Projekt aranżacji wnętrz

Oferta

Spis treści:

Projekt aranżacji wnętrz

Aranżację wnętrz domu jednorodzinnego można wykonać we własnym zakresie, można ją również zlecić profesjonalistom. Z naszych szacunków wynika, że mniej więcej połowa inwestorów w ramach kompleksowej współpracy z jednym wykonawcą zleca również projekt i wdrożenie aranżacji pomieszczeń. Klienci doceniają to, że dzięki współpracy z architektem wnętrz otrzymują dom, który jest zgodny z ich indywidualnymi oczekiwaniami w zakresie stylistyki, a jednocześnie spójny i elegancki. Wsparcie fachowca na tym etapie jest nieocenione szczególnie dla inwestorów, którzy nie posiadają doświadczenia w doborze odpowiednich elementów wyposażenia. Pomoc architekta jest pomocna również w sytuacji, gdy klient zwyczajnie nie ma czasu na wycieczki po sklepach w poszukiwaniu niezbędnych mebli, dekoracji i przedmiotów codziennego użytku. Co ważne specjalista projektuje wnętrza w oparciu o drobiazgowy wywiad z klientem obejmujący zarówno jego potrzeby, jak i również budżet, jaki chce przeznaczyć na ten cel. Projektant może zająć się aranżacją części wnętrz lub kompletu pomieszczeń a wszystkie proponowane rozwiązania mogą zostać zmienione, lub zmodyfikowane.

Kiedy należy się zająć projektem aranżacji wnętrz?

Projektem aranżacji wnętrz należy zająć się na etapie stanu surowego domu, choć na pierwszy rzut oka może się to wydawać znacznie za wcześnie. Zapewniamy, że tak nie jest. Przygotowanie wstępnego projektu na tym etapie pozwala wprowadzić niezbędne zmiany w rozkładzie nieruchomości, a co za tym idzie, zoptymalizować koszty docelowej realizacji. Części zmian np. układu ścian działowych nie da się wprowadzić po zakończeniu stanu surowego. Nie inaczej jest z poprowadzeniem instalacji elektrycznej lub hydraulicznej, dlatego tak ważne jest, aby projekt aranżacji pomieszczeń był gotowy tak wcześnie, jak to jest możliwe.

Projekt aranżacji wnętrz krok po kroku

  • Analiza wnętrza oraz oczekiwań inwestora

Profesjonalny projektant wnętrz nie przystępuje do pracy przed zapoznaniem się z oczekiwaniami klienta oraz jego możliwościami finansowymi. Fachowiec powinien zapoznać się również z projektem budowy domu lub gotową nieruchomością, jeśli takowa została już wybudowana. Niezwykle istotne w jego pracy są wymiary poszczególnych pomieszczeń, które mają zostać poddane aranżacji, jak również rozmieszczenie w nich otworów okiennych i drzwiowych.

  • Przygotowanie wstępnych koncepcji

Wstępne koncepcje zawierające propozycje układu mebli oraz innego wyposażenia w konkretnych pomieszczeniach zostają przedstawione inwestorowi i zmodyfikowane w oparciu o jego uwagi, zastrzeżenia i wątpliwości. Wszystko po to, aby docelowy projekt aranżacji wnętrz był jak najlepiej dopasowany do oczekiwań klienta. Dużą pomocą na tym etapie są wizualizacje wnętrz przygotowane przez architekta, które sugestywnie przemawiają do wyobraźni inwestora.

  • Przygotowanie wykazu niezbędnych materiałów, mebli oraz sprzętów

Zadaniem architekta wnętrz jest również przygotowanie drobiazgowego wykazu wszystkich potrzebnych do aranżacji materiałów, mebli, dekoracji oraz innego wyposażenia. Doświadczony specjalista nierzadko proponuje rozwiązania, których istnienia inwestorzy w ogóle nie są świadomi, ponieważ nie śledzą branży wnętrzarskiej na bieżąco. Jest to niewątpliwa zaleta współpracy z fachowcem, który zna produkty i dodatkowo wie, gdzie je kupić.

Takie zestawienie powinno zawierać:

  • dokładne nazwy produktów,

  • miejsce, w którym można je zakupić,

  • ilość produktów,

  • cenę produktów.

  • Przygotowanie dokumentacji technicznej dla ekipy wykonawczej

Na zakończenie architekt przygotowuje szczegółową dokumentację przeznaczoną dla zespołu, który zajmie się praktycznym wdrożeniem projektu aranżacji wnętrz. Znajdują się w niej zarówno rysunki techniczne opisujące przebieg poszczególnych prac, informacje o materiałach, jak i rozmieszczenie poszczególnych mebli i sprzętów w konkretnej przestrzeni.

Czym konkretnie zajmuje się architekt wnętrz?

Profesjonalista w zakresie aranżacji wnętrz to fachowiec posiadający różnorodne kompetencje, które w połączeniu z doskonałą znajomością nowoczesnych rozwiązań i obowiązujących trendów pozwalają tworzyć projekty odpowiadające na potrzeby inwestorów i mieszczące się w ich możliwościach finansowych. Oferty architektów wnętrz specjalizujących się w budownictwie jednorodzinnym najczęściej obejmują poniższe usługi:

  • Analiza funkcjonalności domu

Jeśli architekt wnętrz współpracuje z inwestorem na etapie budowy domu, to do jego obowiązków należy ocena funkcjonalności wnętrz przed zakończeniem prac. Może się bowiem okazać, że wprowadzenie niewielkich zmian jest w stanie znacznie poprawić ergonomię przestrzeni. Zdecydowanie warto skorzystać z takiego wsparcia i dzięki temu zyskać bardziej funkcjonalny dom.

  • Planowanie przebiegu instalacji elektrycznej i hydraulicznej

Architekt wnętrz powinien zająć się zaplanowaniem przebiegu powyższych instalacji, ponieważ od ich poprowadzenia zależą możliwości aranżacyjne poszczególnych pomieszczeń znajdujących się w nieruchomości.

  • Wybór odpowiedniego oświetlenia

Profesjonalny projektant może przygotować również projekt oświetlenia, którego natężenie i barwa dopasowane będą do przeznaczenia poszczególnych pomieszczeń. Co więcej, architekt wskaże produkty, których stylistyka będzie spójna z charakterem aranżacji konkretnego wnętrza.

  • Wybór odpowiednich mebli

W kompetencjach projektanta jest wskazanie konkretnych modeli mebli oraz ich orientacji w przestrzeni. Nie brakuje również specjalistów współpracujących z rzemieślnikami produkującymi wyposażenie pod wymiar na indywidualne zamówienie klienta.

  • Wybór odpowiedniego miejsca na urządzenia domowe oraz sprzęt elektroniczny

Architekt powinien wskazać optymalne miejsca do postawienia lodówki, zmywarki, kuchenki czy pralki, a następnie wyliczyć, ile gniazdek elektrycznych będzie koniecznych do obsługi sprzętów i w gdzie muszą się one znaleźć, by obsługa urządzeń przebiegała bez zakłóceń. W kompetencji projektanta jest także wskazanie właściwych lokalizacji dla włączników światła.

  • Wybór odpowiednich produktów wykończeniowych i dodatków

Kompleksowa usługa architekta wnętrz powinna obejmować także wybór farb, podłóg, stolarki wewnętrznej, tkanin, materiałów i innych dodatków, których połączenie sprawi, że przestrzeń będzie spójna, elegancka, a jednocześnie funkcjonalna.

  • Przygotowanie komputerowej wizualizacji wnętrz

Komputerowa wizualizacja wnętrz w sposób estetyczny i sugestywny przedstawia końcowy efekt wszystkich zastosowanych rozwiązań. To również doskonały sposób na sprawdzenie, czy wizja inwestora pokrywa się z jej zrozumieniem przez architekta.

Zalety współpracy z architektem wnętrz:

  1. Oszczędność czasu

Jeśli cenisz swój czas zatrudnienie architekta wnętrz do zagospodarowania przestrzeni Twojego domu to najlepsza decyzja, jaką możesz podjąć. Oszczędzisz sobie w ten sposób wielodniowych wycieczek po sklepach budowlanych, salonach meblowych i sklepach z wyposażeniem wnętrz, na które musiałbyś być przygotowany, aranżując dom samodzielnie. Dodatkowo dzięki projektowi cały proces będzie przebiegał sprawnie i zgodnie z planem.

  1. Oszczędność pieniędzy

Dzięki współpracy z architektem unikniesz niepotrzebnych wydatków związanych z niezaplanowanym wykończeniem i wyposażeniem wnętrz.

  1. Realistyczne podejście do wizji inwestora

Nie wszystko da się zrobić w założonym przez inwestora budżecie. Nie wszystko da się zrobić w przestrzeni konkretnego domu. Zadaniem architekta jest wskazanie rozwiązań spójnych z wizją klienta i jednocześnie będących w zasięgu jego możliwości finansowych.

  1. Kreatywne pomysły i nowatorskie materiały

Architekt wnętrz jest specjalistą w zakresie kreatywnych rozwiązań wnętrzarskich, o których inwestor najczęściej nawet by nie pomyślał w kontekście swojego domu, lub których istnienia w ogóle nie był świadomy.

  1. Wydobycie zalet przestrzeni

Projektant błyskawicznie zauważy zalety i ograniczenia wnętrza, a dzięki swojemu doświadczeniu podkreśli walory przestrzeni i zamaskuje jej wady.

  1. Podniesienie wartości nieruchomości

Efektowne, spójne i przemyślane wnętrze jest w stanie znacząco wpłynąć na wartość nieruchomości w momencie, gdy zechcesz ją sprzedać.

Projekt wnętrz — jak wybrać architekta do współpracy?

Dobry architekt wnętrz to osoba, która z jednej strony ukończyła odpowiednie studia wyższe, z drugiej zaś posiada komplet umiejętności niezbędnych w tym zawodzie. Nie bez znaczenia jest też doświadczenie zawodowe zdobyte pod okiem starszych mentorów. Praca projektanta wnętrz wymaga również ciągłego poszerzania swoich kompetencji i nieustannej ciekawości świata wyrażanej w obserwowaniu aktualnych trendów oraz nowoczesnych rozwiązań projektowych. W obliczu tylu wymagań pojawia się pytanie: jak samodzielnie znaleźć takiego fachowca? Odpowiedź na nie jest banalnie prosta – wystarczy zdecydować się na kompleksową współpracę z jednym wykonawcą, który w ramach budowy domu zajmie się wszystkimi pracami od przysłowiowego A do Z.

Kompleksowa aranżacja wnętrz z New-House

New-House oprócz profesjonalnych ekip budowlanych zajmujących się poszczególnymi etapami realizacji przedsięwzięć budowlanych dla klientów indywidualnych ma w swoim zespole także utalentowanych architektów wnętrz oraz krajobrazu z całego kraju. Nasze szeregi zasilają również specjaliści odpowiadający za wszelkie sprawy administracyjne, jakimi należy się zająć podczas budowy domu jednorodzinnego. Wszystko po to, aby móc odciążyć inwestorów tak bardzo, jak to tylko jest możliwe. Warto również dodać, że zlecenie wykonania wszystkich zadań jednej firmie oprócz tego, że bardzo wygodne i daje gwarancję wykonania prac w terminie, jest także najtańsze. Zastanawiasz się w tej chwili, w czym możemy Cię wyręczyć podczas budowy domu? Sprawdź poniżej!

Co w trakcie budowy domu bierzemy na siebie?

  • znalezienie działki budowlanej na wskazanym przez inwestora terenie,

  • sprawdzenie wybranej parceli pod kątem geotechnicznym, lokalizacyjnym oraz administracyjnym,

  • znalezienie gotowego projektu domu możliwego do wybudowania na posiadanym przez inwestora terenie i spójnym z preferowaną przez niego estetyką,

  • wykonanie projektu domu na indywidualne zamówienie,

  • formalności związane z wykonaniem przyłączy mediów,

  • fizyczne wybudowanie przyłączy prądu, gazu, wody oraz kanalizacji,

  • formalności związane z uzyskaniem pozwolenia na budowę,

  • zakup i logistyka materiałów budowlanych niezbędnych na poszczególnych etapach fizycznej budowy domu,

  • doprowadzenie budynku do wybranego przez inwestora stanu – surowego zamkniętego, deweloperskiego lub pod klucz,

  • nadzór nad harmonogramem prac budowlanych oraz jakością wykonanych robót,

  • aranżacja wnętrz domu,

  • zagospodarowanie terenu wokół nieruchomości,

  • formalności związane z technicznym odbiorem budynku,

  • nadzór nad przebiegiem odbioru budynku przez uprawnione do tego służby.

Mamy nadzieję, że zakres oferowanej przez nas współpracy pozytywnie Cię zaskoczył. Domy jednorodzinne budujemy od 1991 roku i w tym czasie zrealizowaliśmy z powodzeniem ponad 1500 projektów budowlanych na terenie całego kraju. Nic nie stoi na przeszkodzie, abyś już dziś dołączył do grona naszych zadowolonych klientów, których referencje znajdziesz pod tym adresem: https://new-house.com.pl/referencje. Zadzwoń do nas i przekonaj się, że budowa i aranżacja domu może być prostsza, niż kiedykolwiek myślałeś! Zapraszamy serdecznie!


 

Kontakt

Jesteśmy do dyspozycji 7 dni w tygodniu, od 7:00 do 21:00.

Chętnie odpowiemy na każde pytanie.
Zachęcamy do kontaktu.

kontakt51@new-house.com.pl

+48 504 125 130

r_skulimowski_contact_section_new