałem się na budowę z firmą New-House. Współpraca w ciągu całej budowy układała się bardzo dobrze a wszelkie sprawy były załatwiane szybko i na bieżąco. Z firmą New-House wykonałem kompleksowy zakres prac stanu surowego i prac deweloperskich. Dodam, że mój projekt nie był łatwy w realizacji gdyż zawierał trudne elementy architektoniczne takie jak gzymsy, elementy z piaskowca i inne. Polecam firmę New-House jako rzetelnego wykonawcę. Arkadiusz Ogrodniczak

Ewa i Andrzej Kaźmierscy Serock, 2014

NEW-HOUSE - Firma godna polecenia! Budowa domu w stanie deweloperskim przebiegała terminowo, zgodnie z harmonogramem określonym w umowie. Właściciel zawsze był do dyspozycji inwestora, służył swoim doświadczeniem w doborze materiałów, uczciwie rozliczał zakupy. Usterki i inne problemy były rozwiązywane na bieżąco. Kontrolował branżowe ekipy wykonawcze. Nie bez znaczenia w wyborze firmy były dla mnie osobiste cechy właściciela - duża kultura osobista i jak okazało się potem w działaniu - odpowiedzialność, rzetelność i ... ludzka przyzwoitość. Dzięki tym cechom np. w chwili "zatorów" finansowych byłam spokojna o postęp prac. Mogę śmiało powiedzieć, że realizacja inwestycji nie przysporzyła mi żadnych większych stresów. A teraz po oddaniu cieszy jak ... nie wiem co!!!:). Wszystkim planującym budowę szczerze polecam! Zachęcamy do obejrzenia rekomendacji w formie filmu (kliknij tutaj).

Joanna i Aleksander Kaweccy Zabrodzie, 9 września 2014

W sierpniu 2013 roku podpisaliśmy umowę z firmą Pana Roberta Skulimowskiego - New-House. Już po pierwszym spotkaniu byliśmy pewni, że wybór tej firmy zaoszczędzi nam dużo czasu i pieniędzy. Pan Robert bardzo dokładnie wytłumaczył nam jak będzie przebiegać proces budowy, jakie są dodatkowe koszty budowy oraz zapewnił nas, że zostanie on pobudowany w niecały rok na czym bardzo nam zależało. Przez całą budowę musieliśmy pojawiać się na budowie tylko aby zaakceptować poszczególne etapy budowy. Firmie New-House zleciliśmy pobudowanie domu w stanie deweloperskim. Cały proces budowy przebiegał zgodnie z harmonogramem oraz umową. Nie martwiliśmy się o materiały, zgranie poszczególnych ekip a wszelkie nieporozumienia zawsze były rozwiązywane przez Pana Roberta. Jego postawa pro-klient to jest to co wyróżnia tą firmę spośród innych na rynku. Jesteśmy bardzo zadowoleni z wyboru firmy New-House i każdemu ją polecamy. Dziękujemy, Joanna i Aleksander Kaweccy

Joanna Rokita Granica, 23 lipca 2014

Budowa domu to proces niewątpliwie trudny i złożony, niosący wiele wszelakich niebezpieczeństw dla potencjalnego inwestora. A ponieważ jestem inwestorem bez doświadczenia w budowaniu wolałam się o tym nie przekonywać i z tego powodu zdecydowałam się powierzyć budowę mojego Pierwszego ( i mam nadzieję ostatniego ) domu wyspecjalizowanej firmie. Mój wybór padł na firmę NEW HOUSE. Zadecydował o tym chyba już pierwszy kontakt, rzeczowa rozmowa z Panem Robertem Skulimowskim, który w sposób możliwie przystępny dla laika takiego jak ja przedstawił mi różne technologie oraz odpowiedział na wiele, wiele moich czasem nawet głupich pytań. Żadne nie pozostało bez konstruktywnej i fachowej odpowiedzi. Co ważne zarówno w trakcie pierwszej rozmowy jak i kolejnych nie czułam się w żaden sposób niedoinformowana, zawsze otrzymałam profesjonalną opinię i doradztwo. Interesowała mnie budowa domu począwszy od projektu do stanu deweloperskiego i taką właśnie ofertę otrzymałam. Firma wykonała za mnie wszelkie czynności; począwszy od załatwienia wszelkich formalności urzędowych związanych z otrzymaniem pozwolenia na budowę ( nie byłam w żadnym urzędzie osobiście) do stanu deweloperskiego. Zero zaliczek, zero załatwiania pseudo fachowców, szukania materiałów itp. Sam proces budowy odbywał się jakby poza mną, wszelkie prace, materiały, ekipy etc. - dom budował się „sam”- czytaj New House . Również i na tym etapie zawsze mogłam liczyć na konsultacje, omawianie detali. Będąc na budowie obserwowałam pracowników firmy i odniosłam wrażenie, że żaden nie trafił do ekipy przypadkowo. Daje się zauważyć wyjątkowe dobranie ekip i ich pracowników. Niewątpliwie tacy ludzie pozwalają firmie tak szybko i tak solidnie realizować powierzone inwestycje. Na wyjątkową organizację pracy ekipy zwracały też uwagę osoby przypadkowo odwiedzające moją budowę. Podsumowując jestem bardzo zadowolona ze współpracy z firmą New House. Gdybym miała jeszcze raz podjąć decyzję o wyborze firmy do budowy mojego wymarzonego domu wybrałabym firmę New House. Panie Robercie – serdecznie dziękuję Joanna Rokita

Aneta i Dominik Matuszewscy Marki, 30 maja 2014

Jesteśmy kompletnymi laikami jeżeli chodzi o budownictwo, więc szukaliśmy dobrej firmy, która wie co robi. Nie interesowało nas poszukiwanie kolejnych ekip, użeranie się z nimi, wysłuchiwanie czyja to wina, że ściany są krzywe itd. itp. Wysłaliśmy kilka zapytań ofertowych do firm budujących domy kompleksowo. Oferta Pana Roberta Skulimowskiego i jego podejście do klienta były zdecydowanie najlepsze. Firma New-House zaprojektowała nasz dom, załatwiła wszelkie pozwolenia i wybudowała go do stanu deweloperskiego. Formalności trwały tyle co podpisanie umowy i pełnomocnictwa i już po 1,5 miesiąca zaczęliśmy budowę. Wszystko przebiegało bez zakłóceń, sprawnie i na najwyższym poziomie. Jako, że jesteśmy dosyć ostrożni, zatrudniliśmy dodatkowo inspektora nadzoru budowlanego, który nie miał żadnych zastrzeżeń do jakości wykonywanych robót, a wszelkie jego, czy nasze sugestie, były od razu wykonywane. Mieliśmy ustalony harmonogram robót, ale prace i tak były kończone przed czasem. Pan Robert cały czas służył nam radą i pomocą, odpowiadał na każde pytanie i pomagał podejmować decyzje. Budowa przeszła bezboleśnie, my na pewno nie będziemy jej wspominać jako koszmaru, jak większość naszych znajomych ;) Jesteśmy zachwyceni naszym domem i bardzo dziękujemy Panu Robertowi Skulimowskiemu i firmie New-House, za cudowną współpracę i zaangażowanie. Gdybyśmy kiedyś budowali drugi dom, na pewno zgłosimy się znów do Pana!! Polecamy firmę New-House Aneta i Dominik Matuszewscy

Magdalena i Daniel Augustynowicz Pierściec, 30 kwietnia 2014

New-House Sp. z o. o. Sp. k. ul. Twórcza 36, 03-289 Warszawa W dniu dzisiejszym tj. 30.04.2014 dokonaliśmy oględzin końcowego etapu prac brygady budowlanej kierowanej przez Pana Artura Kęska. Zakres ich prac odejmował wykonanie : • Robot ziemnych • Ław oraz ścian fundamentowych • Ścian nośnych parteru i piętra oraz ścianek działowych • Chudziaka oraz stropu nad parterem • Schodów i komina Do prawidłowości w/w prac nie wnosimy żadnych zastrzeżeń. Ponadto fachowość, rzetelność, dyscyplina, organizacja pracy brygady oraz zachowany porządek na budowie sprawiły, że nasza współpraca przebiegała bardzo sprawnie i bezproblemowo. Wszystkie zalety brygady Pana Artura bardzo dobrze rzutują na obraz firmy New-House. Potwierdzam odbiór dotychczas wykonanych prac. Przekazujący Odbierający Robert Skulimowski Daniel Augustynowicz

Dominik i Edyta Behrendt Skierniewice, 05 lutego 2014

Jak większość niedoświadczonych inwestorów przeżywaliśmy ogromny stres związany z podejmowaniem różnych decyzji związanych z budową domu. Zdecydowaliśmy się na budowanie z „firmą” i z perspektywy czasu jesteśmy bardzo z tej decyzji zadowoleni. Nie chcielibyśmy idealizować, że budowa domu z „firmą” to brak problemów. Oczywiście zdarzyły się po drodze różnego rodzaju, ale Pan Robert Skulimowski jako właściciel zawsze odpowiedzialnie stawał na wysokości zadania i dbał o to, abyśmy byli zadowoleni. Firma New House, zgodnie z zawartą przez nas umową, budowała z materiałów bardzo dobrej jakości. Na żadnym etapie nie odczuliśmy, że próbuje na nas oszczędzać czy oszukać. Wielokrotnie byliśmy zaskoczeni pozytywnie. Pochwalić należy również współpracę z innymi przedstawicielami firmy. Pan Tomasz Safanowski był dla nas dużym wsparciem i zawsze starał się z nami rozwiązywać problemy. Nie odczuliśmy zniechęcenia czy lekceważenia naszych nawet najdrobniejszych uwag. Dziękujemy również Panu Tadeuszowi Ścibkowi, który wykonywał prace dekarskie. Współpraca wzorowa. Gdybyśmy budowali dom drugi raz, również zdecydowalibyśmy się na budowanie z Panem Robertem. Serdecznie dziękujemy za współpracę i zaangażowanie przy budowie naszego domu. Dominik i Edyta Behrendt, Skierniewice

Krzysztof Pliś Opole, 04 lutego 2014

Poszukiwaliśmy firmy która w sposób kompleksowy zajmuje się budową domu, począwszy od wznoszenia murów do elementów wykończeniowych. W połowie 2012 roku wysłałem maila z zapytaniem do firmy New-House. W krótkim czasie skontaktowano się ze mną w tej sprawie. Od samego początku, firma zachowywała się w sposób profesjonalny w kontakcie z klientem. to było powodem, że spośród innych firm wybrałem firmę New-House. Prace rozpoczęliśmy na początku maja 2013 roku. Dom w stanie surowym został ukończony na początku sierpnia tego samego roku. Prace wykończeniowe w zasadzie zakończyły się na przełomie grudnia 2013/stycznia 2014. Wszystkie ekipy realizujące określone pracy były w pełni profesjonalne oraz bardzo szybkie. Jakość wykonywanych prac była na wysokim poziomie, czego dowodem jest fakt, iż inspektor nadzoru jakiego zatrudniłem w pojedynczych przypadkach miał jakiekolwiek uwagi do wykonanych prac. Jak przy każdej tego typu inwestycji, czasami dochodziło do różnicy zdań pomiędzy inwestorem jak i wykonawcą, jednak z perspektywy czasu były to sprawy błahe i rozwiązania jakie przyjmowaliśmy były w pełni konstruktywne. Reasumując: Firma New-House buduje profesjonalnie, sprawnie, oraz na wysokim poziomie. W razie chęci zdania pytań służę informacjami. Dane kontaktowe do mnie znane firmie New-House Krzysztof Pliś Niemodlin - k. Opola

Damiana i Zbigniew Przyrowscy Warszawa, 12 stycznia 2014

Budowa domu- znajomi chwytali się za głowę. Przecież to tyle załatwiania, problemy, nerwy, nieprzespane noce. My jednak uparci chcemy mieć domek na wsi. Więc najpierw wybór projektu- potem firmy, która go zrealizuje. Wysyłam więc kilka sprawdzających maili do reklamujących się firm budujących domy. Jedne nie odpowiedziały wcale, inne po kilkunastu dniach, dwie -w tym Firma Pana Roberta Skulimowskiego- niemal natychmiast. Na Firmę Pana Skulimowskiego też padł wybór bo dokonała natychmiastowej wstępnej oceny i wyceny prac na podstawie projektu, zaoferowała załatwienie wszystkich urzędowych papierów co zawsze mnie przerażało i wreszcie propozycja rozmowy w siedzibie firmy. Rozmowa konkretna fachowa, podpisanie umowy i do dzieła. Po skompletowaniu wszystkich dokumentów rozpoczęły się prace i dom piął się w górę. Oczywiście pojawiały się jakieś problemy ale ponieważ mieliśmy stały doskonały kontakt /mailowy , telefoniczny co oszczędzało mój cenny czas/ z przedstawicielem firmy , który natychmiast reagował i rozwiązywał je, to można powiedzieć wszystko szło bez większych zgrzytów. Każdy nowy element budowy cieszył z jakości wykonania. Faktury za wykonanie i opłata po każdym etapie. Wreszcie zakończenie etapu deweloperskiego. Wszystko posprzątane , czysto i porządnie aż cieszy oko. Zgodnie z umową spotykamy się ze znajomymi, dzielimy się uwagami , nie chcą wierzyć ,że dziś można tak budować bo wszyscy z nich mają większe lub mniejsze doświadczenia w budowie czy remontach i najczęściej niezbyt dobrze wspominają ten okres. My przeciwnie bezboleśnie i cieszącym oko rezultatem przeszliśmy przez budowę domu przez Firmę New-House. Damiana i Zbigniew Przyrowscy

Izabela i Krzysztof Drozdowscy Ludwinowo Zegrzyńskie, k. Serocka, 08 stycznia 2014

Na początku lutego 2013r. kupiliśmy działkę budowlaną i podpisaliśmy umowę na budowę domu jednorodzinnego z firmą Pana Roberta Skulimowskiego. Obejmowała ona prace od „zera” do stanu deweloperskiego. W dniu podpisania umowy przekazaliśmy wykonawcy projekt oraz niezbędne pełnomocnictwa i na tym w zasadzie nasza rola się zakończyła. Wykonawca w ramach podpisanej umowy nieodpłatnie zajął się wszelkimi formalnościami tj. warunki przyłączy, pozwolenie na budowę, a nawet adaptacje projektu wg. naszych sugestii i plan zagospodarowania terenu dzięki czemu oszczędności naszego czasu były ogromne. Prace rozpoczęły się na początku maja i postępowały błyskawicznie. Choć pogoda próbowała przeszkadzać, a projekt do łatwych nie należał - stan deweloperski zakończony został w listopadzie tego samego roku. Uważamy, że wybór firmy New-House Pana Roberta Skulimowskiego był strzałem w dziesiątkę. Zaoszczędziliśmy mnóstwo czasu, płaciliśmy po zakończeniu i odbiorze poszczególnych etapów, bez żadnych zaliczek. Co ważne cena nie uległa zmianie w stosunku do wyceny w umowie co pozwoliło nam zmieścić się w zaplanowanym budżecie bez niespodzianek. Oczywiście nie ma dużych inwestycji bez problemów, jednak podejście do nich i sposób ich rozwiązywania przez Pana Roberta sprawił, że sytuacje takie są najsilniejszym atutem firmy New-House. Wszelkie kwestie sporne Pan Robert rozstrzyga na korzyść swoich klientów i właśnie takie podejście sprawia, że gdybyśmy mieli budować się jeszcze raz to tylko z Panem Robertem. Gorąco polecam firmę New-House, uważam że spełni ona oczekiwania najbardziej wymagających inwestorów. Z poważaniem, Izabela i Krzysztof Drozdowscy

M. Michałowicz Wiśniowa Góra, 27 grudnia 2013

Chciałbym złożyć serdeczne podziękowania na ręce pana Roberta Skulimowskiego, właściciela firmy New-House, za zakończenie etapu prac deweloperskich, budowy domu w Wiśniowej Górze. Tak jak to miało miejsce w pierwszym etapie budowy (stanu surowego) wszystko co było wcześniej zaplanowane później było zgodnie z planem realizowane. W szczególności mam na myśli jakość, terminowość oraz fachowość w doradztwie w poszczególnych czynnościach budowy domu. Najmniejsze problemy były neutralizowane zaraz na początku, co czyniło budowę dla mnie komfortową oraz wolną od jakichkolwiek stresów. Firmę cechuje wysoka jakość usług, które są wykonywane przez wykwalifikowane brygady którym chciałbym podziękować za ogrom prac jakie włożyli przy budowie domu. P.S. New-House jest to firma godna polecenia dla przyszłych inwestorów, którzy cenią sobie przy budowie domu profesjonalizm oraz wysoką jakość wykonywanych usług, a także komunikację między właścicielem, a inwestorem. Serdecznie wszystkich pozdrawiam i jeszcze raz bardzo dziękuję. M. Michałowicz, 27.12.2013 Wiśniowa Góra

Monika i Stanisław Jaworowicz Warszawa, 22 grudnia 2013

Warszawa, 22.12.2013r Słowem wstępu. Na początku był chaos. Wiedza o budowaniu ZEROWA. Budżet ograniczony, a marzenia po horyzont… Wiedzieliśmy tylko że chcemy dom, ale jaki, w jakim kształcie i najważniejsze ile to będzie kosztowało??? Miliony pomysłów, porad „ekspertów”, zastosowań, rozwiązań itp. Totalny kolaż fragmentów wiedzy, myśli, pomysłów… Po weryfikacji opinii z rynku o firmach budowlanych oraz doświadczeń znajomych, w końcu trafiliśmy do Pana Roberta. Pierwsze spotkanie - wrażenie: pasjonat, racjonalista o ogromnej wiedzy i ogromnym doświadczeniu. Osoba profesjonalna o wysokiej kulturze osobistej i co najważniejsze stoickiej cierpliwości . Na spotkaniu, przegadaliśmy wszystkie kwestie. Pan Robert usystematyzował naszą fragmentaryczną wiedzę made in Murator. Doradził rozwiązania, skonsultował z fachowcami. A na końcu ściągnął na ziemie i tak rozpoczęliśmy współprace :) Współpraca – bez zastrzeżeń. Człowiek nastawiony na konsensus i jakość świadczonych usług. Zawsze można było się dogadać. Podejście bardzo pro klienckie. Efekt – rozpoczęliśmy budowę domu w połowie maja 2013, a skończyliśmy w listopadzie 2013. Czyli w niecałe 7 miesięcy powstało nasze marzenie :) Panie Robercie – DZIĘKUJEMY! Pozdrawiamy serdecznie, Monika i Stanisław Jaworowicz, Józefów – Powiat Otwocki. mail: monikamazurkiewicz7@gmail.com

Aleksandra i Paweł Wierzbiccy Polesie Nowe k. Nowego Dworu Maz., 19 grudnia 2013

NASZA PRZYGODA Z FIRMĄ NEW-HOUSE Decyzję o budowie domu podjęliśmy bardzo szybko, jednak wcielenie marzenia w życie zajęło nam spooooro czasu. Za każdym razem, kiedy zaczynały się dyskusje na temat budowy głowa robiła się ciężka: a bo trzeba załatwić kierownika budowy, zorganizować ekipy (najpierw trzeba mieć jakieś kontakty do dobrych sprawdzonych fachowców), kupić materiały (ale jakie, co będzie dobre jakościowo i w rozsądnej cenie), zorganizować dostawy (logistyka też ciężki temat). Co z płatnościami? A jak zapłacimy za dostawy, a towar przyjedzie niekompletny, albo damy zadatek fachowcom i nie pojawią się na budowie, albo zaczną i nie skończą a potem szukaj człowieku wiatru w polu. Wiele rzeczy słyszy się od ludzi, którzy budują domy. I tak z miesiąca na miesiąc odkładaliśmy rozpoczęcie inwestycji do momentu, kiedy osoba, która załatwiała nam formalności związane z pozwoleniem na budowę poleciła firmę New-House. Motywowała to tym, że słyszała o sprawnie realizowanych inwestycjach, nawet koło jej domu firma budowała dom, więc mogła przyjrzeć się jak pracują. Poszliśmy na spotkanie z Panem Robertem, pokazaliśmy projekt. Rozmowa była bardzo rzeczowa, przedstawiliśmy nasze oczekiwania, za niespełna tydzień otrzymaliśmy pełną wycenę inwestycji. Sprawdziliśmy również oferty w innych firmach. Wycena przedstawiona przez firmę New-House była dla nas najbardziej sensowna, mieliśmy oszacowane ilości poszczególnych materiałów, wycenę za robociznę. Wszystko czarno na białym: co, ile i za ile. W innych miejscach albo nie mogliśmy się doliczyć materiałów, albo sporządzano nam wycenę na tzw. ”kolanie”, czyli „będzie Pan zadowolony”. I stała się wiekopomna chwila - podpisaliśmy umowę z firmą New-House. I firma ruszyła z kopyta :) . Tydzień po podpisaniu umowy pierwsza ekipa zawitała na działce. Nic nas nie interesowało, ani kto i kiedy przyjedzie, kiedy przyjdą dostawy. Jedna ekipa kończyła prace i zaraz (prawie następnego dnia) pojawiała się kolejna ekipa. I tak w kółko.Jedyne co, to byliśmy proszeni o przyjeżdżanie na budowę aby odebrać kolejne etapy prac.Co było dla nas ważne to firma inwestowała w materiały i robociznę na każdym etapie, my płaciliśmy tylko na koniec tych prac. Pracownicy ekip, którzy u nas pracowali okazali się fachowcami, pojawiali się terminowo na placu budowy i rzetelnie realizowali swoją pracę. Jeśli mieliśmy uwagi w czasie realizacji wysłuchiwali naszych oczekiwań. Musimy również dodać, że Panowie z rozsądkiem podchodzili do swej pracy. Kiedy coś tam chcieliśmy „przekombinować” potrafili przedstawić swój punkt widzenia, wytłumaczyć dlaczego nasza wizja nie jest dobra. Ekipy dbały o porządek na budowie i zachowywały się spokojnie, nikt z sąsiadów się nie skarżył. A teraz każdy chciałby zadać pytanie czy było tak gładko i bez problemów? Nie ma inwestycji bez problemów. Zawsze jakieś się pojawią mniejsze lub większe. Owszem, ze dwa czy trzy razy pojawiły się drobne problemy, ale zgłosiliśmy je Panu Robertowi i od razu były rozwiązane. Tutaj bardzo ważna jest rzeczowa rozmowa, trzeba na spokojnie przedstawić swoją rację, nie ma się co na zapas denerwować. Jeśli coś zostało nie tak zrobione wszystko można naprawić. Tutaj firma kolejny raz sprostała naszym oczekiwaniom. Kolejna ważna rzecz – firma daje 5 letnią gwarancję na wykonane prace. Potwierdzamy, dwa miesiące po zakończeniu budowy mieliśmy mały problem z elektryką, po zgłoszeniu do firmy reakcja była natychmiastowa. Zaraz skontaktował się z nami elektryk, który prowadził prace i mogliśmy umówić się na spotkanie na budowie. Naprawdę polecamy firmę New-House i Pana Roberta. Są rzetelni, uczciwi, mają sprawdzone ekipy, proponują sprawdzone materiały. Zawsze podejmują dialog z klientem, wszystko w spokojnej atmosferze. Jeśli mielibyśmy budować jeszcze raz zrealizowalibyśmy inwestycję z firmą New-House. Aleksandra i Paweł Wierzbiccy, Polesie Nowe k. Nowego Dworu Maz. P.S. To ile czasu, pracy i pieniędzy zaoszczędziła nam realizacja budowy z firmą New-House przekonaliśmy się przy pracach wykończeniowych. Już nie było tak gładko, miło i przyjemnie. Ale to już inna historia ;-)

Robert Krzyżewski Warszawa, 09 grudnia 2013

W roku 2013 miałem przyjemność współpracy z firmą Pana Roberta Skulimowskiego. Podczas tego czasu Pan Robert wykazał się bardzo dużą elastycznością. Wielokrotnie sytuacja wymagała zmiany wcześniejszych ustaleń, ale zawsze udawało się nam znaleźć porozumienie. Firma New-House, to firma godna polecenia. Robert Krzyżewski – Konstancin

Katarzyna i Jerzy Śledziewscy Radzymin, 17 czerwca 2013


Panie Robercie, W związku z zakończeniem budowy mojego domu przekazuje Panu wyrazy uznania i podziękowania. Wybierając Pana firmę oczekiwałem wysokiej jakości ze względu na duże doświadczenie. Teraz poza wysoką jakością szczególnie doceniam kompleksowość wykonania oraz bardzo szybkie tempo całej budowy. Dla wielu osób budowa domu staje się czasami udręką ze względu na przeciągające się prace i wymieniające się ekipy. W moim przypadku przygotowania do budowy trwały dłużej niż sama budowa. 

Z wyrazami szacunku, 

Jerzy Śledziewski

Krzysztof Pęcice

Opinia o firmie New-House Współpracuję z firmą New-House budując dom. W tej chwili jestem na etapie stanu deweloperskiego. To jest mój drugi dom. Budowę pierwszego prowadziłem w systemie tzw. gospodarczym i powiedziałem sobie, że nigdy więcej. Kosztowało mnie to dużo nerwów, zdrowia i przy budowie kolejnego muszę coś zmienić. Ci co budowali w ten sposób wiedzą co mam na myśli a jeśli nie wiedzą to niech spróbują a przekonają się jakim wyzwaniem jest samodzielna budowa. Pewnie jest trochę taniej, ale czy to się opłaca? Naprawdę nie polecam!!! Myśląc o kolejnej budowie trochę poszukałem w Internecie i trafiłem na ofertę New-House. Zapoznałem się z nią i doszedłem do wniosku, że to jest właśnie to o co mi chodziło. O współpracy zdecydowałem po pierwszej rozmowie z Panem Robertem Skulimowskim. Firma załatwia wszystko za nas – od zezwoleń na budowę, po całą dokumentację związaną z mediami a to jak wiemy wymaga dużo czasu i cierpliwości. Wszelkie zmiany i odstępstwa od projektu załatwił architekt z New-House, bez dodatkowych opłat. Budowa ruszyła zgodnie z umową i w terminie, choć warunki pogodowe były bardzo trudne (duże opady). Kolejne etapy kończyły się zgodnie z grafikiem i bez żadnych przestojów. Jest to naprawdę bardzo wygodny system prowadzenia budowy domu. Polecam z całym przekonaniem współpracę z Panem Robertem i jego firmą. Ja planuję w niedługim czasie budowę lokalu usługowego i na pewno będę korzystał kolejny raz z New-House. Dziękuję Panu Robertowi za przeprowadzenie mnie przez meandry budowlanej dżungli, w miarę bezboleśnie. Wszystkie kontrowersje, a tych nie brakuje przy takim przedsięwzięciu, były rozwiązywane tak, że zawsze byłem usatysfakcjonowany. Krzysztof, Pęcice

​Anna i Dariusz Bartos Warszawa, 12 stycznia 2013

Budowę naszego domu powierzyliśmy firmie Pana Roberta Skulimowskiego. Wybór był oparty na tym, że Pan Robert budował dom dla naszych znajomych. Mieliśmy okazje oglądać go wielokrotnie i przypadł nam do gustu. Przy tym firma Pana Roberta ma wieloletnie doświadczenie w budowie domów jednorodzinnych. Podczas poprzedniej budowy zdecydowaliśmy się sami organizować ekipy fachowców i mierzyć się z biurokracją. W efekcie czego nie sposób było wszystkiego dopilnować. Fachowcy przerzucali się odpowiedzialnością, a biurokracja mnożyła problemy. Nauczeni tym doświadczeniem postawiliśmy na jedną firmę, odpowiedzialną za całość projektu. Firma Pana Roberta kompleksowo zadbała o budowę, nie musieliśmy się martwić o szczegóły. W toku prac problemy są nieuniknione, najważniejszy jest sposób radzenia sobie z nimi. Nasz nietypowy projekt dachu tylko z pozoru wyglądał na prosty w wykonaniu. Na pewnym etapie zaczął sprawiać trudności, ale wszystkie nasze zastrzeżenia zostały wzięte pod uwagę. W rezultacie jesteśmy bardzo zadowoleni. Na szczególną uwagę zasługują ekipy budowlane Pana Roberta Skulimowskiego. Są to współpracujące ze sobą ludzie, komplementarni względem siebie, który tworzą jedna drużynę. Pan Robert jest osobą , która wykonuje swoją pracę z pasją i zaangażowaniem. W trakcie realizacji budowy czuliśmy się bezpiecznie i komfortowo. Objął nas opieką w każdym zakresie, napotykane problemy były rozwiązywane i każdy etap prac był właściwie załatwiony. Polecamy firmę Pana Roberta Skulimowskiego, bo zbudował nam ciepły dom, jak obiecał. Anna i Dariusz Bartos

Roman i Małgorzata Kopka Śródboże k. Ciechanowa

Chcielibyśmy na ręce Pana Roberta SKULIMOWSKIEGO złożyć gorące podziękowania firmie NEW-HOUSE za wykonanie pierwszego etapu budowy domu jednorodzinnego, która przebiegała według z góry zaplanowanego harmonogramu. Wszystkie prace wykonane były bez żadnych opóźnień i przeszkód. Profesjonalizm wszystkich zaangażowanych w prace budowlane pracowników przyniosły oczekiwany przez nas efekt. Dziękujemy szczególnie ekipie murarzy, na czele z Panem Czesławem za wysoką jakość wykonywanych prac oraz dla ekipy cieśli i dekarzy za wzorcowe wykonanie dachu. Budując dom z firmą NEW-HOUSE, żadne nasze pytanie nie pozostawało bez odpowiedzi i zawsze mogliśmy liczyć na profesjonalne uwagi i propozycje na każdym etapie budowy. Ekipy, które pracowały na budowie to niezawodni fachowcy. Kolejne ekipy płynnie się zmieniały, nie było mowy o jakimkolwiek przestoju na terenie budowy. Teren budowy i zaplecze były zawsze uporządkowane. Kierownictwo firmy oraz pracowników cechuje jedno- profesjonalizm. Z pełną odpowiedzialnością polecamy Państwu firmę NEW-HOUSE, naprawdę warto! Roman i Małgorzata KOPKA, Śródboże k. Ciechanowa

Andrzej Głowacki Hornówek, 05 stycznia 2013

Budynek był wyzwaniem dla architekta, konstruktora ale przede wszystkim dla wykonawcy. Firma Pana Roberta sprostała zadaniu bardzo dobrze i wykonała stan surowy bez zastrzeżeń. W czasie budowy wyzwaniem były konstrukcje gółówne ścian nośnych. W głównej cześci budynku ściany sa oddalone od siebie o 11m, a wysokość pomieszczenia w najwyższym punkcie to 7m przy jednoczesnej lekkiej konstrukcji dachu. Cenne uwagi majstra w czasie budowy były ważne szczególnie, ze projekt zawierał pewne braki w cześci konstrukcyjnej. Na uwagę zasługuje znakomita komunikacja w czasie budowy zarowno z ekipa budowlana jak rownież osobami kierującymi firmą. Wzorowa komunikacja to bezcenna sprawa, która zaoszczędza czas, nerwy i pieniądze. Dodatkowym utrudnieniem było tempo prac narzucone przez inwestora. Caly budynek z wykonczeniem, gotowy do zamieszkania mial stanac w 15 miesięcy. Bez odpowiedniego tempa prac w okresie jesiennym byłoby to niemożliwe. Szczerze polecam firmę do prac budowlanych w zakresie budownictwa jednorodzinnego. To profesjonaliści z długoletnim doświadczeniem. Andrzej Głowacki – inwestor

Agnieszka i Błażej Stankowscy Książenice k. Grodziska Maz., 04 stycznia 2013

Firma Pana Roberta i Andrzeja Skulimowskiego w okresie maj 2010-lipiec 2011 budowała nasz dom. Fizycznie budowa rozpoczęła się w październiku 2010. Wcześniejszy okres to kompletowanie niezbędnej dokumentacji. Zakres prac firmy to: • przygotowanie niezbędnej dokumentacji (wymaganej do rozpoczęcia budowy, w trakcie budowy oraz niezbędnej do odbioru) • prace budowlane • prace deweloperskie • kierownictwo budowy We własnym zakresie kontraktowaliśmy jedynie prace wykończeniowe takie jak podłogi, wykończenie łazienek, kominek czy malowanie, jednak realizowaliśmy je przez poleconych przez Roberta Skulimowskiego podwykonawców. Całość prac wykonana została terminowo i w naszej ocenie fachowo. Mieszkamy w domu już półtora roku i nie napotkaliśmy jak dotychczas żadnych znaczących problemów. Olbrzymią zaletą było dotrzymanie terminów, co przy ambitnie postawionym celu przeprowadzki w 10 miesięcy od rozpoczęcia budowy było ambitnym zadaniem. Były momenty gdy na placu budowę znajdowało się kilkanaście osób. Oczywiście prace wszystkich podwykonawców koordynowane były przez kierownika budowy i pracwoników firmy i w najmniejszym stopniu nie obciążały nas jako inwestora. Nasz rolą było jedynie podejmowanie decyzji dotyczących wyglądu (takich jak rodzaj okien, dachówki itp.) oraz ewentualnych drobnych zmian w projekcie. W przypadku gdy decyzje te miały wpływ na parametry budynku (ilość szyb w oknach itp.) Pan Andrzej zawsze służył fachową informacją, równocześnie nie narzucając decyzji. Również poleceni przez Andrzeja Skulimowskiego wykonawcy prac wykończeniowych okazali się świetnymi fachowcami. Dwie drobne uwagi: - drobny poślizg w przygotowaniu dokumentacji związanej z przyłączem gazowym i wodnym sprawił że realizowane było w ostatniej chwili – warto rozpocząć przygotowania do tego tak szybko jak to możliwe Podsumowując całokształt projektu jakim była budowa domu, a biorąc też pod uwagę, że w trakcie budowy mieszkaliśmy w innym mieście, wybór firmy braci Skulimowskich jako generalnego wykonawcy uważamy za trafną decyzję. Agnieszka i Błażej Stankowscy P.S. Przy okazji serdecznie dziękujemy.

Teresa i Marian Wilk Szczęsne k. Grodziska Maz., 01 października 2012

Panie Robercie !!! Dziękujemy Panu za wybudowanie naszego domu w Szczęsnem od początku do stanu deweloperskiego- wszystko zgodnie z umową. Przyznaje, że Pana firmę wybrałam z Internetu i reklamy w firmie Archon, gdzie zakupiliśmy projekt domu. Dlaczego z Internetu? Mieszkaliśmy ponad 200 km od tej inwestycji i szukaliśmy właśnie takiej firmy, która weźmie na siebie więcej obowiązków. Nie doradzaliśmy się „znawców”, wystarczyła nam umowa i rozmowa z Panem Robertem Skulimowskim. Trafiliśmy w „dziesiątkę”. A oto zalety naszej współpracy : 1. Pracownicy firmy Pana Roberta załatwili wszelkie formalności urzędowe - nigdzie osobiście nie byliśmy w żadnych urzędach 2. Budowa rozpoczęła się 26.08.2011r i zakończyła w 3 miesiące - stan surowy z dachem. 3. Dalsze prace załączyły się 15-go maja 2012 i praktycznie na koniec lipca ukończono stan deweloperski. W sierpniu wykonano strukturę zewnętrzną tynku bez pośpiechu zgodnie z umową. 4. Nie dawaliśmy zaliczek, zadatków, płaciliśmy etapami - jak w umowie. Materiały przywiezione przez firmę, wykonanie, odbiór przez kierownika budowy, podpis Inwestora (czyli nasz), wystawiona faktura do zapłaty, płatność. I tak od początku do końca. 5. Wszelkie nasze sugestie były natychmiast konsultowane. Dziękujemy tą drogą wszystkim ekipom, które pracowały przy naszym domu: murarskiej, tynkarskiej, hydraulikowi, elektrykowi, prace dekarskie na najwyższym poziomie itd. Polecamy innym Inwestorom firmę Pana Roberta Skulimowskiego, jako solidnego wykonawcę. Teresa i Marian Wilk

Michał Piasny Warszawa, 6 czerwca 2012

Chciałbym serdecznie podziękować panu Robertowi Skulimowskiemu oraz pozostałym pracownikom za wybudowanie domu jednorodzinnego w gminie Lesznowola (okolice Magdalenki w powiecie piaseczyńskim). Od samego początku współpraca układała się wzorowo. Zarówno w kontekście planowania inwestycji i wyceny, jak i całości kompleksowych prac aż do stanu deweloperskiego. Gotowość do wsparcia merytorycznego, poświęcony czas na omawianie rozwiązań technicznych oraz wszelkich wątpliwości to cechy jakimi wykazali się pracownicy i właściciel firmy Pan Robert Skulimowski. Oferta tej firmy znakomicie wpisuje się w moich oczekiwaniach dla ludzi ceniących sobie kompleksową ofertę budowy domu, mających mniej czasu na codzienne doglądanie inwestycji. Obowiązki te – od pierwszych wykopów pod fundamenty – aż gładzie gipsowe i tynk przejęła firma. Wywiązała się znakomicie. Za co serdecznie dziękuję. Z poważaniem, Michał Piasny

Mariusz Michałowicz Łódź, 5 czerwca 2012

Chciałbym przekazać serdeczne podziękowania na ręce właściciela firmy pana Roberta Skulimowskiego za wykonanie pierwszego etapu budowy domu jednorodzinnego, która przebiegała według wcześniej nakreślonego planu bez żadnych opóźnień i przeszkód w profesjonalny i wzorowy sposób pod nadzorem kierownika budowy pana Roberta Paszkiewicza oraz nieocenionego kierownika wykonawczego pana Sylwestra Kęski. Również podziękowania dla ekipy murarzy, na czele z panem Mariuszem (wysoka jakość wykonywanych prac) oraz dla ekipy cieśli i dekarzy za perfekcyjne wykonanie dachu. Gorąco pozdrawiam i do zobaczenia przy drugim etapie prac. P.S. Firma godna polecenia dla przyszłych inwestorów.

Ewa i Dariusz Pawełek Warszawa, 10 maja 2012

Będąc posiadaczami działki w Babicach Starych, postanowiliśmy wybudować dom.Na jesieni 2009 roku kupiliśmy projekt domu i zaczęliśmy rozglądać się za wykonawcą.Zrezygnowaliśmy z systemu gospodarczego, albowiem uznaliśmy, ze nie stać nas czasowo na załatwianie formalności w celu uzyskania pozwolenia na budowę, poszukiwanie ekip budowlanych, zajmowanie się zakupem materiałów budowlanych itp.Skontaktowaliśmy się z kilkoma firmami deweloperskimi i wybór padł na firmę braci Skulimowskich.Wybraliśmy tą firmę ponieważ podjęła się załatwić: a) architekta, który naniósł zmiany w projekcie domu zgodnie z naszymi wymaganiami, b) wszystkie formalności związane z uzyskaniem pozwolenia na budowę i samo pozwolenie, c) geodetę d) materiały budowlane, WC, kontenery śmieciowe, e) kierownika budowy Po podpisaniu umowy w/w prace zostały wykonane w ciągu kilku miesięcy, co nam zaoszczędziło nerwów i czasu.Dom w stanie surowym zamkniętym został wybudowany w ciągu kilku miesięcy.Należy zaznaczyć, że wszystkie sprawy związane z ekipami i materiałami były prowadzone przez pracowników firmy.W czasie budowy mogliśmy liczyć na profesjonalne wsparcie zarówno współwłaściciela firmy R. Skulimowskiego, jak i kierownika budowy W. Szewczyka.Jak to w czasie budowy były drobne uchybienia, które szybko zostawały poprawione.Liczę, że stan deweloperski wykonany będzie równie profesjonalnie i szybko.Podsumowując, polecamy firmę braci Skulimowskich osobom, które chcą mieć wybudowany dom szybko i profesjonalnie.

Ewa i Cezary Walczak Otwock, 21 marca 2012

Kiedy jesienią 2011 roku otrzymaliśmy pozwolenie na budowę domu jednorodzinnego w Otwocku Wielkim, natychmiast rozpoczęliśmy poszukiwania firmy mogącej zająć się kompleksowo budową. Otrzymaliśmy wiele ofert, w tym jedną z firmy Pana Roberta Skulimowskiego. Ze względu na profesjonalizm w podejściu do Klienta, rzetelność, oraz dobrą opinię jaką posiada na rynku (zarówno u poddostawców jak i klientów) wybraliśmy Firmę Pana Roberta Skulimowskiego. Przy wyborze nie mieliśmy dylematu. Pierwsze prace rozpoczęły się w tydzień po podpisaniu umowy. Kształt naszej działki oraz bliskość innych zabudowań, wymusiły na naszym projekcie zmiany konstrukcyjne budynku, które zostały w błyskawiczny sposób przez Firmę wprowadzone w życie. Budynek z pokryciem dachowym stał już po 3 miesiącach – należy zauważyć, że były to miesiące zimowe: połowa listopada, grudzień, styczeń i luty. Plac budowy, oraz same prace zostały wykonane bardzo profesjonalnie. Widać, że pracownicy pod kierownictwem Pana Roberta Paszkiewicza (Kierownika Budowy), wiedzieli co mają robić i nie było mowy o żadnych przestojach. Polecamy. Dziękujemy za wybudowanie naszego domu. Z Poważaniem, Ewa i Cezary Walczak

Anonimowo Warszawa, 24 marca 2012

Szanowni Państwo, W grudniu roku 2011 odebrałem mój dom w surowym otwartym stanie od firmy pana Roberta Skulimowskiego. Dom ma 165 m2 według projektu „Domy z Charakterem”. Przede wszystkim nie jestem znawcą budownictwa (jak większość właścicieli domów). Poszukując w roku 2011 wykonawców kierowałem się ceną i jakością. Cenę weryfikowałem sam – po prostu poprosiłem o wycenę kilka firm i wykonawców indywidualnych (tzw. Majstrów), jakość oceniałem albo poprzez znajomych – rekomendacje albo przez rozmowę i nastawienie wykonawcy. Wybrałem ten projekt z powodu naturalnego oświetlenia i z powodu antresoli (marzenia mojej żony) Wybrałem, jako wykonawcę firmę pana Roberta Skulimowskiego, ponieważ: Rekomendacja mojej koleżanki (solidni, cenowo rozsądni, zgodnie z harmonogramem) Cena w PLN była podobna jak u innych wykonawców, ale firma była samowystarczalna, a ja nie mam czasu jeździć po okolicy w poszukiwaniu transportu, WC, a na pewno nie poszczególnych materiałów Pierwszy kontakt był profesjonalny – szybko dostałem wstępne kosztorysy, które zmieniały się finalnie, o 2-3% co pozwoliło mi zaplanować całą inwestycję Podpisałem umowę z gwarancją na kolejne kilka lat po zakończeniu umowy i firma rozpoczęła prace.Prace zaczęły się 20 lipca 2011. Na zdjęciu zebranie humusu i przygotowanie gruntu pod wylewanie fundamentów. Po wykonaniu każdego etapu osobiście (mogłem też z ekspertami zewnętrznymi odebrać wykonaną pracę). Płaciłem po wykonaniu i podpisaniu odebrania każdego etapu pracy. Dodam, że miałem wpływ na materiały budowlane (mogłem dostarczyć część materiałów samodzielnie). Już na początku września trwały prace budowy ścian. Wszystkie etapy wykonywane były zgodnie z projektem domu. W trakcie prac cały czas miałem kontakt z kierownikiem budowy i właścicielem firmy. Obydwaj panowie dzwonili ustalali szczegóły takie, jak i kiedy zaczynają kolejny etap, kiedy koniec, czy mam jakieś elementy do korekty (np. dodatkowe elementy zbrojenia) – zawsze miałem wybór –bez nacisków i naciągania, czego szczególnie nie lubię. Przyznam, że czasami było tych telefonów aż za dużo ;) Nie stosowałem deskowania, bo ta opcja była według mnie za droga. Wykonanie dachu zasługuje według mnie na największą pochwałę. Szybkość, ale przede wszystkim, jakość wykończenia – naprawdę super. Finalnie 18 grudnia 2011 odebrałem Dom. PODSUMOWUJĄC: Firma Pana Roberta jest warta polecenia, z czystym sumieniem rekomenduję. Główne zalety; jakość, cena, terminowość i trzymanie się terminów Główne wady; czasami zbyt dużo osób do kontaktu, choć sami dzwonili do mnie, Czasami zbyt dużo opcji korekt prac – ale to chyba lepiej niż ich brak. Szanując własne dane osobowe nie podaję kontaktu, ale możecie Państwo przez właścicieli firmy skontaktować się ze mną, a nawet zobaczyć wykonane prace (okolice Warszawy).

Bogdan i Bogusława Żelażewscy Cegielnia k/Radzymina, 01 kwietnia 2012

Szanowny Panie Robercie, Chcielibyśmy bardzo podziękować za wybudowanie nam domu w miejscowości Cegielnia. Szczególne podziękowania kierujemy do Zarządu Firmy na czele z Panem Robertem Skulimowskim . Osobie która żyła budową 24h na dobę, posiadającą niesamowitą wiedzę i doświadczenie ,czyli kierownikowi budowy Panu Robertowi Paszkiewiczowi ,wszystkim ekipom wykonującym poszczególne etapy budowy z Panem Mariuszem na czele (prace murarskie) oraz Panu Arkowi (prace dekarskie) Z całą pewnością należy stwierdzić, że współpraca przebiegała bez żadnych zastrzeżeń, z profesjonalnym podejściem do każdego tematu i wynikającego problemu przed budową i w trakcie. Trochę historii: Otóż pomysł budowy domu zrodził się pod koniec roku 2010. Nie mieliśmy czasu na budowę w systemie gospodarczym, więc postanowiliśmy poszukać profesjonalnej firmy która zajmie się wszystkim A do Z. Przeglądając w internecie wachlarz firm budowlanych oraz czytając opinie wybór padł na firmę Pana Roberta Skulimowskiego. W styczniu 2011 podpisaliśmy wstępną umowę o współpracy. Mieliśmy wybrany konkretny projekt „dom w storczykach”, który firma Pana Roberta adoptowała do naszej wizji. W ramach promocji również całą papierologię (zakup projektu ,dokumentacja ,pozwolenia ,zgody ,itd.)załatwiono bez naszego udziału, tylko podpisaliśmy pełnomocnictwa . Ze względu na złą pogodę oraz wynikłe problemy z gruntem prace budowlane rozpoczęły się pod koniec lipca 2011 r. Na początku listopada podpisaliśmy protokół wykonania domu w stanie surowym z pięknym dachem. Zaznaczamy, że mimo trochę wyższych kosztów budowy tak jak to zrobiliśmy (coś za coś) warto było podjąć współpracę przynajmniej dom w stanie surowym jest wykonany solidnie i z odpowiednich materiałów zgodnie ze sztuką i projektem. Z całą świadomością polecamy Firmę Pana Roberta Skulimowskiego, jako solidnego i profesjonalnego wykonawcę. Jeszcze raz serdecznie dziękujemy i do zobaczeni a w przyszłości na parapetówce. Bogdan i Bogusława Żelażewscy

Agata i Piotr Pawłowscy Kobyłka, 12 grudnia 2011

Panie Robercie, Serdecznie dziękujemy za zbudowanie naszego domu! W przypadku ludzi, którzy nie dysponują dużą ilością wolnego czasu powierzenie budowy domu firmie takiej jak Pana firma jest strzałem w dziesiątkę. Dzięki temu, że nawiązaliśmy współpracę z fimą Pana Roberta Skulimowskiego, zamieszkaliśmy w pięknym, gotowym i dobrze wysuszonym domu 1 rok i 3 tygodnie od chwili wytyczenia budynku na pustym gruncie przez geodetę. Szczególne podziękowania i uznanie należy się Panu Robertowi Skulimowskiemu, który na początku odwiódł nas od pomysłu wyznaczenia poziomu "0" zbyt nisko (dzięki czemu rok później nie musieliśmy martwić się o poziom wód po deszczach, w odróżnieniu od wszystkich z naszej okolicy), a także był gwarancją stałej i konstruktywnej współpracy w trakcie całej budowy. Warto powierzyć budowę domu komuś, kto posiada odpowiednie doświadczenie i zasoby. dziękujemy i pozdrawiamy, Agata i Piotr Pawłowscy

Elżbieta i Włodzimierz Marat Błota k.Falenicy

Dziękujemy firmie pana Roberta Skulimowskiego za wybudowanie nam naszego wymarzonego domu .Prace zaczęły się 04.11.2010. (wykopanie dołu) , a w listopadzie tego (2011) roku przeprowadzamy się .Byliśmy pełni obaw , tyle się słyszy o bardzo dużych problemach związanych z budową .Firmę wybraliśmy z Internetu , i był to strzał w dziesiątkę .Współpraca z Panem Robertem Skulimowskim układała się bez zarzutu .Profesjonalista , o dużej kulturze ,zawsze dysponujący czasem , cierpliwy i spokojny . Wszystkie sprawy związane z pozwoleniem na budowę , przydziałem energii , z umową z Zakładem Gazowniczym załatwiała w naszym imieniu firma. Realizacja kolejnych etapów zgodnie z harmonogramem , stały kontakt z Panem Robertem Skulimowskim, z Kierownikiem budowy ( bardzo kompetentny Pan Robert Paszkiewicz ) i z kolejnymi ekipami .Reakcja na nasze uwagi i zastrzeżenia - natychmiastowa .Budowa prowadzona czysto , śmiecie zabierane na bieżąco .Naprawdę polecamy tę firmę wszystkim niezdecydowanym , zapracowanym , a także tym o przeciętnych możliwościach finansowych .Dom już na nas czeka , a my dziękujemy raz jeszcze i polecamy z całego serca firmę Pana Roberta . Elżbieta i Włodzimierz Marat Błota k.Falenicy dom ARIES

Jerzy Goszczyński Legionowo

Przygotowania do budowy naszego domku trwały wyjątkowo krótko. To była spontaniczna decyzja. Sprzedać mieszkanie w bloku i wybudować DOM. Wiadomo było, że nie będziemy budować systemem gospodarczym, ponieważ nie mamy pojęcia o budowaniu. Po nieco dłuższym okresie poszukiwań, przyjaciele, którzy wybudowali kilka lat wcześniej mały domek, polecili nam firmę p. Roberta Skulimowskiego. Pierwsze rozmowy rozpoczęły się latem 2008 r. W październiku podpisaliśmy umowę na wykonanie stanu surowego zamkniętego i stanu deweloperskiego. 17 października 2008 rozpoczęła się budowa. Choć stresowały nas szalejące ceny, kryzys, upadające banki, to na szczęście sprzyjała nam pogoda. Prace budowlane przebiegały sprawnie, szybko i zgodnie z harmonogramem. Panowie Robert i Andrzej Skulimowscy zapewniali fachową pomoc i udzielali rad. Nieoceniony był też kierownik budowy p. Władysław Szewczyk. 30 stycznia zakończony został stan surowy otwarty, a 30 czerwca stan surowy zamknięty. Miesiące letnie to prace wykończeniowe. Po podłączeniu gazu mogliśmy się wprowadzić do naszego domku. 22 sierpnia 2009 r. nastąpił ten historyczny moment. Budowa domu trwała 10 miesięcy. Były momenty trudniejsze, ale na szczęście wszystkie problemy udało się w miarę szybko rozwiązać. Po 1,5 rocznym mieszkaniu w naszym własnym domu nie żałujemy tej decyzji. Polecamy wszystkim budowanie z firmą p. Roberta i Andrzeja Skulimowskich.

Henryka Chodun Nieporęt, 12 stycznia 2011

Panie Robercie, Dziękuje za realizację budowy domu jednorodzinnego w stanie surowym w miejscowości Nieporęt. Rozpoczynając budowę domu każdy z nas ma wiele pytań i wątpliwości, które rodzą mnóstwo obaw. Budując dom z firmą Pana Roberta Skulimowskiego, żadne pytanie nie pozostanie bez odpowiedzi, a klient zawsze będzie mógł liczyć na profesjonalne wsparcie na każdym etapie budowy. Niezastąpionym okazał się kierownik budowy pan Władysław Szewczyk, zawsze dyspozycyjny, służący radą, ale też otwarty na wszelkie propozycje ze strony inwestora. Ekipy, które pracowały pod jego nadzorem to również niezawodni fachowcy. Kolejne ekipy płynnie się zmieniały, nie było mowy o jakimkolwiek przestoju a teren budowy i zaplecze, były zawsze uporządkowane. Kierownictwo firmy oraz pracowników cechuję jedno - profesjonalizm połączony z pasją, warto to docenić, bo niezwykle rzadko się z tym spotykamy. Z pełną odpowiedzialnością polecam Państwu firmę Pana Roberta Skulimowskiego, naprawdę warto! Dziękuje za współpracę, Henryka Chodun Nieporęt dn. 12.01.2011

Mariola i Dariusz Jarnutowscy Tarczyn, 19 grudnia 2009

Chcielibyśmy gorąco podziękować za owocną współpracę z firmą braci Skulimowskich, przy budowie domu „Aksamitki 3”. Nasza przygoda z firmą rozpoczęła się wiosną 2009 r., po prawie roku poszukiwań projektu domu, wykonawców i rozwiązań, które obecnie są polecane przez innych inwestorów. Wielu znajomych budowało w tym czasie domy systemem gospodarczym lub kontraktowym. Patrząc na problemy innych, zdecydowaliśmy się na budowę stanu surowego zamkniętego przez firmę. Wybór firmy braci Skulimowskich okazał się trafiony, co przyczyniło się do podpisania kolejnej umowy na stan deweloperski. Polecam wszystkim, którzy z braku doświadczenia i czasu oddadzą budowę domu firmie, która kompleksowo zrealizuje marzenie jakim jest posiadanie własnego domu. W naszym przypadku marzenie to spełniło się po półtora roku od momentu „wbicia pierwszej łopaty”. Szczególnie dziękujemy P. Andrzejowi i kierownikowi budowy P. Władysławowi Szewczykowi za zaangażowanie na każdym etapie budowy. Pozdrawiamy, Mariola i Dariusz Jarnutowscy Tarczyn k/ Warszawy

Daniela i Krzysztof Goliszewscy Warszawa, 30 sierpnia 2010

Witam, Po zakończeniu budowy domu w Świdrze przy ul. Hajduczka 25, pragniemy podzielić się informacjami o przebiegu budowy. Na budowę domu do stanu deweloperskiego zawarliśmy umowę z firmą braci Skulimowskich. Początkowe wahania związane były z wyższymi kosztami niż budowa systemem gospodarczym. Wątpliwości minęły, gdy samodzielnie przeprowadzaliśmy t.zw. wykończeniówkę. Wtedy przekonaliśmy się jak dużą pracę organizacyjną wykonała za nas firma budująca. Budowany przez nas dom jednorodzinny ma 130 m2 na działce o pow. 360 m2 i musiał być posadowiony na granicy. Trzeba przyznać, że problemy z tym związane zostały pokonane. Jeśli chodzi o cały proces budowlany przebiegał on zgodnie z zawartą umową. Brygady wykonujące poszczególne prace były profesjonalne, materiały dobrej jakości. W przypadku wątpliwości były niezwłocznie załatwiane po telefonie do firmy. Trzeba podkreślić zaangażowanie kierownika budowy P. Władysława Szewczyka, który był nie tylko na każde wezwanie ale służył również doradztwem przy ewentualnych zmianach adaptacyjnych dostosowanych do naszych potrzeb. Nie było konieczne dodatkowe zatrudnianie inspektora nadzoru budowlanego. Podsumowując doradzamy budowę z solidną firmą braci Skulimowskich. Dodajmy, że budowę rozpoczęto 1.09.2009 r. i mimo wyjątkowo złych warunków atmosferycznych (zima, wiosna) na dzień 1.09.2010 dom jest do wprowadzenia. Chętnie odpowiemy na pytania. Warszawa, dnia 30.08.2010 r. Daniela i Krzysztof Goliszewscy

Ewa Warszawa Wawer

W okresie lat 2009-2010 powierzyliśmy firmie, kierowanej przez panów Skulimowskich, budowę naszego domu jednorodzinnego w Wawrze. Modernistyczny projekt architektoniczny zakładał budowę nowoczesnego, płaskiego jednopiętrowego domu z garażem, zadaszonym dużym tarasem i osobnym, niewielkim budynkiem gospodarczym; wszystko to w otoczeniu ogrodu. Wykonawca wywiązał się rzetelnie z powierzonego zadania. Prace budowlane postępowały szybko i zgodnie z harmonogramem. Kolejne ekipy pracowników wykonujących poszczególne etapy budowy i pracy wykończeniowych były dobrze zorganizowane i sprawne, a po zakończeniu prac pozostawiano plac budowy w należytym porządku. Wykonawca szybko reagował na wszelkie uwagi inwestora i architekta, zgłaszane w trakcie budowy. Należy podkreślić szybkie tempo realizacji projektu – od początku prac budowalnych do wprowadzenia się do domu upłynął zaledwie jeden rok. Z całym przekonaniem możemy zarekomendować firmę Pana Roberta Skulimowskiego każdemu inwestorowi, który oczekuje szybkiej i profesjonalnej realizacji projektu architektonicznego. Z powazaniem, Ewa ... (nazwisko i kontakt znany właścicielom firmy)

Iwona i Jacek Machoń Międzylesie

Długo zastanawialiśmy się, jakiej firmie powierzyć budowę naszego domu. Nikt nie był w stanie polecić nam firmy, która zapewniłaby jego bezstresową budowę. Po kilkumiesięcznych poszukiwaniach i rozmowach z kilkoma (a początkowo nawet kilkunastoma) firmami zdecydowaliśmy się na firmę Pana Roberta Skulimowskiego. Rozmowy z przedstawicielami firmy Panem Robertem i Panem Arturem przekonały nas, że dokonaliśmy właściwego wyboru. Firmie zleciliśmy wykonanie stanu surowego wraz z dachem i ociepleniem elewacji. Od początku budowy wszystko wykonywane było zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami i harmonogramem (w zasadzie wszystkie prace wykonywane były przed terminem). Z racji obowiązków zawodowych nie mogliśmy nadzorować codziennie prac. Budowę odwiedzaliśmy w zasadzie tylko w soboty i niedziele. Firma utrzymywała z nami stały kontakt telefoniczny informując nas na bieżąco o postępach na budowie i uzgadniając szczegóły wykonawcze. Wszystkie ekipy pracujące na budowie zachowywały się w sposób nie powodujący konfliktów z sąsiadami. Nie mieliśmy żadnych większych zastrzeżeń, co do jakości robót. Nie było sytuacji wymagających naszych interwencji związanych z sytuacją na budowie. Podsumowując, z pełną odpowiedzialnością możemy polecić firmę. Jacek Machoń

Monika Bednarz Żabia Wola, 12 października 2010

Dziękuję za realizację budowy domu jednorodzinnego w miejscowości Żabia Wola.Wybór zbudowania domu z firmą Pana Roberta Skulimowskiego okazał się trafiony.Proces budowlany przebiegał zgodnie z zawartą umową.Mogłam liczyć na profesjonalne wsparcie na każdym etapie budowy.Szczególnie dziękuję Panu Andrzejowi za doradztwo i wyrozumiałość oraz kierownikowi budowy Panu Szewczykowi za zaangażowanie w realizację inwestycji. Z całym przekonaniem chciałabym zarekomendować firmę każdemu kto chciałby szybko i solidnie zbudować dom. Pozdrawiam, Monika Bednarz

Karolina i Tomasz Brożyna Wąsy Kolonia, 29 grudnia 2008

Umowę z firmą Pana Roberta Skulimowskiego podpisaliśmy na wykonanie domu w stanie deweloperskim. Całość współpracy oceniam na wysoki poziomie. Nie martwiliśmy się o materiały na budowie, zabezpieczenie sprzętu przed kradzieżą, etc. Wszelkie zmiany i wątpliwości były na bieżąco wyjaśniane, bez żadnego problemu. Jednak nie wiem jak wyglądała by budowa bez Kierownika budowy Pana Szewczyka, nieoceniona pomoc i fachowe doradztwo. Dzięki Panu Szewczykowi mogliśmy zmienić wiele absurdów architektonicznych, które w każdym projekcie można niestety odszukać. Wszystko chyba tkwi w tym że Pan Szewczyk patrzy na każdy dom jakby sam miał w nim mieszkać. DZIĘKUJEMY PANU ZA WSZYSTKO! W końcowym efekcie polecamy tę firmę, gdyż warto dopłacić do rezygnacji z tzw. "systemu gospodarczego" na rzecz spokojnie przespanych nocy. Karolina i Tomasz Brożyna Pozdrawiamy serdecznie!

Mariusz i Kinga Kucharscy Warszawa Bielany, 18 września 2008

Dziękujemy Firmie Pana Roberta Skulimowskiego za realizację budowy domu jednorodzinnego z poddaszem użytkowym w stanie surowym z dachem. Prace przebiegały sprawnie, czysto i co najważniejsze zgodnie z projektem i harmonogramem. Możemy z czystym sumieniem polecić firmę jako wykonawcę inwestycji każdemu, kto ma problem ze znalezieniem solidnej firmy, a chciałby mieć swój własny domek. Pozdrawiamy Mariusz i Kinga Kucharscy

Jacek Berzyński Góra Kalwaria, 15 czerwca 2008

Witam serdecznie !! Bardzo serdecznie chciałem podziękować za wykonanie I etapu mojej budowy . Jestem pod olbrzymim wrażeniem organizacji prac i solidnego wykonania. DZIĘKUJĘ BARDZO. Jacek Berzyński

Piotr Smoleński Warszawa Białołęka, 16 grudnia 2008

Budowa domu to duże wyzwanie zwłaszcza dla osoby, która robi to pierwszy raz i nie ma doświadczenia. Problem pogłębia się, gdy inwestor i jego rodzina ma pracę z dala od miejsca budowy i jest mocno ograniczony czasowo. W takiej sytuacji, w której i ja się znalazłem nie pozostało nic innego jak poszukać firmy, która zajęłaby się tym fachowo i rzetelnie. Ogromnie pomógł mi w tym przyjaciel- geodeta, który współpracuje z firmą Pana Roberta Skulimowskiego. To on poradził mi skontaktować się z jej właścicielem. I tak wiosną 2008 roku podpisaliśmy umowę. Z perspektywy czasu muszę przyznać, że był to bardzo trafny wybór. Budowa ruszyła „z kopyta” pod koniec maja, a już w październiku stał dom w stanie surowym z ukończonym dachem. Roboty przebiegały naprawdę szybko.Każda faza budowy była zsynchronizowana z następstwem tak, aby nie tracić czasu.Miło było patrzeć na rosnący z dnia na dzień dom.Mojej głowy nie zaprzątała troska o materiały budowlane, sprzęt, ewentualną kradzież czy zniszczenie. Na placu zawsze ktoś był i pilnował porządku. Warto wspomnieć o fachowości kierownika budowy oraz solidności poszczególnych ekip wykonawczych, nie było tak nagminnego w budownictwie problemu z alkoholem. Obecnie dużą pomocą firmy zakończyliśmy etap developerski i wiosną 2010 roku planuję wprowadzić się do własnego wymarzonego domu. Każdemu kto choć w części znajduje się w podobnej do mojej sytuacji gorąco polecam współpracę z firmą P. Roberta Skulimowskiego. PIOTR SMOLEŃSKI

Anonimowo Michałowice, 15 września 2006

Mój dom został wybudowany w 2006r. przez firmę braci Skulimowskich. Realizacja budowy zasadniczo była zgodna z umową i harmonogramem. Zdarzały się, jak przy każdym dużym przedsięwzięciu, drobne odchylenia od moich oczekiwań, ale finalnie były naprawiane szybko i zgodnie z moimi oczekiwaniami. Po 4 latach użytkowania nie ujawniły się żadne ukryte wady budynku. Polecam każdemu kto chce dobrze, bez stresu i uszczerbku na swoim zdrowiu zrealizować niecodzienną inwestycję jaką jest budowa własnego domu.

Piotr Szymański Radzymin, 15 listopada 2006

Od dwóch lat mieszkam beztrosko wraz z rodziną we własnym domu w Radzyminie i już wiem, że nie zamieniłbym tego miejsca na mieszkanie w warszawskim blokowisku. Początki budowy nie były jednak takie proste bo trzeba było podejmować z dnia na dzień wiele decyzji, które w przyszłości miały przynieść nam nasz upragniony dom. Jedną z nich była decyzja o tym czy budować samemu metodą gospodarczą, czy zlecić budowę własnego domu firmie. Dziś, gdy wspominam okres samej budowy i doświadczenia moich znajomych z tego samego przedsięwzięcia, to dziękuję losowi, że skrzyżował moje kręte drogi inwestora budowlanego z firmą pana Roberta Skulimowskiego, którego ekipy nadzorowane przez niezmiernie kompetentnego kierownika prac budowlanych wybudowały oraz wykończyły cały dom niemal, że w mgnieniu oka, bo od czasu rozpoczęcia prac do dnia wprowadzenia się upłynęło nieco ponad rok czasu. Musze powiedzieć, że wybór firmy p.Roberta Skulimowskiego, jako wykonawcy budowlanego był strzałem w dziesiątkę i pewnego rodzaju wybawieniem gdyż nie wyobrażam sobie jak rodzina, w której mąż i żona pracują na pełen etat mogłaby zajmować się budową domu, począwszy od załatwiania zezwoleń, poprzez kupowanie materiałów,a kończąc na nadzorowaniu wszystkich prac. Dlatego z pełna odpowiedzialnością mogę polecić firmę jako rzetelną, kompetentną i, co bardzo ważne, uczciwą firmę. Piotr Szymański

Teresa Kowalczyk Solec, 28 października 2007

W styczniu 2008 zakończyłam budowę domu. W przeciwieństwie do moich znajomych, którzy w tym samym czasie podjęli podobne wyzwanie, całe przedsięwzięcie wspominam z uśmiechem na twarzy. W bardzo dużym stopniu tych „traumatycznych” przeżyć zaoszczędziła mi firma Pana Roberta Skulimowskiego, z którą w 2007 roku podpisałam umowę na budowę domu jednorodzinnego. Współpraca z Panem Robertem Skulimowskim jeszcze przed podpisaniem umowy układała mi się bardzo dobrze. Po dostarczeniu projektu w krótkim terminie otrzymałam kosztorys w podziale na stan surowy i na stan deweloperski. Pan Robert zaproponował również zmianę materiałów, z których miał zostać wybudowany dom. Kolejnym krokiem było podpisanie umowy a potem już tylko z górki. Z dnia na dzień widać było jak „rośnie mój dom”. Dzięki firmie ze nie musiałam martwić się o materiały, których nagle wszędzie zaczęło brakować, jak również o fachowców, którzy nagle masowo wyemigrowali zagranicę. Z pomocą firmy p. Roberta Skulimowskiego budowa mojego domu (stan deweloperski) została wykonana w ciągu 7 miesięcy. Prace przebiegały sprawnie i zgodnie z harmonogramem prac, który został przygotowany przez Pana Roberta. Tak naprawdę mój wkład w budowę ograniczał się do ustalenia wizualnej części mojego domu (dodatkowe ściany działowe czy kolor dachu). W trakcie budowy zawsze mogłam liczyć na fachową pomoc Pana Roberta, który zawsze udzielał odpowiedzi na zadane przeze mnie pytania czy wątpliwości. Pomocni zawsze byli również Panowie, którzy realizowali poszczególne etapy budowy. Zawsze z dużym spokojem i cierpliwością wysłuchiwali moich jakże zawiłych wypowiedzi, w których starałam się zawrzeć moje oczekiwania w danej sprawie. Ogólnie współpracę z firmą p. Roberta uważam za bardzo udaną i z czystym sumieniem mogę polecić jej usługi tym, którzy bezstresowo chcą wybudować swój wymarzony dom. Teresa Kowalczyk

Teresa i Eryk Witkowscy Józefów, 24 listopada 2006

Spotkanie z firmą pana Roberta poprzedziło długie samodzielne szukanie wykonawcy budowy naszego domu. Niestety przy braku rąk do pracy i wolnych terminów u fachowców planowany czas budowy rozłożyłby się na kilka lat. My czasu tyle nie mieliśmy. W internecie namierzyliśmy kilka firm realizujących kompleksowo budowy domów jednorodzinnych. Odwiedziliśmy kilka placów budowy. Spotkaliśmy się z różnymi wykonawcami i zdecydowanie najbardziej profesjonalne podejście do tematu budowy naszego domu reprezentował pan Robert Skulimowski. Umowę podpisaliśmy tak jak w takich ważnych sprawach z drżeniem rąk, ale czas pokazał, że warto było. Dom powstał w planowanym terminie. W trakcie realizacji wszystko wykonywane było w zgodzie z harmonogramem, kontakt z podwykonawcami umożliwiał właściwą kontrolę prac, dużą otwartość na wszelkie zmiany i modyfikacje. Ze strony p. Roberta Skulimowskiego nadzór nad inwestycją i pomoc w różnych aspektach budowy była nad wyraz profesjonalna. Dla nas osobiście ważna była możliwość stałego kontaktu z firmą, kierownikiem budowy, wykonawcami. Reagowanie na zgłaszane uwagi były natychmiastowe. W sytuacjach spornych i trudnych spotkaliśmy się z dążeniem do jak najlepszego rozwiązywania problemu i w takich pojedynczych przypadkach zawsze przychylano się do naszych sugestii. Zakres wsparcia inwestycji i potencjał w aspekcie doradztwa, projektowania, zaplecza wykonawczego i materiałowego umożliwiło nam zbudowanie domu "od dzikiej działki do ogrodu".Budowa prowadzona była czysto i po zakończeniu prac dodatkowo sprzątnięta. Bez wątpienia ponowilibyśmy ten wybór następnym razem. Teresa i Eryk Witkowscy - Józefów

Agnieszka i Piotr Szajczyk Trzciany, 15 lutego 2009

Bardzo dziękujemy za współprace. Budowa domu z Państwa firma była czystą przyjemnością. Przed podjęciem decyzji o budowie domu zawsze zastanawialiśmy sie czy warto, biorąc pod uwagę opowieści naszych znajomych z rożnymi ekipami budowlanymi. Okazało sie , że można budować solidnie, fachowo i w terminie. Dzisiaj wiemy, ze dokonaliśmy doskonałego wyboru wykonawcy w postaci firmy pana Roberta Skulimowskiego. Życzymy Państwu samych sukcesów i jak największej ilości zrealizowanych projektów budowlanych. Miedzy innymi dzięki Państwa fachowości spędzimy te Święta w spokoju i poczuciu, ze wszystko poszło zgodnie z planem założonym na rok 2008. Podziękowania składam wszystkim współpracownikom począwszy od zawsze uśmiechniętych Pań w księgowości do kierownika budowy. Pozdrawiamy / Piotr i Agnieszka Szajczyk

Joanna i Krzysztof Kasperec Dobiesz k.Piaseczna, 03 grudnia 2007

Jesteśmy klientami firmy braci Skulimowskich, z która podpisaliśmy umowę na budowę domu jednorodzinnego w lutym 2007 roku. Firma ta została nam polecona w pracowni architektonicznej, w której zakupiliśmy projekt naszego domu. Wiedzieliśmy że z braku czasu budowę powierzymy firmie budowlanej, że nie będziemy szukać materiałów i wykonawców na własna rękę. Okres w którym planowaliśmy ruszyć z budowa nie był zbyt korzystny. Ceny materiałów rosły w zastraszającym tempie, a w składach budowlanych czas oczekiwania na dany materiał przekraczał nie kiedy dwa miesiące. Nasz wybór padł na firmę braci Skulimowskich ponieważ jako jedyni z kilku oferentów przedstawili konkretną ofertę oraz zaproponowali jasne zasady rozliczania za dany odebrany etap nie pobierając przy tym żadnych zaliczek. Mieli również dość korzystne ceny zakupu materiałów, a przede wszystkim stały do nich dostęp. Budowa ruszyła w pierwszych dniach lipca, a do listopada budynek był już w stanie surowym zamkniętym. Widząc, że wszystkie prace przebiegają bardzo sprawnie, a do wcześniejszych etapów nie mięliśmy żadnych zastrzeżeń, postanowiliśmy podpisać z Firma Pana Roberta Skulimowskiego umowę na wykonanie stanu deweloperskiego, który zakończył się w kwietniu br. Dziś jesteśmy już szczęśliwymi mieszkańcami naszego wymarzonego domu, którego budowa była swego rodzaju przyjemna przygoda i gdybyśmy mieli w przyszłości budować kolejny dom, chętnie skorzystamy z usług firmy pana Roberta. Gorąco polecamy Joanna i Krzysztof Kasperec

Jacek i Zuzanna Piech Warszawa Białołęka, 15 września 2006

Jako inwestor i właściciel domu jednorodzinnego z użytkowym poddaszem oraz przyległego garażu dwustanowiskowego przy ul. Calineczki 30 w Warszawie – Białołęka, mam przyjemność poinformować, że Firma Pana Roberta Skulimowskiego była dostawcą materiałów oraz wykonawcą prac do tzw. stanu deweloperskiego dla wyżej wymienionego obiektu. Umowa zrealizowana była w okresie od kwietnia 2006 do kwietnia 2007 zgodnie z założeniami i terminem. Współpracę z firmą oceniam bardzo pozytywnie, zwłaszcza jeśli chodzi o rzeczowe i profesjonalne wykonanie projektu z uwzględnieniem życzeń inwestora i projektanta. Spełnienie oczekiwań w wymienionym zakresie pozwoliło osiągnąć wysoki zamierzony efekt estetyczny oraz funkcjonalny. Dostawy i prace budowlane przebiegały w sposób planowy i dobrze zorganizowany. Miło mi jest polecić Firmę, jako rzetelnego Partnera, a sposób zarządzania przez Właściciela Pana Robert Skulimowskiego godnym naśladowania. Jacek Piech

Elżbieta Danielewska Warszawa, 17 listopada 2006

Od roku jestem szczęśliwym posiadaczem domu, który wybudowała mi Firma braci Skulimowskich w oparciu o zawartą między nami umowę. Naszą współpracę w tym okresie oceniam pozytywnie ze szczególnym podkreśleniem wiarygodności tej Firmy - podjętą budowę mojego domu Firma wykonała sprawnie w okresie około 1 roku. Dzięki temu pozbawiona byłam stresów jakie musiałabym ponieść w tym okresie, gdybym budowała dom systemem gospodarczym zwłaszcza, że na rynku odczuwalny jest ciągle brak fachowców budowlanych, a organizacja dostaw materiałów budowlanych wraz z ich ochroną na placu budowlanym jest również dużym obciążeniem dla inwestora.Moje wizyty na placu budowy ograniczały się tylko do pobieżnego kontrolowania przebiegu inwestycji. Po zakończeniu budowy nadal jestem pod opieką Firmy w ramach gwarancji jakościowej jaką zapewnia mi ta Firma zgodnie z umową, co również jest dla mnie bardzo cenne. Młodemu Zarządowi Firmy pragnę pogratulować pomysłu na firmę i życzyć sukcesów w przyszłości. Z poważaniem, Elżbieta Danielewska

Jarosław Sikora Blizne Łaszczyńskiego, 15 grudnia 2006

Dwa lata temu przeszedłem trudny proces wznoszenia własnego domu. O wyborze firmy zadecydowała opinia Pani Inspektor Nadzoru (sam jestem dyletantem w budownictwie), która była pod dużym wrażeniem sumienności i organizacji pracy na kilku budowach, które miałem okazję zwiedzić przed ostatecznym wyborem. Co było później: jak to na budowie niektóre etapy przebiegały gładko, inne trochę trudniej. Z efektu finalnego jestem zadowolony i z czystym sumieniem mogę napisać, że gdybym miał wybierać ponownie, to wybrałbym Firmę Pana Roberta Skulimowskiego. Dla osób, które nie mają zbyt dużo czasu na zajmowanie się budową takie rozwiązanie wydaje się być optymalne. Z wyrazami szacunku Jarosław Sikora

Robert Matyjasek Warszawa Okęcie, 15 października 2007

Szanowny Panie Robercie. Serdecznie dziękujemy za sprawne , terminowe i zgodne z dokumentacją projektową przeprowadzenie budowy naszego domu jednorodzinnego (projekt METEOR ) w Warszawie przy ul . Na Skraju nr 22 . Z satysfakcją obserwowaliśmy cały proces budowy i gdyby przyszło nam ponownie dokonać wyboru firmy budowlanej wybralibyśmy Pana Firmę . Terminowość , stałość ceny , poprawność wykonania , ogólny ład , prawidłowa organizacja i dozór budowy to elementy na które zwróciliśmy szczególnie uwagę . Nasi znajomi podkreślali również wysoki poziom doświadczenia ekipy budowlanej , która radziła sobie doskonale na budowie z drobnymi niedoróbkami projektowymi zakupionej przez nas dokumentacji projektowej . Pana Firmę poleciliśmy naszym znajomym . Z poważaniem Robert Matyjasek

Iwona Tessarowicz Podkowa Leśna, 22 grudnia 2004

Firmę budowlaną poleciła mi koleżanka, która właśnie kończyła budowę domu. Jej mąż - architekt - twierdził, że panowie pracują solidnie i on nie ma do nich zastrzeżeń. Szukałam przedsiębiorcy, który wybuduje dom dokonując samodzielnie zakupu materiałów i zagwarantuje jednocześnie dobry poziom wykonawstwa całości. Nie miałam ani czasu ani ochoty, by szukać kolejnych ekip do realizacji poszczególnych etapów i kupować dla nich materiały. Są to w gruncie rzeczy oszczędności pozorne, bo ja jako nie-fachowiec nabiegam się po hurtowniach, nie uniknę ryzyka zakupu materiałów wątpliwej jakości i - nawet jeśli kupię uzgodnioną ilość - to i tak w końcu okaże się, że trzeba ganiać po jeszcze jeden worek cementu czy paletę cegieł. Znam to z obserwacji kolegów, którzy właśnie budują lub już wybudowali domy, a w tym czasie ryzykowali utratę pracy, rozwód i zawał. Projekt domu dałam wcześniej do skosztorysowania dwóm innym firmom. Z najtańszej (pana Z.) zrezygnowałam po wizycie na budowie w towarzystwie inspektora budowlanego, który znalazł kilka istotnych błędów i niedoróbek. Podpisałam z firmą Pana Roberta umowę z załącznikiem precyzującym ile płacę za wykonanie danego etapu prac. Pracujemy więc zgodnie z zapisami umowy i rozliczamy się również bez niespodzianek. W ubiegłym roku skończyliśmy stan surowy i położyliśmy dach. Niedługo ruszy drugi etap prac. Czy jestem zadowolona z naszej współpracy? Tak. Nawet do tego stopnia, że poleciłam już firmę innym osobom szukającym wykonawcy. Dlaczego? Bo zaimponowała mi fachowość i życzliwość wykonawców. To naprawdę bardzo ważne cechy. Bo przecież "inwestor", taki jak ja, który dotychczas postawił może ze dwa szałasy i parę zamków z piasku, nagle staje wobec potwornego stresu: ściska w łapkach oszczędności całego życia i wkracza z nimi w mroczny bór pod nazwą BUDOWA. A w tym lesie straszy. I to jak! Za każdym krzakiem czają się widma opieszałych i niekompetentnych urzędników, naciągaczy, budowlanych przekrętów, niedoróbek i wad ukrytych, które spowodują, że po przeprowadzce własny dach zawali ci się na głowę. Jeśli w takiej sytuacji spotkasz kogoś, kto zna drogę i komu możesz zaufać, to naprawdę nieźle. W Dombudzie współpracuję z ludźmi, którzy dbają o mój interes, podpowiadając różne rozwiązania. Mam poczucie, że mogę ich o wszystko zapytać i nie potraktują mnie jak matołka. Ponieważ korzystam z projektu gotowego, taka stała dyskusja jest wręcz konieczna. Cieszę się wiec, ze mam fachowych i życzliwych doradców. Oni nie tylko mają dobre przygotowanie teoretyczne i sporą praktykę, ale jeszcze traktują swój zawód jak hobby i są na bieżąco z różnymi nowinkami budowlanymi. Oczywiście po drodze trafiają się kłopoty i problemy ale nie doszło miedzy nami do konfrontacji - firma zachowuje się odpowiedzialnie, wiec płynnie omijamy napotkane rafy. Na jesieni wprowadzimy się do naszego domu i urządzimy wielkie przyjęcie powitalne dla przyjaciół. I jednego jestem pewna - tematem naszych rozmów nie będą barwne opowieści o gehennie, którą przeszliśmy, żeby móc tu zamieszkać. Po prostu... wybudowaliśmy dom. Iwona Tessarowicz

Julia Stępień Warszawa, 29 listopada 2008

Jesteśmy bardzo zadowoleni ze współpracy z firmą braci Skulimowskich. Jesteśmy osobami zapracowanymi i zależało nam na tym, aby ktoś zrobił to za nas. Firma zdjęła z naszych ramion trud budowy naszego domku.Na budowę przyjeżdżaliśmy tylko gościnnie-obserwować przebieg prac. Nic nas nie interesowało- poza wyborem koloru dachówki oczywiście:) Bardzo chwalimy sobie szczególnie współpracę z Panem Robertem, który służył nam pomocą i radą - niemalże o każdej porze dnia, rozwiewał nasze wątpliwości i stresy. Prosiliśmy o opinię niezależne od firmy osoby z branży budowlanej i bardzo pozytywnie wypowiadały się o jakości wykonania oraz użytych materiałach. Polecamy Julia Stępień Architekt Wnętrz

Leszek Sikorski Baszkówka k. Piaseczna, 11 grudnia 2007

Podejmując decyzję o budowie domu podejmowałem nowe duże "wyzwanie" w moim życiu. Pierwszą najistotniejszym zadaniem było znalezienie solidnego wykonawcy.Zajeło mi to prawie pół roku.Miałem jednak ogromne szczęście. Polecono mi Pana Roberta Skulimowskiego. Już pierwsza rozmowa z właścicielem-Panem Robertem Skulimowskim okazała się bardzo obiecująca. Dalsze bezpośrednie rozmowy przekonały mnie do podpisania umowy. Ustaliliśmy wszystkie istotne sprawy-cenę /najbardziej korzystną ze wszystkich dotychczas mi proponowanych/, terminy wykonania poszczególnych elementów budynku oraz bardzo korzystne warunki finansowania kolejnych etapów budowy. Prace rozpoczeły się 3 pażdziernika 2004 r. Prace przebiegały lepiej i sprawniej niż planowałem. Wiecha na dachu została przybita 28 stycznia 2005r.Dom przykrywała już dachówka. Takim tempem robót i solidnośćią wykonania zdumieni są nawet moi nowi sąsiedzi. Nawet pogoda była sprzymierzeńcem takiego wykonawcy i moim. Razem z firmą Pana Roberta Skulimowskiego wykończę dom i zamieszkam w nim na wiosnę. Gdybyście kiedykolwiek podjęli decyzję o budowie domu nie róbcie tego bez firmy Pana Roberta. Trzeba dużo szczęścia by trafić takiego wykonawcę. GORĄCO POLECAM ICH USŁUGI.Mój dom jest do obejrzenia. Z poważaniem, Leszek Sikorski

Bożena Czerny Międzylesie

Moje doświadczenie z firma p. Roberta Skulimowskiego Budowaliśmy dom w okresie od lata 2007 do lata 2008. Stan surowy i prace deweloperskie powierzyliśmy firmie pana Roberta, pozostałe prace wykończeniowe wykonywaliśmy/wykonujemy we własnym zakresie. Nasze doświadczenia są bardzo pozytywne. Wstępnie opracowany kosztorys nie był przekraczany, nie było przykrych niespodzianek przy płatnościach. Budowa postępowała bez większych wysiłków z naszej strony, większość ekip wykonywała swoja prace raczej solidnie. Termin prac budowlanych był dotrzymany. Kupowane przez firmę materiały były odpowiedniej jakości, dom jest gotowy i nie widać żadnych problemów. Przez porównanie, wykonanie pozostałych prac wykończeniowych we własnym zakresie wymaga od nas nieporównywalnie więcej czasu i energii, a i koszty tez nie zawsze są niższe, jeżeli zachodzi potrzeba wynajęcia ekipy. Zabudowa gips-karton na poddaszu wyszła bardzo ładnie. W sumie budowanie z firmą pana Roberta to duży komfort. Polecam. Bożena Czerny

Monika i Dariusz Styś Okuniew

0607400642 , 601416504 Chcąc poprawić swoje warunki mieszkaniowe stwierdziliśmy że spełnimy swoje marzenia wybudujemy domek - i tu się zaczęły schody firma budowlana która rozpoczęła realizację naszego marzenia w czerwcu 2007 ukradła na 1/3 wartości domu i tyle byłoby z naszego marzenia. Ja księgowa dałam się okraść jakimś cwaniaczkom. W sierpniu z marnymi wizjami, krzywymi fundamentami i rozpaczą w oczach zaczęliśmy szukać kogoś kto wykończy nasz DOM i tu znowu problemy, bez pieniędzy nie ma budowy – a bank żeby wypłacić kolejne transze chce postępu budowy i tak trafiliśmy do Pana Roberta Skulimowskiego. Właściciel nas bardzo serdecznie, spokojnie – to jeszcze nic - przyjechał po mnie i zawiózł mnie na mój plac budowy – następnego dnia już stał tam barak i zaczęli się kręcić murarze. Od razu rozpoczęliśmy rozmowy dotyczące domu – szukaliśmy doradcy bo w Internecie jest mnóstwo reklam i opinii innych firm ale jak to się ma do nas? Mieliśmy tylko na stan surowy a jednak budowa szła dalej . Prace posuwały się bardzo sprawnie wg planu przysłanego przed rozpoczęciem pracy. I mimo błędów poprzedniej ekipy widzieliśmy jak nasz DOM rośnie – ściany , strop, dach i 15 marca zaczęliśmy mieszkać w naszym wymarzonym domku. Co sądzę o firmie? Budowa domu to jak wychowywanie dziecka – nie da się tego przewidzieć i zaplanować. Jeżeli ktoś tak uważa to dopiero optymista. Pan Robert zajął się wszystkim: kierownikiem budowy, ekipami moimi nawiedzeniami i kontrolą mojego męża – żadne z nas nigdy nie budowało żadnego baraku, a co dopiero dom. Robert Skulimowski odpowiadał na każdy telefon, podsuwał pomysły, słuchał oczekiwań i rozwiązywał problemy. To kompetencje właścicieli pomogła nam wybudować DOM z dużym tarasem,9 w projekcie był balkonik wiec potrzebny był projekt tarasu – i tym się zajął właściciel firmy) schodami których w projekcie zabrakło, z rurą kanalizacyjną w łazience a nie jak w projekcie w garażu. W czasie urlopu zajmował się nami brat wprowadzony w temat i chętny do pomocy, w czasie urlopu było zastępstwo również kompetentne. To firma rodzinna i takie ma podejście do ludzi nie traktu się ludzi tylko jak klientów. Mieliśmy problemy z zapłata za drugą cześć budowy – skończyło mi się zdrowie, a będąc na rencie nie bardzo ma się szanse na kredyt – a jednak nie przyszedł do nas komornik. To tylko cierpliwość i zrozumienie tych ludzi pozwoliło nam mieszkać w naszym wymarzonym domku. Budowa domu to ogromne wyzwanie. Nie ma na to mocnych – i żadna firma nie uchroni nas od problemów związanych z budową ale bracia Skulimowscy to ludzi którzy wiedzą jakie mogą być problemy przy budowie i ze swoim doświadczeniem i wiedza potrafią je szybko i sprawnie je rozwiązywać. Są otwarci na nasze oczekiwania i wyobrażenia mimo że my nie zawsze wiadomo jaki będzie efekt końcowy. W firmie Pana Roberta wszyscy starają się im sprostać i przekonać nas do ewentualnych korekt, a proszę mi wierzyć jesteśmy bardzo przyzwyczajeni do swoich wyobrażeń. Każdy projekt to wyzwanie zarówno dla firmy budowlanej jak i dla nas – nikt nie wierzy żę dopiero trzeci DOM budujemy dla siebie a proszę mi wierzyć wybór pieca i klepek to już relaks po ciężkiej pracy. Nikt za nas tego nie przeżyje nie możemy komuś dać działkę i pieniądze i odebrać klucze za pół roku od naszego domu i bynajmniej nie chodzi tu Panią w szpileczkach która za nas to załatwi – pewnie i takie firmy już są – ale ta firma, to grupa ludzi którzy nam pozwolą być taką Panią w szpileczkach – my mówimy o problemach a oni je rozwiązują. I to jest firma godna polecenia jeżeli ktoś uważa inaczej nich poszuka sobie firmy z Panią na szpilkach – tylko kto będzie w tym domu mieszkał? Monika Styś

Kontakt

Jesteśmy do Państwa dyspozycji 7 dni w tygodniu od 8:00 do 22:00.

Chętnie odpowiemy na każde Państwa pytanie.
Zachęcamy do kontaktu.

kontakt@new-house.com.pl

+48 504 125 130

Akademia Budowlana New-House

Jeśli potrzebują Państwo bezpłatnej porady budowlanej zachęcamy do podania swojego numeru telefonu,
a w ciągu 48 godzin skontaktujemy się z Państwem.