Ogrody

Projektowanie i wykonanie ogrodu krok po kroku

Dobrze zaprojektowany ogród to chluba właścicieli. Na co jednak zwrócić uwagę przy określaniu wizji projektu? Jak wykorzystać nowoczesną technologię, by projekt ogrodu był bardziej funkcjonalny? Z firmą New-House projektowanie i wykonanie ogrodu jest w dobrych rękach. W tym artykule krok po kroku przedstawiamy wszystkie etapy zagospodarowania terenu wokół domu.

Firma New-House od 1991 roku oferuje swoim inwestorom kompleksowe usługi, które silnie skupiają się na wsparciu klienta na każdym etapie realizacji wymarzonej przestrzeni. Inwestorzy, którzy decydują się na budowę domu od A do Z w naszej firmie, otrzymują nie tylko szybko i profesjonalnie wybudowany dom, ale również wsparcie w zdobywaniu koniecznych dokumentów i zezwoleń, wyborze działki oraz projektu, a także przy projektowaniu ogrodu. Zależy nam na tym, by klient mógł zrealizować wszystkie konieczne prace kompleksowo w jednej zaufanej firmie – to nie tylko usprawnia i przyspiesza pracę, ale również zapewnia inwestorowi spokój związany z pewnością dobrze wykonanej pracy. Jak przebiega projektowanie ogrodu z firmą New-House? Przedstawiamy wszystkie etapy.

Projektowanie ogrodu krok po kroku

Dobrze wykonany projekt ogrodu to taki, który opiera się na wielu strukturach. Istotne są na przykład takie kwestie, jak: potrzeby i oczekiwania klienta, jego możliwości finansowe, a także stan i wymiar działki. Właśnie dlatego, zanim zacznie się projektowanie i wykonanie ogrodu, konieczne jest przeprowadzenie dokładnej, szczegółowej rozmowy z inwestorem. Ma ona na celu przedstawienie idei i koncepcji, za którymi w późniejszych pracach będą podążać architekt i wykonawcy. Konieczne jest także, by projekty ogrodów były wykonywane w oparciu o analizę działki. Zbadanie warunków i wymagań terenu pozwoli na dobre dopasowanie nasadzeń oraz systemu nawodnienia. Po przeprowadzonej rozmowie i analizie, architekt wykonuje odpowiedni projekt ogrodu. Zgodnie z danymi, które zostały w nim uwzględnione, można przejść do kolejnych etapów obejmujących zagospodarowanie terenu wokół domu.

Prace ziemne – to ważny etap, który powinien być wykonywany przez profesjonalną firmę. Zostaną wówczas wykonane nie tylko szybko, ale przede wszystkim… poprawnie. Prace ziemne mają przygotować glebę pod kolejne działania około ogrodowe. Co można wliczyć w prace ziemne?

  • Drenaż – projektowanie ogrodu krok po kroku często zaczyna się właśnie od wykonania drenażu, który pozwoli zachować ziemię w dobrym stanie.

  • System nawodnienia – prace ziemne obejmują także okablowanie gleby, w celu zamontowania odpowiedniego systemu nawadniania.

  • Okablowanie pod system koszący – coraz więcej inwestorów decyduje się na inteligentny system koszący z wykorzystaniem robota. To wygodne rozwiązanie, które wymaga najpierw przeprowadzenia okablowania przez działkę, aby wyznaczyć dokładny obszar do koszenia.

  • Wykopy pod przewody elektryczne – projekt ogrodu przed domem potrzebuje zastosowania dobrego oświetlenia, które z kolei wymaga poprowadzenia odpowiedniego okablowania.

Nasadzenia – piękny ogród wymaga nasadzeń. Są one wybierane wspólnie z inwestorem zgodnie z jego oczekiwaniami, architekt podpowiada rośliny zgodne ze stylistyką domu oraz możliwościami działki. Warto pamiętać, że projekt i wykonanie ogrodu są zawsze wykonywane zgodnie z możliwościami finansowymi klienta. Są osoby, których marzeniem jest bujny, dziki ogród, a są osoby, które poszukują skromnych, tanich rozwiązań. Architekci od New-House współpracowali już z wieloma inwestorami i wiedzą, jak się dopasować do indywidualnych oczekiwań. Na przykład wielu osobom zależy na tym, by projekt ogrodu uwzględniał drzewa - w tym wypadku są dwie możliwości mniejsze drzewa za kilkadziesiąt złotych lub duże drzewa, które są znacznie efektowniejsze, ale również droższe. Kolejnym przykładem różnic finansowych, jeśli chodzi o zagospodarowanie terenu wokół domu, może być ułożenie trawy. Część inwestorów wybiera trawę tradycyjnie sianą, która jest tania, ale trzeba czekać na ostateczne efekty. Inni inwestorzy wybierają wykorzystanie gotowej trawy w rolce – umożliwia to uzyskanie szybkiego, zachwycającego efektu, ale za nieco wyższą cenę.

Funkcjonalne zagospodarowanie terenu – projekt ogrodu krok po kroku nie może się obyć bez takich kwestii jak wykonanie ogrodzenia, podjazdu samochodowego, ścieżek. Ich wykonanie może się opierać o różne materiały, na przykład kostki granitowe, kostki kamienne lub płyty betonowe. Z przykładowymi realizacjami mogą się Państwo zapoznać pod linkiem: https://new-house.com.pl/realizacje.

Dodatkowe urozmaicenia – projektowanie i wykonanie ogrodu coraz częściej jest wzbogacane o nowe, interesujące elementy. Tarasy są już swego rodzaju standardem, oczka wodne również powoli zdobywają na popularności. Jeśli pozwoli na to działka można się zdecydować również na basen zewnętrzny. Takie rozwiązanie można podziwiać na jednej z naszych realizacji: https://new-house.com.pl/realizations/house/635.

Zagospodarowanie terenu z firmą New-House

Firma New-House oferuje projektowanie i wykonanie ogrodu w ramach kompleksowej budowy domu, na terenie całej Polski. Zawsze dbamy o zadowolenie wśród naszych klientów, dlatego profesjonalnie wykonana usługa jest dla nas priorytetem. Oferujemy kompleksowe usługi, ponieważ wiemy, że taka współpraca daje najlepszy efekty, o czym wielokrotnie pisali nasi klienci (https://new-house.com.pl/referencje).

Projektowanie ogrodu krok po kroku pomaga stworzyć wyjątkowy klimat domowej przestrzeni. Jak pokazują badania, wielu inwestorów decyduje się na budowę domu właśnie z powodu pragnienia posiadania własnego ogrodu. Dobre zagospodarowanie terenu wokół domu pozwala na spędzanie tam miłego czasu z najbliższymi, odpoczynek i czerpanie radości z bliskości natury.

Jeżeli mają Państwo jakieś pytania – bez względu na to czy chodzi o projektowanie ogrodu czy o inne nasze usługi – zachęcamy do kontaktu. Jesteśmy dla Państwa dostępni w każdym dniu tygodnia o 7 do 21. Można się z nami skontaktować w dowolny, najwygodniejszy dla Państwa sposób – telefonicznie, mailowo lub za pomocą chatu dostępnego na naszej stronie internetowej. Dokładne dane kontaktowe znajdą Państwo pod adresem: https://new-house.com.pl/kontakt.


 

Kontakt

Jesteśmy do dyspozycji 7 dni w tygodniu, od 7:00 do 21:00.

Chętnie odpowiemy na każde pytanie.
Zachęcamy do kontaktu.

kontakt90@new-house.com.pl

+48 504 125 130

r_skulimowski_contact_section_new