Architekt wnętrz

Architekt wnętrz – jak go wybrać?

Jak powinien wyglądać wymarzony dom? Ważne jest nie tylko jego wielkość i rozkład pomieszczeń. Równie ważną kwestią jest również to, żeby wygląd jego wnętrza był funkcjonalny, estetyczny i zwyczajnie ładny. W tym przypadku przyda się architekt wnętrz – pomoże on zaplanować aranżację domu zgodnie z potrzebami inwestora i zadba o harmonię i spójność projektu.

Architekt wnętrz to zawód, który cieszy się ostatnio dużą popularnością. Coraz więcej osób decyduje się na współpracę ze specjalistą, rośnie również ilość osób, które chcą się tym zajmować. Jak w takim razie znaleźć odpowiedniego architekta?

Profesjonalny architekt wnętrz musi przejść przez odpowiednią ścieżkę edukacyjną, by móc oferować usługi aranżacji wnętrz. Przede wszystkim konieczne jest zdobycie wiedzy na studiach – wybór uczelni jest szeroki i niemal w każdym większym mieście można znaleźć uczelnię, która taki kierunek oferuje. Należy jednak pamiętać, że studia w głównej mierze oferują wiedzę teoretyczną. To, czy architekt wnętrz dobrze będzie spełniał się na danym stanowisku, zależy od jego umiejętności. Ten zawód wymaga wiedzy matematycznej i analitycznej, a także zdolności manualnych. Konieczne jest również stałe poszerzanie swoich kompetencji i poznawanie nowych rozwiązań projektowych. Absolwent lub absolwentka studiów o kierunku aranżacji wnętrz, musi najpierw zdobyć wiedzę pod skrzydłami bardziej doświadczonych architektów. Jak w większości zawodów, tak samo i tutaj zwykle sprawdza się powiedzenie, że najlepszy architekt wnętrz to ten z dużym doświadczeniem.

Jak znaleźć osobę, która wykona dla Państwa projekt aranżacji wnętrza? Najlepiej jest zdecydować się na kompleksową usługę w profesjonalnej firmie budowlanej. Niejednokrotnie firma, która oferuje usługi budowlane, ma wśród pracowników również architektów i projektantów. Zlecenie wszystkich usług, w tym również projektowanie wnętrz, jednej firmie to duża wygoda, ale również możliwość uzyskania niższej ceny. Komfort takiej usługi leży nie tylko po stronie inwestora, ale również firmy wykonawczej – współpraca ze sprawdzonymi, zaufanymi osobami przebiega szybciej i sprawniej.

Czy warto kupić projekt aranżacji wnętrza?

Wśród inwestorów, którzy realizują budowę domu, decyzje o skorzystaniu z współpracy z architektem prezentują się różnie. Zwykle 50% klientów w ramach kompleksowej usługi decyduje się również na projekt aranżacji wnętrza, a druga połowa postanawia zrealizować wystrój domu samodzielnie.

Trzeba jednak mieć na uwadze ilość zalet, jakie prezentuje współpraca z profesjonalnym architektem wnętrz. Spersonalizowany projekt aranżacji mieszkania to przede wszystkim pewność, że efekt będzie spójny i ładny. Samodzielna praca jest bez wątpienia ciekawą przygodą, ale niestety nie zawsze przynosi odpowiednie skutki. Często okazuje się, że ostateczny efekt znacząco mija się z tym, jakiego efektu się oczekiwało. Architekt wnętrz to osoba, która swoim doświadczeniem wesprze klienta przy wyborze odpowiednich elementów.

Profesjonalny, doświadczony architekt wnętrz swoją pracę zawsze wykonuje w oparciu o rozmowę i analizę oczekiwań klienta, a także jego możliwości finansowych. To one są głównym wyznacznikiem, gdy wykonuje się projektowanie wnętrz. Aranżacja będzie spójna i efektowna, a przy tym idealnie dopasowana do potrzeb określonych przez klienta.

Jak przebiega aranżacja wnętrz?

Wydawałoby się, że aranżacja wnętrza domu to jeden z ostatnich etapów realizacji domu i można o nim pomyśleć na samym końcu. Wręcz przeciwnie! Aranżacja wnętrz jest bardzo istotnym elementem i powinna zostać zaplanowana jeszcze na etapie stanu surowego. Dlaczego? Architekt wnętrz powinien wykonać wcześniej chociażby sam zarys projektu wnętrza, żeby móc odpowiednio wcześniej wprowadzić ewentualne zmiany, na przykład w celu zoptymalizowania ostatecznych kosztów realizacji. Czasami konieczna jest chociażby zmiana układu ścian działowych, a jest to możliwe tylko na etapie stanu surowego domu.

Aranżacja wnętrza domu jest zawsze zależna od potrzeb inwestora, ale usługi, które wykonuje projektant są bardzo szerokie. Do jego zadań należy projekt aranżacji wnętrza kuchni, łazienki, sypialni i wszystkich innych pomieszczeń, a także dobór podłóg i drzwi, wybranie wyglądu ścian, zaprojektowanie instalacji elektrycznej oraz hydraulicznej. Wszystkie elementy, które mają mieć miejsce w projekcie, architekt wnętrz proponuje najpierw na spotkaniu z inwestorem. Każdy z nich może zostać poddany modyfikacji lub całkowitej zmianie.

Dokładny proces wykonywania aranżacji wnętrza z architektem, można określić w tych kilku krokach:

 • Analiza wnętrza i potrzeb inwestora

Pierwszym etapem współpracy jest zawsze dokładne zbadanie oczekiwań klienta oraz jego możliwości finansowych. Architekt wnętrz przed podjęciem pracy musi zapoznać się z projektem budowy domu lub gotowym budynkiem. Bardzo istotnymi informacjami są dla niego wymiary pomieszczeń, umieszczenie okien oraz drzwi.

 • Koncepcja projektowa

Kolejnym krokiem jest przygotowanie wstępnych koncepcji. Głównie składają się one z propozycji układu mebli i sprzętów w konkretnych pomieszczeniach. Ten etap pozwala wstępnie określić ostateczny efekt, dlatego ważne jest dokładnie skonsultowanie go z inwestorem. Aranżacja wnętrza domu przechodzi w tym etapie przez różne modyfikacje, tak by ostatecznie być idealnie dopasowana do wizji klienta. Część architektów wykonuje również komputerową wizualizację, żeby przedstawić inwestorowi jak dokładnie będzie wyglądało wnętrze jego domu.

 • Zestawienie wszystkich materiałów

Architekt wnętrz ma za zadanie przygotować dokładny wykaz materiałów, mebli i sprzętów, które obejmuje projekt aranżacji wnętrza. W takim zestawieniu powinny znaleźć się szczegółowe informacje określające zarówno cenę produktów, jak i ilość produktów, ich specjalistyczną nazwę i miejsce zakupu. Profesjonalny architekt wnętrz ma tę przewagę, że zna wiele więcej firm oferujących materiały wykończeniowe i może zaproponować ciekawe, innowacyjne rozwiązania.

 • Dokumentacja techniczna

Ostatnim etapem współpracy z architektem wnętrz jest odbiór szczegółowej dokumentacji dla ekipy wykonawczej. Takie materiały są wzbogacone o informacje na temat wykorzystanych materiałów, rozmieszczenie mebli i sprzętów. Dokumentacja techniczna zawiera również wiele rysunków technicznych dokładnie opisujących przebieg prac.

Architekt wnętrz z firmy New-House

Poszukują Państwo osoby, która wykona dla Państwa profesjonalną aranżację wnętrza domu? Firma New-House jest profesjonalną firmą budowlaną, która świadczy swoje usługi już od 1991 roku.

Zajmujemy się kompleksowymi usługami budowlanymi. W naszych usługach leży również projekt aranżacji wnętrza i jego wykonawstwo. Nasi pracownicy to profesjonaliści ze specjalistyczną wiedzą i dużym doświadczeniem w branży, to nasz klucz do zapewnienia pełnej satysfakcji klientom. Opinie o współpracy z nami mogą Państwo poznać pod tym linkiem: https://new-house.com.pl/referencje.

Interesuje Państwa aranżacja wnętrz ze wsparciem profesjonalnego architekta? Chętnie ją dla Państwa zrealizujemy. Zachęcamy do kontaktu w celu określenia dokładnego przebiegu współpracy i odpowiedzi na ewentualne pytania z Państwa strony. Nasze dane kontaktowe można znaleźć pod adresem: https://new-house.com.pl/kontakt. Pracujemy codziennie w godzinach 7-21.

Jak wybrać dobrego architekta wnętrz?

Architekt wnętrz to coraz bardziej doceniany zawód, ponieważ inwestorzy zaczynają większą wagę przykładać do efektu wizualnego i poziomu komfortu w domu. Usługi projektanta wnętrz w znacznym stopniu mogą pomóc osiągnąć zamierzony efekt. Wiele osób wciąż jednak myli architekta wnętrz z dekoratorem i nie wie, jakiego zakresu usług można oczekiwać. Co więcej, inwestorzy wciąż mają problem z tym, jak wybrać dobrego architekta wnętrz. W tym artykule dzielimy się naszą wiedzą i doświadczeniem, aby mogli Państwa z łatwością odnaleźć osobę, która wykona idealny projekt wnętrza domu dla Państwa.

Domowa przestrzeń musi spełniać konkretne wymogi, aby mieszkańcy domu czuli się tam swobodnie i komfortowo. Dlatego tak ważne jest by przed rozpoczęciem współpracy, architekt wnętrz przeprowadził z inwestorem dokładną rozmowę na temat jego oczekiwań oraz potrzeb. Projektant musi dowiedzieć się, jakie rozwiązania podobają się klientowi oraz który styl najbardziej mu odpowiada. Bardzo istotne jest również to, by projekt wnętrza domu był dostosowany do możliwości finansowych klienta – na spotkaniu określa się dokładny budżet inwestycji. Istotne będą również informacje na temat tego, kto będzie zamieszkiwał dom – inne rozwiązania stosuje się przy aranżacji wnętrza domu dla singla, pary, osoby niepełnosprawnej, rodziny z dziećmi, osób starszych. Takie informacje pozwolą architektowi stworzyć projekt komfortowej przestrzeni i dostosować się do indywidualnych potrzeb. Na spotkaniu inwestorzy mogą również zasugerować projektantowi określone rozwiązania oraz inspiracje, będzie on mógł ocenić sens i opłacalność ich zastosowania.

Kiedy zdecydować się na taką rozmowę? W najlepszym scenariuszu architekt wnętrz powinien zostać włączony w działania jeszcze przed osiągnięciem stanu surowego budynku, ponieważ może zasugerować zmiany wpływające na polepszenie funkcjonalności przestrzeni, na przykład przesunięcie ścian, drzwi, okien lub zmianę układu pomieszczeń. Oczywiście, mogą się Państwo zdecydować na usługi projektanta wnętrz będąc właścicielami wybudowanego już domu, chociaż nie będzie miał on tak wielu możliwości zwiększenia poziomu wygody i funkcjonalności.

Usługi projektanta wnętrz, czyli czego można oczekiwać?

Architekt wnętrz ma skomplikowaną, wymagającą pracę. Musi nie tylko dostosować się do oczekiwań i możliwości finansowych inwestora, ale również znać aktualne trendy, oferty sklepów, ceny materiałów itp. Zastanawiając się, jak wybrać dobrego architekta wnętrz, warto postawić na osobę, która oferuje kompleksowe usługi i ma spore doświadczenie na rynku. Jaki usługi projektanta wnętrz powinny wchodzić w profesjonalną, kompleksową ofertę?

 • Analiza funkcjonalności projektu domu – architekt wnętrz, który został zatrudniony przed zakończeniem budowy, powinien ocenić funkcjonalność rozkładu pomieszczeń i takich elementów, jak chociażby drzwi lub okna. Jego doświadczenie pomoże określić, czy warto jest wprowadzić jakieś zmiany, by ergonomia przestrzeni była lepsza.

 • Planowanie instalacji – usługi projektanta wnętrz powinny obejmować również zaplanowanie przebiegu instalacji elektrycznej i hydraulicznej. Od tego będzie zależała duża część aranżacji pomieszczeń.

 • Wybór oświetlenia – dobry architekt wnętrz może wykonać dla Państwa projekt oświetlenia w domu. Pomoże dobrać odpowiednie natężenie i barwę światła, a także wskaże na produkty, które będą pasowały do aranżacji.

 • Wybór lub projekt mebli – projekt wnętrza domu powinien się opierać o propozycję konkretnych mebli oraz umiejscowienie ich w przestrzeni domu. Wielu architektów wnętrz oferuje także wykonanie projektu mebli, które zostaną później zrealizowane w firmie wykonawczej.

 • Wybór osprzętu białego, umiejscowienie sprzętu elektronicznego – architekt powinien określić w projekcie aranżacji, które miejsce będzie najlepsze na lodówkę, zamrażarkę, pralkę itp. Ponadto powinien on wyliczyć konieczną ilość kontaktów elektrycznych, wybrać odpowiednie miejsce na włączniki świateł.

 • Wybór detali do aranżacji – usługi projektanta wnętrz powinny być kompleksowe. W związku z tym architekt, powinien wskazać na konkretne farby, materiały, tkaniny, drzwi wewnętrzne, podłogę, a także drobne dodatki. Efekt musi być nie tylko estetyczny, ale też spójny.

 • Wizualizacja aranżacji wnętrza – wielu projektantów wnętrz gwarantuje klientom także zrealizowanie komputerowej wizualizacji, która będzie przestawiać zamierzony efekt. To świetne rozwiązanie by sprawdzić, czy przygotowany projekt wnętrza domu na pewno zgadza się z wstępną wizją inwestora.

Warto pamiętać, że projekt aranżacji domu będzie oparty o konkretne produkty i rozwiązania dopasowane pod kątem stylistycznym i cenowym do inwestora. Architekt wnętrz ma do dyspozycji katalogi mebli i sprzętów domowych z aktualnymi cenami, więc nie muszą Państwo jeździć po sklepach w poszukiwaniu wymarzonego produktu. Dobry architekt wnętrz, który już wiele lat działa na rynku, ma często możliwość zaoferowania zniżek w wybranych sklepach. Taka współpraca to oszczędność czasu i pieniędzy!

Czy warto zatrudnić architekta wnętrz?

Wielu inwestorów wciąż się zastanawia nad tym, czy warto zatrudnić architekta wnętrz. Oczywiście, te prace można wykonać samodzielnie, ale trudno jest osiągnąć tak spójny, ładny efekt, jak w przypadku pracy doświadczonego projektanta. Co więcej, trzeba się uzbroić w cierpliwość – to długi proces poszukiwań i debat nad konkretnymi rozwiązaniami. Warto jest skorzystać z pomocy architekta wnętrz. Indywidualny projekt wnętrza domu to gwarancja dostosowania do własnych potrzeb z jednoczesnym zachowaniem stylu i oryginalności. Architekt wnętrz zadba również o to, by dom był zaaranżowany funkcjonalnie pod każdym kątem – od ustawień mebli, aż po wybór materiałów. Jego doświadczenie i wiedza w tym temacie będą niezastąpione, wie na czym można zaoszczędzić oraz jakich produktów unikać. Dzięki temu rozwiązaniu uzyskają Państwo wnętrze z najlepszym stosunkiem ceny i jakości. Na każdym etapie prac mają Państwo możliwość nanoszenia poprawek, a wraz końcem prac – dom jest gotowy do zamieszkania.

New-House, czyli jak wybrać dobrego architekta wnętrz

Architekt wnętrz powinien być osobą z szeroką wiedzą kierunkową oraz dużym doświadczeniem zawodowym. Jak taką osobę znaleźć? Warto kierować się opiniami, które znajdują się w sieci. Świetnym rozwiązaniem jest także nawiązaniem współpracy kompleksowej z firmą budowlaną. Dobra firma może zagwarantować Państwu wykonanie domu jednorodzinnego od A do Z, wliczając w to projekt aranżacji wnętrza. Właśnie w ten sposób działa firma New-House.

Jesteśmy firmą budowlaną, która działa na rynku od 1991 roku. Pracujemy w gronie najlepszych specjalistów, którzy wykonują pracę sprawnie, terminowo i dokładnie. Nasze prace mogą Państwo obejrzeć pod linkiem: https://new-house.com.pl/realizacje. Na wykonanie usługi oferujemy dziesięć lat gwarancji. Kompleksowa współpraca z budową domu od A do Z pozwala na sprawne wykonanie wszystkich prac. Budowa domu do stanu deweloperskiego zajmuje nam sześć miesięcy, natomiast budowa domu pod klucz to dziewięć miesięcy. Zachęcamy do zapoznania się z opiniami naszych klientów: https://new-house.com.pl/referencje.

Marzy się Państwu dom jednorodzinny z aranżacją, którą wykona profesjonalny, ceniony architekt wnętrz? Zachęcamy do współpracy. Nasze dane kontaktowe są dostępne pod adresem mailowym: https://new-house.com.pl/kontakt.

 

Kontakt

Jesteśmy do dyspozycji 7 dni w tygodniu, od 7:00 do 21:00.

Chętnie odpowiemy na każde pytanie.
Zachęcamy do kontaktu.

kontakt90@new-house.com.pl

+48 504 125 130

r_skulimowski_contact_section_new