Bramy garażowe

Oferta

Spis treści:

Jaka brama garażowa będzie najlepsza?

Sposób funkcjonowania polskich rodzin się zmienia, można zauważyć wiele różnic przyglądając się chociażby samym inwestorom. Na podwórkach Polaków można znaleźć więcej aut niż kiedyś. Są one przechowywane w garażach, których też wyglądają zupełnie inaczej niż za dawnych lat. Są nowocześniejsze, bardziej funkcjonalne i trwalsze. Nie zmienia się jednak dylemat, jaki mają inwestorzy – jaka brama garażowa będzie najlepsza?

Brama garażowa jest wyborem na lata, dlatego warto dokonać przemyślanego zakupu. Pod uwagę warto wziąć cenę, materiał wyrobu, a także jego funkcjonalność, odporność na czynniki zewnętrzne i wygląd. Estetyka i spójność z całą stylistyką budynku też są istotne, gdy wybierana jest brama garażowa. Najczęstszymi wyborami wśród naszych klientów są: brama garażowa uchylna i brama garażowa segmentowa. To najbardziej uniwersalne rozwiązania, które mają wiele zalet. Jaka brama garażowa najlepsza będzie dla Państwa? Postaramy się podpowiedzieć.

Brama garażowa uchylna

Stając przed wyborem: brama garażowa uchylna czy segmentowa, należy odpowiednio zapoznać się z charakterystyką obu rozwiązań.

Brama uchylna, zwana również bramą podnoszoną, ma formę sztywnego panelu, który unosi się do góry zmieniając poziom ułożenia z pionowego na poziomy. Nowoczesne bramy garażowe tego typu są oparte o innowacyjne rozwiązania technologiczne, dzięki czemu łatwo się z nich korzysta i są bardzo funkcjonalne. Na rynku jest również dostępna brama garażowa uchylna obsługiwana mechanicznie. Chociaż jest to tańsze rozwiązanie to niestety, nie jest wygodne i funkcjonalne. Przy zakupie należy pamiętać, że brama garażowa uchylna (zarówno mechaniczna, jak i automatyczna) będzie wymagać odpowiedniej ilości miejsca przed garażem. Podjazd powinien być na tyle długi, by uwzględnić wielkość podnoszącego się panelu bramy.

Inwestorzy doceniają fakt, że bramy uchylne występują w wielu kolorach i wzorach. Szeroki wachlarz możliwości pozwala na dopasowanie ich designu do całego zamysłu budowy. Jest ona zwykle wykonywana z ocynkowanej stali pokrytej dowolnym kolorem. Niestety, brama uchylna nie gwarantuje dobrej izolacji cieplnej, nawet przy zastosowaniu ocieplenia. Jeżeli Państwu na tym zależy, lepiej zdecydować się na inną bramę. Kolejną wadą tego typu bram są ich wymiary. Brama podnoszona nie może na szerokości przekraczać trzech metrów. Z tego względu jej zastosowanie będzie możliwe tylko przy garażu jednostanowiskowym.

Zaletą, którą inwestorzy kierują się najczęściej, jest konkurencyjna cena. Brama garażowa uchylna jest bardzo przystępnym rozwiązaniem i na tle innych rozwiązań – niedrogim. Brama podnoszona może być kupiona nawet za 700 złotych.

Brama garażowa segmentowa

Kolejnym, bardzo częstym wyborem wśród inwestorów, jest brama garażowa segmentowa.

Brama segmentowa jest wykonywana ze specjalnych paneli stalowych, które chowają się przesuwając w górę lub w bok. To duży atut, ponieważ kierowca nie musi obawiać się, że otwierana brama zahaczy o samochód. Panele chowają się automatycznie i nie wychylają poza zakres prowadnic, co ma miejsce przy bramie uchylnej. Brama garażowa segmentowa często jest również wyposażona w innowacyjne rozwiązania, które pozwalają na jej zdalnie sterowanie. Technologia pozwala również na uniknięcie niespodziewanych, ewentualnych wypadków – system blokuje się natychmiast po napotkaniu jakiejkolwiek przeszkody.

Panele są wypełnione pianką, dzięki czemu zyskuje się dobrą izolację termiczną garażu. Nowoczesne bramy garażowe wykorzystują również uszczelki i ościeżnice z dodatkowym uszczelnieniem. Ze względu na bardzo dobre parametry współczynnika przenikania ciepła, brama segmentowa jest przede wszystkim polecana do garaży, które zostały ulokowane w bryle budynku mieszkalnego. Ponadto szczelność tych bram wpływa również na świetną izolację akustyczną.

Dużą zaletą takich bram jest również ich szeroka paleta kolorów i wzorów do wyboru. Nowoczesne bramy garażowe mogą zostać wykonane w sposób dopasowany do potrzeb inwestora. Warto zadbać o to, by pasowały do ogólnego wyglądu realizacji. Co więcej, brama garażowa segmentowa jest wykonana z solidnych, trwałych materiałów, co pozwala na zabezpieczenie się przed czynnikami zewnętrznymi, na przykład uszkodzeniami mechanicznymi lub niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi.

Niestety, dużą wadą, jeśli chodzi o bramy garażowe segmentowe, jest ich cena. Ich ceny raczej nie spadają poniżej 1500 złotych, większości z nich bliżej ceną do 2000 złotych. Trzeba mieć jednak na uwadze, że to nowoczesne bramy garażowe i wysoka cena wiąże się również z wysoką jakością.

Brama garażowa uchylna czy segmentowa?

To pytanie, które często pojawia się w głowach inwestorów. Jaka brama garażowa będzie najlepsza? Zawsze podkreślamy, że to zależy w głównej mierze od osobistych oczekiwań inwestora oraz warunków panujących na jego działce.

Oba opisane przez nas rodzaje – brama garażowa uchylna czy segmentowa – mają swoje wady i zalety. Każda z nich ma swoich zwolenników i każda może być wyborem idealnym – pod warunkiem, że będzie dobrze dopasowana do klienta. Jaka brama garażowa najlepsza będzie dla Państwa? Podpowiadamy!

Jeśli interesują Państwa nowoczesne bramy garażowe, które będą wyróżniać się wysokiej klasy jakością – zdecydowanie polecamy zdecydować się na bramę segmentową. Jest to produkt, który jest bardzo trwały i odporny, więc będzie służyć Państwu przez wiele lat. Ponadto ma dobrą izolację cieplną i akustyczną. To rozwiązanie będzie również dobre dla garażów wielostanowiskowych. Mają Państwo możliwość zakupu bramy garażowej, która będzie uzupełniona o nowoczesne, technologiczne rozwiązania. Zapłacą Państwo za nią więcej, ale jest to cena adekwatna do jakości.

Natomiast jeżeli poszukują Państwo taniego, ekonomicznego rozwiązania to dobrym pomysłem będzie montaż bramy garażowej uchylnej. To znacznie tańsza opcja niż brama segmentowa, ale nie odbiega znacznie od jakości. Jeśli nie zależy Państwu na bardzo mocnej izolacji cieplnej to warto je wybrać. Należy jednak pamiętać, że wybierając bramę uchylną trzeba mieć wystarczająco dużo miejsca na podjeździe przed garażem, natomiast sam garaż powinien być jednostanowiskowy. Wśród inwestorów w Polsce bramy garażowe uchylne są wciąż najczęstszym wyborem ze względu na ich konkurencyjną cenę.

Wciąż się Państwo zastanawiają nad ostatecznym wyborem? Warto zdecydować się na kontakt ze specjalistą w tej sprawie – pomoże dopasować bramę do Państwa oczekiwań, możliwości finansowych oraz do bryły budynku.

Montaż bramy garażowej z New-House

Klienci firmy New-House mogą skorzystać z naszej szerokiej oferty, która wchodzi w skład usług kompleksowej budowy domów jednorodzinnych. Jesteśmy profesjonalną firmą budowlaną, która na rynku działa od 1991 roku. Dbamy o zadowolenie naszych klientów, dlatego zapewniamy im wykonanie budowy domu od A do Z wraz z uwzględnieniem takich usług, jak montaż bramy garażowej.

Co, więcej nasi klienci mogą liczyć na nasze wsparcie w kwestiach formalnych oraz merytorycznych. Chętnie dzielimy się swoją specjalistyczną wiedzą i doradzamy inwestorom dopasowując ofertę do ich potrzeb. Opinie klientów firmy New-House są dostępne pod adresem: https://new-house.com.pl/referencje. Natomiast nasze przykładowe realizacje mogą Państwo sprawdzić pod tym linkiem: https://new-house.com.pl/realizacje.

Zachęcamy do kontaktu! Zajmujemy się kompleksową realizacją budowy, chętnie doradzimy również jaka brama garażowa będzie najlepsza dla Państwa. Nasze dane kontaktowe znajdują się na stronie: https://new-house.com.pl/kontakt.

Kontakt

Jesteśmy do dyspozycji 7 dni w tygodniu, od 7:00 do 21:00.

Chętnie odpowiemy na każde pytanie.
Zachęcamy do kontaktu.

kontakt20@new-house.com.pl

+48 504 125 130

r_skulimowski_contact_section_new