Ogrodzenia

Jakie wybrać ogrodzenie domu?

W trakcie budowania domu należy zadbać również o wszystkie elementy wokół samego budynku. Ogród, ścieżki, podjazdy, a także ogrodzenie. Co ważne, jeśli chodzi o ogrodzenie – nie powinniśmy go traktować wyłącznie, jako narzędzie odgradzające nas od nieproszonych gości czy też wyznaczające obszar zamieszkiwanej działki. To ważny element wizerunkowy. Jak wybrać ogrodzenie domu? Warto przyjrzeć się nie tylko cenom, ale również funkcjonalności ogrodzenia i spodziewanego efektu wizualnego.

Kompleksowa budowa domu zapewnia inwestorom współpracę z zapewnieniem wsparcia na każdym etapie budowy. Już na etapie wyboru projektu do budowy, a nawet samej działki, można zasięgnąć porady profesjonalistów. W przypadku kompleksowych usług dom jest budowany pod klucz, tak aby był gotowy do użytkowania. W ramach budowy domu od a do z firma budowlana może zająć się także przestrzenią wokół budynku i zamontować na przykład ogrodzenie. Problem pojawia się jednak na etapie, kiedy inwestor musi zdecydować jakie wybrać ogrodzenie domu. New-House, jako profesjonalna firma budowlana, służy radą.

Jakie rodzaje ma ogrodzenie domu?

Decydując się na montaż ogrodzenia warto zapoznać się z różnymi rodzajami, ich zaletami oraz wadami. Wówczas można mieć pewność, że podejmowana decyzja będzie bardziej świadoma i przemyślana. Jakie są do wyboru ogrodzenia domu?

  • Ogrodzenie drewniane – to wciąż popularne rozwiązanie, które sięga do tradycji staropolskich domków. Ogrodzenie drewniane świetnie się sprawdzi przy klasycznych domach jednorodzinnych. Trzeba pamiętać, że takie ogrodzenie wymaga odpowiedniego zabezpieczenia przed wilgocią i pleśnią, jest jednak wiele przeznaczonych do tego preparatów i specjalnych farb. Ogrodzenie drewniane występuje w różnych formach, zwykle są to pionowe sztachety lub poziome panele.

  • Ogrodzenie kamienne – taki rodzaj ogrodzenia jest bardzo efektowny, ale również drogi. Inwestorzy, którzy decydują się na ogrodzenie kamienne mają zwykle dom nowoczesny, w minimalistycznym stylu. Niekwestionowaną zaletą takiego rozwiązania jest bardzo duża odporność użytego materiału. Ogrodzenie z kamienia może służyć bez zarzutu przez wiele długich lat. Część osób nie chcąc płacić tak wysokich kwot, jakie generuje ogrodzenie kamienne, decyduje się na skorzystanie z ogrodzenia łupanego. Jest ono budowane z użyciem znacznie niższych kosztów, a efekt będzie zbliżony do oryginału.

  • Ogrodzenia metalowe – to jedne z najczęściej wybieranych przez polskich inwestorów rozwiązań. Dzieję się tak za sprawą sprawdzonego, dobrego materiału, który zapewnia konkretny, interesujący efekt. Ogrodzenia metalowe to szeroki przedział oferty, można zdecydować się na ogrodzenia panelowe, pełne, kute i tym podobne. Zdecydowanie najlepiej wyglądają ogrodzenia kute, ale są one również najdroższym rozwiązaniem. Tego typu ogrodzenie można łączyć z drewnem i kamieniem dla uzyskania ciekawszego efektu.

  • Ogrodzenia betonowe – takie rozwiązanie budzi coraz większe zainteresowanie wśród inwestorów. Ogrodzenia betonowe mają tę przewagę nad innymi rozwiązaniami, że są tanie w realizacji i buduje się szybko i łatwo. Niestety ich wadą jest to, że trudno zrealizować je w sposób efektowny.

  • Ogrodzenie z siatki – ten sposób jest jednym z popularniejszych, ponieważ gwarantuje niską cenę materiału i wykonania. Wielu inwestorów decyduje się nawet na to, by takie ogrodzenie zamontować samodzielnie. Ogrodzenie z siatki jest funkcjonalne w przypadku wyznaczenia terenu działki, ale nie odgrodzi nas od wścibskich spojrzeń. Problemem, jaki ma ogrodzenie z siatki, jest również to, że nie jest to ogrodzenie specjalnie estetyczne. Jako zastępstwo naciąganej siatki stosuje także panele druciane.

  • Ogrodzenia murowane – takie rozwiązania idealnie sprawdzają się w przypadku domów tradycyjnych ze spadzistym dachem. Wypełnieniem ogrodzenia murowanego może być siatka, elementy drewniane w pionie lub w poziomie, elementy stalowe itp.

Jakie wybrać ogrodzenie domu? Czym się kierować?

Ogrodzenie jest ważną częścią projektu domu, choć jest zwykle niedoceniane. Warto wybrać takie ogrodzenie, które będzie Państwu służyć przez długie lata zarówno pod kątem funkcjonalnym, jak i estetycznym. Osoby, które wykonują w firmie New-House kompleksową budowę domu, mogą liczyć na profesjonalne doradztwo ze strony projektantów. Ogrodzenie domu jest dobierane pod kątem możliwości finansowych klienta, estetycznego efektu użytych materiałów, funkcjonalności oraz dopasowania do ogólnego stylu realizacji.

Jeżeli zależy Państwu na niskich cenach dobrym rozwiązaniem będą ogrodzenia z siatki, panelowe albo betonowe. Jeżeli koszty nie ograniczają Państwa mocno to warto wziąć pod uwagę styl domu oraz przestrzeni wokół niego, a następnie dopasować ogrodzenie domu. W jaki sposób to zrobić? Mamy kilka przydatnych wskazówek.

Przede wszystkim warto spróbować określić główny styl realizacji. Czy dom został wybudowany w stylu klasycznym czy też nowoczesnym. Do tradycyjnego domu będą pasować takie rozwiązania jak ogrodzenie drewniane, ogrodzenie metalowe (na przykład z wykorzystaniem podmurowań, cegły). Natomiast w przypadku domów nowoczesnych zdecydowanie lepszym rozwiązaniem będzie ogrodzenie kamienne, betonowe lub uniwersalne ogrodzenie metalowe kute. Gdy będą Państwo dopasowywać ogrodzenie domu do powstałej już przestrzeni, warto przeanalizować dokładniej główne kolory, na przykład te wykorzystane przy elewacji. Ta wiedza może pomóc przy wyborze ogrodzenia. Wielu inwestorów decyduje się na to, by połączyć różne rozwiązania – od frontu działki umieszcza się bardziej efektowne ogrodzenie, a reszta terenu jest ogrodzona tańszym materiałem.

Warto pamiętać, że w ogrodzenie powinno się wliczyć także takie elementy, jak: furtka, brama wjazdowa, czasami również śmietnik. Ta część ogrodzenia domu musi być koniecznie dopasowana do wielkości działki. Do wyboru są dwa rodzaje bramy wjazdowej – przesuwna i uchylna.

Brama przesuwna zajmuje mniej miejsca na działce, dzięki czemu jest bardziej elastyczna. Niestety, jeżeli działka jest wąska, a furtka mieści się blisko – brama przesuwna nie będzie dobrym rozwiązaniem. Z kolei brama uchylna jest częstym rozwiązaniem, ponieważ można ją dopasować do większości działek. Problem powstaje tylko wtedy, gdy w pobliżu zostaje umieszczone miejsce parkingowe dla auta.

Ogrodzenie domu z New-House

Poszukują Państwo odpowiedniej firmy, która wykona dla Państwa montaż ogrodzenia? Firma New-House wykonuje takie usługi w ramach kompleksowej budowy domów. Jeśli mają Państwo pytania o nasze usługi, poszukują Państwo porady lub chcą nawiązać współpracę – zapraszamy do kontaktu. Nasze dane adresowe znajdą Państwo pod adresem: https://new-house.com.pl/kontakt.


 

 

Kontakt

Jesteśmy do dyspozycji 7 dni w tygodniu, od 7:00 do 21:00.

Chętnie odpowiemy na każde pytanie.
Zachęcamy do kontaktu.

kontakt90@new-house.com.pl

+48 504 125 130

r_skulimowski_contact_section_new