Piec gazowy

Oferta

Spis treści:

Jaki wybrać piec do domu jednorodzinnego?

Przy budowie domu warto zdecydować się na wykonanie dobrych, mocnych izolacji i wykorzystanie odpowiednich materiałów, aby koszt ogrzewania był niższy. Jednak, nawet najlepsza izolacja nie zastąpi działania, jakie gwarantuje piec do ogrzewania. Polska mieści się w klimacie, gdzie trudno sobie wyobrazić zimę bez dodatkowego ogrzania przestrzeni mieszkalnej. Przed inwestorami pojawia się jednak bardzo ważne pytanie, jaki wybrać piec do domu jednorodzinnego?

Piece do ogrzewania domu jednorodzinnego to produkt, który można spotkać w różnych wersjach cenowych oraz jakościowych. Producenci oferują szeroki zakres produktów i dopasowują się do potrzeb różnych klientów. Czym w takim razie powinien kierować się inwestor, by wybrać najkorzystniejszy piec centralnego ogrzewania? Powinien on zapewniać komfort użytkowania oraz dobrze zoptymalizowane koszty eksploatacji. Warto w związku z tym zwracać szczególną uwagę na zastosowany rodzaj kotła i sposób zasilania. Coraz więcej osób zwraca również uwagę na kwestie ekologiczne.

Piec do ogrzewania domu jednorodzinnego – jakie ma rodzaje zasilania?

To, w jaki sposób działa piec do ogrzewania domu oraz na ile jest wydajny, w dużym stopniu zależy od tego, jaki wybierzemy sposób jego zasilania. Warto sobie odpowiedzieć na pytanie, czym ogrzewać dom – ma to wpływ zarówno na późniejsze koszty eksploatacji, jak i komfort użytkowania. Wybór jest szeroki i nie dziwi nas, że wielu klientów nie wie, jaki wybrać piec do domu jednorodzinnego. Przychodzimy z pomocą – przedstawiamy zestawienie najczęściej wybieranych sposobów zasilania pieców.

Kotły gazowe – to popularny wybór wśród polskich inwestorów. Piece gazowe poza ogrzewaniem domu mogą również służyć do ogrzewania wody – w zależności od tego czy zostanie wybrany piec do ogrzewania jednofunkcyjny czy też dwufunkcyjny. Jeśli zależy Państwu, by zainstalować piec do ogrzewania również wody, wybór powinien paść na ten dwufunkcyjny. Ten wybór pozwala na sprawne uzyskiwanie ciepłej wody z kranu, bez dłuższego oczekiwania na jej ogrzanie. Należy jednak wiedzieć, że kotły gazowe sprawdzą się tylko w przypadku domów o mniejszym metrażu. Ich moc może nie wystarczyć do ogrzewania przy równoczesnym poborze ciepłej wody w rożnych punktach domu. Takie piece do ogrzewania domu i wody nie są drogie, jeśli porównamy je z ceną pieców z osobnymi zasobnikami na wodę. Z tego względu są one popularnym wyborem.

Dużą zaletą kotłów gazowych jest również to, że są to piece łatwe w obsłudze, dzięki czemu zapewniają wyższy komfort użytkowania. Wiele osób docenia również to, że większość pieców gazowych wygląda bardzo estetycznie. To dobre piece do ogrzewania domu jednorodzinnego, ponieważ w łatwy sposób zapewniają odpowiednią temperaturę w pomieszczeniach. Kotły gazowe zapewniają także przystępne koszty eksploatacji. Natomiast sam piec gazowy kosztuje w przedziale od 5 000 złotych do 15 000 złotych.

Kotły na pellet – jeśli zastanawiają się Państwo, jaki wybrać piec do domu jednorodzinnego, aby jednocześnie dbać o planetę, to kotły na pellet będą dobrym wyborem. Ten rodzaj kotłów jest coraz częściej wybierany przez inwestorów. Jego zaletą nie jest tylko czynnik ekologiczny, ale także niskie koszty eksploatacji. To także jeden z najbardziej komfortowych rozwiązań, jeśli chodzi o piece do ogrzewania domów jednorodzinnych. Dzięki temu, że mają duże zbiorniki paliwa i są zazwyczaj wyposażone w zautomatyzowane podajniki, potrafią działać bezobsługowo nawet przez tydzień. Aby uzyskać taki efekt, powinien wystarczyć piec ze zbiornikiem o minimalnej pojemności czterystu litrów. Kotły na pellet występują w formie z podajnikiem ślimakowym oraz z podajnikiem pneumatycznym. Automatyczne podajniki mogą samodzielnie pobierać paliwo nawet z większych odległości, ale jest to dość drogie rozwiązanie.

Wybierając taki piec do ogrzewania, trzeba być posiadaczem wystarczająco dużej kotłowni lub magazynu na paliwo. Pellet może zająć dużo miejsca, co bywa uciążliwe dla inwestorów. Za minimalną przestrzeń, która mogłaby pomieścić zarówno paliwo, jak i piec, podaje się 50 metrów kwadratowych. Wiele osób docenia to, że jest to rozwiązanie ekologiczne. Sam pellet to biopaliwo, które pozyskuje się na przykład z drewna, trawy, skorup kokosa, trocin. Produkt jest granulowany i sprzedawany w tej formie. Dzięki temu, że piec nie wymaga użycia węgla, nie musi być poddawany specjalnemu czyszczeniu. Piec do ogrzewania na pellet można kupić już w granicach 6000 – 8000 złotych, zakup pieca z automatycznym podajnikiem będzie jednak droższy.

Kotły węglowe – to bardzo popularny piec z wykorzystaniem paliwa stałego, ale coraz silniej odchodzi się od tego rozwiązania. Jest ono bardzo nieekologiczne i negatywnie wpływa na środowisko. Cieszy się on mimo to dużą popularnością ze względu na niski koszt zakupu oraz eksploatacji. Zazwyczaj są to piece do ogrzewania, które umożliwiają wykorzystanie wszystkich rodzajów opału. Są to jednak urządzenia, które wymagają od użytkownika regularnego kontrolowania stanu ogrzewania. Za taki piec do domu jednorodzinnego zapłacimy od 1500 do około 8000 złotych. Warto jednak pamiętać, że używanie paliw stałych może zostać niedługo zakazane. W Krakowie uchwalono już całkowity zakaz używania pieców węgłowych, przymierzają się do tego również radni Warszawy.

Kotły na ekogroszek – to kolejne ekologiczne rozwiązanie. Jeśli zastanawiają się Państwo, jaki wybrać piec do domu jednorodzinnego, a jest Państwu bliskie dbanie o planetę – to będzie świetne rozwiązanie. Ten rodzaj ogrzewania generuje bardzo małą ilość zanieczyszczeń. Ten piec to również brak zabrudzeń i znikoma ilość popiołu, dzięki czemu jego eksploatacja jest znacząco łatwiejsza. Kotły na ekogroszek mogą także występować w formie ze sterownikami i automatycznymi podajnikami. Sam ekogroszek można kupować luzem lub w formie zapakowanej. Tona dobrej jakości ekogroszku będzie kosztowała od około 900 złotych i starcza na bardzo długo ze względu na jego wysoką kaloryczność. Ten piec do domu jednorodzinnego można zakupić w granicach 6000 – 8000 złotych. Warto jednak pamiętać, że na piec na ekogroszek można dostać dofinansowanie. Rząd wspiera finansowo zmiany pieców na te bardziej ekologiczne, w tym na przykład piece do ogrzewania domu na ekogroszek lub pellet.

Piec centralnego ogrzewania – montaż z New-House

Jeśli zdecydowali już Państwo, czym ogrzewać dom oraz jaki piec centralnego ogrzewania Państwa interesuje, to przyszedł również czas na wybór firmy montażowej. Piec do ogrzewania domu musi być zamontowany przez osobę doświadczoną, warto również by firma na wykonywane prace oferowała gwarancję.

New-House zajmuje się kompleksową budową domów jednorodzinnych, a co za tym idzie oferujemy naszym klientom szeroki zakres usług. Dbamy o to, by inwestorzy mieli zapewniony pełen komfort. Wspieramy naszych klientów już na etapie wyboru działki i projektu, a także w procesie załatwiania wszelkich kwestii formalnych. Budujemy domy od A do Z, dlatego w naszych usługach leży również montaż pieców centralnego ogrzewania. Z opiniami na temat współpracy z naszą firmą, mogą się Państwo zapoznać pod linkiem: https://new-house.com.pl/referencje.

Piece centralnego ogrzewania muszą być dobrane do potrzeb i możliwości inwestora, dlatego oferujemy naszym klientom także doradztwo. Chętnie dzielimy się swoją wiedzą i doświadczeniem. Jeżeli są Państwo zainteresowani współpracą z naszą firmą lub chcą się Państwo dowiedzieć więcej na temat naszych usług, zachęcamy do kontaktowania się z nami. Jesteśmy dostępni codziennie w godzinach 7-21: https://new-house.com.pl/kontakt.

Kontakt

Jesteśmy do dyspozycji 7 dni w tygodniu, od 7:00 do 21:00.

Chętnie odpowiemy na każde pytanie.
Zachęcamy do kontaktu.

kontakt58@new-house.com.pl

+48 504 125 130

r_skulimowski_contact_section_new