Oczyszczalnie ekologiczne

Oferta

Spis treści:

Jednym ze sposób skutecznego odprowadzania ścieków z domu jest szambo ekologiczne. To alternatywa dla tradycyjnych szamb i przydomowych oczyszczalni ścieków. Kiedy warto się na nie zdecydować? Jak działają? Jakie są zalety, a jakie wady takiego rozwiązania? Postaramy się odpowiedzieć na te pytania w dzisiejszym artykule.

Szambo ekologiczne jest zbiornikiem bezodpływowym, który wykorzystuje się w momencie, gdy na działce nie ma przyłącza, które pozwoliłoby na podłączenie domu do miejskiej sieci kanalizacyjnej. Są to jednak zupełnie inne rozwiązania niż przydomowe oczyszczalnie. Szamba ekologiczne są gotowe do montażu i nie trzeba ich składać, co je wyróżnia od innych sposobów odprowadzenia nieczystości. Niestety, takie rozwiązanie nie jest dobre dla wszystkich gospodarstw domowych.

 

Jak działa eko-szambo?

Szambo ekologiczne montuje się, jako gotowy element. Jest to najczęściej plastikowy prefabrykat w kształcie koła, ma on często pofałdowane specjalistycznie ścianki, których zadaniem jest zwiększenie wytrzymałości szamba ekologicznego. Drugim równie częstym wyborem, są szamba ekologiczne betonowe.

Jest ono szczelne i odporne na różne czynniki zewnętrzne, na przykład nacisk gleby albo różne czynniki pogodowe. Zamontowany zbiornik przechowuje wszystkie nieczystości, które z czasem należy usunąć za pomocą pojazdu asenizacyjnego. Ścieki nie są oczyszczane w zbiorniku, dlatego poleca się takie rozwiązanie właścicielom małych gospodarstw domowych, którzy nie będę produkować dużej ilości ścieków.

 

Jak zbudować przydomową ekologiczną oczyszczalnię ścieków?

Szambo ekologiczne wymaga profesjonalnego montażu, aby mogło służyć przez lata. Jak zagwarantować dobrze wykonanie usługi? Odpowiedź jest prosta – zlecić ją profesjonalnej firmie. Firma New-House w ramach swojej kompleksowej oferty, zajmuje się również montażem szamb. Jak zbudować szambo ekologiczne? Wyjaśniamy!

Przydomowe szambo ekologiczne to gotowy prefabrykat zrobiony z plastiku lub z betonu. Główne elementy tej konstrukcji to zbiornik do wstępnego oczyszczania ścieków oraz dreny rosączające, które są prowadzone przez teren działki.

Osadnik wstępny może być plastikowy lub betonowy. Jest on gotowym produktem bez konieczności wykonywania łączeń – to jego szczelność wpływa na to, że szambo jest ekologiczne, ponieważ nie przepuszcza szkodliwych substancji do gleby. Przy osadniku mieści się specjalny kosz filtrujący, którego zadaniem jest nie przepuszczenie większych elementów do środka zbiornika. Kosz musi być regularnie poddawany czyszczeniu. Nieczystości, które przejdą przez kosz filtrujący są następne kierowane do drenażu rozsączającego.

Budowa szamba ekologicznego jest wykonywana bardzo szybko – wystarczy jeden dzień na realizację, jeśli wykonawstwo zleci się profesjonalnej firmie. Natomiast jeśli chodzi budowę o tradycyjnej przydomowej oszczani ścieków, cała realizacja trwa zwykle do dwóch tygodni.

 

Zalety szamba ekologicznego

Przydomowe szambo ekologiczne to tylko jeden ze sposobów odprowadzania nieczystości z terenu gospodarstwa domowego. Jedni oceniają ten wybór lepiej, inni gorzej – to czy szambo ekologiczne będzie odpowiadać danemu inwestorowi zależy głównie od potrzeb i możliwości jego działki. Komu w takim razie polecamy szamba ekologiczne? Jakie mają zalety?

  • Wysoka szczelność – szambo ekologiczne ze względu na to, że powstaje jako prefabrykat, jest bardzo szczelne. Gotowy produkt jest wykonywany z plastiku lub betonu, dzięki czemu jest odporny na możliwe uszkodzenia powodowane czynnikami zewnętrznymi. Tradycyjne zbiorniki są składane z kilku elementów przez co istnieje duże ryzyko ich nieszczelności – szamba ekologiczne wykluczają ten problem. Ze względu na wysoką szczelność, budowa szamba ekologicznego jest często wykonywana na działce, z której pobiera się też wodę gruntową. Nieszczelność tradycyjnego zbiornika mogłoby spowodować skażenie wody.
  • Długoletnia trwałość – przydomowe szamba ekologiczne są niezwykle odporne na nacisk gleby, korozje, różne warunki pogodowe, uszkodzenia mechaniczne i tym podobne. Dzięki temu można się spodziewać, że szambo będzie Państwu służyć przez kilkadziesiąt lat.
  • Nie potrzebuje dużej przestrzeni – bardzo często budowa szamba ekologicznego odbywa się na terenie mniejszych gospodarstw. Ten rodzaj szamba nie wymaga dużego terenu w trakcie realizacji.
  • Cena budowy szamba – często budowa szamba ekologicznego okazuje się tańsze niż realizacja innych zbiorników odprowadzania ścieków. Koszt jest tym niższy, że nie wymaga dużej ingerencji w wygląd otoczenia, jego zagospodarowanie.

 

Wady szamba ekologicznego

  • Niestety, mimo wielu zalet, szambo ekologiczne nie jest dobrym rozwiązaniem dla wszystkich osób. Przed podjęciem decyzji warto najpierw poddać analizie, które rozwiązanie odprowadzania nieczystości będzie na danej działce najlepszy.
  • Brak oczyszczania ścieków – szambo ekologiczne nie przeprowadza oczyszczania płynów, które się w nim znajdą. Zbiornik służy wyłącznie do ich przechowywania i muszą być później regularnie wywożone. Z tego względu szambo ekologiczne poleca się głównie osobom, które mają duże gospodarstwo i takie wywozy musiałaby być bardzo częste.
  • Cena użytkowania – budowa szamba ekologicznego jest tania, co bez dwóch zdań można uznać za zaletę. Natomiast koszta zwiększają się, jeżeli chodzi o proces korzystania z szamba. Regularne wywozy ścieków z wykorzystaniem pojazdu asenizacyjnego, generują wyższą cenę.

 

Budowa szamba ekologicznego ze specjalistami

Szambo ekologiczne to rozwiązanie, które może okazać się bardzo trafne i przydatne, ale nie zawsze tak jest. Komu możemy polecić budowę takiego zbiornika na nieczystości?

Budowa szamba ekologicznego będzie dobrym rozwiązanie, jeżeli mają Państwo małą działkę i budowa przydomowej oczyszczalni będzie niemożliwa. Szambo ekologiczne będzie również dobrym rozwiązaniem cenowym dla małych gospodarstw, gdzie wywóz nieczystości nie będzie konieczny tak często. Budowa szamba ekologicznego będzie dobrym rozwiązaniem także w przypadku, gdy mają Państwo w posiadaniu działkę z wysokim poziomem wód gruntowych.

Warto, pamiętać, że budowę szamba ekologicznego najlepiej jest zlecić profesjonalnej firmie, takiej jak New-House. Ma się wówczas gwarancję, że praca zostanie wykonana bezbłędnie – szambo będzie szczelne, sprawne. Współpraca z firmą daje gwarancję, że efekt będzie wieloletni. Budowa szamba ekologicznego nie wykonywana przez profesjonalistę wiąże się z dużym ryzykiem wystąpienia błędów i nieprawidłowości, co więcej taki zbiornik zwykle nie służy długo właścicielom.

Zachęcamy do skorzystania z usług firmy New-House. Jesteśmy profesjonalną firmą budowlaną, która od 1991 roku oferuje kompleksowej usługi swoim klientom. W naszej ofercie leży również budowa szamba ekologicznego. Nasi pracownicy to fachowcy z wieloletnim doświadczeniem, zawsze dbamy o zadowolenie naszych klientów i profesjonalnie wykonane usługi!

Szambo ekologiczne również możemy dla Państwa wykonać. Jeśli mają Państwa pytania dotyczące naszych usług lub przebiegu budowy szamba ekologicznego – zachęcamy do kontaktowania się z nami, nasz numer telefonu oraz adres mailowy znajdą Państwo pod adresem: https://new-house.com.pl/kontakt.

 

Przydomowe ekologiczne oczyszczalnie ścieków

Kanalizacja jest podstawowym wymogiem sprawnego funkcjonowania domu. Trudno jest teraz sobie wyobrazić życie bez takich rozwiązań. Czasami jednak zdarza się tak, że wybrany teren nie zalicza się do obszaru objętego przez miejscową kanalizację. Inwestor jest wówczas zmuszony do znalezienia alternatywnego rozwiązania, które pomoże mu uporać się z tym domowymi nieczystościami. Jednym ze sposobów są przydomowe ekologiczne oczyszczalnie ścieków.

Brak połączenia z miejscową kanalizację, nie musi oznaczać konieczności decydowania się na przydomowe szambo. Są inne rozwiązania, które także świetnie się sprawdzają. Oczyszczalnie ekologiczne to sposób, na który decyduje się coraz więcej inwestorów. Przydomowe oczyszczalnie ekologiczne są wykonywane z bardzo dobrych materiałów, które gwarantują ich szczelność i nieprzepuszczalność nieczystości do gleby i wody na działce.

Wśród inwestorów rośnie świadomość na temat ekologii i rozwiązań, które można samodzielnie wdrożyć na terenie swojej działki. Ochrona środowiska to nie tylko mniejsze zużycie plastiku, ale również to jak dbamy o glebę i wodę w naszym otoczeniu. Przydomowe ekologiczne oczyszczalnie ścieków na to pozwalają, ale to nie jedyna ich zaleta! Są również znacznie tańsze w eksploatacji niż przydomowe szamba.

 

Jak działają oczyszczalnie ekologiczne?

Przydomowe ekologiczne oczyszczalnie ścieków są znacznie tańsze w eksploatacji, dzięki temu, że zachodzi w nich proces oczyszczania. Szambo trzeba regularnie opróżniać, co poza zakupem i montażem, generuje kolejne koszty.

Ścieki oczyszczane przez przydomową oczyszczalnię dostają się najpierw do przepływowego osadnika gnilnego, gdzie są poddawane pierwszemu oczyszczaniu. Następnie ścieki są kierowane do drugiej komory, gdzie zostaną poddane ponownemu procesowi oczyszczania. W ostatniej komorze czynność jest powtarzana, w następnym kroku ciecz przechodzi przez specjalistyczny filtr, którego celem jest uniemożliwienie przepłynięcia pozostałych nieczystości w inne części oczyszczalni.

Następnie, z filtra ścieki przedostają się do drenażu rozsączającego, skąd są kierowane do gleby i po raz kolejny poddawane czyszczeniu (tym razem poprzez oczyszczanie tlenowe). W tak złożony sposób oczyszczone ścieki wpływają w pozytywny sposób na rozwój flory i błony biologicznej w ziemi.

Oczyszczanie ścieków w sposób tlenowy i beztlenowy pozwala na zapewnienie całkowitego, bezpiecznego oczyszczenia ścieków, dzięki czemu korzystanie z tego rozwiązania jest całkowicie ekologiczne.

 

Oczyszczalnie ekologiczne i ich montaż

Przydomowe ekologiczne oczyszczalnie ścieków to świetny wybór, który chwali sobie wielu inwestorów. Co więcej, montaż oczyszczalni ekologicznej wcale nie musi trwać długo! Jeśli zdecydują się Państwo zlecić tę usługę tak profesjonalnej firmie, jak New-House, montaż nie powinien trwać dłużej niż jeden dzień.

Montaż oczyszczalni ekologicznej można określić w kilku konkretnych etapach:

Analiza terenu pod oczyszczalnię

Zanim zostanie wykonana przydomowa ekologiczna oczyszczalnia ścieków, fachowcy powinni wykonać wizję lokalną i sprawdzić warunki panujące na działce. Wykonanie takiej analizy pozwoli na realizację instalacji zgodnie z warunkami gleby, wody, a także metrażu terenu. Specjalista wskaże również dogodne miejsce do przeprowadzenia montażu oczyszczalni ekologicznej. Lokalizacja systemu powinna uwzględniać możliwość swobodnego przeprowadzenia drenażu. Ponadto specjalista podpowie, jak dobrać wielkość szamba ekologicznego, aby móc cieszyć się sprawnie działającą przydomową oczyszczalnią ścieków.

Wykonanie wykopu

Etap drugi, gdy są montowane przydomowe ekologiczne oczyszczalnie ścieków, to wykonanie odpowiedniego wykopu pod montaż. Specjaliści powinni określić jego głębokość pod kątem wyprowadzenia rur, a także zachowania odpowiedniej odległości od budynku. To, jakie wymiary będzie miał wykop, zależy również od specyfikacji technicznej danej oczyszczalni ekologicznej.

Montaż systemu

Kiedy jest wykonywany montaż oczyszczalni ekologicznej, najpierw fachowcy przygotowują specjalistyczne taśmy transportowe, aby sprzęt został bezpiecznie ulokowany w wykopie. Po umieszczeniu go w odpowiednim miejscu, wykonywane jest podłączenie rury kanalizacyjnej, rury odpływowej i drenaż rozsączający.

Uruchomienie oczyszczalni

W tym etapie zbiornik przydomowej oczyszczalni powinien zostać napełniony wodą do poziomu rury odpływowej, a pusta przestrzeń wokół zbiornika powinna być wypełniona piaskiem. Następnie przydomowa ekologiczna oczyszczalnia ścieków powinna zostać podłączona do najbliższego źródła zasilania elektrycznego. Po uruchomieniu oczyszczalni należy sprawdzić poprawność jej działania oraz poinformować przyszłych użytkowników, jak poprawnie z niej korzystać i dbać o jej sprawność.

 

Przydomowa oczyszczalnia ścieków – czy warto?

Stojąc przed podjęciem decyzji, na jaki sposób wyprowadzania ścieków się zdecydować, wielu inwestorów waha się. Czy przydomowe oczyszczalnie ścieków to dobry wybór? Może lepiej jest zdecydować się na montaż szamba?

Warto pamiętać, że wybór kanalizacji jest decyzją na wiele lat. Niektórzy rezygnują z przydomowej oczyszczalni ścieków ze względu na koszt jej realizacji. Należy jednak wiedzieć, że koszt eksploatacji takiej oczyszczalni jest nieporównywalnie niższy niż w przypadku szamba. Taka inwestycja bardzo szybko się zwraca inwestorom.

Przydomowe ekologiczne oczyszczalnie ścieków to również wysoki poziom wygody i komfortu, ponieważ nie trzeba dbać o regularne wywożenie nieczystości gromadzących się w zbiorniku, co jest koniecznością w przypadku montażu szamba. Kolejną zaletą przydomowej oczyszczalni jest brak przykrych zapachów oraz rozwiązanie przyjazne środowisku.

 

Przydomowe ekologiczne oczyszczalnie ścieków od New-House

Przydomowa oczyszczalnia ekologiczna, która zostanie zamontowana przez specjalistów, będzie bezawaryjnie działać przez wiele długich lat. Warto oddać tę usługę w ręce fachowców z firmy New-House.

Jesteśmy firmą budowlaną, która od 1991 roku świadczy kompleksowe usługi dla inwestorów z terenów całej Polski. W naszej ofercie leży również sprawny, profesjonalny montaż przydomowych oczyszczalni ekologicznych. Więcej na nasz temat mogą się Państwo dowiedzieć z naszej strony internetowej: https://new-house.com.pl/o-nas. Polecamy również zapoznanie się z przykładowymi realizacjami, które wyszły spod naszych rąk: https://new-house.com.pl/realizacje.

Jeśli interesują Państwa przydomowe ekologiczne oczyszczalnie ścieków, zachęcamy do kontaktu. Jesteśmy otwarci na współprace, inwestorzy zawsze mogą liczyć również na nasze wsparcie merytoryczne.

W przypadku jakichkolwiek pytań o ekologiczne oczyszczalnie lub nasze usługi, warto się z nami skontaktować. Nasi konsultanci są dostępni codziennie w godzinach 7-21 i z pewnością postarają się odpowiedzieć na wszystkie Państwa pytania. Nasze dokładne dane kontaktowe są dostępne pod adresem: https://new-house.com.pl/kontakt.

Umów spotkanie na Google Meet lub bezpośrednio w firmie. Umawianie spotkań jest możliwe w dni pracujące od godziny 8:00 do 20:00

Kontakt

Jesteśmy do dyspozycji 7 dni w tygodniu, od 7:00 do 21:00.

Chętnie odpowiemy na każde pytanie.
Zachęcamy do kontaktu.

kontakt64@new-house.com.pl

+48 504 125 130

r_skulimowski_contact_section_new