Budowa domu

Zbuduj swój dom z New-House!

Kompleksowa budowa domów to nasza specjalność – zajmujemy się tym od blisko 25 lat! W tym czasie zbudowaliśmy ponad 1200 domów na terenie całej Polski, spełniając marzenia naszych klientów o własnych czterech ścianach! Na cały zakres prac objętych umową udzielamy 10 lat gwarancji – zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą!

Kompleksowa budowa domu składa się z kilku etapów. Zacząć należy od zakupu działki oraz wyboru projektu – to jedne z najważniejszych decyzji, które podjąć muszą inwestorzy. Kolejne kroki to uzyskanie pozwolenia na budowę oraz instalacja przyłączy budowlanych – po podpisaniu umowy przejmujemy na siebie wszystkie te formalności, dzięki czemu inwestor oszczędzić może mnóstwo czasu. Dopiero po ich załatwieniu budowa domu jednorodzinnego nabiera tempa: przechodzimy kolejno do prac wchodzących w skład stanu surowego, deweloperskiego oraz pod klucz. Jeśli takie jest życzenie klienta, możemy zająć się także zagospodarowaniem terenu.

Budowa domu z New-House to proces, który przebiega szybko i sprawnie – trwa łącznie około 8 miesięcy. Na terenie budowy znajduje się kontener mieszkalny, kontener gruzowy oraz WC. Budową zajmują się nasi doświadczeni pracownicy, którzy współpracują z nami kilkanaście lat. Dzięki temu inwestor ma pewność najwyższej jakości wykonanych prac!

Budowa domu krok po kroku z New-House

Zatem jak konkretnie, krok po kroku, przebiega kompleksowa budowa domów realizowana przez naszą firmę New-House? Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą!

Zakup działki

Aby zacząć myśleć o budowie domu, najpierw trzeba posiadać działkę, na której może on stanąć. Wybierając idealną działkę należy zwrócić uwagę m.in. na jej lokalizację oraz wymiary. Jeśli chodzi o pierwszy aspekt, ogólnie działki budowlane w dużych miastach są droższe niż na wsi, choć ceny gruntów budowlanych w atrakcyjnych miejscowościach nieopodal dużych miast również potrafią być wysokie. Wymiary działki powinny być dopasowane do potrzeb inwestorów – największą popularnością cieszą się grunty o powierzchni 700-1000 m2. Ważne, by działka miała przynajmniej 15 metrów szerokości i prostokątny lub kwadratowy kształt. Wówczas możliwa jest budowa domu jednorodzinnego w zasadzie w każdym stylu.

Jeśli potrzebujesz pomocy w wyborze odpowiedniej działki, zgłoś się do nas – możemy wesprzeć Cię również na tym etapie budowy domu!

Wybór projektu

Po zakupie działki przychodzi czas na wybór projektu domu. Możliwości są dwie – zlecenie wykonania projektu na indywidualne zamówienie architektowi albo wybór jednego z gotowych projektów. Oba te rozwiązania mają swoje plusy i minusy. Zatrudnienie architekta do stworzenia indywidualnego projektu to możliwość posiadania domu oryginalnego, niepowtarzalnego i dopasowanego do potrzeb rodziny pod kątem najdrobniejszych detali. Z drugiej strony, taki projekt jest o wiele droższy i trzeba na niego czekać, czasami nawet kilka miesięcy. Dlatego coraz więcej osób decyduje się na zakup gotowego projektu domu, który oczywiście później adaptuje się np. do wymiarów działki, warunków gruntowych, potrzeb rodziny itp. Bogatą ofertę gotowych projektów domów znaleźć na naszej stronie -> https://new-house.com.pl/projekty-domow. Oferujemy szeroki wybór projektów z wyceną zarówno domów parterowych, jak i piętrowych, w stylu tradycyjnym i nowoczesnym, o przeróżnej powierzchni i kubaturze. Coś dla siebie znajdzie u nas każdy!

Pozwolenie na budowę

Po zakupie działki i wyborze projektu należy uzyskać pozwolenie na budowę. Jest to decyzja administracyjna, wydawana przez odpowiednie starostwo powiatowe (lub urząd miasta w przypadku miasta na prawach powiatu), która zezwala na rozpoczęcie oraz prowadzenie budowy domu. Aby otrzymać pozwolenie na budowę, należy złożyć do starostwa (bądź urzędu miasta) prawidłowo wypełniony, kompletny wniosek – powinien on zostać rozpatrzony w ciągu 65 dni, choć w praktyce termin ten bywa dłuższy. Uzyskanie pozwolenia na budowę jest zwolnione z opłaty skarbowej, chyba że inwestor zdecyduje się załatwiać formalności poprzez pełnomocnika. W takiej sytuacji należy zapłacić 17 zł za przyjęcie dokumentu stwierdzającego ustanowienie pełnomocnictwa. Po podpisaniu umowy, w New-House wszystkie formalności związane z uzyskaniem pozwolenia na budowę bierzemy na siebie! Dzięki temu inwestor oszczędza czas, który musiałby poświęcić na kontakt z urzędami. Osoby, które chcą wiedzieć więcej o uzyskiwaniu pozwolenia na budowę, zapraszamy do zapoznania się z artykułem na naszym blogu -> https://new-house.com.pl/akademia-budowlana/post/465.

Przyłącza budowlane

Kolejny etap kompleksowej budowy domu to dość czasochłonne i trudne pod względem biurokratycznym doprowadzenie do działki przyłączy. Jest to obowiązek inwestora, ale w New-House pomagamy również w tym przypadku. Całość formalności spoczywa na naszych specjalistach, choć oczywiście warto mieć świadomość, że cały ten proces może potrwać nawet 3-4 miesiące. Dlatego warto zająć się tym od razu!

Doprowadzenie przyłączy (woda, kanalizacja, prąd, gaz) dzieli się na dwa etapy – przyłącza do granicy działki budowane są na podstawie umowy między inwestorem a właściwym zakładem (gazowym, wodno-kanalizacyjnym lub energetycznym). Muszą one posiadać projekty i zostać zaakceptowane przez Zespół Uzgodnień Dokumentacji Projektowej, stworzony przez geodetę i oddelegowanego z danego zakładu specjalistę. Dopiero później można przejść do budowy instalacji na terenie działki. We własnym zakresie odpowiada za nią inwestor. Tu również wymagane są projekty. Przyłącze wodne i energetyczne buduje się zgodnie z projektem zagospodarowania działki przygotowanym przez architekta, z kolei w przypadku budowy przyłącza gazowego i kanalizacyjnego potrzebne jest pozwolenie.

Więcej informacji o uzyskiwaniu zgód i pozwoleń na budowy poszczególnych przyłączy znaleźć można na naszym blogu -> https://new-house.com.pl/akademia-budowlana/post/605 . Zachęcamy do lektury!

budowa domów z newhouse

Stan surowy

Dopiero po zakończeniu wszystkich tych etapów przechodzimy do zasadniczych prac budowalnych. Pierwszy etap budowy domu to doprowadzenie go do tzw. stanu surowego.

1) Prace ziemne
Obejmują najpierw tyczenie budynku przez geodetę, a następnie zasadnicze roboty ziemne – zdjęcie humusu oraz wykopy liniowe pod ławy i stopy fundamentowe.

2) Ławy fundamentowe lub płyta fundamentowa
Na tym etapie uzbraja się oraz wylewa ławy fundamentowe. Jeśli grunt jest słaby lub nieprzepuszczalny, a budynkowi może zagrażać zawilgocenie, lepszym rozwiązaniem jest płyta fundamentowa.

3) Ściany fundamentowe
Buduje się je od 30 cm do 50 cm nad poziom terenu, zazwyczaj z bloczków betonowych na zaprawie cementowej. Fundamenty można również wykonać z betonu, ale zajmuje to więcej czasu.

4) Chude posadzki
Ten etap prac obejmuje nawiezienie piasku do zasypki, ubicie go za pomocą zagęszczarki, wykonanie poziomej kanalizacji oraz wylanie betonu.

5) Ściany parteru
Są one bardzo ważne, bo m.in. odpowiadają za izolację termiczną. W New-House najczęściej do budowy ścian konstrukcyjnych parteru używamy cegieł ceramicznych Porotherm firmy Wienerberger, murowanych za pomocą zaprawy cienkowarstwowej w systemie PROFI.

6) Strop nad parterem
Ustalany już na etapie wykonywania projektu, biorąc pod uwagę m.in. wytrzymałość i termoizolacyjność. Wyróżnia się pięć rodzajów stropów: monolityczne, gęstożebrowane, filigran, z płyt prefabrykowanych oraz drewniane.

7) Ściany piętra
W zależności od rodzaju domu kolejnym etapem mogą być ściany konstrukcyjne (piętro I), ściany kolankowe (poddasze) w przypadku dachu wielospadowego lub w przypadku stropodachu attyka.

8) Ściany działowe
Dzielą wnętrze budynku na poszczególne pomieszczenia. W New-House ściany działowe budujemy najczęściej z cegły ceramicznej Porotherm murowanej przy pomocy zaprawy cementowej.

9) Dach lub stropodach
Etap ten obejmuje budowę więźby dachowej (zazwyczaj z drewna), zabezpieczonej przed ogniem i działaniem czynników biologicznych. Następnie montuje się poszycie dachowe, a na koniec – pokrycie dachowe (np. blachodachówka, dachówka ceramiczna, gonty bitumiczne).

Zdecydować się można także na tzw. stropodach, czyli płaski dach wykonywany zamiast dachu spadkowego, pokrywany papą.

Po zakończeniu prac związanych z dachem, budowa domu znajduje się na etapie stanu surowego otwartego. Stan surowy zamknięty otrzymuje się natomiast po zamontowaniu okien, drzwi zewnętrznych i bramy garażowej, oczywiście jeżeli garaż jest integralną częścią budynku.

budowa domów z newhouse

Prace deweloperskie

Następny etap kompleksowej budowy domu z firmą New-House to prace deweloperskie – po ich zakończeniu dom posiada już m.in. wszystkie niezbędne media, ale nie można się do niego jeszcze wprowadzić.

1) Elektryka
Obejmuje wykonanie instalacji elektrycznej, punktów telewizyjnych, telefonicznych i alarmowych, a także instalację skrzynki elektrycznej (rozdzielni).

2) Tynki wewnętrzne
Wyróżnia się 4 rodzaje tynków wewnętrznych: gipsowe, cementowo-wapienne, wapienne oraz gliniane. Wybór zależy jedynie od indywidualnych gustów oraz możliwości finansowych inwestora.

3) Hydraulika
Obejmuje wykonanie instalacji wodno-kanalizacyjnej (rekomendujemy instalację z propylenu firmy Boryszew), ogrzewania centralnego i podłogowego oraz ewentualnie instalację centralnego odkurzacza.

4) Posadzki
Czyli tzw. wylewka podłogowa. Najczęściej wykonuje się posadzkę cementową, choć można zdecydować się również na posadzki betonowe, anhydrytowe lub samopoziomujące (do trudnych podłoży).

5) Ocieplenie dachu
Wykonywane jest przede wszystkim z wełny, której zadaniem jest wchłanianie wilgoci. Prace obejmują ocieplenie połaci dachu i stropu nieużytkowego, a także zamontowanie płyt kartonowo-gipsowych na poddaszu.

6) Płyty kartonowo-gipsowe
To jedna z najpopularniejszych metod wykańczania ścian. Przykleja się je bezpośrednio do tynku. Żeby płyty dobrze się trzymały, trzeba zapewnić dobrą przyczepność kleju do podłoża.

7) Elewacja
Sposób wykończenia elewacji scharakteryzowany jest już w projekcie domu. Najczęściej ściany zewnętrzne wykańcza się tynkiem i miejscowo dekoruje płytkami klinkierowymi, betonowymi, okładzinami z tworzyw sztucznych lub drewnem.

Budowa domu pod klucz

Budowa domu po klucz oznacza, że dom jest w pełni wykończony i można go normalnie użytkować. Etap ten obejmuje:

 • wykonanie kompletnej kotłownii (z piecem, zasobnikiem na ciepłą wodę oraz innymi niezbędnymi urządzeniami potrzebnymi do uruchomienia kotłowni),
 • wykonanie tynków wewnętrznych,
 • malowanie ścian i sufitów,
 • położenie glazury, terakoty, paneli podłogowych i/lub parkietu,
 • pełne wyposażenie stolarki okiennej i drzwiowej,
 • ukończenie wszystkich elementów węzła sanitarnego z łazienką oraz toaletą,
 • podbitka dachowa,
 • parapety wewnętrzne,
 • montaż osprzętu elektrycznego.

Budowa domu pod klucz może również obejmować inne prace, w zależności od tego, jakie elementy wyposażenia uwzględnione są w projekcie i co chce mieć w domu inwestor. Więcej o budowie domu pod klucz przeczytać można na naszym blogu -> https://new-house.com.pl/akademia-budowlana/post/533 .

budowa domów z newhouse

Zagospodarowanie terenu

Zagospodarowanie terenu to ostatni etap budowy domu, dzięki któremu staje się on w pełni funkcjonalny, a otoczenie wokół niego zyskuje estetykę. Nasi specjaliści mogą zająć się również tego typu pracami!

1) Kostki betonowe/kamienne na podjazdach i ścieżkach
Podjazdy i ścieżki powinny być jak najprostsze, a jednocześnie łączące najważniejsze punkty na posesji, np. bramę wjazdową z garażem.

2) Tarasy z płyt betonowych, kamiennych lub drewniane
Powinny być komfortowe, pasować do architektury domu, a jednocześnie cechować się wytrzymałością. Materiały użyte do budowy zależą od gustu i możliwości finansowych inwestora.

3) Schody z płyt kamiennych, betonowych lub kostki
Schody zewnętrzne powinny się dobrze komponować z budynkiem i jego otoczeniem. Można je więc wykonać z materiałów, którymi wykończono fragmenty elewacji lub podjazd czy ścieżkę (np. kostką).

4) Ogrodzenie
Od strony wjazdu na posesję powinno być eleganckie i ozdobne. Po bokach i z tyłu działki można zdecydować się na prostszą wersję.

O tym, co jeszcze należy wziąć pod uwagę przy zagospodarowaniu terenu, przeczytacie na naszym blogu -> https://new-house.com.pl/akademia-budowlana/post/617.

Koszt budowy domu

Ile kosztuje wybudowanie domu z New-House? Cóż, koszt budowy domu jednorodzinnego to kwestia, która zależy m.in. od wielkości domu, zastosowanych materiałów budowlanych i wykończeniowych, kosztów robocizny itp. Należy jednak pamiętać, że jako generalny wykonawca jesteśmy w stanie uzyskać bardzo wysokie rabaty na wszelkiego rodzaju materiały, a to w dużym stopniu rekompensuje marżę oraz cenę robocizny. Do dyspozycji naszych klientów pozostaje również autorski kalkulator budowy domu (https://new-house.com.pl/kalkulator-budowy-domu), przy pomocy którego można w kilka chwil sprawdzić szacunkowe koszty budowy wybranego domu!

W New-House pomożemy Ci spełnić marzenia o własnym domu! Nie czekaj i skontaktuj się z nami – nasi doradcy pomogą Ci na każdym etapie inwestycji! Zapraszamy!

Budowa domu krok po kroku

W New-House kompleksową budową domów zajmujemy się od 25 lat. Zbudowaliśmy w tym czasie ponad 1200 domów i uszczęśliwiliśmy wielu klientów. Domy pod klucz realizujemy na terenie całej Polski.

Na cały zakres prac objętych umową udzielamy Państwu 10 lat gwarancji!

Budowa domu, zarówno parterowego, jak i piętrowego, zaczyna się od stanu surowego i trwa średnio 3 miesiące. Rozpoczynamy od wstępnego wytyczenia geodezyjnego budynku oraz zdjęcia humusu (wierzchniej warstwy żyznej ziemi) oraz dokładnego wytyczenia ław fundamentowych. Na tym etapie organizujemy spotkanie z inwestorem, celem określenia zera budynku (poziomu planowanych posadzek w domu). Przed rozpoczęciem całego procesu, możecie Państwo skorzystać z kalkulatora budowy domu, aby znać wstępne koszty inwestycji.

Do etapu stanu surowego zaliczamy następujące prace:
- wykopy
- ławy fundamentowe,
- ściany fundamentowe,
- zasypka piaskowa pod chude posadzki
- chude posadzki wraz z poziomą kanalizacją oraz zasilenie budynku w wodę;
- ściany na parterze,
- strop nad parterem,
- ściany piętra;
- więźba dachowa (lub stropodach),
- pokrycie dachowe.

Na terenie budowy znajduje się kontener mieszkalny, kontener gruzowy oraz WC.
Prace realizują doświadczeni pracownicy, którzy współpracują z nami nawet kilkanaście lat. Sprawdź koszty stanu surowego swojego domu tutaj.

 

budowa.jpg

Odbiór budynku - prace pod klucz

Prace pod klucz są wykonywane w ciągu 2 miesięcy od zakończenia budowy domu.

Ich zakres obejmuje następujące elementy:
- glazura, terakota (w łazienkach, kuchni, holu wejściowym lub w innych pomieszczeniach);
- montaż białego osprzętu (baterie umywalkowe, umywalki, prysznic, wanna)
- drzwi wewnętrzne;
- parkiet, kamień na posadzkach
- kompletna kotłownia (z piecem, zasobnikiem na ciepłą wodę oraz innymi niezbędnymi urządzeniami potrzebnymi do uruchomienia kotłowni);
- malowanie ścian i sufitów;
- podbitka dachowa, parapety wewnętrzne;
- montaż osprzętu elektrycznego (gniazda i przełączniki elektryczne).

Sprawdź koszty wybudowania swojego domu pod klucz tutaj.

Cała budowa trwa zatem około 8 miesięcy ciągłej pracy.

Mało sprzyjające warunki pogodowe (np. sroga zima lub ulewne deszcze) mogą spowodować przełożenie części prac (np. deweloperskich) na kolejny rok.

Jeżeli chcą Państwo zobaczyć, jakie projekty zrealizowaliśmy do tej pory,
to zachęcamy do sprawdzenia naszych realizacj.

budowa_22.jpg

Prace deweloperskie

Kolejnym etapem budowy domu są prace deweloperskie, trwające około 3 miesięcy.

W tym czasie wykonywane są:
- instalacja hydrauliczna (ciepła i zimna woda),
- centralne ogrzewanie,
- ogrzewanie podłogowe i centralny odkurzacz;
- szlichty cementowe wraz z izolacjami przeciwwilgociowymi i termicznymi,
- instalacja elektryczna;
- tynki wewnętrzne;
- ocieplenie dachu;
- płyty kartonowo-gipsowe,
- elewacja (ocieplenie styropianem lub wełną),
- tynk zewnętrzny, cokół (płytki ceramiczne lub kamienne, ew. marmolit);
- okna i parapety,
- drzwi zewnętrzne,
- brama garażowa
- balkony.

W trakcie prac deweloperskich wykonywane są także przyłącza mediów: energii, wody, gazu i kanalizacji.

Po wykonaniu prac deweloperskich możemy rozpocząć procedurę odbioru budynku. 

Sprawdź koszty stanu deweloperskiego swojego domu tutaj.

budowa_12.jpg

Budowa domu od A do Z

W życiu większości osób przychodzi taki moment, gdy stajemy się całkowicie niezależni, zakładamy rodzinę i rodzi się w nad marzenie o własnych czterech kątach. Budowa domu to ważna decyzja i warto wówczas współpracować ze sprawdzonym zespołem profesjonalistów, aby cieszyć się powstałym efektem przez długie lata.

Firma New-House działa na rynku od 1991 roku, profesjonalna i kompleksowa budowa domów pozwoliła nam na zdobycie zaufania klientów i jest już za nami ponad 1500 współprac budowlanych. Znamy branżę budowlaną od podszewki i podejmujemy współpracę z klientami na różnych etapach – często pomagamy już przy wyborze działki, a czasami pojawia się osoba z gotowym projektem do wykonania. Najczęściej jednak klientów interesuje budowa domu od A do Z.

Jak przebiega budowa domu krok po kroku?

Budowa domu jednorodzinnego to złożony, wieloetapowy proces, w którym należy zadbać o każdy aspekt. By móc możliwie najszybciej cieszyć się rodzinnym ciepłem nowego domu, warto skorzystać z pełnej współpracy, w której jest zapewniona budowa domu pod klucz. Wówczas wprowadzamy się do w pełni wykończonego mieszkania, bez zbędnych zmartwień o kolejne etapy prac. Jednak, żeby dojść do tego momentu, prace zaczynają się znacznie szybciej.

To pierwszy etap jakiejkolwiek współpracy. Część klientów zgłasza się do nas z wybraną już działką i prośbą o wykonanie projektu oraz budowy, natomiast część prosi nas o pomoc w wyborze odpowiedniego terenu. Na taką decyzję składa się szereg indywidualnych preferencji – przede wszystkim powinniśmy wstępnie określić miejsce i oczekiwane sąsiedztwo. Możliwość obserwowania różnorodnych marzeń naszych klientów jest fascynująca, bo każdy klient przychodzi do nas z pewną koncepcją, którą budowa domu z naszym wsparciem może pomóc je spełnić.

Preferowana przez klienta działka może być na terenach wiejskich, w miasteczku, na przedmieściach, a nawet w centrum miasta. Warto zastanowić się nad tym, czy zależy nam na odosobnieniu i ciszy, czy ważniejszy jest dla nas szybki dojazd do pracy i sklepów. Ważnym aspektem jest również wielkość gruntu. Jeżeli budynek ma być piętrowy to budowa domu może się odbyć na mniejszym terenie niż w przypadku budynku parterowego.

Warto zapoznać się z ewentualnym uzbrojeniem działki, a także sprawdzić, czy działka znajduje się w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego. To dokument wydawany przez gminę, który określa, w jaki sposób dane tereny mają zostać wykorzystane. Zdarza się, że interesujący nas grunt jest zapisany jako działka rolna. Na szczęście zwykle jest możliwość przekształcenia go w działkę budowlaną, a wówczas spokojnie można zacząć budowę domu pod klucz.

Każdy z wymienionych aspektów ma znaczący wpływ na ostateczną cenę działki, ale zawsze dokładamy wszelkich starań, aby pomóc klientowi wybrać ofertę najkorzystniejszą również pod kątem finansowym.

To prawdopodobnie jeden z najbardziej ekscytujących dla klienta etapów, bo musi zdecydować, jak ma wyglądać jego wymarzony dom, w którym spędzi swoje życie. Kompleksowa budowa domu obejmuje dopasowanie projektu do klienta zarówno pod kątem architektonicznym, jak i budowlanym. Należy wziąć pod uwagę ile osób ma mieszkać w takim domu, jaki układ pomieszczeń nam najbardziej odpowiada, czy garaż ma pomieścić jeden samochód czy więcej, a nawet to jak dużą przestrzeń chcemy mieć wokół budynku.

Budowa domów z firmą New-House może się opierać o gotowy projekt dostarczony przez klienta, ale osoby z nami współpracujące zwykle chcą by budowa domu od A do Z leżała w naszych rękach, włączając w to również przygotowanie projektu. W związku z tym oferujemy naszym klientom szereg różnorodnych gotowych projektów. Można je obejrzeć na stronie: https://new-house.com.pl/projekty-domow Oferowane tam koncepcje to sprawdzone plany z gotową wyceną. Różnią się one pod wieloma względami - zarówno powierzchni, stylu, jak i pod kątem rozplanowania pomieszczeń. Współpracujący z nami architekci dołożyli wszelkich starań, aby klienci byli w pełni zadowoleni z całokształtu.

W naszej ofercie znajduje się także rozwiązanie dla osób, które mają już w głowie gotową własną koncepcję domu. Nasi architekci wykonują również projekty domów na indywidualne zlecenie. To idealne rozwiązanie dla osób, które dokładnie wiedzą czego oczekują.

Kiedy wybierzemy już działkę i projekt domu, musimy się zająć aspektem formalnym. Kompleksowa budowa domu zawsze musi się zacząć od uzyskania zgody na budowę.musi się zacząć od uzyskania zgody na budowę. Aby otrzymać taki dokument inwestor musi złożyć swój wniosek w starostwie powiatowym lub urzędzie miasta, zależnie od miejsca potencjalnej budowy. Czas oczekiwania na odpowiedź z urzędu powinien trwać do 65 dni.

Po tym, jak inwestor uzyska już konieczne pozwolenia, New-House może przystąpić do podłączania przyłączy budowlanych. Budowa domu krok po kroku właśnie od tego się zaczyna. Jeśli kupiliśmy działkę nieuzbrojoną, wymaga ona podłączenia przyłączy wodnych, gazowych, elektrycznych oraz kanalizacyjnych. Pozwoli to na kolejne etapy prac, a także wyposażenie domu w niezbędne elementy. Kompleksowa budowa domu, jaką oferujemy w New-House, obejmuje zajęcie się również formalną kwestią tych działań. To nie tylko ułatwienie dla inwestora, ale też szansa na przyspieszenie dalszej pracy przy budowie.

 • Stan surowy domu

Właściwa budowa domów rozpoczyna się w momencie, gdy pojawią się fundamenty. Kolejno dołączają do nich strop, ściany, schody, kominy, słupy itp. Tak wygląda stan surowy otwarty. Brakuje tu jeszcze drzwi i okien, a także dachu. Możemy jednak podziwiać pierwsze efekty, bo wygląd budynku dynamicznie się zmienia. Kiedy budowa domu jednorodzinnego uzyska już ostatnie wykończenia i widzimy kompletną konstrukcję budynku – wówczas możemy mówić o stanie surowym zamkniętym.

 • Dom w stanie deweloperskim

Budowa domu od A do Z ma w swoim schemacie prace deweloperskie. Polegają one na wykonaniu wszystkich technicznych zagadnień, tak aby po ich zakończeniu dom był wyposażony we wszystkie potrzebne media. Firma New-House zajmuje się między innymi elektryką. Wykonujemy instalacje elektryczne dla domu, a także montujemy punkty telefoniczne, telewizyjne czy też alarmowe. Ponadto zajmujemy się także wykonawstwem instalacji wodnokanalizacyjnych. Budowa domu obejmuje również wykonanie tynków zewnętrznych.

W ofercie prac deweloperskich znajdują się również takie usługi jak: wykonanie wylewki podłogowej, ocieplanie dachu, wykańczanie ścian i elewacji.

 • Budowa domu pod klucz

Jeśli inwestora, z którym podjęliśmy współpracę, interesowała budowa domu od A do Z, wówczas podejmujemy kolejny etap działań. Prace pod klucz oznaczają pełne wykończenie domu, tak aby był już gotowy do użytkowania. Jest to szereg zadań, które mają sprawić, że nasz klient będzie czuł się tam jak najlepiej, dlatego też ważna jest pełna współpraca. To inwestor decyduje, na jakich materiałach będziemy pracować, tak aby pasowało to zarówno do jego preferencji, jak i zasobów finansowych.

Budowa domu pod klucz obejmuje takie prace jak: malowanie ścian, montaż podłogi (panele, glazura, terakota itp.), montaż parapetów, tynkowanie zewnętrzne, stolarka okienna oraz stolarka drzwiowa, wykonanie podbitki dachowej oraz wiele innych. W przypadku pytań, o któryś z elementów prac można się z nami skontaktować: https://new-house.com.pl/kontakt

 • Zagospodarowanie terenu

Kiedy mamy już gotowy dom to jedyne, co pozostało nam do cieszenia się pełnym efektem to zagospodarowanie terenu wokół niego. Firma New-House to nie tylko budowa domów, ale również architektura ogrodowa. Zapewniamy estetyczne i funkcjonalne wykonawstwo. Zagospodarowanie terenu obejmuje prace ziemne, wykonanie ścieżek ogrodowych oraz podjazdów samochodowych. Na prośbę inwestora zajmujemy się także wykonaniem tarasu, ogrodzenia czy też schodów zewnętrznych.

 • Odbiór domu

Kiedy wszystko jest już gotowe, historia zatacza koło i ponownie musimy się zająć dokumentacją. Po oficjalnym zakończeniu prac konieczny jest odbiór techniczny budynku u różnych specjalistów. W tym między innymi musi otrzymać: odbiór instalacji gazowej, elektrycznej, wodnokanalizacyjnej, a także odbiór kominiarski.

Kompleksowa budowa domu

Jeżeli chciałbyś wybudować swój dom, ale wciąż zastanawiasz się, jak wyglądałby jego ostateczny koszt to skorzystaj z naszego kalkulatora budowy domu: https://new-house.com.pl/kalkulator-budowy-domu Pozwoli Ci on na poznanie szacunkowej wyceny budowy zależnie od Twoich preferencji. Możesz sprawdzić koszt przy różnych metrażach i rodzajach budynku. Jeśli będziesz chciał zadać nam jakieś pytanie lub skorzystać z porady – koniecznie się z nami skontaktuj, zawsze służymy pomocą.

Budowa domów to nasza specjalność!

Kontakt

Jesteśmy do dyspozycji 7 dni w tygodniu, od 7:00 do 21:00.

Chętnie odpowiemy na każde pytanie.
Zachęcamy do kontaktu.

kontakt90@new-house.com.pl

+48 504 125 130

r_skulimowski_contact_section_new

Akademia Budowlana New-House

Jeśli chcą Państwo skorzystać z bezpłatnej porady budowlanej, zachęcamy do podania swojego numeru telefonu - zadzwonimy w ciągu 48 godzin.

X
Wiadomość została wysłana

Chcesz, aby ktoś się z Tobą skontaktował w przeciągu 28 sekund?

Zostaw swój numer telefonu

Chcesz, aby ktoś się z Tobą skontaktował?

Zostaw swój email i numer telefonu.

alert
Pozdrawiamy Zespół New-House