Rozbudowa domu

Oferta

Spis treści:

Projekt przebudowy domu – jak to zorganizować?

Przebudowa lub rozbudowa domu to świetne rozwiązanie dla inwestorów, którzy decydują się na zakup gotowego domu. Często jest to stary budynek, który wymaga przeprowadzenia różnego typu zmian. Projekt przebudowy domu jest również wykorzystywany, gdy dom przestaje spełniać potrzeby inwestorów i jest na przykład zbyt mały.

Rozbudowa domu jest świetnym rozwiązaniem dla wszystkich osób, które potrzebują większej przestrzeni użytkowej. Taka przebudowa domu koszty ma znacznie mniejsze niż realizacja budowy nowego, większego budynku mieszkalnego. To pomysł, na który decyduje się wielu inwestorów.

New-House to firma budowlana, która od 1991 roku oferuje inwestorom profesjonalne usługi remontowo budowlane. Za nami już ponad 1500 wykonanych realizacji domów jednorodzinnych i nie mniej zadowolonych inwestorów. Każda wykonana budowa to także dziesięć lat gwarancji dla inwestorów. Już ponad dwustu klientów podzieliło się opiniami o naszych usługach, można się z nimi zapoznać pod linkiem: https://new-house.com.pl/referencje.

Wśród naszych wielu realizacji znajduje się również przebudowa domu. Wykonywaliśmy przebudowy starych i nowych domów – dokładny przebieg usługi zawsze zależy od potrzeb inwestora.


Przebudowa domu krok po kroku

Projekt przebudowy domu i przebieg jego realizacji zależy przede wszystkim od tego, jaki ma zostać osiągnięty efekt. Są jednak pewne ramy, które nakreślają dokładniej cały proces. To wieloetapowa współpraca pomiędzy inwestorem a firmą budowlaną, którą można podzielić na kolejne kroki:

  1. Rozmowa z inwestorem, analiza możliwości1

Jeszcze przed rozpoczęciem realnej współpracy architekt przeprowadza wstępną rozmowę z klientem. Ma ona pozwolić na określenie dokładniejszych potrzeb inwestora oraz zweryfikowanie możliwości ich realizacji. Nie zawsze jest możliwe to, co inwestor chciałby zrealizować. W obowiązku architekta leży sprawdzenie czy przebudowa domu jest możliwa.

Projekt przebudowy domy może zostać zrealizowany, jeśli zostało to określone w warunkach zabudowy działki lub miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego. Ponadto budynek, który ma zostać poddany przebudowie powinien być w ogóle zdatny do wykonania jakichkolwiek prac. Niektóre stare domy są w tak złym stanie, że są nikłe szanse na to, by otrzymać zgodę na przeprowadzenie jakichkolwiek prac remontowych lub budowlanych. W takim wypadku przebudowa starego domu nie jest możliwa, można jedynie wyburzyć dom i postawić nowy na tej samej działce.

Zanim rozpocznie się przebudowa domu należy również sprawdzić dokładnie fundamenty budynku. Powinien zostać sprawdzony stan istniejących fundamentów, instalacji, ścian nośnych, a także ewentualnych izolacji termicznych. Jeśli ma być wykonywana przebudowa starego domu trzeba szczególnie mocno przyjrzeć się tym aspektom. Fundamenty często okazują się tutaj zbyt nisko osadzone i muszą zostać podbite.

Bardzo ważnym elementem, jeśli przeprowadzana jest rozbudowa domu, są również elementy konstrukcyjne budynku: ściany nośne, więźba dachowa, a także strop. Należy szczegółowo sprawdzić ich stan, aby wiedzieć czy przebudowa jest możliwa. Czasami wymagają one przeprowadzenia odpowiednich wzmocnień, a czasami konieczne jest częściowe rozebranie tych elementów i wykonanie ich na nowo.

  1. Kwestie prawne

Projekt przebudowy domu musi być wykonany zgodnie z uwzględnieniem wszystkich obostrzeń prawa budowlanego. Chociażby same prace związane ze sprawdzaniem stanu fundamentów domu, powinny być przeprowadzane przez rzeczoznawcę z odpowiednimi uprawnieniami budowlanymi. Powinien on przygotować szczegółową ekspertyzę, która będzie zwierać takie informacje jak ocena stanu budynku i warunki przebiegu realizacji. Kolejną analizą, jaka musi zostać wykonana jest ocena geotechniczna gruntu. Wyniki obu analiz eksperckich są składane wraz z wnioskiem o rozbudowę budynku do lokalnego urzędu.

Ponadto cały projekt przebudowy powinien być również zgodny z ogólnym prawem budowlanym. Na przykład dobudowana część domu nie może być bliżej niż w odległości 2 metrów do sąsiedniego budynku. Rozbudowa domu powinna także uwzględniać zasady odległości od drogi publicznej czy też warunki ochrony przeciwpożarowej.

Warunki przebudowy otrzymuje się w gminnym urzędzie i to na ich podstawie specjaliści wykonują analizy stanu budynku. Ekspertyzy oraz projekt przebudowy domu są przekazywane do starostwa powiatowego w celu otrzymania pozwolenia na wykonanie przebudowy. Decyzja powinna zostać wydana w przeciągu sześćdziesięciu dni.

 

  1. Proces przebudowy domu

Przebudowa domu jednorodzinnego może się odbywać na różne sposoby. Większość osób decyduje się na rozbudowę poprzez dobudowanie dodatkowej przestrzeni mieszkalnej, ale są także inwestorzy, którzy wybierają zagospodarowanie części piwnicznej lub przebudowę domu pod kątem zmiany układu pomieszczeń. Coraz więcej osób decyduje się również na wykonanie nadbudowy budynku – to świetne rozwiązanie, które pozwala na stworzenie nowej przestrzeni funkcjonalnej bez powiększania zajmowanego terenu na działce. Takie rozwiązanie może zostać wykonane poprzez wzmocnienie istniejącego stropu oraz ścian lub wykonanie nowego stropu. Czasami konieczne jest wykonanie całego nowego dachu.

Projekt przebudowy domu ze specjalistami

Planują Państwo wykonanie przebudowy lub rozbudowy domu? Warto oddać to zadanie profesjonalistom, którzy nie tylko wykonają pracę szybko i profesjonalnie, ale zadbają również o pełen komfort inwestorów. Firma New-House oferuje kompleksowe usługi, które polegają nie tylko na wykonaniu prac budowlanych, ale również na pełnym wsparciu klienta chociażby w kwestiach formalnych. Nasze usługi są bardzo szerokie, dzięki temu, że wśród naszych pracowników znajduje się wielu specjalistów.

Jesteśmy w stanie wykonać dla Państwa projekt przebudowy domu, wykonać jego realizację, a także wykonać usługi wzbogacające ostateczny efekt, jak na przykład projekt ogrodu i całej przestrzeni zewnętrznej, z uwzględnieniem tarasu, ogrodzenia, bram wjazdowych, nasadzeń i tym podobnych elementów. Przykładowe realizacje mogą Państwo sprawdzić na naszej stronie internetowej: https://new-house.com.pl/realizacje. Są to projekty przygotowane przez naszych architektów, a także przez nas zrealizowane.

Bez względu na to czy interesuje Państwo przebudowa starego domu czy też nowego – oferujemy swoją pomoc. Jesteśmy otwarci na wszystkie Państwa pytania, chętnie na nie odpowiemy, a także szerzej przedstawimy nasze usługi i warunki współpracy. Zachęcamy do kontaktu, nasze dokładne dane znajdą Państwo pod adresem: https://new-house.com.pl/kontakt. Można się z nami kontaktować mailowo, a także telefonicznie w każdym dniu tygodnia od godziny 7 aż do 21.

Projekt przebudowy domu – jak wygląda cały proces?

Po latach mieszkania w domu, okazuje się czasami, że nie spełnia już on wszystkich potrzeb jego mieszkańców. Domy jednorodzinne były przed laty budowane w zupełnie inny sposób – zmienia się styl, moda, a także oczekiwania i potrzeby domowników. Warto wówczas zdecydować się na projekt przebudowy domu.

Dom jednorodzinny powinien być dostosowany do jego domowników, więc musi spełniać podstawowe zasady funkcjonalności oraz wygody. Co ciekawe, perspektywa postrzegania funkcjonalności dzisiaj i kiedyś bardzo się różni. Przebudowa starego domu jest zwykle powodowana chęcią przeorganizowania przestrzeni domowej i zmiany przeznaczenia pomieszczeń. Domy budowane przed rokiem 2000 (głównie te z przedziału lat 60-80) miały w projektach dużą ilość małych pokojów. Zazwyczaj przestrzeń parteru była podzielona na kilka pomniejszych, oddzielonych od siebie pomieszczeń. Dzisiaj domy wykonuje się zupełnie inaczej, dlatego coraz więcej osób interesuje przebudowa starego domu. Zmieniana jest funkcjonalność przestrzeni użytkowej na bardziej otwartą, ogólnodostępną. Projekty domów jednorodzinnych zazwyczaj przeznaczają sporą część powierzchni na część integracyjną – dlatego wykonywane są przestrzenne salony, które zazwyczaj są jeszcze dodatkowo łączone z otwartą kuchnią lub jadalnią.

Projekt przebudowy domu jest również często wykorzystywany, gdy inwestor znajdzie ofertę starego domu w konkurencyjnej, atrakcyjnej cenie. Często okazuje się, że taki projekt przebudowy domu z lat 70 lub 80 jest bardziej opłacalny niż budowa domu od podstaw. Trzeba mieć jednak prawdziwe szczęście, by znaleźć dom w dobrym stanie i jednocześnie dobrej cenie. Przebudowa starego domu polega wówczas nie tylko na zmianie ułożenia pomieszczeń – wykonuje się również znacznie szersze działania. W ich skład może wejść na przykład: wymiana okien oraz drzwi, odświeżenie elewacji, wykonanie dobrej jakości izolacji termicznej, zmiana kubatury budynku.

Jak przebiega przebudowa domu?

Projekt przebudowy starego domu to wieloetapowy proces, który wymaga zaplanowania odpowiedniej ilości czasu. Prace budowlane zawsze wymagają czasu na wykonanie projektu, który będzie zgodny z oczekiwaniami klienta, a także uzyskanie odpowiednich pozwoleń z urzędu. Ile czasu może zająć przebudowa starego domu? Ile kosztuje projekt przebudowy domu? Jak to zorganizować? Warto znać odpowiedź na te pytania, zanim podejmie się pierwsze kroki.

Projekt przebudowy domu powinien się zacząć od spotkania z wybranym architektem. Warto, by architekt, który będzie miał wykonać projekt przebudowy domu, współpracował z firmą wykonawczą. Takie rozwiązanie pozwoli na zaoszczędzenie czasu i pieniędzy inwestora, a przy okazji umożliwi znacznie sprawniejsze, szybsze wykonanie wszystkich prac. Samo spotkanie z architektem ma pozwolić na to, by projekt przebudowy domu został wykonany zgodnie z oczekiwaniami i potrzebami domowników. Projektant analizuje uzyskane od klienta informacje oraz sprawdza stan budynku. Po wstępnym rozeznaniu architekt zaproponuje inwestorom najlepsze rozwiązania. Bazując na swojej wiedzy oraz na doświadczeniu wskaże, co od strony konstrukcyjnej i technicznej może zostać w budynku zmienione, a co nie. Dobry architekt pomoże również zoptymalizować koszty realizacji przebudowy.

Po spotkaniu z architektem projekt przebudowy domu zostaje poddany wstępnej wycenie. Ile kosztuje projekt przebudowy domu? Niestety brakuje jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie. Koszt projektu przebudowy domu jest zależny od zakresu prac, które będą miały zostać zrealizowane, a także od wielkości i stanu, w jakim znajduje się dom. Nie jest możliwe przedstawienie konkretnej ceny dla każdego inwestora. Aby poznać koszt projektu przebudowy domu konieczna jest rozmowa o oczekiwaniach i potrzebach klienta, a także przyjrzenie się całemu budynkowi.

Po zaakceptowaniu przedstawionego planu kosztów, można przejść do dalszych prac. Ważne jest jednak, żeby inwestor miał uzyskane pozwolenie ze strony odpowiedniego urzędu. Kiedy konieczne jest wnioskowaniu o pozwolenie na wykonanie realizacji? Projekt przebudowy domu wymaga pozwolenia tylko wtedy, gdy zmianie polega kubatura budynku. Należy pamiętać, że czas oczekiwania na odpowiedź zajmuje około trzech miesięcy, więc trzeba złożyć wniosek odpowiednio szybciej.

Kolejnym krokiem będzie przejście do samej realizacji. Przebudowa starego domu może trwać nawet pół roku – jest to zależne od zakresu prac, które muszą zostać wykonane. Docelowo przyjmuje się jednak, że przygotowanie domu do stanu surowego zajmuje około dwóch – trzech miesięcy, taki sam okres czasu powinno się przyjąć dla prac deweloperskich, wykończeniowych.

Coraz więcej osób decydujących się na projekt przebudowy starego domu, wybiera również projekt aranżacji wnętrza. To świetna decyzja, która pozwoli na osiągnięcie spójnego wizualnie efektu. Praca architekta umożliwia odciążenie inwestora z procesu poszukiwania odpowiednich mebli, dekoracji, a nawet armatury łazienkowej. Cała realizacja jest dobrana do ogólnego wizerunku budynku. Na przykład projekt przebudowy domu z lat 70, który został wzbogacony o profesjonalną aranżację wnętrz, może dać niesamowity efekt przy połączeniu klasyki z nowoczesnością.

Projekt przebudowy starego domu – skąd czerpać inspiracje?

Przebudowa starego domu – szczególnie domu typu kostka – może okazać się dość problematyczna pod kątem obrania stylu aranżacji. Wielu inwestorów przez długi czas zapoznaje się z różnymi realizacjami, aby później móc świadomie zdecydować, jakiego efektu oczekują po zakończonej realizacji. Warto posiłkować się przy tym różnego rodzaju inspiracjami.

Można na przykład sprawdzić przykładowe realizacje domów jednorodzinnych. Prace wykonane przez firmę New-House można obejrzeć pod linkiem: https://new-house.com.pl/realizacje. Znajdują się tam domy wykonane w różnych stylistykach oraz o różnej powierzchni – z łatwością znajdą tam Państwo jakąś inspirację. Dobrym rozwiązaniem, by znaleźć pomysł na projekt przebudowy starego domu, będzie zapoznanie się z gotowymi projektami domów do budowy (https://new-house.com.pl/projekty-domow). Być może któraś z wizualizacji przypadnie Państwu do gustu na tyle, że będą Państwo chcieli wykorzystać jej elementy we własnym projekcie przebudowy. Oczywiście, zawsze polecamy też skontaktowanie się z samym architektem – pomoże on w odnalezieniu idealnego rozwiązania.

Komu zlecić projekt przebudowy domu?

Poszukują Państwo odpowiedniej firmy do wykonania przebudowy starego domu? Zachęcamy do współpracy z firmą New-House. Zajmujemy się kompleksowymi usługami budowlanymi, w tym również wykonujemy przebudowy i projekty. Jesteśmy aktywni na rynku budowlanym od 1991 roku i działamy ze sprawdzonymi, doświadczonymi fachowcami. Dbamy o zadowolenie naszych klientów, dostosowujemy się do ich potrzeb, oczekiwań oraz możliwości finansowych. Proponujemy takie rozwiązania, które są indywidualnie dopasowywane. Ponadto zakończona współpraca z klientem wiąże się z dziesięcioletnią gwarancją na wykonane usługi. Opinie na nasz temat można przeczytać na stronie internetowej: https://new-house.com.pl/referencje. Ponad dwieście osób zdecydowało się już na wystawienie nam referencji – cieszmy się silną, dobrą renomą.

Są Państwo zainteresowani współpracą z firmą New-House? Zachęcamy do skontaktowania się z nami. Chętnie wykonamy dla Państwa wymarzony projekt przebudowy domu oraz zajmiemy się jego realizacją.

 

Rozbudowa domu jednorodzinnego

 

New-House specjalizuje się w kompleksowej budowie domów jednorodzinnych. Jednak wychodząc naprzeciw potrzebom naszych klientów, oferujemy również usługi związane z rozbudową i przebudową domów prywatnych. Na swoim koncie mamy wiele tego typu zleceń. Każde z nich traktujemy w sposób indywidualny, wykorzystując całą wiedzę, doświadczenie, umiejętności praktyczne naszych specjalistów, oraz posiadane zaplecze technologiczne.

Kiedy warto zrobić przebudowę domu?

Przebudowa lub rozbudowa domu jednorodzinnego planowana jest najczęściej z dwóch powodów. Pierwszym z nich jest sytuacja, w której inwestor decyduje się na zakup gotowego domu i chce go przystosować do indywidualnych potrzeb i wymagań swojej rodziny. W drugim przypadku rozbudowa jest podyktowana tym, że posiadana nieruchomość przestała wystarczać mieszkańcom, bo np. przestrzeń mieszkalna jest zbyt mała. W obu przypadkach przebudowa jest zdecydowanie tańsza niż budowa nowego domu, dlatego decyduje się na nią wielu właścicieli.

Jak rozbudować dom?

Przebudowa domu jednorodzinnego może oznaczać rozbudowę poprzez dobudowanie dodatkowej przestrzeni użytkowej, co pozwala powiększyć przestrzeń funkcjonalną bez powiększania terenu, jaki dom zajmuje na działce. Takie rozwiązanie można zastosować poprzez wzmocnienie istniejącego stropu oraz ścian lub wykonanie nowego stropu. Należy mieć świadomość, że tego rodzaju rozbudowa często wymaga wykonania nowego dachu. Jednak to nie jedyna możliwość na wykonanie rozbudowy domu. Część inwestorów stawia na zagospodarowanie przestrzeni znajdującej się na poddaszu lub w piwnicy. Nie brakuje również takich, którzy decydują się na zmianę układu funkcjonalnego pomieszczeń znajdujących się w budynku.

Rozbudowa domu gotowego, który zdecydowaliśmy się kupić

Zakup starego domu w konkurencyjnej cenie prawie zawsze oznacza konieczność wykonania jego przebudowy. Stary dom w dobrym stanie i niskiej cenie zdarza się naprawdę rzadko. Jednak najczęściej okazuje się, że przebudowa domu pochodzącego z lat 60,70 lub 80. ubiegłego wieku jest znacznie bardziej opłacalna niż wybudowanie nowego domu od podstaw. Przebudowa w starym domu ma z reguły znacznie szerszy zasięg niż tylko zmiana ułożenia pomieszczeń. W takim przypadku najczęściej wykonywana jest również wymiana stolarki okiennej i drzwiowej, wymiana istniejących instalacji, wykonanie wysokiej jakości izolacji termicznej budynku, odświeżenie elewacji czy zmiana kubatury nieruchomości. A to tylko niektóre z prac, jakimi możemy się zająć, wykonując przebudowę domu dla naszych klientów.

Rozbudowa domu, w którym aktualnie mieszkamy.

Potrzeby i oczekiwania rodzin pod względem funkcjonalności, komfortu oraz codziennej wygody zmieniają się wraz z czasem, jaki upłynął od budowy domu lub jego poprzedniej przebudowy. To zupełnie normalny proces. Szczególnie że współczesna perspektywa postrzegania funkcjonalności mocno różni się od tej, która obowiązywała w latach 60-80 ubiegłego stulecia. Budynki jednorodzinne powstałe w tamtym okresie charakteryzowały się dużą ilością małych pokojów, a co za tym idzie, przestrzeń znajdująca się na parterze domu podzielona była na kilka małych jasno oddzielonych od siebie pomieszczeń. Dziś funkcjonalne domy wykonuje się w zupełnie inny sposób, dlatego coraz większa ilość właścicieli decyduje się na zmiany w postaci otwarcia przestrzeni, które w konsekwencji znacząco podnoszą jakość życia wszystkich domowników. Popularnym rozwiązaniem są przestronne salony połączone z jadalnią oraz otwartą kuchnią tworzące przestrzeń sprzyjającą rodzinnej integracji, oraz wygodnemu wypoczynkowi w gronie rodziny, przyjaciół i znajomych.

Rozbudowa domu – od czego należy zacząć?

Rozpoczęcie współpracy pomiędzy inwestorem a firmą remontowo-budowlaną, która została wybrana do wykonania rozbudowy, można podzielić na trzy etapy.

Etap 1 – rozmowa z inwestorem oraz analiza jego potrzeb i możliwości

Przed rozpoczęciem realnej współpracy architekt spotyka się z klientem. Ich rozmowa ma na celu dokładne określenie potrzeb i oczekiwań inwestora, jak również zweryfikowanie możliwości ich realizacji. To ważne w kontekście faktu, że nie zawsze to o czym marzy klient, jest możliwe do przeprowadzenia w przypadku konkretnej nieruchomości i jej specyfiki. Obowiązkiem architekta jest sprawdzenie, czy wskazana przez klienta przebudowa domu jest możliwa? Projekt przebudowy może być zrealizowany, jeśli zostało to określone w warunkach zabudowy lub Miejscowym Planie Zagospodarowania Przestrzennego. Dodatkowo budynek poddawany przebudowie musi się do tego w ogóle nadawać. Nie brakuje bowiem domów, które są w tak fatalnym stanie, że otrzymanie zgody na przeprowadzenie prac związanych z ich przebudową graniczy z cudem. Jeśli mamy do czynienia z taką sytuacją nie pozostaje nic innego jak wyburzenie domu i postawienie nowego na jego miejscu.

Etap 2 – Analiza stanu technicznego nieruchomości

Zanim zostanie podjęta ostateczna decyzja o przebudowie, należy dokładnie sprawdzić stan istniejących fundamentów, instalacji obecnych w budynku, ścian nośnych oraz izolacji termicznej, jeśli takowa w ogóle istnieje. W przypadku planowanej rozbudowy domu w górę niezwykle ważne jest skontrolowanie, w jakim stanie są elementy konstrukcyjne budynku tj. ściany nośne, więźba dachowa oraz strop. Może się bowiem zdarzyć, że aby rozbudowa mogła dojść do skutku konieczne będzie dokonanie odpowiednich wzmocnień lub częściowe rozebranie tych elementów i wykonanie ich na nowo.

Etap 3 – Kontrola kwestii prawnych

Planowanie przebudowy domu nie może odbyć się bez skontrolowania kwestii prawnych dotyczących takiego przedsięwzięcia. Rozbudowa czy przebudowa musi podobnie jak budowa domu być wykonana zgodnie z obowiązującym prawem budowlanym np. kontekście odległości budynku od granicy działki, odległości od drogi publicznej oraz warunki ochrony przeciwpożarowej.

Przebudowa domu krok po kroku

Projekt przebudowy domu

Po rozmowie z inwestorem oraz wstępnym rozeznaniu odnośnie do potrzeb i możliwości klienta, oraz zagadnień technicznych związanych ze stanem nieruchomości architekt analizuje pozyskane dane i na ich podstawie przestawia najkorzystniejsze i możliwe do zastosowania rozwiązania. Bazując na swojej wiedzy fachowej oraz doświadczeniu jest w stanie wskazać jakie zmiany mogą zostać wprowadzone a jakich nie uda się przeprowadzić w przypadku tej konkretnej nieruchomości. Profesjonalista jest w stanie doradzić rozwiązania, które spełnią oczekiwania inwestora i jednocześnie zmieszczą się w zakładanym przez niego budżecie.

Wycena przebudowy domu

Koszt przebudowy domu zależny jest od zakresu prac, jakie będą do zrealizowania, ale również do wielkości nieruchomości i jej aktualnego stanu. Należy mieć świadomość, że przedstawienie konkretnej ceny przebudowy nie zawsze będzie możliwe.

Pozwolenie na wykonanie przebudowy domu

Jeśli w wyniku planowanej przebudowy zmieni się kubatura budynku, konieczne będzie uzyskanie pozwolenia na rozbudowę. Do wniosku składanego we właściwym urzędzie należy dołączyć ekspertyzę stanu fundamentów wykonaną przez rzeczoznawcę posiadającego odpowiednie uprawnienia budowlane oraz ocenę geotechniczną gruntu. Decyzja dotycząca złożonego wniosku powinna zostać wydana w przeciągu sześćdziesięciu dni, lecz doświadczenie pokazuje, że najczęściej zajmuje to około trzech miesięcy. To ważna informacja, która wskazuje, że należy zająć się tym odpowiednio wcześnie przez planowanymi działaniami budowlanymi. W przeciwnym wypadku może zdarzyć się, że całość realizacji opóźni się przez brak pozwolenia na rozbudowę.

Fizyczna przebudowa domu

To, ile zajmie nam przebudowa starego domu, zależy od zakresu prac, jakie mamy do wykonania. Zdarza się, że całość zajmuje nawet pół roku. Co do zasady przyjmuje się, że przygotowanie domu do stanu surowego zajmuje około 2-3 miesięcy a prace deweloperskie i wykończeniowe zajmują dokładnie tyle samo czasu. Nierzadko inwestorzy decydują się również na aranżacje nowopowstałych wnętrz, co daje niesamowity efekt połączenia klasyki z nowoczesnością. Dodatkowo jest to rozwiązanie, które pozwala zaoszczędzić czas inwestora oraz pieniądze, które mógłby bezpowrotnie stracić, nie posiadając odpowiedniej wiedzy i doświadczenia w temacie odpowiednich rozwiązań i produktów.

Przebudowa domu – skąd czerpać inspiracje do planowanych zmian?

Przebudowa starego domu może być dużym wyzwaniem, szczególnie jeśli inwestor nie do końca wie jaki styl aranżacji sprawdzi się w przypadku jego nieruchomości. W takiej sytuacji warto zapoznać się z różnymi stylami architektonicznymi, aby docelowo wybrać ten, który nam odpowiada i jest możliwy do wdrożenia w przypadku naszego domu. Do dyspozycji są np. przykładowe realizacje domów jednorodzinnych wykonanych przez New-House, które znaleźć można pod adresem: https://new-house.com.pl/realizacje. Są to różnorodne nieruchomości reprezentujące wiele stylów architektonicznych. Inspiracją mogą być również gotowe projekty domów z wyceną znajdujące się w bazie na naszej stronie www. Jednak najprostszym i najszybszym rozwiązaniem jest skontaktowanie się architektem, który pomoże w znalezieniu odpowiedniego i możliwego do wdrożenia rozwiązania. Polecamy specjalistów współpracujących z New-House, których profesjonalizmu jesteśmy pewni.

Przebudowa domu z New-House

Kupiłeś stary dom, który wymaga przebudowy? A może dom, w którym mieszkasz z rodziną ma już swoje lata i przydałoby się go dostosować do aktualnych potrzeb i wymagań mieszkańców. W obu przypadkach zachęcamy do podjęcia współpracy z New-House. Oferujemy kompleksowe usługi budowlane w zakresie budowy, przebudowy, rozbudowy oraz remontów domów jednorodzinnych. Jesteśmy w branży od 1991 roku, co sprawia, że mamy duże doświadczenie, rozległą i ciągle aktualizowaną wiedzę fachową oraz umiejętności praktyczne do realizacji nawet najbardziej zaawansowanych przedsięwzięć budowlanych. Dysponujemy także nowoczesnym zapleczem technologicznym.

W naszej codziennej pracy nic nie jest dziełem przypadku. Każde zaproponowane i wdrożone rozwiązanie poprzedzone jest drobiazgową analizą potrzeb i oczekiwań naszych inwestorów. Warto również dodać, że wspieramy naszych klientów nie tylko w fizycznych pracach przeprowadzanych w ramach budowy czy przebudowy domu, ale również w kwestiach administracyjnych i formalnych związanych z tymi przedsięwzięciami. Dodatkowo jesteśmy w stanie wykonać prace związane z zagospodarowaniem przestrzeni wokół domu. Jeśli więc zależy Ci na współpracy z profesjonalistami, skontaktuj się z nami już dziś.

Nasi specjaliści chętnie odpowiedzą na wszystkie pytania związane z przebudową domu. Są do dyspozycji również, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat ogólnych warunków współpracy z firmą budowlaną New-House. Skontaktuj się z naszą infolinią, która dla Twojej wygody działa siedem dni w tygodniu w godzinach 7.00 – 21.00. Zapraszamy serdecznie.

Kontakt

Jesteśmy do dyspozycji 7 dni w tygodniu, od 7:00 do 21:00.

Chętnie odpowiemy na każde pytanie.
Zachęcamy do kontaktu.

kontakt91@new-house.com.pl

+48 504 125 130

r_skulimowski_contact_section_new