Budowa domu piętrowego

Oferta

Spis treści:

Budowa domu piętrowego

Domy piętrowe to popularny wybór ze strony większych rodzin, które chcą zapewnić sobie dodatkową przestrzeń oraz zapas miejsca na nieoczekiwane sytuacje. Niemniej jednak dostępne są również mniejsze domy piętrowe stanowiące alternatywę dla domów z poddaszem. Z tym typem domu spotkamy się przede wszystkim na osiedlach domków jednorodzinnych w miastach. W tym miejscu dowiesz się więcej o tym, jak wygląda budowa domu piętrowego.

Czym charakteryzuje się dom piętrowy?

Współczesne domy piętrowe zachwycają nowoczesną stylistyką. Dostępne są zarówno prosty i symetryczne konstrukcje, jak również modernistyczne domy o nieregularnej bryle. W wielu domach piętrowych charakterystycznym elementem jest czterospadowy dach o łagodnym nachyleniu i długim okapie, który ma chronić wyższe ściany. Powszechnie spotkamy się także z domami piętrowymi zakończonymi stropodachem lub dachem płaskim. Czasem można spotkać się z domami, w których łączy się dwa rodzaje dachu. Obrzeża wykańcza stropodach, natomiast w punkcie centralnym stosuje się dach spadzisty czterospadowy lub dwuspadowy. W domach piętrowych ważnym elementem jest także wytrzymał strop. W zależności od rozpiętości bryły mogą to być żelbetowe stropy monolityczne, gęstożebrowe, jak również prefabrykowane.

Na jakiej działce można wybudować dom piętrowy?

Domy piętrowe królują przede wszystkim w miastach, na osiedlach domów jednorodzinnych. Czasami spotkamy je także na przedmieściach i w miejscowościach położonych w bliskim sąsiedztwie dużych miast. Należy mieć na uwadze, że w wielu obszarach kraju obowiązują określone warunki zabudowy, wynikające z miejscowego planu zagospodarowania, ale również przepisów o ochronie środowiska. W wielu regionach nie można budować wysokich budynków, ponieważ stanowiłoby to zagrożenie dla żyjącego tam ptactwa, ale również szkodziłoby krajobrazowi. Dlatego też, wybierając projekt domu piętrowego najpierw należy sprawdzić, czy warunki zabudowy obowiązujące na konkretnej działce budowlanej dopuszczają budowę domu o takiej wysokości.

Jak przebiega budowa domu piętrowego?

Budowa domu piętrowego zaczyna się od prac ziemnych i osadzenia fundamentów. Mogą to być betonowe i zbrojone ławy fundamentowe lub płyta fundamentowa. W przypadku budowy domu na skarpie lub z częściowym podpiwniczeniem wybiera się ławy schodkowe. Wybór zależy także od warunków wodno-gruntowych. Po zaizolowaniu, zabezpieczeniu i zasypaniu fundamentów można przejść do zrobienia ślepej wylewki. Następnym krokiem jest murowanie ścian nośnych z betonu, cegieł, pustaków czy prefabrykatów. Po uzyskaniu dolnej kondygnacji robi się strop i kontynuuje prace na górnej kondygnacji, aż do konstrukcji dachu.

W ten sposób uzyskany zostanie stan surowy. Po wstawieniu okien i drzwi zewnętrznych będzie to stan surowy zamknięty. Kolejne prace są związane z uzyskaniem stanu deweloperskiego, a zatem ocieplenie budynku, postawienie ścian działowych, montaż sieci oraz instalacji. Ostatnim etapem jest wykończenie domu pod klucz. Firma budowlana New House oferuje inwestorom kompleksową budowę domu piętrowego w technologii murowanej.

Ile czasu zajmuje budowa domu piętrowego?

Współczesna branża budowlana oferuje nowoczesne rozwiązania technologiczne, dzięki którym, budowę domu murowanego można sfinalizować dużo szybciej, nawet w przeciągu jednego sezonu, od wiosny do jesieni. W przypadku domów piętrowych często wybiera się jednak opcje z zimowaniem. Pierwszy etap, np. do stanu surowego zamkniętego przeprowadza się od wiosny do jesieni, natomiast dalsze prace związane z uzyskaniem stanu deweloperskiego i pod klucz realizuje się już w przyszłym roku. Zimowanie ogranicza wilgoć technologiczną, a ponadto pozwala łatwiej zarządzać dostępnym budżetem. Na stronie New House znajdą Państwo kalkulator budowy domu, który pozwala sprawdzić, ile mniej więcej kosztować będzie budowa domu piętrowego spełniającego określone wymogi.

Komu dedykowane są domy piętrowe?

Domy piętrowe pozwalają uzyskać dużą i komfortową powierzchnię użytkową nawet na małej działce, a wszystko za sprawą górnej kondygnacji, która nie będzie ograniczana przez dach, tak jak ma to miejsce w domach z poddaszem. Domy piętrowe oferują dodatkową przestrzeń i pozwalają snuć plany o powiększeniu rodziny w przyszłości. Inwestor musi jednak pamiętać, że nie na każdej działce można wznieść dom piętrowy, a wszystko za sprawą wysokości tego budynku. Na niektórych obszarach obowiązuje ograniczenie maksymalnej wysokości domu. Dlatego zawsze należy sprawdzić MPZP, aby uniknąć przykrych niespodzianek już po zakupie działki.

Gdzie kupić dobry projekt domu piętrowego?

Na stronie firmy budowlanej New House znajdą Państwo bogaty wybór nowoczesnych projektów domów dostosowanych do współczesnych norm i standardów. W bogatym katalogu liczącym kilkanaście tysięcy opracowań dostępne są również projekty domów piętrowych. Plusem jest to, że dostępne na stronie New House gotowe projekty posiadają wycenę, którą można sprawdzić jeszcze przed zakupem projektu. W ten sposób inwestorzy mogą łatwiej dobrać projekt domu piętrowego pod kątem dostępnego budżetu.

Umów spotkanie na Google Meet lub bezpośrednio w firmie. Umawianie spotkań jest możliwe w dni pracujące od godziny 8:00 do 20:00

Kontakt

Jesteśmy do dyspozycji 7 dni w tygodniu, od 7:00 do 21:00.

Chętnie odpowiemy na każde pytanie.
Zachęcamy do kontaktu.

kontakt57@new-house.com.pl

+48 504 125 130

r_skulimowski_contact_section_new