Fotowoltaika

Oferta

Spis treści:

Fotowoltaika dla domu – kiedy zdecydować się na to rozwiązanie?

Inwestorzy coraz częściej poszukują ekologicznych rozwiązań do swojego domu. Fotowoltaika dla domu to nie tylko ekologia, ale również ekonomia. Taka inwestycja może się szybko zwrócić inwestorowi. Mimo wszystko, ta kwestia wciąż budzi wiele pytań wśród inwestorów. Jakie panele fotowoltaiczne wybrać? Gdzie umieścić instalacje fotowoltaiczne, żeby były najbardziej wydajne? To tylko część pytań, które padają z ich strony.

Chociaż efekt fotowoltaiczny został odkryty już w końcówce XIX wieku, to dopiero od niedawna jest śmiało wykorzystywany. Fotowoltaika do domu pozwala na znaczne obniżenie kosztów energii i decydują się na to kolejne osoby. Co więcej, panele fotowoltaiczne dzięki wykorzystaniu alternatywnych źródeł energii, pozwalają dbać o naszą planetę. Jak działa pobieranie energii przez panele fotowoltaiczne? Ogniwa, które są umieszczone w instalacji, pobierają prąd z promieni słonecznych, który jest następnie dostarczany do domu dzięki stworzonej konstrukcji. Prąd musi trafić do falownika, a następnie, dzięki odpowiedniemu okablowaniu, trafia do konkretnych urządzeń elektrycznych.

Fotowoltaika do domu jednorodzinnego jest cały czas rozwijana. Pojawiają się nowe, ciekawsze rozwiązania i propozycje. Nawet sam wygląd paneli się zmienia – na rynku są rozwiązania coraz delikatniejsze, bardziej estetyczne. Fotowoltaika do domu jednorodzinnego to pomysł, który budzi zainteresowanie coraz większej liczby osób. Opłaty za prąd wzrastają i póki co, nie zanosi się na to, żeby ich wzrost ustał. Możliwość pozyskiwania prądu z alternatywnych źródeł to idealne rozwiązanie, w związku z taką perspektywą.

Jakie panele fotowoltaiczne wybrać?

Moc, jaką ma przeciętny panel fotowoltaiczny, wynosi około 250 Wat, a jego wielkość mieści się w granicach 1 i 1,8m2. Dobrze funkcjonująca fotowoltaika dla domu będzie wymagała zastosowania kilkunastu paneli. To, ile dokładnie będzie trzeba ich zamontować, zależy od zapotrzebowania, jakie dokładnie ma dany dom jednorodzinny. Przed dokonaniem wyboru powinny zostać przeprowadzone specjalistyczne obliczenia, które wskażą na przeciętne zapotrzebowanie energetyczne dla budynku. Dzięki takim obliczeniom łatwiej będzie dobrać moc, jaką ma mieć panel fotowoltaiczny. Przyjmuje się, że przeciętna rodzina (rodzice i dwójka dzieci mieszkający w domu jednorodzinnym) zużywa rocznie od 1900 kWh do 2500 kWh.

Jakie rodzaje mają panele fotowoltaiczne?

Fotowoltaika dla domu jednorodzinnego przyjmuje różne rodzaje, a każdy z nich ma swoich zwolenników. Wyróżnia się dwa podstawowe podziały, jeśli chodzi o panele fotowoltaiczne – monokrystaliczne oraz polikrystaliczne. To najczęściej wybierane produkty, z tego rodzaju zasilania energetycznego, chociaż można wyróżnić również panele z ogniwami amorficznymi, CdTe lub CIGS.

Panele monokrystaliczne

Ta instalacja fotowoltaiczna jest względnie drogim rozwiązaniem, ale za jej ceną idzie również wysoka jakość. Monokrystaliczne panele fotowoltaiczne mają ogniwa wykonywane z dużego kryształu krzemu, dzięki czemu uzyskują głęboki, ciemny kolor. Ponadto wykorzystywany krzem zawdzięcza wysokiej klasy wydajność instalacji. Fotowoltaika dla domu jest tu bardziej trwała na bardzo wysokie temperatury, a także przy słabszym nasłonecznieniu pracuje lepiej niż polikrystaliczne panele fotowoltaiczne. Niestety, wykorzystanie całego kryształu krzemu sprawia, że kształt ogniw nie może być swobodnie modyfikowany. Mają one zaokrąglone krawędzie ogniw. W związku z tym, monokrystaliczne panele fotowoltaiczne uniemożliwiają równomierne pokrycie całego dachu instalacją.

Panele polikrystaliczne

Tego typu fotowoltaika dla domu powstała nieco później niż panele monokrystaliczne. Ta instalacja fotowoltaiczna mimo że była wzorowana na poprzedniku, ma sporo różnic. Przede wszystkim warto się przyjrzeć samej konstrukcji. Polikrystaliczne panele fotowoltaiczne nie mają ogniw zbudowanych z całości kryształu, lecz są w formie wykrystalizowanego krzemu. Dzięki temu rozwiązaniu kształt instalacji może być swobodnie dostosowany do potrzeb powierzchni. W związku z tym zamiast panelu z zaokrąglonymi wykończeniami, produkuje się panele prostokątne. Takie panele fotowoltaiczne mogą pokryć całą powierzchnię dachu! Niestety, mają one jednak niższą moc niż ich poprzednicy. Z tego względu, wymagane jest pokrycie większej powierzchni, by wygenerować prąd o tej samej mocy. Polikrystaliczne panele fotowoltaiczne mają niższą wydajność, ale mają również niższą cenę.

Która fotowoltaika do domu jednorodzinnego będzie w takim razie lepsza? To przede wszystkim zależy od Państwa potrzeb. Jeśli zależy Państwu na wysokiej wydajności energetycznej, zdecydowanie lepsze będą panele monokrystaliczne. Natomiast, gdy zależy Państwu na przystępnej cenie, lepiej będzie się zdecydować na panele polikrystaliczne.

Fotowoltaika dla domu – gdzie ją ulokować?

Gdy zostaną już wybrane panele fotowoltaiczne, należy zdecydować się również na ich umiejscowienie. W tym przypadku najważniejszym czynnikiem jest to, by cała instalacja fotowoltaiczna miała swobodny dostęp do promieni słonecznych. Dokładny wybór miejsca jest dowolny, jednakże większość inwestorów decyduje się na montaż paneli na dachu. Mogą to być na przykład wysięgniki lub specjalnie przygotowane konstrukcje. Nie poleca się jednak wykonywania montażu na samej ziemi, ponieważ nie przynosi spodziewanych efektów.

Zazwyczaj najbardziej efektywnym i najchętniej wybieranym rozwiązaniem jest instalacja fotowoltaiczna na dachu o nachyleniu 35 stopni. Warto również, by panele zostały zamontowane od południowej strony dachu budynku. Zastosowanie takiego rozwiązania gwarantuje zazwyczaj, że panel o mocy 1 kWP będzie w stanie wygenerować mniej więcej 1000 kWh energii rocznie.

Czy fotowoltaika dla domu się opłaca?

Zdecydowanie tak! Fotowoltaika dla domu jest tym bardziej dobrym rozwiązaniem, jeżeli spojrzymy na rosnące ceny prądu. Średni koszt przeciętnej instalacji fotowoltaicznej wynosi około 30 tysięcy złotych. Przy czym, warto wziąć pod uwagę możliwość skorzystania z unijnych dofinansowań na instalacje fotowoltaiczne. Ostatecznie koszt, jaki poniesie inwestor może się dzięki nim znacznie zmniejszyć. Natomiast, zgodnie z obliczeniami, których dokonała firma Tauron, w przeciągu roku, dzięki fotowoltaice można zaoszczędzić nawet 2438 złotych.

Montaż fotowoltaiki z firmą New-House

Poszukują Państwo firmy, która podejmie się montażu paneli fotowoltaicznych? New-House zajmuje się od 1991 roku kompleksową budową domów, a co za tym idzie oferujemy również takie usługi, jak montaż fotowoltaiki. Zapewniamy pełen profesjonalizm, a także gwarancję na wykonane usługi. Opinie naszych klientów o współpracy z nami mogą Państwo przeczytać pod linkiem: https://new-house.com.pl/referencje.

Służymy doradztwem oraz wsparciem na wszystkich płaszczyznach realizacji budowy domu. Zachęcamy do kontaktu: https://new-house.com.pl/kontakt.

 

 

Czy fotowoltaika się opłaca?

Panele fotowoltaiczne to coraz częściej spotykany wybór wśród polskich inwestorów. Niesie za sobą wiele korzyści, ale mimo to sporo osób wciąż się waha. Czy fotowoltaika się opłaca? A jeśli tak, to jak wybrać taką, która będzie najefektywniejsza? Przygotowaliśmy dla Państwa kompendium wiedzy, które powinno rozwiać wszelkie wątpliwości dotyczące działania instalacji fotowoltaicznej.

Fotowoltaika nie jest wybierana tylko przez osoby, którym bliska jest ekologia. Owszem, to świetny sposób na dbanie o naszą planetę i ograniczenie emisji szkodliwego dwutlenku węgla, lecz dużą zaletą tego wyboru jest również oszczędność, jaką panele fotowoltaiczne przynoszą. Jednak czy tak jest zawsze? Czy fotowoltaika się opłaca wszystkim? Poddaliśmy to analizie.

Jak działa fotowoltaika dla domu?

Mówią najprościej, fotowoltaika dla domu jednorodzinnego to proces uzyskiwania energii elektrycznej przy pomocy promieni słonecznych. Ogniwa, które znajdują się w panelu, pobierają prąd, który przechodzi przez falownik, a następnie jest przekazywany do konkretnych urządzeń w domu. Sama konstrukcja może być droga, ale prąd pozyskiwany z promieni słonecznych jest darmowy, dzięki czemu z czasem koszt inwestycji może się zwrócić. Co więcej, dobrze dobrana instalacja fotowoltaiczna, może zapewnić pełne zapotrzebowanie na prąd w domu jednorodzinnym.

Jak wybrać dobre panele fotowoltaiczne?

Na rynku dostępne są dwa główne typy paneli, które wykorzystuje się przy takich instalacjach. Są to panele polikrystaliczne oraz monokrystaliczne. Różnią się one nieznacznie, ale jak mówią fachowcy od fotowoltaiki, typ paneli nie jest tak ważny, jak jakość marki. Nie warto decydować się na najtańsze panele fotowoltaiczne, ponieważ długość ich efektywnej pracy może nie spełniać podstawowych wymagań. Fotowoltaika dla domu jednorodzinnego powinna działać bez zarzutu nie krócej niż 25 lat.

Ponadto bardzo ważne jest, by instalacja fotowoltaiczna była dopasowana do domu pod kątem mocy. Dokładne zapotrzebowanie na energię elektryczną danego domu, trzeba dokładnie wyliczyć. Każdy dom może mieć całkowicie różne wyniki i trudno jest oszacować uniwersalną moc paneli do zastosowania. Jeśli interesuje Państwa fotowoltaika dla domu jednorodzinnego, konieczne będzie indywidualne skonsultowanie się z firmą instalatorską, która wykona potrzebne obliczenia.

Warto również wiedzieć, że to czy fotowoltaika jest opłacalna dla danego domu, będzie zależało od umiejscowienia paneli. Instalator wykonujący analizę weźmie pod uwagę wysokość i orientację dachu, istotny jest także kąt nachylenia. Część osób decyduje się również na to, by fotowoltaika dla domu jednorodzinnego była umieszczona na wysięgniku, zamiast na dachu. Oba rozwiązania są zasadne i mogą się świetnie sprawdzić, ale przed podjęciem decyzji warto przedyskutować z instalatorem, która opcja będzie dla Państwa bardziej opłacalna.

Czy fotowoltaika się opłaca, czyli kiedy się na nią zdecydować?

Fotowoltaika jest znana od ponad sześćdziesięciu lat, ale dopiero teraz stała się tak dostępna dla inwestorów. Kolejne prace nad jej wydajnością oraz opłacalnością sprawiły, że dziś jest bardzo korzystnym rozwiązaniem. Popularność tego rozwiązania sprawia, że nie jest już to produkt Premium i mogą się na niego zdecydować przeciętne rodziny, nie tylko właściciele farm fotowoltaicznych. Wiele osób zastanawia się, czy fotowoltaika się opłaca – możemy śmiało odpowiedzieć, że tak. Dlaczego?

  • Po pierwsze, warto wziąć pod uwagę rosnące ceny energii elektrycznej w Polsce. W przeciągu ostatnich pięciu lat cena za prąd widocznie wzrosła, a wszelkie zapowiedzi i prognozy wyraźnie wskazują na to, że koszty będą jeszcze wyższe. Z tego powodu warto zdecydować się na pozyskiwanie energii z innych źródeł, co gwarantuje na przykład fotowoltaika do domu jednorodzinnego. Im większe zapotrzebowanie na prąd generuje dany budynek, tym bardziej opłacalnym wyjściem jest instalacja.

  • Dom z instalacją fotowoltaiczną jest więcej wart. Panele fotowoltaiczne można traktować po prostu, jako inwestycję. Ich długoletnia wydajność sprawia, że nieruchomość z panelami jest znacznie bardziej wartościowa i atrakcyjna na rynku.

  • Kolejna ważna kwestia to oszczędność. Fotowoltaika dla domu jednorodzinnego sprawia, że zyskuje się stały dostęp do prądu bez względu na warunki pogodowe, porę dnia oraz roku. Jak to działa? Panele fotowoltaiczne dają możliwość gromadzenia nadmiaru wygenerowanej energii, która jest wykorzystywana później. Dzięki temu roczne opłaty za prąd dla domu jednorodzinnego wynoszą około 100 złotych.

Istnieją jednak sytuacje, gdzie fotowoltaika zdecydowanie nie będzie dobrym rozwiązaniem. Instalacja nie będzie się opłacać, gdy dom będzie się znajdował w dużym zacienieniu. Wówczas promienie słoneczne nie będą miały możliwości dotrzeć do panelu. Nie warto również zakładać instalacji, gdy dach budynku jest w złym stanie – lepiej wykonać jego remont, a następnie zlecić montaż paneli.

Fotowoltaika dla domu a zwrot inwestycji

Czytając o tym, czy fotowoltaika się opłaca, można znaleźć przede wszystkim dwie opinie. Pierwsza z nich to ta, że instalacja fotowoltaiczna jest droga, natomiast kolejna to ta, że inwestycja zawsze się zwraca. Ile w tym prawdy?

W zależności od tego, ile zakupią Państwo paneli fotowoltaicznych oraz o jakiej mocy, koszt inwestycji może się mocno wahać. Cena instalacji może mieć sporą rozpiętość, bo mieści się zazwyczaj w graniach 20 – 40 tysięcy złotych na dom. Do tego konieczne jest doliczenie ceny montażu. Czas zwrócenia kosztów inwestycji jest również zależny od tego, jak prezentowały się dotychczasowe koszty energii dla domu. Rozpiętość czasowa przy każdej inwestycji może być różna, ale czas zwrotu kosztów mieści się zazwyczaj w granicach 9-13 lat. Warto pamiętać, że w tym czasie nie będzie już konieczne opłacanie prądu, którego ceny będą stale rosnąć. Dokładną odpowiedź na to, czy fotowoltaika jest opłacalna dla Państwa domu, poda instalator. To on podda analizie lokalizację domu, dostęp do promieni słonecznych, a także zapotrzebowanie energetyczne budynku. Po dokonaniu obliczeń, mogą Państwo zdecydować, czy fotowoltaika dla domu, będzie Państwu potrzebna.

Fotowoltaika dla domu z firmą New-House

Marzy się Państwu piękny, nowoczesny dom, który jest zasilany energią słoneczną? Firma New-House od 1991 roku wykonuje kompleksową budowę domów, a wśród naszych realizacji znajdowały się również projekty z instalacją fotowoltaiczną. Nasze usługi są wykonywane sprawnie i dokładne, a zakończona współpraca wiąże się z zapewnieniem dziesięcioletniej gwarancji. Zachęcamy Państwa do zapoznania się z opiniami o naszej firmie. Ponad dwustu klientów zdecydowało podzielić się swoimi przemyśleniami na temat współpracy z firmą New-House: https://new-house.com.pl/referencje.

Fotowoltaika do domu jednorodzinnego to usługa, którą wykonujemy między innymi w ramach budowy domu od A do Z. Kompleksowa współpraca niesie za sobą wiele korzyści, a przede wszystkim szybkie i profesjonalne wykonanie prac. Budowa domu do stanu surowego zajmuje 6 miesięcy, natomiast budowa domu pod klucz (z instalacją fotowoltaiczną) to kwestia 9 miesięcy.

Interesuje Państwa taka współpraca? Mają Państwo pytania o nasze usługi lub o panele fotowoltaiczne? Zachęcamy do kontaktu. Nasze dane znajdą Państwo pod adresem: https://new-house.com.pl/kontakt.

 

Fotowoltaika dla domu

Odnawialne źródła energii (OZE) cieszą się coraz większą popularnością wśród inwestorów indywidualnych. Ma to bezpośredni związek z rosnącą świadomością ekologiczną, jak również z trudnymi do przewidzenia cenami energii elektrycznej. Nie brakuje również osób, które bardzo poważnie traktują obowiązek pozostawienia przyszłym pokoleniom planety zdatnej do życia i zbliżonego do naszego funkcjonowania. Jest to bez wątpienia postawa godna podziwu. Jej efektem jest coraz większa liczba instalacji fotowoltaicznych na dachach polskich domów oraz w ich bezpośredniej okolicy. Dzięki nim gospodarstwa domowe wytwarzają prąd na własne potrzeby, znacząco ograniczając domowe rachunki za energię elektryczną.

Fotowoltaika – co to w ogóle jest?

Fotowoltaika (z angielskiego PhotoVoltaic w skrócie PV) to najprościej rzecz ujmując technologia, która zamienia promieniowanie słoneczne w prąd elektryczny. Instalacje fotowoltaiczne składają się z paneli fotowoltaicznych nazywanych także modułami. Systemy tego typu najczęściej działają w systemie on-grid co w praktyce oznacza, że są podłączone do sieci energetycznej. W przypadku gdy nie ma możliwości takiego podłączenia mówimy o systemie off-grid (wyspowym). W myśl polskiego prawa decydując się na korzystanie z własnej instalacji fotowoltaicznej, stajemy się odbiorcami końcowymi, czyli prosumentami, którzy wytwarzają energię elektryczną na własne potrzeby.

Jak działa instalacja fotowoltaiczna?

Maksymalnie upraszczając – panele słoneczne zbudowane są z ogniw fotowoltaicznych, na które padają promienie słoneczne. Nasłonecznione ogniwa generują prąd stały. Jednakże do obsługi urządzeń elektrycznych wykorzystywanych w gospodarstwach domowych konieczna jest jego zamiana na prąd zmienny. Następuje ona w urządzeniu zwanym falownikiem (inwerterem). Obecnie większość paneli fotowoltaicznych instalowanych na dachach ma 1,7 metra wysokości, 1 metr szerokości i jest w stanie pomieścić 60 ogniw fotowoltaicznych.

Korzyści montażu instalacji PV należy rozpatrywać w perspektywie lat, a nie miesięcy, ponieważ dobrze zaprojektowany i odpowiednio wykonany system charakteryzuje się trwałością dochodzącą nawet do 25 lat. Spadek mocy modułów w tym czasie nie powinien być większy nić 20%.

Koszt instalacji fotowoltaicznej zależy od:

  • założonej mocy instalacji,

  • konstrukcji, wytrzymałości oraz stopnia nachylenia dachu, na którym planujemy montaż fotowoltaiki,

  • rodzaju inwertera,

  • rodzaju zastosowanego osprzętu tj. konstrukcja mocująca czy przewody,

  • tego, czy panele zamontujemy na dachu (taniej) czy gruncie (drożej),

  • tego, czy projekt instalacji oraz jej montaż wliczony jest w cenę zakupu sprzętu,

  • kosztów serwisowych,

  • wysokości ubezpieczenia instalacji.

Jak dobrać moc instalacji fotowoltaicznej?

Samodzielnie można oszacować moc instalacji fotowoltaicznej jedynie orientacyjnie. Klienci wykorzystują w tym celu dostępne w sieci kalkulatory. Dokładne pomiary wykonywane są najczęściej przez firmę, która zajmuje się projektowaniem i montażem ogniw fotowoltaicznych.

Pomiar taki uwzględnia następujące zmienne:

  • region, w którym zamontowana będzie instalacja PV,

  • stopień nasłonecznienia,

  • ekspozycję dachu lub terenu przeznaczonego pod instalację PV względem stron świata,

  • stopień nachylenia paneli,

  • współczynnik wyprodukowanej energii elektrycznej, który wynika zarówno z założonej sprawności inwertera oraz wydajności paneli fotowoltaicznej, jak również z ewentualnych strat na okablowaniu.

Zalety domowej instalacji fotowoltaicznej

  • Ochrona środowiska naturalnego

Fotowoltaika pozwana na uzyskiwanie bez emisyjnej energii ze źródła odnawialnego, czyli w praktyce niewyczerpanego. W tym procesie nic nie spalamy, więc nie uwalniamy do atmosfery zarówno gazów cieplarnianych, jak i innych szkodliwych zanieczyszczeń.

  • Oszczędności w domowym budżecie

Odpowiednia moc instalacji PV pozwala zredukować domowe rachunki za prąd nawet do zera.

  • Wyprodukowaną energię można wykorzystać nie tylko do oświetlenia domu.

Prąd pozyskany z paneli fotowoltaicznych można wykorzystać również do obsługi urządzeń RTV i AGD, ogrzewania wody użytkowej, ogrzewania podłogowego czy ładowania pojazdów elektrycznych itp.

  • Uniezależnienie od zmieniających się cen prądu

W sytuacji, gdy nawet część niezbędnej energii elektrycznej wytwarzamy w ramach własnej instalacji PV rosnące ceny energii dotyczą nas w mniejszym stopniu (lub wcale).

  • Wyprodukowane nadwyżki prądu możemy wykorzystać w późniejszym czasie.

Przyłączenie mikroinstalacji fotowoltaicznej do sieci energetycznej pozwala na czasowe oddanie ewentualnych nadwyżek wyprodukowanego prądu i ich odbiór w momencie, gdy będziemy tego potrzebować np. po zmroku lub w sezonie zimowym, kiedy dni są krótsze. Można powiedzieć, że w tej sytuacji sieć energetyczna służy nam jako swojego rodzaju magazyn prądu.

  • Instalacja typu on-grid pozwala nam uniknąć konsekwencji przerw w dostawie prądu.

W przypadku awarii ze strony sieci energetycznej nadal pozyskujemy prąd z naszej domowej instalacji fotowoltaicznej, ponieważ system on-grid wykorzystuje własne magazyny energii.

  • Na montaż instalacji PV o maksymalnej mocy 50 kWp nie potrzebujemy koncesji.

W przypadku gdy jesteśmy jednoczesnym producentem i konsumentem energii, a co za tym idzie, wykorzystujemy ją wyłącznie na własne potrzeby i nie zarabiamy na niej, nie musimy mieć koncesji. W tym przypadku wszystkie obowiązujące nas formalności zamykają się w zgłoszeniu instalacji do właściwego zakładu energetycznego.

  • Możliwość uzyskania dotacji z programu „Mój prąd”

Program udostępnia dofinansowanie na budowę domowych instalacji fotowoltaicznych dla osób fizycznych do wysokości 5 tysięcy złotych. Warunkiem jest to, aby moc instalacji nie przekraczała 10 kWp. W roku 2020 z tego programu skorzystało około 220 tysięcy prosumentów. Tak duży sukces sprawił, że rząd już pracuje nad kolejną odsłoną tego przedsięwzięcia na rok 2021. Aktualne informacje można znaleźć na stronie mojprad.gov.pl.

  • Możliwość uzyskania dotacji z programu „Czyste powietrze”

Program ten dedykowany właścicielom domów jednorodzinnych oraz wydzielonych w budynkach jednorodzinnych lokali mieszkalnych z wyodrębnioną księgą wieczystą. Dofinansowanie dotyczy wymiany wykorzystywanych źródeł ciepła na paliwa stałe na ekologiczne źródła ciepła oraz niezbędną w tej sytuacji termomodernizację budynków. Kwota dofinansowania podstawowego wynosi do 30 tysięcy złotych. Szczegółowe informacje o programie można uzyskać pod adresem: https://czystepowietrze.gov.pl/.

Rozważając skorzystanie z programów dofinansowania na domową instalację fotowoltaiczną, należy pamiętać o tym, że NIE MOŻNA ICH ZE SOBĄ ŁĄCZYĆ.

  • Ulgi podatkowe wynikające z posiadania prywatnej instalacji PV

  • Ulga inwestycyjna dla rolników

Wynosi do 25% kosztów inwestycji i odliczana jest od należnego podatku rolnego. Natomiast w przypadku gdy koszt instalacji przekracza sumę rocznej opłaty rolnej, odliczenie może być realizowane co roku nawet przez 15 lat.

  • Ulga termomodernizacyjna

Dla właścicieli i współwłaścicieli starszych domów jednorodzinnych poddawanych termomodernizacji. Wartość instalacji do łącznej kwoty 53 tysięcy złotych brutto (w tym również montaż) odliczana jest w tym przypadku od podstawy należnego podatku dochodowego. Ulga obejmuje wszystkich podatników PIT niezależnie od tego, według której skali podatkowej się rozliczają (17%, 32%, podatek liniowy oraz ryczałt od przychodów ewidencjonowanych). Co ważne z tej ulgi mogą skorzystać osoby, które skorzystały z dotacji dostępnej w wymienionym wyżej programie „Mój prąd”. Jednakże kwotę do odliczenia od podatku w tym przypadku pomniejsza się o kwotę uzyskanej dotacji.

Fotowoltaika z New-House

Firma budowlana New-House oprócz kompleksowej budowy domów jednorodzinnych zajmuje się także wyposażaniem ich w nowoczesne instalację fotowoltaiczne. Mamy niezbędną wiedzę, doświadczenie oraz zaplecze technologiczne do realizacji projektów tego typu. O jakości oferowanych naszej pracy świadczy dziesięcioletnia gwarancja, jakiej udzielamy na wykonywane przez nas usługi. Jeśli więc interesuje Cię budowa ekologicznego domu od A do Z skontaktuj się z naszą infolinią już dziś! Jesteśmy do Twojej dyspozycji 7 dni w tygodniu! Zapraszamy!

Umów spotkanie na Google Meet lub bezpośrednio w firmie. Umawianie spotkań jest możliwe w dni pracujące od godziny 8:00 do 20:00

Kontakt

Jesteśmy do dyspozycji 7 dni w tygodniu, od 7:00 do 21:00.

Chętnie odpowiemy na każde pytanie.
Zachęcamy do kontaktu.

kontakt38@new-house.com.pl

+48 504 125 130

r_skulimowski_contact_section_new