Ogrody

Oferta

Spis treści:

Projektowanie i wykonanie ogrodu krok po kroku

Dobrze zaprojektowany ogród to chluba właścicieli. Na co jednak zwrócić uwagę przy określaniu wizji projektu? Jak wykorzystać nowoczesną technologię, by projekt ogrodu był bardziej funkcjonalny? Z firmą New-House projektowanie i wykonanie ogrodu jest w dobrych rękach. W tym artykule krok po kroku przedstawiamy wszystkie etapy zagospodarowania terenu wokół domu.

Firma New-House od 1991 roku oferuje swoim inwestorom kompleksowe usługi, które silnie skupiają się na wsparciu klienta na każdym etapie realizacji wymarzonej przestrzeni. Inwestorzy, którzy decydują się na budowę domu od A do Z w naszej firmie, otrzymują nie tylko szybko i profesjonalnie wybudowany dom, ale również wsparcie w zdobywaniu koniecznych dokumentów i zezwoleń, wyborze działki oraz projektu, a także przy projektowaniu ogrodu. Zależy nam na tym, by klient mógł zrealizować wszystkie konieczne prace kompleksowo w jednej zaufanej firmie – to nie tylko usprawnia i przyspiesza pracę, ale również zapewnia inwestorowi spokój związany z pewnością dobrze wykonanej pracy. Jak przebiega projektowanie ogrodu z firmą New-House? Przedstawiamy wszystkie etapy.

Projektowanie ogrodu krok po kroku

Dobrze wykonany projekt ogrodu to taki, który opiera się na wielu strukturach. Istotne są na przykład takie kwestie, jak: potrzeby i oczekiwania klienta, jego możliwości finansowe, a także stan i wymiar działki. Właśnie dlatego, zanim zacznie się projektowanie i wykonanie ogrodu, konieczne jest przeprowadzenie dokładnej, szczegółowej rozmowy z inwestorem. Ma ona na celu przedstawienie idei i koncepcji, za którymi w późniejszych pracach będą podążać architekt i wykonawcy. Konieczne jest także, by projekty ogrodów były wykonywane w oparciu o analizę działki. Zbadanie warunków i wymagań terenu pozwoli na dobre dopasowanie nasadzeń oraz systemu nawodnienia. Po przeprowadzonej rozmowie i analizie, architekt wykonuje odpowiedni projekt ogrodu. Zgodnie z danymi, które zostały w nim uwzględnione, można przejść do kolejnych etapów obejmujących zagospodarowanie terenu wokół domu.

Prace ziemne – to ważny etap, który powinien być wykonywany przez profesjonalną firmę. Zostaną wówczas wykonane nie tylko szybko, ale przede wszystkim… poprawnie. Prace ziemne mają przygotować glebę pod kolejne działania około ogrodowe. Co można wliczyć w prace ziemne?

  • Drenaż – projektowanie ogrodu krok po kroku często zaczyna się właśnie od wykonania drenażu, który pozwoli zachować ziemię w dobrym stanie.

  • System nawodnienia – prace ziemne obejmują także okablowanie gleby, w celu zamontowania odpowiedniego systemu nawadniania.

  • Okablowanie pod system koszący – coraz więcej inwestorów decyduje się na inteligentny system koszący z wykorzystaniem robota. To wygodne rozwiązanie, które wymaga najpierw przeprowadzenia okablowania przez działkę, aby wyznaczyć dokładny obszar do koszenia.

  • Wykopy pod przewody elektryczne – projekt ogrodu przed domem potrzebuje zastosowania dobrego oświetlenia, które z kolei wymaga poprowadzenia odpowiedniego okablowania.

Nasadzenia – piękny ogród wymaga nasadzeń. Są one wybierane wspólnie z inwestorem zgodnie z jego oczekiwaniami, architekt podpowiada rośliny zgodne ze stylistyką domu oraz możliwościami działki. Warto pamiętać, że projekt i wykonanie ogrodu są zawsze wykonywane zgodnie z możliwościami finansowymi klienta. Są osoby, których marzeniem jest bujny, dziki ogród, a są osoby, które poszukują skromnych, tanich rozwiązań. Architekci od New-House współpracowali już z wieloma inwestorami i wiedzą, jak się dopasować do indywidualnych oczekiwań. Na przykład wielu osobom zależy na tym, by projekt ogrodu uwzględniał drzewa - w tym wypadku są dwie możliwości mniejsze drzewa za kilkadziesiąt złotych lub duże drzewa, które są znacznie efektowniejsze, ale również droższe. Kolejnym przykładem różnic finansowych, jeśli chodzi o zagospodarowanie terenu wokół domu, może być ułożenie trawy. Część inwestorów wybiera trawę tradycyjnie sianą, która jest tania, ale trzeba czekać na ostateczne efekty. Inni inwestorzy wybierają wykorzystanie gotowej trawy w rolce – umożliwia to uzyskanie szybkiego, zachwycającego efektu, ale za nieco wyższą cenę.

Funkcjonalne zagospodarowanie terenu – projekt ogrodu krok po kroku nie może się obyć bez takich kwestii jak wykonanie ogrodzenia, podjazdu samochodowego, ścieżek. Ich wykonanie może się opierać o różne materiały, na przykład kostki granitowe, kostki kamienne lub płyty betonowe. Z przykładowymi realizacjami mogą się Państwo zapoznać pod linkiem: https://new-house.com.pl/realizacje.

Dodatkowe urozmaicenia – projektowanie i wykonanie ogrodu coraz częściej jest wzbogacane o nowe, interesujące elementy. Tarasy są już swego rodzaju standardem, oczka wodne również powoli zdobywają na popularności. Jeśli pozwoli na to działka można się zdecydować również na basen zewnętrzny. Takie rozwiązanie można podziwiać na jednej z naszych realizacji: https://new-house.com.pl/realizations/house/635.

Zagospodarowanie terenu z firmą New-House

Firma New-House oferuje projektowanie i wykonanie ogrodu w ramach kompleksowej budowy domu, na terenie całej Polski. Zawsze dbamy o zadowolenie wśród naszych klientów, dlatego profesjonalnie wykonana usługa jest dla nas priorytetem. Oferujemy kompleksowe usługi, ponieważ wiemy, że taka współpraca daje najlepszy efekty, o czym wielokrotnie pisali nasi klienci (https://new-house.com.pl/referencje).

Projektowanie ogrodu krok po kroku pomaga stworzyć wyjątkowy klimat domowej przestrzeni. Jak pokazują badania, wielu inwestorów decyduje się na budowę domu właśnie z powodu pragnienia posiadania własnego ogrodu. Dobre zagospodarowanie terenu wokół domu pozwala na spędzanie tam miłego czasu z najbliższymi, odpoczynek i czerpanie radości z bliskości natury.

Jeżeli mają Państwo jakieś pytania – bez względu na to czy chodzi o projektowanie ogrodu czy o inne nasze usługi – zachęcamy do kontaktu. Jesteśmy dla Państwa dostępni w każdym dniu tygodnia o 7 do 21. Można się z nami skontaktować w dowolny, najwygodniejszy dla Państwa sposób – telefonicznie, mailowo lub za pomocą chatu dostępnego na naszej stronie internetowej. Dokładne dane kontaktowe znajdą Państwo pod adresem: https://new-house.com.pl/kontakt.

 

Ogrody przed domem jednorodzinnym

Projekt nawet najpiękniejszego domu jednorodzinnego bez odpowiednio zaprojektowanego ogrodu będzie wydawał się niepełny. Dobrze przemyślane, dopasowane do domu i potrzeb domowników zaaranżowanie przestrzeni zielonej to nie tylko piękny efekt wizualny, ale również niesamowita wygoda i zapewnienie dodatkowej przestrzeni wypoczynkowej. Ogrody przed domem jednorodzinnym to świetne rozwiązanie.

Inwestorzy, którzy zdecydowali się na indywidualny projekt ogrodu, nigdy nie żałują swojej decyzji. Warto podkreślić, że ogród nie musi się wiązać z zobowiązaniem do uprawiania warzyw i codziennej pielęgnacji roślinności. Ogród to miejsce, gdzie mają się Państwo czuć w stu procentach komfortowo i powinien być on dopasowany do Państwa trybu życia, oczekiwań i możliwości finansowych. Dobrze przeprowadzona aranżacja ogrodu przydomowego zagwarantuje Państwu miejsce, gdzie będzie można wypocząć, spędzić wspaniały czas z rodziną i przyjaciółmi, a co więcej – przyniesie dużo radości z oglądania rozwijającej się roślinności.

Ogrody od A do Z

Jak powinna przebiegać poprawna budowa ogrodu? Przedstawimy Państwu kilka prostych kroków, które określą odpowiedni przebieg wszystkich prac. Dzięki temu będą mogli Państwo ze spokojem obserwować postępy prac u wykonawcy.

Projekt ogrodu

Przede wszystkim konieczne jest przygotowanie dokładnego planu prac, który określi projekt ogrodu. Oczywiście, można realizować wszystkie prace intuicyjnie krok po kroku, ale ryzyko popełnienia błędu jest zdecydowanie zbyt wysokie. Łatwo wówczas o uzyskanie niespójnego, niezgodnego z wstępną wizją efektu. Projekt ogrodu warto zlecić sprawdzonemu architektowi krajobrazu – wiedza na temat roślin i kreatywne spojrzenie na przestrzeń są w tym przypadku bardzo ważne.

Prace ziemne

Aby aranżacja ogrodu przydomowego została dobrze poprowadzona, ważne będzie wcześniejsze przygotowanie terenu. Gleba powinna zostać oczyszczona, spulchniona i wzbogacona o różne minerały. Ziemia na placu budowy jest zazwyczaj nieodpowiednia do wykonywania nasadzeń, dlatego przeprowadzenie tego typu przygotowań jest bardzo ważne.

Poprowadzenie instalacji

Zanim rozpocznie się proces nasadzeń, konieczne będzie przeprowadzenie instalacji elektrycznej i nawadniającej. Nieoświetlony ogród traci na swojej funkcjonalności. Z doświadczenia polecamy również zdecydowanie się na automatyczny system nawadniania. Projekt ogrodu z takim rozwiązaniem to coraz częstszy wybór wśród inwestorów ze względu na znaczne ułatwienie w procesie dbania o ogród.

Prace budowlane

Realizowane ogrody od A do Z to nie tylko nasadzenia, prace ziemne i instalacje. Na efekt końcowy równie silnie wpływa położenie kostki brukowej na podjeździe, poprowadzenie ścieżek przez ogród, a także wykonanie małej architektury – tarasu, altany, pergole. Na tym etapie wykonywane są także oczka wodne i baseny.

Trawnik i nasadzenia

Dopiero ostatnim krokiem, by wykonać ogród przed domem jednorodzinnym, będą nasadzenia całej roślinności. Ważne jest, by kwiaty, krzewy, a także drzewa były dobrze dopasowane do miejsca budowy – jej nawierzchni i klimatu. Bazując na dobrze wykonanym projekcie ogrodu roślinność podkreśli piękno całego domu. Warto również pamiętać o trawniku – można skorzystać z gotowego w rolce lub posiać ziarna trawy.

Aranżacja ogrodu przydomowego i najczęstsze błędy

Wciąż nie rzadko inwestorzy zamiast zlecić projekt ogrodu profesjonalistom, decydują się na samodzielną realizację. Nie trudno wówczas o popełnienie prostych błędów.

Jednym z najczęściej popełnianych błędów podczas realizacji jest wykonywanie prac bez wcześniej określonego planu. Brak określonej myśli przewodniej, głównego zamysłu sprawia, ze aranżacja ogrodu przydomowego jest chaotyczna. Projekt ogrodu jest po to, by pomóc w wykonaniu dokładnie takiego ogrodu, o jakim Państwo marzyli. Warto określić plan nasadzeń, przebieg ścieżek, miejsce tarasu lub altany, sposób nawodnienia i oświetlenia przestrzeni.

Kolejnym problem, który możemy zauważyć, gdy jest realizowana budowa ogrodu, to zła chronologia podejmowanych prac. Wykonanie prac budowlanych jeszcze przed wykonaniem wszystkich instalacji nie ma żadnego sensu. To samo dotyczy pominięcia prac ziemnych. Jeżeli podobają się Państwu ogrody przed domem jednorodzinnym, ale brakuje odpowiednich funduszy na ich realizację, warto to zrobić metodą małych kroków. Lepiej jest wykonać wszystkie prace powoli i w efekcie uzyskać ogrody od A do Z, niż pominąć wszystkie wcześniejsze elementy i przejść natychmiast do nasadzeń, oczekując dobrego efektu.

Ogród przed domem jednorodzinnym niejednokrotnie mija się z zamierzonym celem ze względu na małą wiedzę inwestorów o roślinach. Naprawdę warto zlecić to profesjonaliście. Dzięki niemu uzyskają Państwo nie tylko piękny projekt ogrodu, ale przede wszystkim dobrze dopasowaną do terenu roślinność. Ważne jest również ułożenie poszczególnych kwiatów i krzewów –niektóre nie lubią swojego sąsiedztwa i trzeba o tym pamiętać. Projektant dbając o to by świetny efekt utrzymywał się, jak najdłużej, przekaże również Państwu informacje na temat odpowiedniej pielęgnacji każdego okazu.

Jak uniknąć błędu, gdy jest planowana aranżacja ogrodu przydomowego?

Budowa ogrodu przebiegnie bezproblemowo, gdy zdecydują się Państwo na współpracę z profesjonalnym architektem krajobrazu. Jego praca powinna zaowocować projektem, który będzie spełniał trzy warunki:

  • Dopasowanie pod kątem finansowym – niektórym inwestorom marzy się budowa ogrodu z basenem, oczkiem wodnym, rzadko spotykanymi gatunkami roślin i podjazdem z kostki granitowej. Z kolei innym zależy na tym, by projekt ogrodu był ładny i funkcjonalny, ale jednocześnie tani w wykonaniu. Zadaniem inwestora jest dopasowanie swoich propozycji do oczekiwań inwestora.

  • Dopasowanie do warunków działki – przed rozpoczęciem projektowania architekt dokładnie zapoznaje się z całą działką. Bada glebę i jej nawodnienie, a także zapoznaje się z szczegółowymi wymiarami działki . Do jego zadań należy również zapoznanie się z cechami charakterystycznymi otoczenia i elementami wpisanymi już w plan zagospodarowania przestrzennego. Co więcej, dobry architekt dopasuje projekt ogrodu także do kolorystyki i stylu wykonania domu jednorodzinnego.

  • Dopasowanie do oczekiwań – bardzo istotną kwestią w pracy architekta jest zrealizowanie projektu w ten sposób, by spełniał oczekiwania i marzenia klienta. Architekt nie realizuje swojej wizji, lecz zamysł inwestora. W gestii projektanta leży jedynie zasugerowanie optymalnych, interesujących rozwiązań.

Ogrody przed domem w wykonaniu firmy New-House

Decydując się na współpracę z firmą New-House zyskują Państwo gwarancję wykonania kompleksowej budowy domu, w co wlicza się również aranżacja ogrodu przed domem jednorodzinnym. Współpracujemy z świetnymi architektami krajobrazu, dzięki czemu uzyskają Państwo wymarzony projekt ogrodu. Na wykonaną realizację zapewniamy również dziesięcioletnią gwarancję. Warto nam zaufać – zajmujemy się tym już od 1991 roku. Zachęcamy do sprawdzenia naszych wcześniejszych realizacji: https://new-house.com.pl/realizacje.

W przypadku pytań o ogrody przed domem jednorodzinnym, zachęcamy do kontaktu: https://new-house.com.pl/kontakt.
 

Ile kosztuje projekt ogrodu przydomowego?

Dom z ogrodem to marzenie wielu osób, trudno się temu dziwić – dobrze zaprojektowany ogród podniesie walory estetyczne całej realizacji, a także zapewni miejsce do wypoczynku dla wszystkich domowników. Warto jednak zlecić wykonanie projektu doświadczonej osobie, tylko wtedy można mieć pewność spójnej, przemyślanej realizacji. Wiele osób zastanawia się jednak, ile kosztuje projekt ogrodu przydomowego. Postaramy się rozłożyć to zagadnienie na czynniki pierwsze.

Koszt projektu ogrodu to nie jest oczywista, prosta sprawa. Na ostateczną cenę może wpływać wiele czynników. Szeroki rozkład cenowy prezentują różni architekci krajobrazów. Co w takim zrobić, czym się kierować, żeby mieć pewność, że wykonywany projekt będzie odpowiedni? My proponujemy kierować się doświadczeniem wykonawcy, kompleksowością usług oraz ilością pozytywnych opinii od wcześniejszych klientów. Koszt projektu ogrodu wcale nie musi być wyznacznikiem jakości.

Co obejmuje projekt ogrodu?

Osoby zadające sobie pytanie ile kosztuje projekt ogrodu przydomowego, powinny najpierw zapoznać się z zakresem pracy architekta przygotowującego projekt ogrodu. Jest to istotne, aby móc określić zakres cenowy, który chciałoby się przeznaczyć na takie usługi. Łatwiej będzie się również ustrzec przed podejrzanymi promocjami, które z dobrym projektem ogrodu nie mają zbyt wiele wspólnego.

Analiza potrzeb i możliwości

Rozpoczęcie jakichkolwiek prac musi poprzedzić rozmowa architekta krajobrazu z inwestorem. Projektant koniecznie musi się dowiedzieć, jaki jest zamysł klienta, jaki efekt chciałby osiągnąć. Ważne jest również poznanie jego możliwości finansowych, tak aby zaproponowane przez projektanta rozwiązania mieściły się w tych granicach. Architekt musi się również zapoznać z wymiarami działki, sprawdzić poziom nawodnienia gleby, a także sprawdzić aktualne zagospodarowanie przestrzeni.

Projekt koncepcyjny

Pierwszym etapem pracy architekta jest koncepcyjny projekt ogrodu. Są w nim ujęte pierwsze propozycje nasadzeń roślinności, ustawienia małej architektury, poprowadzonych ścieżek i tym podobne. Projekt koncepcyjny jest zazwyczaj przedstawiony w formie rzutów terenu, wizualizacji komputerowej lub (już rzadziej) makiety. Dopiero, gdy klient zatwierdzi wstępną propozycję na projekt ogrodu, można przejść do kolejnych prac.

Projekt wykonawczy

To kolejny krok do stworzenia wymarzonej realizacji. Architekt krajobrazu powinien przedstawić klientowi w pełni rozbudowany rzut zagospodarowania działki zazwyczaj w skali 1:200. Jeżeli w planie ma zostać umieszczona jakaś mała architektura (na przykład altanka), to architekt powinien także przedstawić jej przekrój i wymiarowanie. Co więcej, znajdzie się tutaj plan poprowadzenia instalacji elektrycznej i plan systemu nawadniającego ogrodu. Bardzo ważnym elementem jest również przedstawienie wykorzystanej roślinności i materiałów wykonawczych. Wykonawczy projekt ogrodu obejmuje przedstawienie dokładnego kosztorysu, dzięki czemu inwestor będzie mógł sprawdzić dokładnie ile kosztuje projekt ogrodu przydomowego.

Co składa się na koszt projektu ogrodu?

Przebieg wykonywania aranżacji ogrodu składa się z tych samych etapów, ale ich zakres wygląda zazwyczaj zupełnie różnie i jest to zależne przede wszystkim od rozbudowania poszczególnych prac i trudności działki. Na to, ile kosztuje projekt ogrodu i wykonanie będą miały wpływ między innymi:

Uwarunkowanie terenu – projektant musi zapoznać się z możliwościami terenu i zgodnie z wynikami rodzaju gruntu i jego nawodnienia, będzie musiał dobierać roślinność. Ważne jest także samo ukształtowanie terenu – doliny, skarpy i tym podobne. Im bardziej wymagający teren tym praca architekta będzie trudniejsza, a koszt projektu ogrodu będzie wyższy.

Oczekiwania klienta – to ile kosztuje zaprojektowanie ogrodu jest zależne przede wszystkim od wymagań określonych przez inwestora. Niektórym zależy na prostej, klasycznej realizacji, a inni lubią oryginalne rozwiązania, bogato wypełniony roślinnością teren i nowoczesne udogodnienia. Ważne jest również to, jak dużą przestrzeń ma obejmować projekt ogrodu. Inny koszt będzie dotyczył małego przydomowego ogródka, a inny, gdy realizowany będzie duży, mocno rozbudowany ogród.

Na co zwracać uwagę sprawdzając koszt projektu ogrodu?

Firma New-House działa na rynku już od 1991 roku i wiemy, jak ważnym wyznacznikiem przy podejmowaniu decyzji, jest u inwestorów kwestia finansowa. Całkowicie to rozumiemy i wspieramy naszych klientów przy znajdywaniu najbardziej optymalnych, korzystnych rozwiązań. Są jednak sytuacje, gdy łatwo jest dać się nabrać na z pozoru korzystną ofertę.

Darmowy projekt ogrodu? Aranżacja ogrodu gratis? Niejednokrotnie spotkaliśmy się z takimi hasłami reklamowymi. Zastanówmy się jednak, czy możliwe jest uzyskanie za darmo projektu indywidualnego, dopasowanego do możliwości działki i oczekiwań klienta. Dobrze zrealizowany projekt ogrodu to wielodniowa, ciężka praca, która wymaga od architekta kreatywności, poświęcenia uwagi, a co najważniejsze odpowiedniej wiedzy i doświadczenia. Nikt nie chciałby oferować swojej wiedzy i ciężko wykonywanej pracy… za darmo. W gratisie można dostać jedynie kiepsko wykonany projekt, który nie będzie dopasowany ani do działki ani do Państwa oczekiwań i możliwości finansowych. Nie ma nawet co oczekiwać na dobry efekt takiej realizacji.

Ile kosztuje projekt ogrodu i wykonanie?

Mamy nadzieję, że po tym artykule łatwo jest wywnioskować, że to, ile kosztuje projekt ogrodu przydomowego, nie jest tak łatwo określić. Zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem będzie nawiązanie indywidualnego kontaktu z wybranym specjalistą, przedstawienie mu podstawowych informacji o swojej działce i wymaganiach, a następnie oczekiwanie na dokładną wycenę.

Polecamy jednak zdecydować się na współpracę kompleksową, gdzie ogrody są wykonywane od A do Z. Jedna firma zajmująca się wykonaniem projektu ogrodu i późniejszą jego realizacją, to nie tylko gwarancja spokojniejszej współpracy, ale możliwość zaoszczędzenia czasu i pieniędzy. Decydując się na taką formę współpracy warto pytać się od razu o to, ile kosztuje projekt ogrodu i wykonanie. Co więcej, takie usługi można również zlecić firmie realizującej budowę domu jednorodzinnego. W taki sposób działa na przykład firma New-House. Oferujemy naszym klientom w pełni kompleksowej usługi, aby zapewnić im możliwość wprowadzenia się do domu, który całkowicie wykończony.

Wykonanie i projekt ogrodu przydomowego z New-House

Firma New-House działa na rynku budowlanym już od 1991 roku. Oferujemy budowę domów jednorodzinnych pod klucz, a wśród naszych szerokich usług znajduje się również profesjonalne zagospodarowanie przestrzeni wokół domu. Nasi architekci wykonują dopasowany do działki i oczekiwań klienta projekt, a następnie zajmujemy się jego wykonawstwem. Przeprowadzamy nasadzenia, instalujemy system nawadniający i oświetlenie, wykładamy kostkę brukową, stawiamy małą architekturę i jeszcze wiele innych prac. Zakres współpracy zależy od Państwa, my oferujemy profesjonalne wykonawstwo. Zachęcamy do sprawdzenia opinii o naszej firmie (https://new-house.com.pl/referencje) oraz zapoznania się z naszymi wcześniejszymi realizacjami (https://new-house.com.pl/realizacje).

Chcą się Państwo dowiedzieć ile kosztuje zaprojektowanie ogrodu u naszych specjalistów? Mają Państwo pytanie o nasze usługi? Zachęcamy do kontaktu, jesteśmy dostępni codziennie w godzinach 7-21. Nasze dokładne dane kontaktowe znajdą Państwo na naszej stronie internetowej: https://new-house.com.pl/kontakt.

Kontakt

Jesteśmy do dyspozycji 7 dni w tygodniu, od 7:00 do 21:00.

Chętnie odpowiemy na każde pytanie.
Zachęcamy do kontaktu.

kontakt20@new-house.com.pl

+48 504 125 130

r_skulimowski_contact_section_new