Budynki biurowe

Oferta

Spis treści:

Budowa budynków biurowych – jak wygląda ten proces?

W porównaniu do budowy domów jednorodzinnych, budowa budynków biurowych jest wykonywana znacznie rzadziej. Jak jednak dowodzą badania, budowa biur jest coraz częstszym przypadkiem, a podaż na powierzchnie biurowe w stolicy potrafi być większa nawet o 100% niż w roku wcześniejszym. Budowa budynków biurowych w Warszawie rośnie najszybciej (najczęściej są to dzielnice Mokotów i Wola), następne miasta to Wrocław i Kraków.

Budynki biurowe można podzielić na dwa rodzaje: realizacje do około 3 tysięcy powierzchni i te powyżej tego metrażu, które można traktować już jako duże biurowce lub wieżowce. Biura do 3, a nawet 4 tysięcy powierzchni można realizować w formie tradycyjnej konstrukcji, ale raczej brakuje gotowych projektów dla takich realizacji. W takim przypadku konieczne jest zdecydowanie się na budowę według projektu indywidualnego.

Jak powinien wyglądać dobry projekt biura?

Projekt biura jest zazwyczaj wykonywany indywidualnie przez pracownie architektoniczne. W zależności od tego, z jakim architektem przyjdzie Państwu pracować, można się spodziewać różnych efektów. Jakie są jednak najważniejsze wyznaczniki, jeśli chodzi o dobry projekt biura?

  • Funkcjonalność

Projektowanie budynków biurowych powinno powstawać z myślą o wygodzie przyszłych pracowników. Ergonomia przestrzeni jest bardzo ważna, ponieważ to od niej zależy przyszła efektywność oraz wydajność pracy. Architekt wykonujący projekt biura powinien wziąć pod uwagę, jaka firma będzie miała zajmować planowaną przestrzeń i jak wielu pracowników jest w niej zatrudnionych.

  • Wygląd

Dobry projekt biura powinien płynnie połączyć funkcjonalność i estetykę. Lepiej pracuje się w miejscu, którego przestrzeń jest przyjemna i komfortowa. Ważne, by wygląd budynku biurowego był dopasowany do charakteru firmy. Warto, by architekt wcześniej dopytał inwestora, jaka stylistyka jest bliższa danej organizacji. Popularne są teraz nowoczesne, minimalistyczne rozwiązania, ale nie każdy chce się na nie zdecydować – dobry projekt biura będzie uwzględniał indywidualne oczekiwania klienta.

  • Dopasowanie do oczekiwań

Projektowanie budynków biurowych powinno się odbywać zgodnie z potrzebami określonymi przez inwestora. Architekt powinien dać klientowi możliwość wprowadzania zmian i poprawek w projekcie, aby ostateczny efekt był możliwie najbardziej zgodny z oczekiwaniami inwestora. Mowa tu o wymiarze powierzchni, rozplanowaniu pomieszczeń, mebli i sprzętu, stylu realizacji i wielu innych czynnikach.

  • Cena

Projekt biura powinien również charakteryzować się dobrą relacją ceny do jakości. Czujność u inwestorów powinna wzbudzić zarówno zaskakująco niska cena, jak i ta bardzo wygórowana. Projektowanie budynków biurowych powinno być wykonywane zgodnie z realnymi możliwościami, a cena powinna odzwierciedlać oferowaną przez wykonawcę jakość.

Budowa budynków biurowych krok po kroku

Jak wygląda proces budowania biura? W rzeczywistości, jeśli jest realizowany budynek o powierzchni do czterech tysięcy, to przebieg budowy nie będzie się specjalnie różnił od tradycyjnej budowy domu jednorodzinnego. Budowa biura może być wykonana technologią murowaną lub w konstrukcji żelbetowej, która zostanie wypełniona później dowolną techniką murowaną, na przykład cegłą ceramiczną, gazobetonową lub silikatową.

Sama budowa biura zbytnio nie różni się również pod kątem przebiegu kolejnych kroków współpracy, w porównaniu do budowy domu. Budowa budynków biurowych może być określona w tych etapach:

  • Projekt biura

Pierwszy krok do współpracy to wykonanie odpowiedniego projektu, na którym będą bazować wszystkie późniejsze prace. Projektowanie budynków biurowych odbywa się zwykle we współpracy z odpowiednim biurem architektonicznym, gdzie projektant uwzględnia konkretne oczekiwania inwestora. Na rynku budowlanym jest bardzo mało gotowych projektów biur. Budowa biura według indywidualnego projektu jest ponadto znacznie korzystniejsza dla firmy, ponieważ realizacja będzie dokładnie dopasowana do ich potrzeb.

  • Pozwolenie na budowę

Budowa budynków biurowych, podobnie jak realizacja domów jednorodzinnych, wymaga uzyskania pozwolenia na budowę w lokalnym urzędzie. To, czy budowa będzie możliwa do zrealizowania zależy od miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego lub wydanych indywidualnie warunków zabudowy. Wraz z wnioskiem powinny zostać złożone odpowiednie dokumenty, w tym sam projekt budowy.

  • Budowa biura do stanu surowego

Budowa budynków biurowych zaczyna się od wykonania odpowiednich prac ziemnych oraz fundamentowych. Na etapie stanu surowego powinny zostać wykonane takie aspekty jak strop, ściany, schody i tym podobne rzeczy. Budynek biurowy w stanie surowym ma już konkretną konstrukcję i łatwo jest sobie wyobrazić efekt końcowy.

  • Biuro w stanie deweloperskim

Kolejnym krokiem będzie realizacja takich prac, jak wykonanie odpowiednich instalacji, by budynek został wyposażony w wymagane do sprawnej pracy media. Budowa budynków biurowych powinna uwzględniać na przykład wykonanie punktów telefonicznych, alarmowych oraz internetowych. Ponadto na tym etapie wykonuje się również wylewkę podłogową, wykańczanie elewacji, ocieplanie ścian i dachu budynku.

  • Prace pod klucz

Dobra firma wykonawcza w swojej ofercie będzie miała również wykonanie prac dodatkowych, które pozwolą na szybkie umożliwienie korzystania z biura. Do prac pod klucz może należeć aranżacja wnętrza budynku biurowego, a także zagospodarowanie przestrzeni wokół budynku, czyli wykonanie podjazdów, parkingu, oświetlenia zewnętrznego, a także ewentualnych nasadzeń.

Budowa budynków biurowych z firmą New-House

Jesteśmy firmą budowlaną, która od 1991 roku oferuje kompleksową realizację budowy. Wśród projektów, które wykonywaliśmy niejednokrotnie pojawiała się również budowa budynków biurowych. Część wykonanych przez naszą firmę realizacji mogą Państwo obejrzeć pod linkiem: https://new-house.com.pl/realizacje.

Oferujemy budowę biur o powierzchni sięgającej trzech, a nawet czterech tysięcy. Realizujemy je w różnych technologiach, między innymi tradycyjną technologią murowaną, a także w szkielecie żelbetowym. Sposób budowy jest dobierany indywidualnie do potrzeb inwestora oraz warunków zabudowy określonych przez lokalny urząd, a także prawo budowlane. Dopasowujemy się również do indywidualnych możliwości finansowych klienta. Jeśli zastanawiają się Państwo, jaki koszt może wynieść budowa, zachęcamy do skorzystania z naszego intuicyjnego kalkulatora budowlanego: https://new-house.com.pl/kalkulator-budowy-domu. Na podstawie podanych danych wylicza on szacowany koszt budowy do stanu deweloperskiego.

Nasze usługi wykonujemy kompleksowo, dlatego wśród naszych pracowników znajdą Państwo nie tylko wykonawców budowy, ale również samych architektów. Proces budowy budynku biurowego z firmą New-House może się zacząć już na etapie wyboru odpowiedniej działki, przygotowania indywidualnego projektu budowy biura. Po wykonaniu realizacji dbamy również o uzyskanie odpowiednich odbiorów końcowych od specjalistów. Co więcej, aby zapewnić naszym klientom spokój i pewność dobrze wykonanej pracy, oferujemy także dziesięć lat gwarancji na ukończone realizacje.

Budowa budynków biurowych z firmą New-House to pewność satysfakcji i sprawnej współpracy. Jeśli chcą Państwo byśmy również dla Państwa zrealizowali projekt biura i jego budowę, zapraszamy do kontaktu. Chętnie odpowiemy również na wszystkie pytania. Pracujemy codziennie, w godzinach 7-21. Nasze dane kontaktowe znajdą Państwo pod adresem: https://new-house.com.pl/kontakt.

Kontakt

Jesteśmy do dyspozycji 7 dni w tygodniu, od 7:00 do 21:00.

Chętnie odpowiemy na każde pytanie.
Zachęcamy do kontaktu.

kontakt66@new-house.com.pl

+48 504 125 130

r_skulimowski_contact_section_new