Adaptacja projektu

Oferta

Spis treści:


Adaptacja projektu to idealny sposób, by uzyskać dopasowany do działki i własnych potrzeb projekt domu w przystępnej cenie. Co zrobić, żeby adaptacja projektu została wykonana w profesjonalny sposób? Zlecić to New-House! Od 1991 roku oferujemy kompleksową budowę domu, w którą wchodzi również usługa realizacji projektu i przygotowanie profesjonalnej adaptacji.

Dobrze wykonana adaptacja projektu dopasuje realizację do Państwa indywidualnych potrzeb. Specjaliści firmy New-House dbają o to, by została ona wykonana nie tylko poprawnie pod kątem norm prawnych, ale również satysfakcjonująco dla samego inwestora. Interesujący projekt domu mogą Państwo znaleźć w naszej internetowej bazie, która jest uzupełniona o tysiące gotowych projektów domów jednorodzinnych: https://new-house.com.pl/projekty-domow. Każdy z nich może zostać zaadaptowany pod Państwa indywidualne wymogi.

Jakie zmiany może objąć adaptacja projektu? Wszystko zależy od Państwa oczekiwań, zmiany mogą być delikatne, czysto estetyczne – na przykład przesunięcie okien, drzwi, ścian działowych lub zmiana wyglądu elewacji, a mogą to być poważniejsze zmiany dotyczące całej konstrukcji budynku – zmiana kubatury, wysokości budynku, zmiana wymiaru fundamentów lub sposobu realizacji dachu. Bez względu na zakres zmian, firma New-House może dla Państwa zająć się całą realizacją adaptacji.

Adaptacja projektu domu wykonana przez specjalistów New-House jest:

  • Dopasowana do wymogów miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego lub warunków zabudowy,

  • Realizowana pod warunki panujące na wybranej działce budowlanej,

  • Wykonywana zgodnie z wynikami badań geotechnicznych,

  • Dopasowana do Państwa indywidualnych potrzeb i oczekiwań,

  • Realizowana w sposób sprawny i solidny.

Zrealizujemy dla Państwa wskazane zmiany, a podczas całego procesu realizacji oferujemy wsparcie merytoryczne i doradztwo. Nasza wiedza jest oparta o wiele lat działań w branży budowniczej – chętnie się nią dzielimy z naszymi klientami. Warto mieć wsparcie doświadczonych osób.

Pracujący w firmie New-House specjaliści to osoby z wieloletnim doświadczeniem i szeroką wiedzą specjalistyczną wiedzą. Większość naszych pracowników działa z New-House nawet po dziesięć, dwadzieścia lat – to zaufane, sprawdzone osoby, które gwarantują wysoką jakość całej realizacji. Kompleksowa współpraca z naszą firmą łączy się z uzyskaniem dziesięcioletniej gwarancji jakości. Zachęcamy Państwa do sprawdzenia naszej całej oferty: https://new-house.com.pl/oferta.

 

Czy adaptacja projektu domu się opłaca?

Osoby, które decydują się na budowę domu stają przed wieloma trudnymi decyzjami. Część z nich dotyczy wyboru wymarzone projektu. Do wyboru są trzy możliwości indywidualny projekt domu od architekta, gotowy plan budowlany lub adaptacja gotowego projektu. Każde z tych wyborów ma swoje wady i zalety. Dziś omówimy dokładniej ostatnią propozycję – adaptację.

Ile kosztuje adaptacja projektu do działki? Jak długo trwa modyfikowanie gotowego planu? Na czym polega współpraca z architektem, przy takim rozwiązaniu? To tylko część z wielu pytań, które zadają nam inwestorzy zainteresowani takim rodzajem usługi. Zawsze staramy się odpowiadać możliwie szczegółowo i wyczerpująco na zadawane nam pytania. Jesteśmy firmą budowlaną i od 1991 roku oferujemy usługę kompleksowej budowy domu – mamy duże doświadczenie oraz specjalistyczną wiedzę. Chętnie się tym dzielimy z naszymi inwestorami, ponieważ zgodnie z ideą naszej firmy chcemy, aby klient mógł podejmować decyzje możliwie najbardziej świadome i przemyślane. W dzisiejszym artykule zamierzamy odpowiedzieć na wszystkie pytania, które rodzi adaptacja projektu budowlanego.

Na czym polega adaptacja gotowego projektu?

Adaptacja projektu do działki i do indywidualnych potrzeb klienta to świetne rozwiązanie. Można z niego skorzystać w różnych sytuacjach, na przykład w momencie, gdy:

  • Działka pod budowę jest niestandardowa i nie pasuje pod wybrany przez Państwa projekt,

  • Podoba się Państwu konkretny projekt, ale chcieliby Państwo go w większym lub mniejszym wydaniu,

  • Zależy Państwu na małych zmianach w gotowym projekcie, na przykład na przesunięciu drzwi, okien itp.

To główne powody, którymi kierują się klienci decydujący się na taki rodzaj współpracy. Adaptacja gotowego projektu wymaga wyboru oraz zakupu przygotowanego wcześniej, uniwersalnego projektu domu. Strona New-House oferuje na swojej stronie internetowej całą bazę, która została bogato wyposażona w gotowe projekty domów. Następnie wybrany plan realizacji budowy jest przekazywany w ręce architekta. Adaptacja projektu domu to dobre rozwiązanie, ponieważ często – mimo najszczerszych chęci projektantów i szerokiego wyboru – trudno jest dokładnie dopasować gotowy projekt do potrzeb inwestora i wymagań danej działki. Co więcej, dla osób, które interesuje to, ile kosztuje adaptacja projektu, ważna będzie informacja, że cena takiej współpracy jest znacznie niższa niż indywidualny projektu domu. Mimo znacznie niższej ceny ostateczny projekt będzie dopasowany do indywidualnych potrzeb!

Jak przebiega adaptacja projektu domu?

Jak już wspominaliśmy, po wyborze i zakupie projektu, trafia on w ręce architekta. Z naszej strony, jako od osób od lat pracujących w branży budowlanej, możemy doradzić, aby jeszcze przed zakupem projektu skontaktować się z architektem. Adaptacja projektu domu koniecznie musi spełniać wymogi miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego lub warunków zabudowy, które są określane przez lokalny urząd. Jeśli planowana adaptacja projektu do działki nie będzie dostosowana np. pod kątem granicznych współczynników powierzchni, kąta nachylenia dach czy też odległości od sąsiadów – należy się spodziewać decyzji odmownej przy składaniu wniosku o pozwolenie na budowę. Jeśli zgłoszą się Państwo szybciej do uprawnionego architekta będzie on mógł zweryfikować czy planowana adaptacja projektu budowlanego spełnia konkretne wymogi i czy może zostać przeprowadzona.

Następnym krokiem będzie określenie Państwa potrzeb w rozmowie z architektem. Projektant wykonuje adaptację, a na jej podstawie będzie mógł zostać złożony wniosek o pozwolenie na budowę. W trakcie jest wykonywany również plan zagospodarowania terenu. Sama adaptacja projektu domu jest wykonywana bardzo szybko – zwykle trwa to około dwóch, trzech tygodni. Warto podkreślić, że współpraca przy projekcie indywidualnym trwa średnio trzy miesiące. W tym aspekcie, adaptacja projektu domu, również wygrywa.

Adaptacja projektu budowlanego może się odbywać w dwóch formach: podstawowej i rozbudowanej. Różnią się one pod kątem przeprowadzanych zmian.

  • Prosta adaptacja projektu – w tym wypadku architekt musi w projekcie dokonać drobnych zmian np. przesunięcie okna, drzwi lub ściany działowej. W przypadku, gdy jest realizowana prosta adaptacja projektu budowlanego cena nie jest wysoka.

  • Większa adaptacja projektu – taka współpraca wymaga znacznie większego nakładu pracy architekta, a nawet zaangażowania konstruktora. Obejmuje takie zadania, jak zwiększenie lub zmniejszenie kubatury budynku, zmiana ścian nośnych czy też zmiana powierzchni garażu. Jeżeli jest realizowana większa adaptacja projektu budowlanego cena będzie znacznie wyższa niż w przypadku prostej wersji.

Ile kosztuje adaptacja projektu do działki?

Wiemy, że aspekt finansowy ma bardzo istotny wpływ na ostateczną decyzję inwestorów. Co więcej, niejednokrotnie jest to najważniejszy czynnik decyzyjny, dlatego nie dziwi nas tak często pojawiające się wśród inwestorów pytanie o to, ile kosztuje adaptacja projektu do działki.

Przede wszystkim jest to zależne od tego, w jakim stopniu mają być przeprowadzone zmiany. Prosta, niezbyt skomplikowana adaptacja projektu budowlanego jest tania. Zwykle cena współpracy z architektem nie przekracza w tym przypadku 700 złotych. Średnia cena oscyluje w graniach 500-700 złotych za wykonanie takiej usługi. Oczywiście, do łącznego kosztu trzeba również doliczyć cenę gotowego projektu. Zazwyczaj wynosi ona kilka tysięcy złotych, około trzech lub czterech. To bardzo konkurencyjna cena za dopasowany do własnych potrzeb projekt.

Natomiast, jeśli będzie realizowana większa adaptacja projektu budowlanego cena będzie wyższa. Ten rodzaj współpracy wymaga nie tylko ponownej pracy architekta, ale również konstruktora, który musi przeliczyć na nowo konstrukcję. Ze względu na większy nakład pracy adaptacja projektu budowlanego ceny ma zazwyczaj w granicach trzech i czterech tysięcy. Jeśli jednak przeanalizują Państwo, ile kosztuje adaptacja projektu gotowego, a jaka jest cena indywidualnego projektu – łatwo będzie wywnioskować, że to wciąż opłacalna decyzja. Łączna cena adaptacji projektu (z wliczonym kosztem zakupu gotowego planu) raczej nie przekracza siedmiu tysięcy złotych, natomiast koszt projektu indywidualnego zaczyna się od dwunastu tysięcy.

Adaptacja gotowego projektu z New-House

Podsumujmy fakty: konkurencyjna cena, projekt wykonany zgodnie z wymaganiami działki i potrzebami klienta, szybka współpraca. Adaptacja gotowego projektu to świetny pomysł i zachęcamy Państwa do skorzystania z niego. Nasi architekci to osoby, które świetnie znają się na swojej pracy i wykonali już wiele projektów. Na naszej stronie internetowej mogą się Państwo zapoznać z przykładowymi realizacjami domów, które zostały wykonane zgodnie z przygotowanymi przez nich projektami.

Od 1991 roku zajmujemy się kompleksową budową domów i zależy nam na zadowoleniu naszych klientów, dlatego zawsze oferujemy 10 lat gwarancji na zrealizowaną budowę. Jeśli mają Państwo do nas pytania odnośnie oferowanych przez nas usług lub interesuje Państwa adaptacja projektu domu – zachęcamy do kontaktu. Pracujemy codziennie w godzinach 7-21, nasze dane kontaktowe znajdą Państwo pod adresem: https://new-house.com.pl/kontakt.

Jak wygląda adaptacja gotowego projektu?

Budowa domu musi zostać przeprowadza na podstawie profesjonalnego projektu. Architekt może wykonać indywidualny projekt domu lub mogą Państwo wybrać jeden z ogólnodostępnych gotowych rozwiązań. Jest jeszcze trzecie rozwiązanie, które łączy zalety projektów indywidualnych i gotowych – jest to adaptacja projektu budowlanego. Na czym polega ten rodzaj współpracy? Czy się opłaca?

Każde z tych rozwiązań ma swoje zalety. Indywidualny projekt domu wybierają osoby, którym zależy, by budowa była idealnie dopasowana do ich oczekiwań i potrzeb. Z kolei na gotowy projekt decydują się osoby, które poszukują tańszych rozwiązań. Jak połączyć niską cenę i spersonalizowaną realizację budowy? Idealnie sprawdzi się tutaj adaptacja gotowego projektu.

Co to jest adaptacja gotowego projektu?

Gotowe projekty są coraz częstszym produktem wykorzystywanym przez polskich inwestorów. Na rynku budowlanym jest ich coraz większa liczba, inwestorzy mogą więc dostosować wybór do swoich oczekiwań. Bazę takich projektów mogą Państwo znaleźć pod linkiem: https://new-house.com.pl/projekty-domow. Po wybraniu jednego z nich, konieczne będzie przeprowadzenie stosownej adaptacji.

Adaptacja gotowego projektu to po prostu dostosowanie wybranej realizacji do warunków panujących na działce oraz do indywidualnych oczekiwań, potrzeb inwestora.

Co powinna zawierać adaptacja projektu domu?

Taka realizacja może się odbywać w różnej formie, w zależności od postawionych przed architektem wymagań. W przypadku prostej adaptacji zmianie ulegną tylko takie elementy, jak położenie okna, drzwi, czasami przesuwa się również ścianę działową. Adaptacja gotowego projektu może być również znacznie większym przedsięwzięciem i zmienić nawet kubaturę budynku lub położenie ścian nośnych. Wówczas do pracy na adaptacją będzie musiał zostać zaangażowany także konstruktor. Jeżeli będzie realizowana duża adaptacja projektu cena będzie wyższa. Należy również pamiętać, że przygotowywany projekt musi być zgodny z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego lub warunkami o zabudowie.

Adaptacja projektu a prawo autorskie

Jak dokonywanie zmian na zakupionym gotowym projekcie ma się do prawa autorskiego? Czy nie jest to naruszanie norm szacunku dla pracy i twórczości architekta? Jak wykonać to w sposób legalny? To ważne pytania, na które jednak zna odpowiedź każdy projektant wykonujący adaptacje.

To prawda, że każdy projekt budowy domu jest chroniony prawem autorskim. Jednak jednocześnie każdy z takich projektów ma jasno określone elementy, które mogą zostać zmienione przy realizacji bez kontaktowania się z pomysłodawcą. Zakres możliwych zmian jest zależny od samego architekta – bywa, że daje on inwestorom dużą dowolność, a czasami możliwość zmian jest mocno ograniczona. Warto pamiętać jednak, że na większość zmian dodatkowych, można dostać zgodę po wcześniejszym skontaktowaniu się z odpowiednim architektem. W większości przypadków taka zgoda jest udzielana bezpłatnie.

Jak przebiega adaptacja projektu? Krok po kroku

Osoba odpowiedzialna za adaptację projektu musi najpierw wykonać odpowiednią analizę – konieczne jest rozpoznanie oczekiwań inwestora, zapoznanie się z wymaganiami określonymi przez gminę, wymiarami działki oraz jakością terenu. Dopiero na podstawie tych informacji można rozpocząć pracę nad przygotowaniem właściwego planu. Sama adaptacja projektu zajmuje zazwyczaj trzy tygodnie, podczas gdy przygotowanie indywidualnego planu budowy trwa około trzech miesięcy.

Adaptacja gotowego projektu wymaga wykonania planu zagospodarowania terenu. Architekt musi umieścić obrys planowanego domu na mapie do celów projektowych. Konieczne jest również wskazanie przebiegu instalacji, umiejscowienia przyłączy, małej architektury itp. Wykonywane są również zmiany w samym projekcie domu, które wynikają z wcześniejszych ustaleń. Konieczne jest również złożenie wniosku o pozwolenie na budowę do urzędu.

Adaptacja projektu budowlanego – jakie dokumenty są wymagane?

Składając wniosek o pozwolenie na budowę trzeba przygotować również szereg innych dokumentów, które mają pomóc określić czy plan budowy jest wykonany prawidłowo. Konieczne będą:

  • Decyzja o warunkach zabudowy albo wypis i wyrys z miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego,

  • Wypis i wyrys z lokalnego rejestru gruntów,

  • Dokument potwierdzający dostęp do drogi publicznej,

  • Mapa do celów projektowych,

  • Warunki przyłączenia instalacji (energetycznej, gazowej, wodnokanalizacyjnej.

To lista podstawowych dokumentów wymaganych, gdy wykonywana jest adaptacja projektu budowlanego. Należy jednak pamiętać, że lista może zostać poszerzona o inne zaświadczenia, w zależności od wykonywanej budowy i jej lokalizacji. Decydując się na przykład na budowę domu przy linii brzegowej, konieczne będzie dostarczenie do urzędu projektu rozgraniczenia gruntów pokrytych wodami od gruntów przyległych, który będzie wykonany przez geodetę.

Czas oczekiwania na rozpatrzenie wniosku o pozwolenie na budowę, powinien być nie dłuższy niż 65 dni.

Adaptacja projektu - cena

Dla wielu osób najatrakcyjniejszym aspektem adaptacji, jest jej cena. To prawdopodobnie najkorzystniejsze pod kątem finansowym rozwiązanie. Indywidualny projekt budowy domu raczej nie będzie tańszy niż 12 tysięcy złotych, ale uzyska się za to idealnie dopasowany do własnych wymagań plan realizacji. W przypadku gotowego projektu cena będzie wynosić nawet cztery lub pięć razy mniej, ale brakuje tutaj indywidualnych rozwiązań. Co się w takim razie kryje pod słowami „adaptacja projektu cena”?

Prosta, niewymagająca dużych zmian adaptacja projektu domu ma bardzo przystępny koszt. Jeżeli zdecydują się Państwo na taką realizację, cena nie powinna wynieść więcej niż 800 złotych. Zazwyczaj jest to około 500 – 700 złotych. Do pełnej kwoty inwestycji trzeba również doliczyć koszt zakupu samego gotowego projektu.

Z kolei, jeżeli wybierają Państwo adaptację projektu budowlanego, która będzie wymagała większego zaangażowania, trzeba się przygotować również na znacznie większy koszt. Jeżeli chcą Państwo zmienić kubaturę budynku, przesunąć ściany nośne lub zmienić inną kluczową część projektu – można się przygotować na kwotę trzech, czterech tysięcy złotych plus koszt gotowego projektu. Jest to znacznie większa inwestycja, ale warto mieć na uwadze, że to wciąż tańsze rozwiązanie niż indywidualna współpraca z architektem!

Adaptacja gotowego projektu z firmą New-House

Poszukują Państwo firmy, w której ofercie jest adaptacja projektu domu? Zachęcamy do współpracy z New-House. Działamy na rynku budowlanym już od 1991 roku, a forma współpracy zależy wyłącznie od Państwa. Możemy wykonać indywidualny projekt, a także zaoferować gotowe rozwiązani oraz jego adaptację.

Adaptacja gotowego projektu z firmą New-House nie zajmie dłużej niż 3 tygodnie, natomiast sama budowa domu do stanu surowego obejmuje sześć miesięcy, natomiast pod klucz – 9 miesięcy. Pracę wykonujemy sprawnie i dokładnie, a na wykonane przez nas usługi oferujemy dziesięć lat gwarancji. Zachęcamy do zapoznania się z naszymi poprzednimi pracami pod linkiem: https://new-house.com.pl/realizacje.

Kontakt do nas jest dostępny na stronie internetowej firmy: https://new-house.com.pl/kontakt.

Jakie zmiany może objąć adaptacja projektu?

Spodobał się Państwu konkretny projekt, ale nie jest on w stu procentach dopasowany do warunków działki lub potrzeb Państwa rodziny? Warto skorzystać z możliwości, jakie daje adaptacja projektu. To przystępne cenowo i funkcjonalne rozwiązanie, z którego korzysta wielu inwestorów. W tym artykule rozwiniemy kwestię wszystkich zmian, które może objąć adaptacja projektu.

Firma New-House działa od 1991 roku, a od tego czasu zrealizowaliśmy już ponad tysiąc pięćset domów jednorodzinnych. Współpracowaliśmy z inwestorami o różnych potrzebach i oczekiwaniach, niejednokrotnie w ramach współpracy była również wykonywana adaptacja projektu. Klienci prosili nas wówczas o jasne określenie, jakie zmiany w projekcie mogą zostać wprowadzone. New-House realizuje swoje usługi kompleksowo, dlatego inwestorzy z nami współpracujący mogą liczyć nie tylko na solidną i sprawną realizację, ale również na nasze fachowe doradztwo na każdym etapie realizacji.

Czy adaptacja projektu może zostać zrealizowana bez zgody jego autora?

Projekt jest elementem pracy twórczej, a co za tym idzie, jest chroniony prawem autorskim. Mimo to można dokonywać w nim pewnych zmian bez ubiegania się o pozwolenie ze strony samego projektanta. Dokładny zakres zmian, które może obejmować adaptacja projektu, jest zawsze określony w szczegółowej dokumentacji dołączonej do wybranej realizacji. Zazwyczaj zakres wprowadzanych zmian ma umożliwić inwestorowi dostosowanie budowy do możliwości działki. W związku z tym przeprowadzona adaptacja powinna przystosowywać realizację do warunków, które określa miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego albo warunki zabudowy.

Jakie zmiany może uwzględniać adaptacja projektu?

Zmiany w projekcie, które można przeprowadzić przez zgody autora, mogą przyjmować bardzo szeroki zakres prac. Wśród nich może znaleźć między innymi:

  • Kwestia wykonania podpiwniczenia – nie każdy projekt zawiera podpiwniczenie, ale niemal przy każdej realizacji jest to możliwe do wykonania. Podobnie również w drugą stronę – można z niego zrezygnować, jeżeli jest to ujęte w planie realizacji.

  • Wykorzystywane materiały – jeżeli pojawi się taka potrzeba mogą zostać zmienione materiały wykorzystywane do zrealizowania konstrukcji, a także materiały izolacyjne i wykończeniowe. Ważne jednak, że wymiana musi się wiązać z zachowaniem wymaganych przepisów i norm.

  • Rodzaj stropów,

  • Przesunięcie ścian działowych,

  • Przesunięcie okien i drzwi,

  • Kubatura budynku,

  • Wysokość budynku,

  • Zmianę wymiarów fundamentów – tak, by były dostosowane do warunków gruntowych na wybranej działce.

  • Zmiana kąta nachylenia dachu – adaptacja projektu pozwala na zwiększenie/zmniejszenie nachylenia o około 5-10%. Ważne jest jednak, by do dokonanych zmian była dostosowana cała konstrukcja budynku.

  • Ułożenie projektu – adaptacja projektu może polegać na zrealizowaniu dokładnego, lustrzanego odbicia realizacji.

  • Elementy dekoracyjne.

Wyżej wymienione zmiany muszą zostać wprowadzone jeszcze przed uzyskaniem pozwolenia na realizację domu. Musi je zrealizować uprawniony do tego architekt, który na oryginalnym projekcie zaznaczy czerwonym kolorem planowane zmiany.

Czy można zmieniać projekt po uzyskaniu pozwolenia na budowę?

Warto wiedzieć, że część zmian może zostać wprowadzona już po uzyskaniu pozwolenia na realizację. Często inwestorzy pytają się nas, jakie zmiany mogą zostać w ten sposób wprowadzone. Ważne jest w tym przypadku zastosowanie tak zwanego podziału na zmiany istotne i nieistotne.

Jako zmiany istotne określa się:

  • Zmianę powierzchni zabudowy,

  • Zmianę kubatury budynku,

  • Zmianę wysokości, szerokości, kształtu budynku,

  • Zmiana ułożenia budynku względem granic działki,

  • Zmiana sposobu użytkowania domu lub jego fragmentu.

Adaptacja projektu obejmująca którąkolwiek z wyżej wymienionych zmian będzie wiązała się z unieważnieniem wcześniej pozyskania pozwolenia na realizację. Inna kwestia dotyczy zmian nieistotnych, czyli takich modyfikacji, które nie będą wymagały od inwestora pozyskania nowego pozwolenia na realizację. Należy jednak pamiętać, że to nie kierownik budowy wprowadza takie zmiany. Może on jedynie zasugerować wybraną modyfikację, ale za jej zrealizowanie odpowiada projektant adaptujący.

Zmiany nieistotne w adaptacji projektu to na przykład:

  • Zmiana wykorzystywanych materiałów,

  • Zmiana przebiegu instalacji elektrycznej/grzewczej/wodnej,

  • Przeznaczenia pomieszczeń – jeżeli ich przeznaczenie wciąż wchodzi w zakres użytku mieszkalnego. W przypadku, gdy część domu ma służyć jako sklep, konieczne będzie uzyskanie pozwolenia.

  • Modyfikacja lokalizacji, liczby, kształtu, wielkości okien i drzwi,

  • Adaptacja elewacji,

  • Zmiana kąta nachylenia dachu, wysokości kalenicy lub ułożenia połaci, pod warunkiem, że nie będzie to wymuszało zmian w całej konstrukcji budynku, a także będzie odpowiadać wszelkim przepisom i lokalnym warunkom.

Ważne jest jednak, by pamiętać, że adaptacja projektu po uzyskaniu pozwolenia również musi być dokumentowana. Każda z przeprowadzonych modyfikacji powinna być uwzględniona w sposób opisowy oraz graficzny przez projektanta adaptującego. Gdy budowa zostanie zrealizowana kopia zmodyfikowanego projektu wraz z powiadomieniem o zakończeniu prac, oświadczeniem kierownika budowy i kierownika nadzoru budowlanego o poprawności realizacji, powinna zostać dostarczona do Inspektoratu Nadzoru Budowlanego. To bardzo ważne, ponieważ nieudokumentowana adaptacja projektu może się wiązać z surowymi karami pieniężnymi.

Jaki jest koszt adaptacji projektu?

W rzeczywistości koszt adaptacji projektu jest zależny od przeprowadzanych zmian. Im jest ich więcej i im bardziej są skomplikowane, tym cena będzie wyższa.

Jeżeli interesują Państwa niewielkie zmiany, takie jak zmiana ułożenia okien, drzwi czy też przesunięcie jednej ze ścian działowych, cena realizacji nie będzie wysoka. W takim wypadku koszt adaptacji projektu wynosi około 500-700 złotych. Natomiast, gdy chcą Państwo zmienić coś w samej konstrukcji, koszt adaptacji będzie prawdopodobnie nie mniejszy niż 2500 złotych i może sięgać nawet czterech lub pięciu tysięcy. Do pełnej kwoty trzeba także dodać sam koszt zakupu projektu.

Adaptacja projektu? Projektanci z New-House to dla Państwa wykonają!

Jeżeli poszukują Państwo odpowiedniego projektanta adaptującego, zachęcamy do współpracy ze specjalistami firmy New-House. To świetni fachowcy, z którymi współpracujemy od wielu lat. Między innymi to dzięki nim jesteśmy w stanie oferować tak solidne domy w szybkim czasie. Zachęcamy Państwa do zapoznania się z opiniami naszych wcześniejszych klientów na temat współpracy: https://new-house.com.pl/referencje.

W przypadku ewentualnych niejasności lub pytań, zachęcamy do kontaktu. Nasi specjaliści odpowiedzą na wszystkie Państwa pytania oraz przedstawiają bliżej ofertę naszej firmy. Jesteśmy dostępni od poniedziałku do niedzieli w godzinach 7-21. Nasze dane kontaktowe można znaleźć pod adresem: https://new-house.com.pl/kontakt.

Sprawnie wykonana adaptacja projektu? Zapraszamy do New-House!

 

Umów spotkanie na Google Meet lub bezpośrednio w firmie. Umawianie spotkań jest możliwe w dni pracujące od godziny 8:00 do 20:00

Podobne artykuły

Kontakt

Jesteśmy do dyspozycji 7 dni w tygodniu, od 7:00 do 21:00.

Chętnie odpowiemy na każde pytanie.
Zachęcamy do kontaktu.

kontakt81@new-house.com.pl

+48 504 125 130

r_skulimowski_contact_section_new