Budowa domu pod klucz

Budowa domu pod klucz – odpowiedzi na częste pytania

Realizacja budowy wymarzonego domu często jest dla inwestorów stresującym momentem. Warto wtedy mieć wtedy wsparcie doświadczonej, profesjonalnej firmy budowlanej, która poza wykonawstwem oferuje również wsparcie merytoryczne. Tak przebiega budowa domu pod klucz – to kompleksowe podejście do współpracy na linii wykonawca – inwestor.

Ile kosztuje budowa domu pod klucz? Jak długo trwa? Jakie usługi są wliczone we współpracę? To tylko część pytań, które często padają w naszą stronę od inwestorów. Dzisiejszy artykuł powstał po to, byśmy mogli szczegółowo opowiedzieć Państwu na temat całego procesu, jakim jest budowa domu pod klucz. Odpowiemy na najczęściej pojawiające się pytania.

Czym jest budowa domu pod klucz?

Na samym początku zdefiniujmy sobie pojęcie takiej współpracy. Na rynku budowlanym funkcjonują różne formy realizacji domu, można zdecydować się na budowę domu do stanu surowego (otwartego lub zamkniętego), do stanu deweloperskiego lub właśnie na budowę domu pod klucz. Jest to najbardziej kompleksowe podejście do współpracy, dzięki któremu inwestor otrzymuje w pełni wykończony i gotowy do zamieszkania dom.

Budowa domu pod klucz nie ogranicza się tylko do wykonania realizacji domu – usługa zaczyna się znacznie wcześniej. Inwestor może skorzystać z niej już w momencie poszukiwania odpowiedniej działki pod budowę lub wyboru projektu domu. Firma budowlana pomaga wspiera również klienta w trakcie organizacji wszelkich dokumentów i spraw formalnych.

Jak przebiega budowa domu pod klucz?

Ten typ współpracy, bez względu na to czy jest wykonywana budowa małego domu pod klucz czy też dużego, składa się z kilku istotnych etapów. Należy pamiętać, że realizacja zaczyna się znacznie wcześniej niż sama budowa. Tak wyglądają kolejne etapy pracy:

 • Wybór działki i projektu budowy - warto w tym momencie skorzystać z doradztwa architekta, który oceni, jaki projekt domu będzie dobry dla danej działki.

 • Uzyskanie pozwolenia na realizację budowy – aby złożyć wniosek w urzędzie konieczne będzie posiadanie również innych dokumentów, na przykład konieczny jest plan zagospodarowania terenu oraz sam projekt budowy domu.

 • Przyłącza budowlane – działka wymaga doprowadzenia do niej prądu, wody, elektryki i przyłączy kanalizacyjnych. Konieczne jest podpisanie umowy z gestorami, dokumenty powinny być złożone wraz z wnioskiem o pozwolenie na budowę domu. Jednak dopiero po pozytywnej odpowiedzi z urzędu można rozpocząć prace.

 • Stan surowy domu – na tym etapie zaczyna się już konkretna realizacja. Budowa domu pod klucz zaczyna się od samych fundamentów, następnie są wykonywane ściany nośne, strop, kominy, okna, drzwi. Zamknięcie tego etapu oznacza, że połowa realizacji jest już wykonana.

 • Stan deweloperski – budowa domu pod klucz wymaga na tym etapie wykonania tynków zewnętrznych, ocieplenia dachu, wykończenia ścian, wylewki podłogowej i podłączenia mediów.

 • Prace pod klucz – ten etap obejmuje ostateczne prace wykończeniowe. Należą do nich takie rzeczy, jak: malowanie ścian, wykonanie podbitki dachowej, parapetów, montaż podłogi itp.

 • Zagospodarowanie przestrzeni zielonej – projekt i budowa domu pod klucz mogą zostać urozmaicone o pięknie wykonaną przestrzeń wokół domu. Znacznie podwyższa to końcowy efekt estetyczny całej pracy, a ponadto zwiększa funkcjonalność terenu. W skład prac na tym etapie, poza tradycyjnymi nasadzeniami ogrodowymi, wchodzą również: drenaż działki, nawodnienie oraz okablowanie. Wykonuje się tarasy, ogrodzenia, podjazdy samochodowe, oczka wodne, a nawet baseny.

 • Odbiór techniczny budynku – ostatni etap współpracy z firmą budowlaną polega na uzyskaniu odbiorów technicznych od odpowiednich specjalistów (odbiór kominiarski, odbiór instalacji wodnokanalizacyjnej, elektrycznej i gazowej). Firma New-House również to zadanie może wziąć na siebie.

Jak widać, projekt i budowa domu pod klucz, to długi wieloetapowy proces. Oddanie wszystkich prac w ręce jednej, profesjonalnej firmy budowlanej gwarantuje to, że praca będzie wykonana sprawnie i dokładnie.

Ile trwa budowa domu pod klucz?

Inwestorów zawsze interesuje to, ile trwa budowa domu pod klucz, ponieważ chcą wiedzieć, kiedy ich wymarzony dom będzie gotowy do zamieszkania. Oczywiście, określenie szczegółowego czasu jest dość problematyczne ze względu na to, że każda budowa jest trochę inna. Jednym z istotniejszych wyznaczników jest chociażby to, czy wykonywana jest budowa małego domu pod klucz czy też chodzi o willę lub rezydencję o powierzchni trzystu metrów kwadratowych. Możemy jednak z łatwością określić czas przeciętnej budowy, która może służyć jako wyznacznik realizacji Państwa wymarzonego domu.

Na pytanie, ile trwa budowa domu pod klucz, możemy odpowiedzieć, że jest to czas około roku. Uwzględnia to kolejne etapy prac:

 • 3 miesiące na sprawy dokumentacyjne i złożenie wniosku o pozwolenie na budowę,

 • 3 miesiące na realizację domu do stanu surowego,

 • 3 miesiące na prace deweloperskie,

 • 3 miesiące na prace pod klucz.

Ile kosztuje budowa domu pod klucz?

To kolejne złożone pytanie, na które najłatwiej byłoby odpowiedzieć: to zależy. Wiemy jednak, że czynnik finansowy jest bardzo ważnym aspektem w momencie podjęcia decyzji o budowie domu i stworzyliśmy dla inwestorów dwie możliwości zapoznania się z tym, ile kosztuje budowa domu.

Baza gotowych projektów – na naszej stronie internetowej, pod tym linkiem: https://new-house.com.pl/projekty-domow, można znaleźć szereg interesujących projektów z gotową wycenę. Mogą Państwo dopasować wyniki do swoich potrzeb i oczekiwań . Znajdą tam Państwo wspaniałe projekty bez względu na to, czy interesuje Państwa budowa małego domu pod klucz czy też dużego, czy interesują Państwa domy parterowe, piętrowe czy też domy z poddaszem użytkowym. Każdy dom zostawał na stronie uzupełniony o cenę projektu, ale można tam również poznać szczegółową wycenę.

Kalkulator budowy domu – to narzędzie, które przygotowaliśmy dla klientów, którzy chcą budować dom według indywidualnego projektu. Po podaniu kilku konkretnych danych na temat planowanej budowy, kalkulator wyliczy dla Państwa przewidywany koszt budowy domu do stanu deweloperskiego. Jeśli chcą Państwo poznać dokładniejsze ceny dotyczące wykonania prac pod klucz – zachęcamy do kontaktu. Nasi architekci przeprowadzą z Państwem wstępną rozmowę i zaproponują przebieg tych prac dostosowany do Państwa oczekiwań i możliwości finansowych. Z kalkulatora budowlanego można z niego skorzystać po wejściu w link: https://new-house.com.pl/kalkulator-budowy-domu.

Budowa domu pod klucz z firmą New-House

Jeśli szukają Państwo odpowiedniej firmy, która sprawnie, szybko i profesjonalnie wykona dla Państwa budowę domu – zachęcamy do kontaktu. Jesteśmy firmą, która pracuje na rynku budowlanym od 1991 roku i mamy za sobą wiele przeprowadzonych realizacji. Zawsze dbamy o zadowolenie naszych klientów, co przekłada się na naszą dobrą, silną renomę. Już ponad 200 osób wystawiło nam referencje, mogą się Państwo z nimi zapoznać na naszej stronie internetowej: https://new-house.com.pl/referencje.

Budowa domu pod klucz z firmą New-House to gwarancja satysfakcji!

Kontakt

Jesteśmy do dyspozycji 7 dni w tygodniu, od 7:00 do 21:00.

Chętnie odpowiemy na każde pytanie.
Zachęcamy do kontaktu.

kontakt90@new-house.com.pl

+48 504 125 130

r_skulimowski_contact_section_new