Budowa domu

Budowa domu:

Stan surowy
Prace deweloperskie
Prace pod klucz
Jesteśmy do dyspozycji od poniedziałku do niedzieli w godzinach 7-21

Budowa domu

Powody podjęcia decyzji o budowie domu są tak różne, jak różni są inwestorzy. Niektórzy chcą się w ten sposób uniezależnić od rodziców. Inni mają dość mieszkania w bloku lub marzy im się podmiejski spokój i śniadania z widokiem na ogród. Jeśli również i Ty znajdujesz się w grupie osób rozważających przeprowadzkę do własnego domu, pewnie trochę stresuje Cię ogrom decyzji, formalności oraz spraw, jakich będziesz musiał dopilnować podczas budowy. Chcemy Cię jednak zapewnić, że wybudowanie domu nie musi wiązać się z nadmiernym stresem. Wystarczy podjąć współpracę z doświadczonym wykonawcą, który zajmie się budową domów od A do Z niezależnie od lokalizacji.

Firma budowlana New-House ma przyjemność należeć do grona przedsiębiorstw, które oferują kompleksową budowę domów w całej Polsce. Działamy od 1991 rok i w tym czasie zrealizowaliśmy z powodzeniem ponad 1500 projektów budowlanych dla klientów indywidualnych. To sprawia, że mamy rozległe doświadczenie, szeroką i ciągle aktualizowaną wiedzę fachową, umiejętności praktyczne oraz rozbudowane zaplecze technologiczne co pozwala nam podejmować się nawet najbardziej zaawansowanych i wymagających projektów. Jeśli zaistnieje taka potrzeba, możemy wspierać inwestora na każdym etapie budowy. Począwszy od wyboru działki, przez fizyczne wybudowanie domu, na zagospodarowaniu terenu kończąc. Jeśli interesuje Cię konkretna lokalizacja Twojego nowego domu kliknij wybrany obszar na poniższej mapie.

Dlaczego warto budować z New-House?

 • kompleksowy zakres współpracy z doświadczonym partnerem,
 • przejrzyste warunki współpracy w tym również kwestie dotyczące terminów oraz kosztów,

 • stan deweloperski w pół roku,

 • budowa domu pod klucz w dziewięć miesięcy,

 • na nasze usługi dajemy aż 10 lat gwarancji.

Wyceń swoją inwestycję

Budowa domu z New-House w 9 krokach

 1.  Wsparcie na etapie wyboru i zakupu działki budowlanej

Współpracę z New-House możesz rozpocząć od samych podstaw, czyli pomocy w wyborze i zakupie odpowiedniej działki budowlanej. Oprócz ustalenia gdzie orientacyjnie chcesz mieszkać, ważne będzie również to czy nieruchomość ma znajdować się np. na wsi, czy na trenach podmiejskich? Jednak to nie wszystko, co należy rozważyć, wybierając teren pod budowę.

Wybierając działkę, zwracamy również uwagę na:

 • otoczenie działki – zarówno to bezpośrednie, jak i nieco dalsze mogące wpływać na komfort mieszkania,

 • inwestycje planowane w okolicy,

 • powierzchnię, kształt, topografię i zalesienie działki,

 • rodzaj gruntu na działce,

 • dostęp do mediów.

Zajmujemy się również sprawdzeniem spraw administracyjnych:

 • sprawdzenie w Miejscowym Planie Zagospodarowania Przestrzennego co możemy wybudować na danym terenie?
 • sprawdzenie stanu prawnego działki.

Pomagamy również w pozyskaniu źródła finansowania działki oraz budowy współpracując z zaufanymi i doświadczonymi doradcami kredytowymi mającymi dostęp do ofert kredytowych wszystkich instytucji finansowych w naszym kraju.

ADD

 2.  Wsparcie na etapie wyboru i zakupu projektu budowlanego

Na podstawie informacji uzyskanych od inwestora wspieramy go w wyborze gotowego projektu domu spełniającego jego oczekiwania lub zajmujemy się przygotowaniem projektu budowlanego na indywidualne zamówienie. Nasza baza gotowych projektów z wyceną obejmuje nieruchomości różniące się powierzchnią, stylem oraz zagospodarowaniem przestrzeni. Współpracujący z nami architekci zadbali o to, aby każdy inwestor znalazł wśród nich projekt, który idealnie wpisze się w jego potrzeby. Warto również dodać, że współpraca z New-House może się odbywać również na podstawie projektu wcześniej zakupionego i dostarczonego przez inwestora.

 3.  Wsparcie na etapie uzyskania pozwolenia na budowę

Po zakupie działki oraz projektu domu przychodzi czas na uzyskanie pozwolenia na budowę. W tym celu należy złożyć wniosek we właściwym starostwie powiatowym lub urzędzie miasta. Nie trzeba dodawać, że wspieramy klientów również na tym etapie, pomagając w skompletowaniu niezbędnych dokumentów. Należy roboczo przyjąć, że oczekiwanie na wydanie pozwolenia na budowę może trwać nawet do 65 dni.

 4.  Wsparcie w wykonaniu przyłączy budowlanych

W sytuacji, gdy zakupiona działka budowlana jest nieuzbrojona, konieczne jest wykonanie niezbędnych przyłączy wody, kanalizacji, prądu oraz gazu. Jednak zanim fizycznie je wykonamy, pomagamy inwestorowi we wszystkich formalnościach związanych z uzyskaniem niezbędnych pozwoleń oraz sprawnym podpisaniu umów z dostawcami mediów. Dzięki doświadczeniu i wiedzy naszych pracowników procesy te przebiegają tak szybko i sprawnie jak to tylko możliwe.

 5.  Doprowadzenie domu do stanu surowego

Prace, które przeprowadzamy, aby uzyskać stan surowy otwarty, obejmują przygotowanie fundamentów, ścian, stropów, schodów, kominów, słupów itp. Aby konstrukcja była kompletna, konieczne jest jeszcze wykonanie dachu, okien oraz drzwi zewnętrznych. Wtedy mówimy o stanie surowym zamkniętym. Budynek w tym stanie jest skutecznie zabezpieczony przed niekorzystnym wpływem czynników atmosferycznych i jeśli jest taka potrzeba, może w takiej formie poczekać do wiosny na kontynuację prac budowlanych.

 6.  Doprowadzenie domu do stanu deweloperskiego

Co do zasady po przeprowadzeniu przez nas prac składających się na stan deweloperski budynek jest wyposażony w komplet niezbędnych mediów. I mamy tutaj na myśli nie tylko wykonanie prac elektrycznych czy wodno-kanalizacyjnych, ale również wyposażenie budynku w punkty telewizyjne i telefoniczne oraz system alarmowy. Dodatkowo na tym etapie możliwe jest również wykonanie wylewek podłogowych, ocieplenie ścian oraz prace wykończeniowe związane ze ścianami, oraz elewacją.

 7.  Doprowadzenie domu do stanu pod klucz

Aby dom był zrealizowany od A do Z, konieczne jest jeszcze jego pełne wykończenie. Po zakończeniu tego etapu dom jest gotowy do zamieszkania. Budowa domu pod klucz obejmuje działania tj. malowanie ścian i sufitów, montaż wybranych rodzajów podłóg, montaż parapetów oraz stolarki okiennej i drzwiowej, jak również wykonanie podbitki dachowej. Warto jednak w tym miejscu zaznaczyć, że wymienione wyżej działania nie wyczerpują katalogu prac, jakie możemy wykonać w ramach finalnego przygotowania nieruchomości na przyjęcie domowników.

 8. Wsparcie w zagospodarowaniu terenu wokół domu

Aby nieruchomość była kompletna, niezbędne jest jeszcze zagospodarowanie terenu wokół niej. Również te prace możemy wziąć na siebie. W zespole New-House mamy także specjalistów od architektury ogrodowej, którzy zajmą się zarówno pracami ziemnymi, wytyczeniem tras komunikacyjnych wokół domu w postaci ścieżek i chodników oraz wykonaniem podjazdu dla samochodów. Na życzenie klienta możemy też wykonać ogrodzenie, taras oraz pasujące do konstrukcji budynku schody zewnętrzne.

 9. Wsparcie na etapie odbioru nieruchomości

Gdy dom jest już gotowy, musimy ponownie wrócić do spraw formalnych i drobiazgowej dokumentacji nieruchomości niezbędnej do odbioru budynku. Bez składającego się na niego odbioru instalacji gazowej, instalacji elektrycznej, instalacji wodno-kanalizacyjnej oraz odbioru kominiarskiego niemożliwe jest bowiem zamieszkanie w domu. Kiedy wszystkie formalności zostaną z powodzeniem zakończone, przekazujemy klucze inwestorowi, który może wprowadzić się do swojego nowego domu i zacząć kolekcjonować dobre wspomnienia związane ze „swoim miejscem na ziemi”.

Mamy nadzieję, że udało się nam przybliżyć Ci zakres współpracy, jaki oferujemy klientom decydującym się na budowę domu z New-House.

Jeśli masz dodatkowe pytania, zapraszamy do kontaktu z naszą infolinią. Jesteśmy do Twojej dyspozycji przez 7 dni w tygodniu w godzinach 7.00 – 21.00.

Zbuduj swój dom z New-House!

Kompleksowa budowa domów to nasza specjalność – zajmujemy się tym od blisko 25 lat! W tym czasie zbudowaliśmy ponad 1200 domów na terenie całej Polski, spełniając marzenia naszych klientów o własnych czterech ścianach! Na cały zakres prac objętych umową udzielamy 10 lat gwarancji – zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą!

Kompleksowa budowa domu składa się z kilku etapów. Zacząć należy od zakupu działki oraz wyboru projektu – to jedne z najważniejszych decyzji, które podjąć muszą inwestorzy. Kolejne kroki to uzyskanie pozwolenia na budowę oraz instalacja przyłączy budowlanych – po podpisaniu umowy przejmujemy na siebie wszystkie te formalności, dzięki czemu inwestor oszczędzić może mnóstwo czasu. Dopiero po ich załatwieniu budowa domu jednorodzinnego nabiera tempa: przechodzimy kolejno do prac wchodzących w skład stanu surowego, deweloperskiego oraz pod klucz. Jeśli takie jest życzenie klienta, możemy zająć się także zagospodarowaniem terenu.

Budowa domu z New-House to proces, który przebiega szybko i sprawnie – trwa łącznie około 8 miesięcy. Na terenie budowy znajduje się kontener mieszkalny, kontener gruzowy oraz WC. Budową zajmują się nasi doświadczeni pracownicy, którzy współpracują z nami kilkanaście lat. Dzięki temu inwestor ma pewność najwyższej jakości wykonanych prac!

Budowa domu krok po kroku z New-House

Zatem jak konkretnie, krok po kroku, przebiega kompleksowa budowa domów realizowana przez naszą firmę New-House? Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą!

Zakup działki

Aby zacząć myśleć o budowie domu, najpierw trzeba posiadać działkę, na której może on stanąć. Wybierając idealną działkę należy zwrócić uwagę m.in. na jej lokalizację oraz wymiary. Jeśli chodzi o pierwszy aspekt, ogólnie działki budowlane w dużych miastach są droższe niż na wsi, choć ceny gruntów budowlanych w atrakcyjnych miejscowościach nieopodal dużych miast również potrafią być wysokie. Wymiary działki powinny być dopasowane do potrzeb inwestorów – największą popularnością cieszą się grunty o powierzchni 700-1000 m2. Ważne, by działka miała przynajmniej 15 metrów szerokości i prostokątny lub kwadratowy kształt. Wówczas możliwa jest budowa domu jednorodzinnego w zasadzie w każdym stylu.

Jeśli potrzebujesz pomocy w wyborze odpowiedniej działki, zgłoś się do nas – możemy wesprzeć Cię również na tym etapie budowy domu!

Wybór projektu

Po zakupie działki przychodzi czas na wybór projektu domu. Możliwości są dwie – zlecenie wykonania projektu na indywidualne zamówienie architektowi albo wybór jednego z gotowych projektów. Oba te rozwiązania mają swoje plusy i minusy. Zatrudnienie architekta do stworzenia indywidualnego projektu to możliwość posiadania domu oryginalnego, niepowtarzalnego i dopasowanego do potrzeb rodziny pod kątem najdrobniejszych detali. Z drugiej strony, taki projekt jest o wiele droższy i trzeba na niego czekać, czasami nawet kilka miesięcy. Dlatego coraz więcej osób decyduje się na zakup gotowego projektu domu, który oczywiście później adaptuje się np. do wymiarów działki, warunków gruntowych, potrzeb rodziny itp. Bogatą ofertę gotowych projektów domów znaleźć na naszej stronie -> https://new-house.com.pl/projekty-domow. Oferujemy szeroki wybór projektów z wyceną zarówno domów parterowych, jak i piętrowych, w stylu tradycyjnym i nowoczesnym, o przeróżnej powierzchni i kubaturze. Coś dla siebie znajdzie u nas każdy!

Pozwolenie na budowę

Po zakupie działki i wyborze projektu należy uzyskać pozwolenie na budowę. Jest to decyzja administracyjna, wydawana przez odpowiednie starostwo powiatowe (lub urząd miasta w przypadku miasta na prawach powiatu), która zezwala na rozpoczęcie oraz prowadzenie budowy domu. Aby otrzymać pozwolenie na budowę, należy złożyć do starostwa (bądź urzędu miasta) prawidłowo wypełniony, kompletny wniosek – powinien on zostać rozpatrzony w ciągu 65 dni, choć w praktyce termin ten bywa dłuższy. Uzyskanie pozwolenia na budowę jest zwolnione z opłaty skarbowej, chyba że inwestor zdecyduje się załatwiać formalności poprzez pełnomocnika. W takiej sytuacji należy zapłacić 17 zł za przyjęcie dokumentu stwierdzającego ustanowienie pełnomocnictwa. Po podpisaniu umowy, w New-House wszystkie formalności związane z uzyskaniem pozwolenia na budowę bierzemy na siebie! Dzięki temu inwestor oszczędza czas, który musiałby poświęcić na kontakt z urzędami. Osoby, które chcą wiedzieć więcej o uzyskiwaniu pozwolenia na budowę, zapraszamy do zapoznania się z artykułem na naszym blogu -> https://new-house.com.pl/akademia-budowlana/post/465.

Przyłącza budowlane

Kolejny etap kompleksowej budowy domu to dość czasochłonne i trudne pod względem biurokratycznym doprowadzenie do działki przyłączy. Jest to obowiązek inwestora, ale w New-House pomagamy również w tym przypadku. Całość formalności spoczywa na naszych specjalistach, choć oczywiście warto mieć świadomość, że cały ten proces może potrwać nawet 3-4 miesiące. Dlatego warto zająć się tym od razu!

Doprowadzenie przyłączy (woda, kanalizacja, prąd, gaz) dzieli się na dwa etapy – przyłącza do granicy działki budowane są na podstawie umowy między inwestorem a właściwym zakładem (gazowym, wodno-kanalizacyjnym lub energetycznym). Muszą one posiadać projekty i zostać zaakceptowane przez Zespół Uzgodnień Dokumentacji Projektowej, stworzony przez geodetę i oddelegowanego z danego zakładu specjalistę. Dopiero później można przejść do budowy instalacji na terenie działki. We własnym zakresie odpowiada za nią inwestor. Tu również wymagane są projekty. Przyłącze wodne i energetyczne buduje się zgodnie z projektem zagospodarowania działki przygotowanym przez architekta, z kolei w przypadku budowy przyłącza gazowego i kanalizacyjnego potrzebne jest pozwolenie.

Więcej informacji o uzyskiwaniu zgód i pozwoleń na budowy poszczególnych przyłączy znaleźć można na naszym blogu -> https://new-house.com.pl/akademia-budowlana/post/605 . Zachęcamy do lektury!

budowa domów z newhouse

Stan surowy

Dopiero po zakończeniu wszystkich tych etapów przechodzimy do zasadniczych prac budowalnych. Pierwszy etap budowy domu to doprowadzenie go do tzw. stanu surowego.

1) Prace ziemne
Obejmują najpierw tyczenie budynku przez geodetę, a następnie zasadnicze roboty ziemne – zdjęcie humusu oraz wykopy liniowe pod ławy i stopy fundamentowe.

2) Ławy fundamentowe lub płyta fundamentowa
Na tym etapie uzbraja się oraz wylewa ławy fundamentowe. Jeśli grunt jest słaby lub nieprzepuszczalny, a budynkowi może zagrażać zawilgocenie, lepszym rozwiązaniem jest płyta fundamentowa.

3) Ściany fundamentowe
Buduje się je od 30 cm do 50 cm nad poziom terenu, zazwyczaj z bloczków betonowych na zaprawie cementowej. Fundamenty można również wykonać z betonu, ale zajmuje to więcej czasu.

4) Chude posadzki
Ten etap prac obejmuje nawiezienie piasku do zasypki, ubicie go za pomocą zagęszczarki, wykonanie poziomej kanalizacji oraz wylanie betonu.

5) Ściany parteru
Są one bardzo ważne, bo m.in. odpowiadają za izolację termiczną. W New-House najczęściej do budowy ścian konstrukcyjnych parteru używamy cegieł ceramicznych Porotherm firmy Wienerberger, murowanych za pomocą zaprawy cienkowarstwowej w systemie PROFI.

6) Strop nad parterem
Ustalany już na etapie wykonywania projektu, biorąc pod uwagę m.in. wytrzymałość i termoizolacyjność. Wyróżnia się pięć rodzajów stropów: monolityczne, gęstożebrowane, filigran, z płyt prefabrykowanych oraz drewniane.

7) Ściany piętra
W zależności od rodzaju domu kolejnym etapem mogą być ściany konstrukcyjne (piętro I), ściany kolankowe (poddasze) w przypadku dachu wielospadowego lub w przypadku stropodachu attyka.

8) Ściany działowe
Dzielą wnętrze budynku na poszczególne pomieszczenia. W New-House ściany działowe budujemy najczęściej z cegły ceramicznej Porotherm murowanej przy pomocy zaprawy cementowej.

9) Dach lub stropodach
Etap ten obejmuje budowę więźby dachowej (zazwyczaj z drewna), zabezpieczonej przed ogniem i działaniem czynników biologicznych. Następnie montuje się poszycie dachowe, a na koniec – pokrycie dachowe (np. blachodachówka, dachówka ceramiczna, gonty bitumiczne).

Zdecydować się można także na tzw. stropodach, czyli płaski dach wykonywany zamiast dachu spadkowego, pokrywany papą.

Po zakończeniu prac związanych z dachem, budowa domu znajduje się na etapie stanu surowego otwartego. Stan surowy zamknięty otrzymuje się natomiast po zamontowaniu okien, drzwi zewnętrznych i bramy garażowej, oczywiście jeżeli garaż jest integralną częścią budynku.

budowa domów z newhouse

Prace deweloperskie

Następny etap kompleksowej budowy domu z firmą New-House to prace deweloperskie – po ich zakończeniu dom posiada już m.in. wszystkie niezbędne media, ale nie można się do niego jeszcze wprowadzić.

1) Elektryka
Obejmuje wykonanie instalacji elektrycznej, punktów telewizyjnych, telefonicznych i alarmowych, a także instalację skrzynki elektrycznej (rozdzielni).

2) Tynki wewnętrzne
Wyróżnia się 4 rodzaje tynków wewnętrznych: gipsowe, cementowo-wapienne, wapienne oraz gliniane. Wybór zależy jedynie od indywidualnych gustów oraz możliwości finansowych inwestora.

3) Hydraulika
Obejmuje wykonanie instalacji wodno-kanalizacyjnej (rekomendujemy instalację z propylenu firmy Boryszew), ogrzewania centralnego i podłogowego oraz ewentualnie instalację centralnego odkurzacza.

4) Posadzki
Czyli tzw. wylewka podłogowa. Najczęściej wykonuje się posadzkę cementową, choć można zdecydować się również na posadzki betonowe, anhydrytowe lub samopoziomujące (do trudnych podłoży).

5) Ocieplenie dachu
Wykonywane jest przede wszystkim z wełny, której zadaniem jest wchłanianie wilgoci. Prace obejmują ocieplenie połaci dachu i stropu nieużytkowego, a także zamontowanie płyt kartonowo-gipsowych na poddaszu.

6) Płyty kartonowo-gipsowe
To jedna z najpopularniejszych metod wykańczania ścian. Przykleja się je bezpośrednio do tynku. Żeby płyty dobrze się trzymały, trzeba zapewnić dobrą przyczepność kleju do podłoża.

7) Elewacja
Sposób wykończenia elewacji scharakteryzowany jest już w projekcie domu. Najczęściej ściany zewnętrzne wykańcza się tynkiem i miejscowo dekoruje płytkami klinkierowymi, betonowymi, okładzinami z tworzyw sztucznych lub drewnem.

Budowa domu pod klucz

Budowa domu po klucz oznacza, że dom jest w pełni wykończony i można go normalnie użytkować. Etap ten obejmuje:

 • wykonanie kompletnej kotłownii (z piecem, zasobnikiem na ciepłą wodę oraz innymi niezbędnymi urządzeniami potrzebnymi do uruchomienia kotłowni),
 • wykonanie tynków wewnętrznych,
 • malowanie ścian i sufitów,
 • położenie glazury, terakoty, paneli podłogowych i/lub parkietu,
 • pełne wyposażenie stolarki okiennej i drzwiowej,
 • ukończenie wszystkich elementów węzła sanitarnego z łazienką oraz toaletą,
 • podbitka dachowa,
 • parapety wewnętrzne,
 • montaż osprzętu elektrycznego.

Budowa domu pod klucz może również obejmować inne prace, w zależności od tego, jakie elementy wyposażenia uwzględnione są w projekcie i co chce mieć w domu inwestor. Więcej o budowie domu pod klucz przeczytać można na naszym blogu -> https://new-house.com.pl/akademia-budowlana/post/533 .

budowa domów z newhouse

Zagospodarowanie terenu

Zagospodarowanie terenu to ostatni etap budowy domu, dzięki któremu staje się on w pełni funkcjonalny, a otoczenie wokół niego zyskuje estetykę. Nasi specjaliści mogą zająć się również tego typu pracami!

1) Kostki betonowe/kamienne na podjazdach i ścieżkach
Podjazdy i ścieżki powinny być jak najprostsze, a jednocześnie łączące najważniejsze punkty na posesji, np. bramę wjazdową z garażem.

2) Tarasy z płyt betonowych, kamiennych lub drewniane
Powinny być komfortowe, pasować do architektury domu, a jednocześnie cechować się wytrzymałością. Materiały użyte do budowy zależą od gustu i możliwości finansowych inwestora.

3) Schody z płyt kamiennych, betonowych lub kostki
Schody zewnętrzne powinny się dobrze komponować z budynkiem i jego otoczeniem. Można je więc wykonać z materiałów, którymi wykończono fragmenty elewacji lub podjazd czy ścieżkę (np. kostką).

4) Ogrodzenie
Od strony wjazdu na posesję powinno być eleganckie i ozdobne. Po bokach i z tyłu działki można zdecydować się na prostszą wersję.

O tym, co jeszcze należy wziąć pod uwagę przy zagospodarowaniu terenu, przeczytacie na naszym blogu -> https://new-house.com.pl/akademia-budowlana/post/617.

Koszt budowy domu

Ile kosztuje wybudowanie domu z New-House? Cóż, koszt budowy domu jednorodzinnego to kwestia, która zależy m.in. od wielkości domu, zastosowanych materiałów budowlanych i wykończeniowych, kosztów robocizny itp. Należy jednak pamiętać, że jako generalny wykonawca jesteśmy w stanie uzyskać bardzo wysokie rabaty na wszelkiego rodzaju materiały, a to w dużym stopniu rekompensuje marżę oraz cenę robocizny. Do dyspozycji naszych klientów pozostaje również autorski kalkulator budowy domu (https://new-house.com.pl/kalkulator-budowy-domu), przy pomocy którego można w kilka chwil sprawdzić szacunkowe koszty budowy wybranego domu!

W New-House pomożemy Ci spełnić marzenia o własnym domu! Nie czekaj i skontaktuj się z nami – nasi doradcy pomogą Ci na każdym etapie inwestycji! Zapraszamy!

Budowa domu krok po kroku

W New-House kompleksową budową domów zajmujemy się od 25 lat. Zbudowaliśmy w tym czasie ponad 1200 domów i uszczęśliwiliśmy wielu klientów. Domy pod klucz realizujemy na terenie całej Polski.

Na cały zakres prac objętych umową udzielamy Państwu 10 lat gwarancji!

Budowa domu, zarówno parterowego, jak i piętrowego, zaczyna się od stanu surowego i trwa średnio 3 miesiące. Rozpoczynamy od wstępnego wytyczenia geodezyjnego budynku oraz zdjęcia humusu (wierzchniej warstwy żyznej ziemi) oraz dokładnego wytyczenia ław fundamentowych. Na tym etapie organizujemy spotkanie z inwestorem, celem określenia zera budynku (poziomu planowanych posadzek w domu). Przed rozpoczęciem całego procesu, możecie Państwo skorzystać z kalkulatora budowy domu, aby znać wstępne koszty inwestycji.

Do etapu stanu surowego zaliczamy następujące prace:
- wykopy
- ławy fundamentowe,
- ściany fundamentowe,
- zasypka piaskowa pod chude posadzki
- chude posadzki wraz z poziomą kanalizacją oraz zasilenie budynku w wodę;
- ściany na parterze,
- strop nad parterem,
- ściany piętra;
- więźba dachowa (lub stropodach),
- pokrycie dachowe.

Na terenie budowy znajduje się kontener mieszkalny, kontener gruzowy oraz WC.
Prace realizują doświadczeni pracownicy, którzy współpracują z nami nawet kilkanaście lat. Sprawdź koszty stanu surowego swojego domu tutaj.

 

budowa.jpg

Odbiór budynku - prace pod klucz

Prace pod klucz są wykonywane w ciągu 2 miesięcy od zakończenia budowy domu.

Ich zakres obejmuje następujące elementy:
- glazura, terakota (w łazienkach, kuchni, holu wejściowym lub w innych pomieszczeniach);
- montaż białego osprzętu (baterie umywalkowe, umywalki, prysznic, wanna)
- drzwi wewnętrzne;
- parkiet, kamień na posadzkach
- kompletna kotłownia (z piecem, zasobnikiem na ciepłą wodę oraz innymi niezbędnymi urządzeniami potrzebnymi do uruchomienia kotłowni);
- malowanie ścian i sufitów;
- podbitka dachowa, parapety wewnętrzne;
- montaż osprzętu elektrycznego (gniazda i przełączniki elektryczne).

Sprawdź koszty wybudowania swojego domu pod klucz tutaj.

Cała budowa trwa zatem około 8 miesięcy ciągłej pracy.

Mało sprzyjające warunki pogodowe (np. sroga zima lub ulewne deszcze) mogą spowodować przełożenie części prac (np. deweloperskich) na kolejny rok.

Jeżeli chcą Państwo zobaczyć, jakie projekty zrealizowaliśmy do tej pory,
to zachęcamy do sprawdzenia naszych realizacj.

budowa_22.jpg

Prace deweloperskie

Kolejnym etapem budowy domu są prace deweloperskie, trwające około 3 miesięcy.

W tym czasie wykonywane są:
- instalacja hydrauliczna (ciepła i zimna woda),
- centralne ogrzewanie,
- ogrzewanie podłogowe i centralny odkurzacz;
- szlichty cementowe wraz z izolacjami przeciwwilgociowymi i termicznymi,
- instalacja elektryczna;
- tynki wewnętrzne;
- ocieplenie dachu;
- płyty kartonowo-gipsowe,
- elewacja (ocieplenie styropianem lub wełną),
- tynk zewnętrzny, cokół (płytki ceramiczne lub kamienne, ew. marmolit);
- okna i parapety,
- drzwi zewnętrzne,
- brama garażowa
- balkony.

W trakcie prac deweloperskich wykonywane są także przyłącza mediów: energii, wody, gazu i kanalizacji.

Po wykonaniu prac deweloperskich możemy rozpocząć procedurę odbioru budynku. 

Sprawdź koszty stanu deweloperskiego swojego domu tutaj.

budowa_12.jpg

Budowa domu od A do Z

W życiu większości osób przychodzi taki moment, gdy stajemy się całkowicie niezależni, zakładamy rodzinę i rodzi się w nad marzenie o własnych czterech kątach. Budowa domu to ważna decyzja i warto wówczas współpracować ze sprawdzonym zespołem profesjonalistów, aby cieszyć się powstałym efektem przez długie lata.

Firma New-House działa na rynku od 1991 roku, profesjonalna i kompleksowa budowa domów pozwoliła nam na zdobycie zaufania klientów i jest już za nami ponad 1500 współprac budowlanych. Znamy branżę budowlaną od podszewki i podejmujemy współpracę z klientami na różnych etapach – często pomagamy już przy wyborze działki, a czasami pojawia się osoba z gotowym projektem do wykonania. Najczęściej jednak klientów interesuje budowa domu od A do Z.

Jak przebiega budowa domu krok po kroku?

Budowa domu jednorodzinnego to złożony, wieloetapowy proces, w którym należy zadbać o każdy aspekt. By móc możliwie najszybciej cieszyć się rodzinnym ciepłem nowego domu, warto skorzystać z pełnej współpracy, w której jest zapewniona budowa domu pod klucz. Wówczas wprowadzamy się do w pełni wykończonego mieszkania, bez zbędnych zmartwień o kolejne etapy prac. Jednak, żeby dojść do tego momentu, prace zaczynają się znacznie szybciej.

 • Wybór i zakup działki

To pierwszy etap jakiejkolwiek współpracy. Część klientów zgłasza się do nas z wybraną już działką i prośbą o wykonanie projektu oraz budowy, natomiast część prosi nas o pomoc w wyborze odpowiedniego terenu. Na taką decyzję składa się szereg indywidualnych preferencji – przede wszystkim powinniśmy wstępnie określić miejsce i oczekiwane sąsiedztwo. Możliwość obserwowania różnorodnych marzeń naszych klientów jest fascynująca, bo każdy klient przychodzi do nas z pewną koncepcją, którą budowa domu z naszym wsparciem może pomóc je spełnić.

Preferowana przez klienta działka może być na terenach wiejskich, w miasteczku, na przedmieściach, a nawet w centrum miasta. Warto zastanowić się nad tym, czy zależy nam na odosobnieniu i ciszy, czy ważniejszy jest dla nas szybki dojazd do pracy i sklepów. Ważnym aspektem jest również wielkość gruntu. Jeżeli budynek ma być piętrowy to budowa domu może się odbyć na mniejszym terenie niż w przypadku budynku parterowego.

Warto zapoznać się z ewentualnym uzbrojeniem działki, a także sprawdzić, czy działka znajduje się w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego. To dokument wydawany przez gminę, który określa, w jaki sposób dane tereny mają zostać wykorzystane. Zdarza się, że interesujący nas grunt jest zapisany jako działka rolna. Na szczęście zwykle jest możliwość przekształcenia go w działkę budowlaną, a wówczas spokojnie można zacząć budowę domu pod klucz.

Każdy z wymienionych aspektów ma znaczący wpływ na ostateczną cenę działki, ale zawsze dokładamy wszelkich starań, aby pomóc klientowi wybrać ofertę najkorzystniejszą również pod kątem finansowym.

 • Projekt domu

To prawdopodobnie jeden z najbardziej ekscytujących dla klienta etapów, bo musi zdecydować, jak ma wyglądać jego wymarzony dom, w którym spędzi swoje życie. Kompleksowa budowa domu obejmuje dopasowanie projektu do klienta zarówno pod kątem architektonicznym, jak i budowlanym. Należy wziąć pod uwagę ile osób ma mieszkać w takim domu, jaki układ pomieszczeń nam najbardziej odpowiada, czy garaż ma pomieścić jeden samochód czy więcej, a nawet to jak dużą przestrzeń chcemy mieć wokół budynku.

Budowa domów z firmą New-House może się opierać o gotowy projekt dostarczony przez klienta, ale osoby z nami współpracujące zwykle chcą by budowa domu od A do Z leżała w naszych rękach, włączając w to również przygotowanie projektu. W związku z tym oferujemy naszym klientom szereg różnorodnych gotowych projektów. Można je obejrzeć na stronie: https://new-house.com.pl/projekty-domow Oferowane tam koncepcje to sprawdzone plany z gotową wyceną. Różnią się one pod wieloma względami - zarówno powierzchni, stylu, jak i pod kątem rozplanowania pomieszczeń. Współpracujący z nami architekci dołożyli wszelkich starań, aby klienci byli w pełni zadowoleni z całokształtu.

W naszej ofercie znajduje się także rozwiązanie dla osób, które mają już w głowie gotową własną koncepcję domu. Nasi architekci wykonują również projekty domów na indywidualne zlecenie. To idealne rozwiązanie dla osób, które dokładnie wiedzą czego oczekują.

 • Pozwolenie na budowę

Kiedy wybierzemy już działkę i projekt domu, musimy się zająć aspektem formalnym. Kompleksowa budowa domu zawsze musi się zacząć od uzyskania zgody na budowę.musi się zacząć od uzyskania zgody na budowę. Aby otrzymać taki dokument inwestor musi złożyć swój wniosek w starostwie powiatowym lub urzędzie miasta, zależnie od miejsca potencjalnej budowy. Czas oczekiwania na odpowiedź z urzędu powinien trwać do 65 dni.

 • Podłączanie przyłączy budowlanych

Po tym, jak inwestor uzyska już konieczne pozwolenia, New-House może przystąpić do podłączania przyłączy budowlanych. Budowa domu krok po kroku właśnie od tego się zaczyna. Jeśli kupiliśmy działkę nieuzbrojoną, wymaga ona podłączenia przyłączy wodnych, gazowych, elektrycznych oraz kanalizacyjnych. Pozwoli to na kolejne etapy prac, a także wyposażenie domu w niezbędne elementy. Kompleksowa budowa domu, jaką oferujemy w New-House, obejmuje zajęcie się również formalną kwestią tych działań. To nie tylko ułatwienie dla inwestora, ale też szansa na przyspieszenie dalszej pracy przy budowie.

 • Stan surowy domu

Właściwa budowa domów rozpoczyna się w momencie, gdy pojawią się fundamenty. Kolejno dołączają do nich strop, ściany, schody, kominy, słupy itp. Tak wygląda stan surowy otwarty. Brakuje tu jeszcze drzwi i okien, a także dachu. Możemy jednak podziwiać pierwsze efekty, bo wygląd budynku dynamicznie się zmienia. Kiedy budowa domu jednorodzinnego uzyska już ostatnie wykończenia i widzimy kompletną konstrukcję budynku – wówczas możemy mówić o stanie surowym zamkniętym.

 • Dom w stanie deweloperskim

Budowa domu od A do Z ma w swoim schemacie prace deweloperskie. Polegają one na wykonaniu wszystkich technicznych zagadnień, tak aby po ich zakończeniu dom był wyposażony we wszystkie potrzebne media. Firma New-House zajmuje się między innymi elektryką. Wykonujemy instalacje elektryczne dla domu, a także montujemy punkty telefoniczne, telewizyjne czy też alarmowe. Ponadto zajmujemy się także wykonawstwem instalacji wodnokanalizacyjnych. Budowa domu obejmuje również wykonanie tynków zewnętrznych.

W ofercie prac deweloperskich znajdują się również takie usługi jak: wykonanie wylewki podłogowej, ocieplanie dachu, wykańczanie ścian i elewacji.

 • Budowa domu pod klucz

Jeśli inwestora, z którym podjęliśmy współpracę, interesowała budowa domu od A do Z, wówczas podejmujemy kolejny etap działań. Prace pod klucz oznaczają pełne wykończenie domu, tak aby był już gotowy do użytkowania. Jest to szereg zadań, które mają sprawić, że nasz klient będzie czuł się tam jak najlepiej, dlatego też ważna jest pełna współpraca. To inwestor decyduje, na jakich materiałach będziemy pracować, tak aby pasowało to zarówno do jego preferencji, jak i zasobów finansowych.

Budowa domu pod klucz obejmuje takie prace jak: malowanie ścian, montaż podłogi (panele, glazura, terakota itp.), montaż parapetów, tynkowanie zewnętrzne, stolarka okienna oraz stolarka drzwiowa, wykonanie podbitki dachowej oraz wiele innych. W przypadku pytań, o któryś z elementów prac można się z nami skontaktować: https://new-house.com.pl/kontakt

 • Zagospodarowanie terenu

Kiedy mamy już gotowy dom to jedyne, co pozostało nam do cieszenia się pełnym efektem to zagospodarowanie terenu wokół niego. Firma New-House to nie tylko budowa domów, ale również architektura ogrodowa. Zapewniamy estetyczne i funkcjonalne wykonawstwo. Zagospodarowanie terenu obejmuje prace ziemne, wykonanie ścieżek ogrodowych oraz podjazdów samochodowych. Na prośbę inwestora zajmujemy się także wykonaniem tarasu, ogrodzenia czy też schodów zewnętrznych.

 • Odbiór domu

Kiedy wszystko jest już gotowe, historia zatacza koło i ponownie musimy się zająć dokumentacją. Po oficjalnym zakończeniu prac konieczny jest odbiór techniczny budynku u różnych specjalistów. W tym między innymi musi otrzymać: odbiór instalacji gazowej, elektrycznej, wodnokanalizacyjnej, a także odbiór kominiarski.

Kompleksowa budowa domu

Jeżeli chciałbyś wybudować swój dom, ale wciąż zastanawiasz się, jak wyglądałby jego ostateczny koszt to skorzystaj z naszego kalkulatora budowy domu: https://new-house.com.pl/kalkulator-budowy-domu Pozwoli Ci on na poznanie szacunkowej wyceny budowy zależnie od Twoich preferencji. Możesz sprawdzić koszt przy różnych metrażach i rodzajach budynku. Jeśli będziesz chciał zadać nam jakieś pytanie lub skorzystać z porady – koniecznie się z nami skontaktuj, zawsze służymy pomocą.

Budowa domów to nasza specjalność!


Czy budowa domu pasywnego to dobra inwestycja?

Jako firma, która od 1991 roku zajmuje się kompleksową budową domów, mamy stałą możliwość obserwacji zmian zachodzących na rynku. Zauważyliśmy, że inwestorzy coraz częściej decydują się na zrównoważoną budowę domu, która choć na etapie realizacji będzie droższa, to w przyszłości przyniesie wiele korzyści. Takimi zaletami charakteryzuje się na przykład budowa domu pasywnego. Wiele osób wciąż się jednak zastanawia czy jest to rzeczywiście opłacalna inwestycja. Odpowiadamy!

Domy pasywne są coraz częściej wybierane ze względu na rosnącą świadomość inwestorów. Poszukują oni rozwiązań, które będą energooszczędne, przyjazne środowisku, a jednocześnie przyniosą również oszczędności. Dom pasywny, dzięki zastosowanym przy budowie rozwiązaniom, pozwala na znaczne obniżenie zapotrzebowania energetycznego przestrzeni mieszkalnej. Domy pasywne to takie, które są realizowane z zastosowaniem nowoczesnych, mocnych izolacji, a ponadto wykorzystują energię alternatywną (na przykład słoneczną). Warto podkreślić, że wyniki uzyskiwane przez domy pasywne są znacznie lepsze niż przy realizacji standardowych domów energooszczędnych. Zapotrzebowanie na energię grzewczą domu pasywnego w przeciągu raczej nie przekracza 15 kWh/m2, natomiast domy energooszczędne do 50 kWh/m2. Warto takie wyniki porównać z przeciętnym domem, który potrzebuje około 180 kWh/m2 w przeciągu roku.
Koszt budowy takiego domu jest wyższy od standardowej realizacji o mniej więcej trzydzieści procent. Warto jednak mieć na uwadze, że ostatecznie budowa domu pasywnego (która była dobrze przeprowadzona) może pozwolić na obniżenie kosztów eksploatacji nawet o 80%.


Czym charakteryzują się domy pasywne?

Dom pasywny jest budowany z zastosowaniem konkretnych technik, które pozwolą na osiągnięcie tak spektakularnego efektu.

Mocna izolacja budynku

Budowa domu pasywnego wiąże się z wykonaniem bardzo mocnej izolacji, która powoduje niemal stuprocentową szczelność budynku. Na przykład grubość izolacji ścian zewnętrznych określa się na poziomie co najmniej dwudziestu centymetrów. Ważne również, by przy realizacji były wykorzystywane odpowiednie, dobrej jakości materiały. Współczynnik przenikania ciepła powinien wynosić nie więcej niż 0,15 W/(m2K).
Należy jednak pamiętać, że na dobrą izolację termiczną budynku wpływa nie tylko ocieplenie ścian zewnętrznych – ważne jest również to, jakie drzwi i okna zostaną wybrane. Budowa domu pasywnego powinna wiązać się z zastosowaniem okien trzyszybowych z wkładkami termoizolacyjną, najlepiej aluminiowych. Współczynnik przenikania ciepła dla takich okien będzie wynosił nie więcej niż 0,8 W/(m2K). Warto, by drzwi również były aluminiowe z izolacją z pianki poliuretanowej. Ich poziom przenikania ciepła powinien być nie wyższy niż ok. 0,7 W/(m2K).
Ważną kwestią jest również wykonanie izolacji dachu i podłogi domu. Dobrze wykonana izolacja dachu w domu pasywnym może mieć grubość nawet pięćdziesięciu centymetrów, zdecydowanie nie powinna być mniejsza niż trzydzieści centymetrów. Zapewni to wynik współczynnika przepuszczalności ciepła na poziomie nie większym niż 0,12 W/m2K. Z kolei podłoga powinna zostać wykonana z dwudziestocentymetrowym ociepleniem styropianowym.
Izolacja domu pasywnego generuje duże kwoty podczas realizacji, ale w przyszłości obniża koszty eksploatacji nawet kilkukrotnie.

Wykorzystywanie promieni słonecznych

Domy pasywne są realizowane w taki sposób, by jak najlepiej wykorzystywać możliwości oferowane przez naturę. Budowa domów pasywnych wykorzystuje często w tym celu duże przeszklenia, wysokie okna. Nawet sam układ pomieszczeń jest planowany pod względem uzyskania możliwie największej ilości naturalnego światła słonecznego. Na przykład pomieszczenia strefy dziennej (kuchnia, salon itp.) są umieszczane w orientacji południowej. Z kolei w części północnej domu realizowane są pomieszczenia, które nie potrzebują tak dużego dostępu do światła. Projekty domów pasywnych zazwyczaj nie obejmują okien po stronie północnej lub jest ich bardzo mało o niewielkim rozmiarze i dużej szczelności. Wynika to z troski o utratę ciepła budynku. Projekty domów pasywnych mają często okna i drzwi umieszczone blisko krawędzi budynku, co pomaga w obniżeniu zapotrzebowania na energię.
Bardzo często inwestorzy, których interesuje budowa domów pasywnych pod klucz, decydują się od razu na montaż paneli słonecznych. Fotowoltaika pomaga uzyskać energię ze słońca i przy wykorzystaniu paneli o odpowiedniej mocy możliwe jest zapewnienie energii elektrycznej potrzebnej do zasilenia całego domu w przeciągu roku. Osoby, które nie decydują się na panele fotowoltaiczne chętnie wykorzystują inne sposoby na ekologiczne ogrzewanie, na przykład kominek na biomasę. Wielu inwestorów decyduje się także na zastosowanie pompy ciepła.

Zastosowanie wentylacji

Budowa domu pasywnego wiąże się z uzyskaniem maksymalnej izolacji. Niestety, tak bardzo uszczelniona przestrzeń przypomina… zamknięty słoik. Dostęp świeżego powietrza jest bardzo potrzebny w budynku mieszkalnym. Z tego względu domy pasywne są wyposażane w wentylację. Nie warto jednak decydować się na standardową wentylację grawitacyjną, znacznie lepszy efekt uzyskają Państwo przy wentylacji nawiewno-wywiewnej.

Dom pasywny z certyfikatem

Budowa domu pasywnego może zostać zakończona uzyskaniem specjalistycznym certyfikatem od Instytutu Budownictwa Pasywnego. Uzyskanie takiego certyfikatu daje pewność, że dany projekt domu pasywnego został wykonany zgodnie z ogólnymi założeniami energooszczędności. Uzyskanie takiego certyfikatu równa się również zwiększeniu wartości rynkowej domu. Jednak, aby uzyskać taki dokument konieczne jest spełnienie różnych wymagań. Jako główne wymienia się:

 • Wskaźnik zapotrzebowania na energię do ogrzewania w przeciągu roku powinien wynosić maksymalnie 15 kWh/m2 lub zamiennie moc grzewcza maksymalnie 10 W/m2.
 • Roczny wskaźnik zapotrzebowania na energię pierwotną powinien wynosić maksymalnie 120 kWh/m2.
 • Ogólna szczelność budynku powinna być równa n501 = 0,6 1/h.

Aby certyfikat został przyznany konieczne jest przejście przez wieloetapowy proces weryfikacyjny. Zawsze są szczegółowo sprawdzane projekty domów pasywnych, a dopiero później wykonywane są testy szczelności budynku. Na końcu weryfikacji poddawana jest również pełna dokumentacja budowy.

Budowa domów pasywnych pod klucz z New-House

Poszukują Państwo odpowiedniej firmy do wybudowania wymarzonego domu pasywnego? Warto zlecić to firmie doświadczonej i cieszącej się wieloma pozytywnymi opiniami wśród klientów. Tak właśnie można określić firmę New-House. Działamy na rynku od 1991 roku i mamy za sobą już około tysiąca pięciuset realizacji domów jednorodzinnych budowanych różnymi technikami. Wykonane przez naszą firmę realizacje mogą Państwo obejrzeć na stronie internetowej New-House: https://new-house.com.pl/realizacje.

Budowa domów pasywnych pod klucz z firmą New-House to gwarancja zadowolenia. Priorytetem realizowanych przez nas usług jest zapewnienie klientowi zadowolenia z ostatecznego efektu. Właśnie z tego względu realizujemy budowę domów od A do Z – wspieramy inwestorów już przy wyborze odpowiedniej działki, a także w przygotowaniu idealnego projektu. Zakończona współpraca wiąże się również z uzyskaniem dziesięciu lat gwarancji na wykonaną realizację. Warto sprawdzić nasze referencje: https://new-house.com.pl/referencje.

Czy budowa domu z keramzytu się opłaca?

Z czego wybudować wymarzony dom jednorodzinny? Wielu inwestorów zastanawia się nad korzystaniem z nowych, ciekawych rozwiązań. Ostatnio popularność zdobywają na przykłady domy z keramzytu. Na czym polega ta technologia i czy opłaca się z niej korzystać?

Warto wiedzieć, że keramzyt nie jest nowym produktem na rynku. To sprawdzona i znana technologia, po prostu teraz zdobywa największą popularność w Polsce. Na zachodzie Europy i w krajach skandynawskich domy keramzytowe były realizowane już w latach siedemdziesiątych! Ta technologia łączy w sobie zalety tradycyjnej ceramiki i nowoczesnych materiałów budowlanych.

Czym charakteryzuje się budowa domu z keramzytu?

Keramzyt jest materiałem ceramicznym, który wykorzystuje się w budowie w formie prefabrykatów. Produkuje się go z granulek keramzytowych i początkowo był wykorzystywany tylko do budowania kadłubów statków. Dopiero po II wojnie światowej zaczęto go szerzej wykorzystywać – na przykład do wykonania izolacji stropu, wyłożenia podłóg lub wykonania piwnicy. Jak się później okazało keramzyt to świetny materiał do budowy domów jednorodzinnych – jest lekki i trwały. Ten materiał nie nada się jednak do realizowania wielokondygnacyjnych budynków.

Budowa domu z keramzytu wiąże się z uzyskaniem świetnych właściwości budynku. Keramzyt zapewnia odporność na wilgoć, grzyby, a także pleśń. Grubość ścian stawianych z keramzytu wynosi dziesięć centymetrów dla ścian wewnętrznych, a piętnaście dla ścian zewnętrznych. Warto wiedzieć, że domy z keramzytu trwałość mają na wysokim poziomie. Przyjmuje się, że bloczki keramzytowe mają wytrzymałość na poziomie w granicach od 5 do 10 MPa. Co więcej, jeśli chodzi o domy z keramzytu trwałość sięga nawet trzystu lat!

Budowa domu z keramzytu - zalety

Domy keramzytowe budzą ciekawość wśród wielu inwestorów – dopytują się oni o tę technikę budowy, sprawdzają opinie i porównują właściwości. Czy to będzie dobre rozwiązanie dla budowy Państwa domu? Warto zapoznać się z zaletami, jakie ma budowanie domu z keramzytu i skonfrontować to z własnymi potrzebami i oczekiwaniami.

Lekki, dostosowany materiał – domy z keramzytu są bardzo szybko budowane, ponieważ wykorzystywany materiał jest wyjątkowo lekki i dobrze się na nim pracuje. Na szybkość budowy wpływa również fakt, że bloczki keramzytowe są produkowane w fabryce, a następnie bezpośrednio przewożone na budowę. Dzięki korzystaniu z prefabrykowanych elementów dobra firma wykonawcza może zrealizować budowę domu w przeciągu kilku tygodni.

Wysoka odporność – dom keramzytowy pozostanie w świetnym stanie przez setki lat. Materiał jest odporny na wsiąkanie wody, na pleść i grzyby, a nawet na owady oraz gryzonie. Co więcej, wykorzystanie tego materiału będzie idealnym rozwiązaniem dla alergików, ponieważ domy z keramzytu są paroprzepuszczalne. Producenci podkreślają również, że keramzyt jest odporny na procesy gnilne i działanie kwasów. Domy z keramzytu trwałość mają zapewnioną również dzięki wysokiej wytrzymałości bloczków (około 5-10 MPa). Charakteryzują się one także wysoką ochroną przeciwpożarową.

Świetna izolacja – bloczki keramzytowe mimo swojej lekkości, mają świetne parametry izolacyjne. Zapewnią one dobrą izolację termiczną, dzięki czemu można zaoszczędzić na ogrzewaniu domu. Ma na to także wpływ to, że keramzyt jest ciepłym materiałem. Keramzyt to także świetna izolacja akustyczna (około 40-70 decybeli) i radiestezyjna.

Budowa domu z keramzytu – wady

Nie istnieją realizacje bez wad, nie jest możliwe, by jeden materiał odpowiadał każdemu inwestorowi. Domy z keramzytu mają także swoje wady i warto być ich świadomym przed zdecydowaniem się na budowę domu z wykorzystaniem tej technologii.

Koszt zakupu materiału - budowanie domu z keramzytu wiąże się z przygotowaniem na to, że cena materiału nie będzie tak przystępna jak tradycyjne rozwiązania. Jest to jeden z droższych materiałów budowlanych i choć późniejsza realizacja jest znacznie sprawniejsza, to wielu inwestorów kwestia ceny odpycha od tego pomysłu.

Zatrudnienie doświadczonej firmy wykonawczej – keramzyt jest łatwym materiałem przy budowie, ale tylko w przypadku, gdy ktoś wie jak się z nim obchodzić. Budowa domu z keramzytu musi być przeprowadzona przez ekipę z doświadczeniem w tej dziedzinie. Ponadto, warto wiedzieć, że budowanie domu z keramzytu wiąże się z koniecznością zastosowania specjalistycznych, ciężkich maszyn – działka musi być na to przygotowana.

Ile kosztuje budowa domu z keramzytu?

Zastanawia Państwa kwestia ceny takiej realizacji? Przygotowaliśmy intuicyjne narzędzie, które ma na celu wsparcie inwestorów w sprawdzeniu kosztów budowy wymarzonego domu. Przygotowany przez specjalistów kalkulator budowlany firmy New-House w kilku krokach obliczy koszt budowy domu jednorodzinnego do stanu deweloperskiego. Wystarczy określić:

 • Powierzchnię domu,
 • Województwo planowanej budowy,
 • Rodzaj domu (parterowy, piętrowy, z poddaszem użytkowym) ,
 • Rodzaj dachu (płaski, spadzisty)
 • Rodzaj stropu (drewniany, betonowy),
 • Rodzaj garażu (jednostanowiskowy, dwustanowiskowy).

Po podaniu tych informacji dostaną Państwo informację zwrotną na wskazanego przez Państwa maila. Z kalkulatora można skorzystać na naszej stornie internetowej: https://new-house.com.pl/kalkulator-budowy-domu. Jest to bezpłatne, ogólnodostępne narzędzie

Natomiast jeżeli interesują Państwa domy z keramzytu pod klucz, można zamówić u naszych specjalistów dokładną wycenę realizacji. Koszt budowy domu z keramzytu jest uzależniony od wybranego projektu, dlatego nasi specjaliści będą musieli poddać go dokładnej analizie zanim określą dokładną cenę realizacji. Wystarczy się z nami skontaktować – jesteśmy dostępni przez siedem dni w tygodniu w godzinach 7-21.

Dom z keramzytu od firmy New-House

Szukają Państwo doświadczonej firmy, cieszącej się dobrymi opiniami, której zlecą Państwo budowanie domu z keramzytu? Zachęcamy do współpracy z nami – firmą New-House. Działamy na rynku budowlanym już od 1991 roku i realizowaliśmy domy już w wielu technologiach, co można zauważyć w naszym portfolio: https://new-house.com.pl/realizacje. Domy z keramzytu nie stanowią dla nas problemu i bardzo chętnie podejmiemy się takiej budowy domu jednorodzinnego.

Zachęcamy Państwa również do sprawdzenia opinii na temat naszej działalności: https://new-house.com.pl/referencje. Jesteśmy firmą, której bardzo zależy na zadowoleniu i satysfakcji klienta. Przykładamy dużą wagę do spełnia wszystkich oczekiwań, na co pozwala nam zgrana, profesjonalna ekipa pracownicza. Co więcej, klient korzystający z naszych usług na zakończenie współpracy ma oferowaną dziesięcioletnią gwarancję na wykonane realizacje.

Współpraca z firma New-House to pewność dobrze wykonanej pracy. Jeżeli mają Państwa pytania o nasze usługi lub o domy z keramzytu – zachęcamy do kontaktu. Nasze dane znajdą Państwo na naszej stronie internetowej: https://new-house.com.pl/kontakt. Można się z nami kontaktować za pomocą numeru telefonu, poczty mailingowej, a także z wykorzystaniem chatu online na naszej stronie. Zapraszamy!

Od czego zacząć budowę domu?

Budowa od podstaw to proces często bardziej skomplikowany niż może się wydawać wielu inwestorom. Konieczne jest przejście przez wieloetapowy proces budowy również w kontekście zrealizowania wszystkich kwestii formalnych. O czym pamiętać? Od czego zacząć budowę domu? Przedstawimy Państwu ten proces na podstawie naszego wieloletniego doświadczenia we współpracy z klientem.

Firma New-House buduje domy jednorodzinne od 1991 roku, doskonale wiemy, że jest to proces nie tylko długotrwały, ale również stresujący dla inwestora. Z tego względu oferujemy naszym klientom współpracę kompleksową. Budujemy domy jednorodzinne od A do Z, tak aby maksymalnie odciążyć klienta z ponoszonej odpowiedzialności i z pojawiającego się niejednokrotnie stresu. Inwestorzy mogą liczyć na nasze wsparcie na każdym etapie realizacji, zaczynając współpracę na długo przed samą budową. Doskonale wiemy od czego zacząć budowę domu i jak wszystko sprawnie zrealizować.

Jak zacząć budowę domu? Cała realizacja krok po kroku

Wybór i kupno działki pod budowę domu

Pierwszym krokiem by została zrealizowana budowa od podstaw, to bez wątpienia wybór odpowiedniego terenu pod realizację. Ważne jest, by działka odpowiadała Państwa potrzebom pod kątem lokalizacji, metrażu, ceny itp. Należy również nie zapominać o tym, by sprawdzić warunki gruntowe. To, w jakim stanie jest grunt oraz jak wysoko jest położona woda gruntowa, ma znaczący wpływ na to w jaki sposób będzie przebiegać cała budowa oraz jakie będą z nią związane koszty. Jeżeli mają Państwo trudności ze znalezieniem odpowiedniej działki, nasi specjaliści pomogą Państwu w poszukiwaniach i sprawdzaniu warunków terenu, tak by kupno działki przebiegło sprawniej.

Zapoznanie się z dokumentami określającymi warunki zabudowy

Jak zacząć budowę domu dobrze i świadomie? Przede wszystkim konieczne będzie zapoznanie się z wymogami stawianymi przez lokalne urzędy. Powinni się Państwo zapoznać z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego (tzw. MPZP), a jeżeli nie obejmuje on wybranej przez Państwa działki, konieczne będzie złożenie wniosku o wydanie decyzji uwzględniającej warunki zabudowy. W tych dokumentach znajdują się informacje, które określą przeznaczenie działki i warunki realizacji na niej budowy domu. Co więcej, warto również sprawdzić księgi wieczyste gruntu – można tam znaleźć najważniejsze informacje na temat stanu prawnego działki oraz ewentualnych obciążeniach hipotecznych.

Wybór projektu domu

Dopiero, gdy poznają Państwo warunki zabudowy można dokładnie dopasować do nich projekt domu jednorodzinnego. Mogą Państwo skorzystać z indywidualnej współpracy z architektem, który wykona na Państwa zamówienie projekt domu lub zdecydować się na jedną z gotowych propozycji i zaadaptować ją do warunków panujących na działce. Realizacja indywidualna jest kosztowniejsza i wymaga nieco większego nakładu czasu, ale pozwoli na to, by budowa od postaw była idealnie dopasowana do Państwa potrzeb. To szczególnie przydatne rozwiązanie, gdy mają Państwo działkę o niestandardowych wymiarach lub mają Państwo oryginalne oczekiwania względem efektu. Z kolei gotowe projekty są zdecydowanie tańsze, a wybór wśród propozycji jest bardzo szeroki. Baza firmy New-House ma do zaoferowania tysiące projektów o różnych powierzchniach, rodzajach i cenach: https://new-house.com.pl/projekty-domow.

Uzbrojenie działki

Zanim złożą Państwo wniosek o pozwolenie na budowę należy zadbać o to, by mieć pewność względem bezproblemowej dostawy niezbędnych mediów. Konieczne jest również sprawdzenie warunków technicznych zrealizowania przyłącza Państwa działki do sieci kanalizacyjnej, wodociągowej, gazowej oraz energetycznej. Uzbrojenie działki to bardzo ważny aspekt zarówno przeprowadzenia budowy, jak i samego zamieszkania. Dokumenty świadczące o warunkach przyłącza znajdą Państwo w lokalnych zakładach wodno-kanalizacyjnych, energetycznych, gazowniczych. Konieczne będzie złożenie odpowiedniego wniosku. Firma New-House może zająć się dla Państwa wykonaniem przyłączy na terenie działki pod budowę.

Złożenie wniosku o pozwolenie na budowę

Wiele osób na pytanie o to, od czego zacząć budowę, odpowiedziałoby, że od pozyskania na to urzędowej zgody. Jak widać wcześniej konieczne jest wykonanie wielu innych aspektów. Co więcej, warto pamiętać, że wnioskując o pozwolenie na budowę, poza samym formularzem konieczne będzie dostarczenie szeregu innych dokumentów, które trzeba uzyskać od odpowiednich specjalistów. Wśród nich znajdują się takie dokumenty jak: mapa do celów projektowych, projekt domu wraz z ewentualną adaptacją, wypis i wyrys z rejestru gruntów, techniczne warunki zrealizowania przyłącza sieci wodociągowej, kanalizacyjnej, gazowej i elektrycznej. Warto zadbać o szczegółowe wywiązanie się z obowiązku dostarczenia wszystkich dokumentów – okres oczekiwania na rozpatrzenie wniosku to 65 dni, ale może on zostać przedłużony w przypadku wystąpienia braków w dokumentacji. Klienci współpracujący z firmą New-House mogą liczyć na nasze wsparcie w kwestii pozyskiwania pozwolenia na budowę.

Zatrudnienie kierownika budowy

Budowa od podstaw wymaga także znalezienia odpowiedniej osoby, która będzie nadzorować poprawność przebiegu wszystkich prac budowlanych oraz ich zgodność z prawem budowlanym i wcześniej zgłoszonym do urzędu projektem. Należy również pamiętać, że zgłoszenie rozpoczęcia prac oraz zrealizowanie pierwszego wpisu w dzienniku budowy należy zrealizować nie później niż na jeden dzień przed rozpoczęciem całej realizacji. Decydując się na kompleksową współpracę z firmą New-House nie muszą się Państwo martwić również o tę kwestię. Zapewniamy stały nadzór sprawdzonego, świetnego kierownika budowy. Proces realizacji jest bezproblemowy, a budowa domu pod klucz trwa nie dłużej niż dziewięć miesięcy.

Kompleksowa budowa domu z firmą New-House

Stoją Państwo przed podjęciem decyzji o rozpoczęciu budowy domu? Nie muszą się Państwo zastanawiać nad tym, od czego zacząć budowę domu – całą realizację mogą Państwo oddać w ręce firmy New-House. Realizujemy budowę domu od A do Z, a klienci mogą uzyskać wsparcie naszych specjalistów jeszcze na długo przez rozpoczęciem docelowych prac na placu budowy. Pomagamy w znalezieniu odpowiedniej działki, a także oferujemy gotowe i indywidualne projekty. Dbamy o to, by sprawnie pozyskać pozwolenie na budowę domu i wykonać przyłącza na działce. Nasze realizacje są profesjonalne i solidne, dzięki czemu możemy oferować klientom aż dziesięcioletnią gwarancję jakości na całą budowę.

Zachęcamy Państwa do sprawdzenia naszych wcześniejszych realizacji domów jednorodzinnych: https://new-house.com.pl/realizacje oraz poznania referencji, które wystawili firmie New-House poprzedni klienci: https://new-house.com.pl/referencje. Zachęcamy do kontaktu - chętnie odpowiemy na Państwa pytania oraz przedstawimy szczegóły naszej oferty. Nie muszą się Państwo zastanawiać, jak zacząć budowę domu – zrealizujemy to za Państwa w sposób sprawny i solidny!


Czy można zrealizować budowę domu jednorodzinnego bez stresu i niepotrzebnych nerwów? Owszem! Najlepszym sposobem na osiągnięcie tego celu jest zdecydowanie się na kompleksową współpracę z firmą budowlaną taką jak New-House. Nasi klienci nie muszą się martwić o prawidłowe wykonanie realizacji, to my przejmujemy odpowiedzialność za cały proces i realizujemy solidnie całą budowę.

Decydując się na współpracę z firmą New-House mogą mieć Państwo pewność, że wykonamy budowę domu pod klucz zaledwie w dziewięć miesięcy. Co więcej, cała realizacja zostanie objętą dziesięcioletnią gwarancją jakości. Wybudowaliśmy już ponad 1500 różnorodnych domów jednorodzinnych i cieszymy się świetnymi opiniami wśród inwestorów. Zachęcamy do zapoznania się z referencjami, które uzyskaliśmy od klientów: https://new-house.com.pl/referencje.

Jak wygląda budowa domu pod klucz z New-House? Działamy na rynku od 1991 roku i wypracowaliśmy sobie świetny system pracy, który pozwala na kompleksowe zaopiekowanie się realizacją. Nasi klienci mogą liczyć na:

 • Pomoc w wyborze i ocenie przydatności działki,
 • Doprowadzenie mediów,
 • Tysiące gotowych projektów domów jednorodzinnych lub indywidualny projekt domu,
 • Jasno przedstawione koszty realizacji,
 • Zrealizowanie wielu kwestii formalnych, w tym pozwolenia na budowę domu,
 • Terminową realizację budowy,
 • Projekt i wykonanie zagospodarowania terenu,
 • Odbiór budynku.

Oczywiście, każda współpraca jest dopasowywana do indywidualnych potrzeb klienta i może przyjąć różny wymiar. Z tego względu najpierw przeprowadzamy dokładną analizę, określamy zakres wymaganych prac, a następnie wyceniamy prace pod klucz.

Interesuje Państwa sprawna i solidna budowa domu pod klucz? Zachęcamy do współpracy z naszą firmą. Gwarantujemy pełne zadowolenie z rezultatu i bezproblemową realizację. Aby poznać szczegóły naszej oferty wystarczy sprawdzić link: https://new-house.com.pl/oferta, również chętnie odpowiemy na Państwa pytania przy kontakcie osobistym. Zapraszamy!

Zapraszamy do współpracy!

Kontakt

Jesteśmy do dyspozycji 7 dni w tygodniu, od 7:00 do 21:00.

Chętnie odpowiemy na każde pytanie.
Zachęcamy do kontaktu.

kontakt25@new-house.com.pl

+48 504 125 130

r_skulimowski_contact_section_new

Akademia Budowlana New-House

Jeśli chcą Państwo skorzystać z bezpłatnej porady budowlanej, zachęcamy do podania swojego numeru telefonu - zadzwonimy w ciągu 48 godzin.

WSPÓŁPRACA Z NEW-HOUSE
Nawiążemy współpracę ze specjalistami z następujących obszarów:
MARKETING
ARCHITEKTURA
BUDOWA
BUDOWA DOMU W WOJEWÓDZTWIE:
Dolnośląskie Kujawsko-pomorskie Lubelskie Lubuskie Łódzkie Małopolskie
Mazowieckie Opolskie Podkarpackie Podlaskie Pomorskie Śląskie
Świętokrzyskie Warmińsko-mazurskie Wielkopolskie Zachodnio-pomorskie

Dziękujemy za wypełnienie formularza! :)

Chcesz, aby ktoś się z Tobą skontaktował?

Oddzwonimy w pierwszym możliwym terminie, nie dłużej niż 24h.

Zostaw nr telefonu.

Zazwyczaj jest to w ciągu kilku minut.

Chcesz, aby ktoś się z Tobą skontaktował?

Zostaw swój email i numer telefonu.

alert
Pozdrawiamy Zespół New-House