Kalkulator budowy domu

Wypełnij kalkulator i sprawdź bezpłatnie koszty budowy

Jaki jest koszt budowy domu?

Budowa domu zawsze składa się z wielu etapów – zaczynamy od wyboru i zakupu działki, a następnie zastanawiamy się nad projektem przyszłego domu. Te dwa etapy pozwolą na podjęcie pierwszych prac budowlanych. Nie wiesz, jaki jest standardowy koszt budowy domu w Polsce? Możesz to szybko sprawdzić.

Firma New-House ma za sobą wieloletnie doświadczenie w budowaniu domów i dlatego doskonale znamy ten rynek. Bazując na naszej wiedzy i latach pracy przygotowaliśmy specjalistyczny kalkulator budowy domu. Nasi klienci mogą łatwo i szybko zapoznać się z ceną domów, które ich interesują. Nie wiesz, na jaki projekt Cię stać? Korzystając z naszego kalkulatora, wszystkiego się dowiesz i przetestujesz różne możliwości.

koszt budowy domu z firmą New-House


Kalkulator budowy domu

Autorskie narzędzie New-House to intuicyjny kalkulator budowy domu, który pozwoli klientowi przeanalizować potencjalne koszty z różnych perspektyw. Jest on całkowicie darmowy i bardzo prosty w użyciu. Uwzględniliśmy tam najważniejsze zależne wpływające na to, ile kosztuje budowa domu, aby nasi klienci mogli sprawdzić to możliwie najszybciej. Jak działa kalkulator budowlany? Opiszemy to w kilku prostych podpunktach.

To już wszystko – sprawdzenie, jaki jest koszt budowy domu, jest szybkie i proste. Na końcu formularza wystarczy tylko wpisać swoje dane kontaktowe, abyśmy mogli na podany adres mailowy przesłać Ci informację, ile kosztuje budowa domu według Twojego pomysłu.

Jeśli interesują Cię projekty domów z kosztorysem, to możesz także zapoznać się z naszymi projektami z gotową wyceną. Znajdziesz je w bazie pod tym linkiem: https://new-house.com.pl/kalkulator-budowy-domu.

 

Budowa domu – koszt stanu deweloperskiego

Ile kosztuje wybudowanie domu? To pytanie, które zawsze słyszymy od naszych klientów i zawsze staramy się im odpowiedzieć najlepiej jak to możliwe, chociaż wiemy, że to trudne. Dlaczego? Ponieważ właściwą odpowiedzią na to pytanie jest: to zależy. Każda budowa domu koszt ma indywidualny, zależny od wielu różnych czynników. Na część z nich wskazuje nasz kalkulator budowy domu.

 

Jeśli wypełnisz krótki formularz w naszym kalkulatorze budowlanym, otrzymasz mailową informację zwrotną na temat kosztów budowy Twojego domu. Wyliczone tam dane wskazują, jak wygląda koszt budowy domu do stanu deweloperskiego. Jeśli interesuje Cię budowa domu pod klucz i chciałbyś dowiedzieć się na ten temat więcej, skontaktuj się z nami: https://new-house.com.pl/kontakt.

Jeśli na Twoim mailu znalazła się już informacja np. na temat tego, jaki jest koszt budowy domu parterowego to możesz się zastanawiać, co obejmie taka budowa. Budowa do stanu deweloperskiego oznacza, że zapewnimy:

Oczywiście, nie musisz podejmować współpracy dotyczącej akurat budowy domu w stanie deweloperskim. Na Twoją prośbę możemy dla Ciebie przygotować również wycenę wybudowania domu w stanie surowym, a także podać koszt budowy domu pod klucz. Zajmujemy się również zagospodarowywaniem terenu zielonego, jeśli inwestor wyrazi zainteresowanie taką usługą.

 

Szacunkowy koszt wybudowania domu

Zastanawiając się nad tym, ile kosztuje wybudowanie domu warto także pomyśleć o tym, od czego właściwie zależy jego cena. Jeszcze jakiś czas temu można było zauważyć domy tańsze niż dziś – od czego to zależy i co wpływa na zmianę ceny budowy domów?

Można analizować to z wielu perspektyw. Świat dynamicznie się zmienia, a to ma duży wpływ na gospodarkę, w tym również budownictwo. Jedne z podstawowych zmian, które można zauważyć to:

Co więcej, zmieniają się również przepisy prawne. Warto wiedzieć chociażby, że od 2021 roku zmieni się koszt budowy domu jednorodzinnego – powinny być one energooszczędne i spełniać nowe wymogi termoizolacyjności. Będzie to się wiązało z zastosowaniem innych, droższych komponentów budowlanych.

Czy powinniśmy się tym martwić? Wszystko zależy od naszej perspektywy. Powinniśmy pamiętać o tym, że wyższe koszty budowy są w pewnym sensie czymś naturalnym – nasza gospodarka na przestrzeni ostatnich kilkunastu lat silnie się zmieniła i zarobki przeciętnego obywatela również są wyższe. Można powiedzieć, że koszt wybudowania domu wzrósł proporcjonalnie do wzrostu naszych zarobków.

 

kalkulator budowy domu New-House

Jak zbudować dom - finansowanie

Wysokość raty kredytowej wraz z ofertą finansową, wyślemy na maila, po wypełnieniu formularza

Dziękujemy za skorzystanie z formularza. Wysokość raty kredytowej, wraz z ofertą na finansowanie budowy wysłaliśmy na podanego maila.


Czy warto rezygnować z budowy domu na rzecz kupna mieszkania? Zdecydowanie nie. Wzrost cen nie ominął również tego aspektu gospodarki. Sama cena budowy bloków wzrosła w ostatnim czasie o 10%, a koszt materiałów budowlanych oraz robocizny również wiąże się z ostateczną ceną mieszkania. Ceny mieszkań również rosną i właśnie dlatego warto pamiętać o tym, w jak wielu aspektach własny dom, jest wygodniejszy i korzystniejszy od mieszkania w bloku.

Czas na Twoją decyzję.

Wiesz już, ile kosztuje budowa domu, jakich usług w ramach tej ceny możesz się spodziewać oraz co wpływa na podany koszt. To dobra baza wiedzy do podjęcia decyzji o budowie. Koszt budowy domu kalkulator wyliczył zgodnie z Twoimi preferencjami, ale możesz również sprawdzić projekty domów z kosztorysem. Wierzmy, że podejmiesz taką decyzję, która pozwoli Ci na zadowolenie przez długie lata.

Jeśli w międzyczasie pojawiły się w Twojej głowie jakieś pytania – jesteśmy do Twojej dyspozycji.

Kalkulator budowy domu

W New-House doskonale wiemy, że jednym z najważniejszych czynników decydujących o inwestycji we własny dom jest koszt budowy. Aby maksymalnie uprościć naszym klientom rozeznanie się w cenach, przygotowaliśmy autorski kalkulator budowy domu – proste i innowacyjne narzędzie, dzięki któremu w kilka chwil można wyliczyć szacunkowe koszty budowy domu. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą!

Koszt budowy domu to dla większości inwestorów najistotniejszy czynnik, który przesądza o zdecydowaniu się zarówno na inwestycję w ogóle, jak i wybór konkretnego projektu. Zanim przedstawimy to, jak działa przygotowany przez nas kalkulator kosztów budowy domu, warto zapoznać się z ogólnymi cenami, jakie panują obecnie na rynku budowlanym.

Szacunkowa wycena budowy

Według danych Głównego Urzędu Statystycznego, w I kwartale 2019 r. średni koszt budowy jednego metra kwadratowego powierzchni mieszkalnej wynosił około 4132 zł. Szacuje się również, że w 2019 r. koszty budowy domu wzrosną o około 8-9% w porównaniu do 2018 r. Składa się na to zarówno wzrost cen materiałów, jak i rosnące koszty robocizny. Według szacunków ekspertów, najbardziej, bo o około 33%, wzrosną ceny materiałów drewnianych i płyt OSB, izolacje termiczne będą droższe o około 14%, materiały do budowy ścian i kominów – o około 12%, zaś wapna i cementu – o około 3,7%.

Choć w pierwszej chwili może wydawać się to niepokojące, to jednak należy mieć świadomość, że podobna, a nawet jeszcze wyższa jest dynamika wzrostów cen mieszkań – z opublikowanych na początku czerwca 2019 r. badań wynika, że we wszystkich większych miastach w Polsce mieszkania podrożały o około 9-10% rok do roku. Decydując się na własną nieruchomość trzeba więc liczyć się z wydatkami – bez względu na to, czy ma to być dom czy mieszkanie. W całokształcie jednak budowa domu może okazać się tylko nieznacznie droższa od zakupu dużego mieszkania w prestiżowej lokalizacji, a o korzyściach płynących z zamieszkiwania we własnym domu nikogo nie trzeba przecież przekonywać.

Wycena budowy – na czym można oszczędzić?

Należy również pamiętać, że na pewnych elementach budowy można oszczędzić.

Kalkulator budowy domu od New-House – jak działa?

Kalkulator budowlany przygotowany przez naszą firmą to proste i intuicyjne narzędzie, które w kilka chwil pozwoli poznać szacunkową cenę wybranego domu! Jak z niego skorzystać? To naprawdę nic trudnego!

  1. Podaj powierzchnię domu, jaka Cię interesuje – przemyśl, jak liczną masz rodzinę, jakie macie potrzeby, ile pomieszczeń będzie niezbędnych, by Wasze codzienne życie było komfortowe.
  2. Wybierz województwo, w którym mieszkasz lub w którym chcesz wybudować dom – lokalizacja to jeden z najważniejszych czynników przesądzających o kosztach budowy domu!
  3. Zdecyduj się na rodzaj domu – do wyboru masz trzy: parterowy, z poddaszem użytkowym albo piętrowy. To również bardzo istotny czynnik, który przesądzi o końcowej cenie.
  4. Czas na wybór rodzaju dachu! Zdecydować się możesz na dach płaski lub spadzisty – w zależności od Twoich preferencji oraz możliwości finansowych (budowa dachu to około 30% kosztów budowy domu w stanie surowym).
  5. Bardzo istotną kwestią jest wybór stropu – może być drewniany lub betonowy. Nie martwi się, jeśli na tym etapie nie umiesz podjąć odpowiedniej decyzji! Zaznacz opcję „nie wiem” – nasz kalkulator budowy i tak wyliczy dla Ciebie szacunkowe koszty!
  6. Dla wielu inwestorów ważny jest garaż – może być jednostanowiskowy, dwustanowiskowy, choć oczywiście dostępne są także domy bez garażu w bryle budynku. Wybierz interesującą Cię opcję.
  7. Wypełnij formularz i wpisz swoje dane kontaktowe. Na podany adres mailowy wysłana zostanie wiadomość zawierająca wstępną wycenę wybranego domu!

Prawda, że to proste?

Kalkulator budowy domu – dlaczego warto?

Kalkulator do samodzielnego wyliczania wysokość rat kredytów czy pożyczek to już od lat standard w branży finansowej – wystarczy wejść na odpowiednią stronę internetową i w kilka chwil zyskać interesującą nas wiedzę. Dzięki temu nie trzeba tracić czasu np. na wizyty w bankach, gdzie pracownicy przedstawiają odpowiednie wyliczenia.

Teraz podobnie jest w branży budowlanej! Nie trzeba już umawiać się z firmami architektonicznymi czy wykonawczymi, ani nawet do nich dzwonić – kalkulator budowy domu to praktyczne narzędzie, które pozwala przez Internet uzyskać wszystkie niezbędne informacje do podjęcia decyzji o budowie!

Oczywiście warto pamiętać, że kalkulator kosztów budowy domu to jedynie narzędzie orientacyjne – umożliwia on oszacowanie nakładów potrzebnych na inwestycję. Jej ostateczną cenę poznamy dopiero w szczegółowym kosztorysie budowy – w New-House na bieżąco je aktualizujemy, biorąc pod uwagę np. warunki panujące na rynku budowlanym, koszty materiałów czy robocizny. Dzięki temu klient ma gwarancję, że przedstawiona przez nas wycena budowy jest możliwie najbardziej precyzyjna.

Kalkulator budowy domu od New-House to nieoceniona, a także – co bardzo ważne – zupełnie darmowa pomoc w podejmowaniu decyzji inwestycyjnych! Za skorzystanie z kalkulatora nie pobieramy żadnych opłat – wystarczy jedynie podać swoje dane, a szacunkowy koszt budowy trafi na wskazany adres mailowy. Budowa własnego domu nie musi być nieziszczalnym marzeniem – w New-House pomagamy je realizować!

Kalkulator budowy domu, pomoc przy kredycie hipotecznym

Osoby, które marzą o własnym kącie, często borykają się z pytaniem - kupno gotowego mieszkania od dewelopera, czy budowa domu jednorodzinnego? Zarówno jedno jak i drugie wymaga od nas sporego wydatku finansowego. Musimy wziąć pod uwagę fakt, iż mieszkanie/dom to często inwestycja życia. Pomocnym narzędziem w podjęciu decyzji będzie kalkulator budowy domu -> https://new-house.com.pl/kalkulator-budowy-domu. Kalkulator budowy domu pozwala na określenie kosztów naszej przyszłej inwestycji i podjęcie odpowiedniej dla nas decyzji.

Zakup domu od dewelopera to jedna z form spełnienia marzenia o własnym kącie do mieszkania. Zaletą tego rozwiązania jest to, że całą potrzebę realizujemy od razu, bez zbędnych formalności. Nie trzeba się martwić o pozwolenia oraz analizowanie rozwiązań budowlanych. Minusem zakupu domu od dewelopera jest obawa przed tym, czy deweloper jest firmą wiarygodną, rzetelną. Poza tym kupując gotowy dom musimy godzić się na zastosowane rozwiązania.

Budowa domu od podstaw natomiast gwarantuje nam wybór dowolnego projektu domu lub zlecenie wykonania indywidualnego projektu architektowi, który dopasuje do naszych potrzeb cały układ pomieszczeń. Kluczowym zagadnieniem jest oszacowanie kosztów budowy. Cała trudność polega na tym, iż rynek jest dynamiczny, ceny zmieniają się. Zarówno ceny materiałów i robocizny są w ciągłej zmianie. W trakcie sezonu nawet 3 miesiące robi różnicę. Mogą pojawić się nieprzewidziane wydatki i utrudnienia. Dobrym rozwiązaniem w takiej sytuacji będzie możliwość skorzystania z kalkulatora budowy domu, który pozwala oszacować orientacyjne koszty naszej przyszłej inwestycji. Obliczając koszty budowy domu otrzymujemy cenę w trzech wariantach tj. stan surowy, stan deweloperski oraz opcja pod klucz. W zależności od uzyskanego kosztorysu jesteśmy w stanie podjąć decyzję o budowie domu lub mamy jeszcze szansę taką decyzję zmodyfikować.

Orientacyjną wartość inwestycji jaką jesteśmy w stanie samodzielnie wyliczyć za pomocą kalkulatora budowy domu będzie zawsze przybliżeniem kosztów budowy domu. Możemy natomiast obliczyć te koszty dokładnie, dzięki skorzystaniu ze szczegółowego kosztorysu budowy domu w odniesieniu do konkretnie wybranego gotowego projektu domu na naszej stronie -> https://new-house.com.pl/projekty-domow. Znajduje się tam zbiór gotowych projektów z aktualną wyceną kosztów budowy. Do dyspozycji Państwa jest tam przygotowanych kilka tysięcy gotowych wycen.

Kalkulator budowlany to z pewnością pomoc przy podejmowaniu decyzji inwestycyjnych. Ważnym krokiem w staraniach o finansowanie budowy domu jest określenie, na jaki kredyt nas stać. Pomocnym narzędziem w tym wypadku będzie kalkulator kredytu hipotecznego -> https://new-house.com.pl/jak-zbudowac-dom/artykuly/finansowanie. Wystarczy, że w odpowiednie pola wpiszemy wartości takie jak: kwota kredytu oraz okres spłaty kredytu. Po uzupełnieniu wartości otrzymamy na e-maila informację, ile będzie wynosiła nasza rata kredytowa wraz z ofertą finansową. Należy pamiętać, żeby skontaktować się ze specjalistą w zakresie doradztwa kredytowego, ponieważ kalkulator hipoteczny pokaże nam przybliżoną wartość, a nie ostateczną ofertę.

Skupmy się teraz na konkretnych przykładzie:

Wybierając projekt domu z poddaszem użytkowym o powierzchni około 200 m2 obliczając kalkulatorem budowy domu uzyskamy koszt stanu deweloperskiego w wysokości 780000 zł, koszt opcji pod klucz przyjmując, że za każdy m2 to 1300 zł - uzyskamy kwotę 260 000 zł. Całkowity koszt budowy domu to 1040000 zł. Z kolei korzystając z kalkulatora kredytu hipotecznego rata za wybrany projekt będzie na poziomie 4020 zł/m-c. koszt budowy domu to

Zaletą powyższych kalkulatorów jest niewątpliwie szybkość z jaką możemy policzyć zarówno koszty budowy domu jak i obliczyć wartość kredytu hipotecznego. Jest to rozwiązanie wygodne dla Inwestora. Dzięki kalkulatorom, jak i gotowym wycenom bez wychodzenia z domu porównamy koszty związane z inwestycją budowy domu. Narzędzia te są bezpłatne i łatwe w użyciu. Nie trzeba posiadać obszernej wiedzy, aby móc skorzystać z ich praktycznych funkcji. Dzięki powyższym kalkulatorom można bezpieczne i optymalnie podjąć decyzje dotyczące wymarzonego domu oraz jego finansowania.

Ile kosztuje budowa domu?

Ile kosztuje budowa domu? Odpowiedzi na takie pytanie szuka każdy planujący budowę Inwestor. Wydatki na inwestycję zależą od wielu czynników. Między innymi od kształtu i konstrukcji bryły, rodzaju dachu, zastosowanych w projekcie rozwiązań konstrukcyjnych, ale także standardu wykończenia. Im bardziej rozłożysta bryła i skomplikowany dach, tym drożej nasza budowa będzie kosztowała. Warto już na etapie wyboru projektu zwracać uwagę na te elementy.

Sprawdźmy zatem jak przedstawiają się koszty budowy domu z firmą budowlaną New-House. Koszt budowy domu nasz kalkulator podaje w zależności od województwa. Ceny są zróżnicowane. Przedstawione koszty budowy domu szacujemy do stanu deweloperskiego, oznacza to, że dom będzie posiadał:

Do naszej analizy kosztów budowy wybraliśmy 3 projekty domów jednorodzinnych:

Inny projekt niż przedstawiliśmy, o innej powierzchni można obliczyć na podstawie kosztów budowy na naszym kalkulatorze -> https://new-house.com.pl/kalkulator-budowy-domu.

Kolejnym sposobem poznania kosztów budowy domu jest pobranie szczegółowej wyceny z naszej strony internetowej -> https://new-house.com.pl/projekty-domow , na której znajdują się aktualne wyceny kilku tysięcy gotowych projektów. Tutaj ceny są dokładne i szczególnie z tego narzędzia polecamy korzystać.

Kosztorys jest zupełnie bezpłatny, pozwala obliczyć koszty całej inwestycji, tak by było można zorientować się w koniecznych środkach do budowy domu. Może to pomóc również w zaplanowaniu finansowania, jak również samego kredytu hipotecznego.

Warto podkreślić fakt, iż powyższe koszty budowy domu nie obejmują zakupu działki, doprowadzenia mediów, zakupu i adaptacji projektu domu, ogrodzenia oraz zagospodarowania terenu wokół domu. Te i inne koszty można spróbować oszacować na stronie ttps://new-house.com.pl/jak-zbudowac-dom/kategorie

Budowa domu nie jest tanim przedsięwzięciem, jednak spora część Inwestorów decyduje się na ten krok. Wydaje się, że korzyści zdecydowanie przeważają nad kosztami.

Zapraszamy do kontaktu -> https://new-house.com.pl/.