Cegła ceramiczna

Offer

Contents:

Jaka cegła do budowy domu? Cegła Porotherm – specyfikacja

Jeżeli podjęli już Państwo decyzję o rozpoczęciu budowy domu, należy przejść do kolejnych wyborów. Jednym z nich jest zdecydowanie się na to, jaka cegła do budowy domu zostanie użyta. Dziś zapoznamy Państwa z tym, jaką specyfikację ma cegła Porotherm, która jest najczęściej wybieraną cegłą. Jako firma z wieloletnim doświadczeniem poddaliśmy analizie jej właściwości – chcemy się nimi z Państwem podzielić!

Jesteśmy firmą budowlaną New-House i działamy na rynku budowlanym od 1991 roku. Pracowaliśmy na różnych materiałach, z różnymi inwestorami i wykonywaliśmy też różne budowy – domy jednorodzinne, wille, rezydencje, gabinety i biura. Doskonale znamy się na swojej pracy, a zgraną grupę wieloletnich pracowników firmy New-House tworzą specjaliści z wieloletnim doświadczeniem i konkretną, stale aktualizowaną wiedzą. Zrealizowanych przez nas projektów jest już około 1500, a chcemy by obszerna wiedza, którą zdobyliśmy w tym czasie, była również przydatna dla Państwa – inwestorów. Wiemy, że czas budowy domu wiąże się z wieloma wątpliwościami i stresem, dlatego zawsze oferujemy naszym klientom pełne wsparcie i doradztwo.

Kompleksowa budowa domu to usługa, którą nasi inwestorzy chętnie wybierają, ponieważ wiedzą, że niesie ze sobą wiele korzyści. Przede wszystkim praca przy budowie przebiega znacznie sprawniej i szybciej, gdy wszystko jest przekazane w ręce jednej, profesjonalnej firmy. Takie rozwiązania niejednokrotnie wiąże się również z obniżeniem kosztów usługi. Kompleksowa budowa domów to wsparcie inwestora w trakcie całego procesu realizacji, zaczynając od wyboru działki i projektu, poprzez budowę i prace pod klucz. W etapach współpracy znajduje się również miejsce na wspólną decyzję co do tego, jaka cegła do budowy domu będzie wykorzystana. Może to być na przykład cegła Porotherm.

Dlaczego cegła Porothem jest tak popularna?

Najbardziej popularna technologia budowania domu to technologia murowana. Z kolei najczęściej wykorzystywana jest wówczas cegła Porotherm, a popularność wyboru tego materiału budowlanego wciąż rośnie. Dlaczego? Osoby, które zastanawiają się jaka cegła do budowy domu powinna zostać użyta, korzystają z opinii osób, które mają budowę już za sobą. Pustaki ceramiczne Porotherm cieszą się niezwykle dobrą renomą zarówno wśród firm budowlanych, jak i inwestorów. Jest to spowodowane wieloma czynnikami, ale najczęściej wskazuje się na ich bardzo dobre właściwości oraz dużą wytrzymałość murów, które powstają z wykorzystaniem tych cegieł.

Najczęściej wybierana jest cegła Porotherm 25 centrymetrów, która jest flagowym produktem tej marki. Przy jej wykorzystaniu można postawić mur na zaprawę tradycyjną o grubości jednego lub półtora centymetra. Z kolei, gdy przy budowie domu jest wykorzystywana cegła Porotherm Profi, mur powstanie na zaprawie cienkowarstwowej klejowej. Gdy korzysta się z takiego rozwiązania pustaki ceramiczne Porotherm muszą być zostać oszlifowane. Co warto podkreślić, wykorzystanie tych cegieł przy budowie znacznie przyspiesza pracę. Dla przykładu budowa ściany parterowej domu jednorodzinnego o powierzchni 200 metrów kwadratowych zajmuje zwykle około 3 tygodni. Natomiast, gdy zostanie wybrana do budowy cegła Porotherm Profi, budowa ściany parterowej trwa tylko tydzień. Trzykrotne przyspieszenie pracy to coś, co podoba się nie tylko inwestorom, ale jest również bardzo cenione przez murarzy.

Jaką specyfikację ma cegła Porotherm?

Co wpływa na to, że cegła Porotherm jest tak chętnie wybierana przez klientów i wykonawców? Wiele osób wcale nie zastanawia się jaka cegła do budowy domu powinna zostać wykorzystana, tylko od razy wybiera cegły Porotherm. Dlaczego? Zdecydowanie wpływa na to ich wyjątkowa specyfikacja.

Pustaki ceramiczne Porotherm są zbudowane z uwzględnieniem pustych przestrzeni wewnątrz cegły (to cegła poryzowana), dzięki czemu uzyskuje się wyższy współczynnik termoizolacyjności i akumulacji ciepła. Co ważne, cegły Porotherm są tworzone głównie z wypalanej gliny, dzięki czemu nie są wrażliwe na wodę i wilgoć.

Najczęściej wybieranym rodzajem pustaka jest cegła Porotherm 25, ale to nie jedyne z możliwych wymiarów. Cegła Porotherm wymiary ma następujące:

  • szerokość: 80, 188, 250, 288, 375, 380, 440 mm,

  • wysokość: 220, 238 mm,

  • długość: 188, 220, 248, 375, 498 mm.

Ustandaryzowane wielkości cegieł pozwalająca ułatwienie pracy murarzy, w przypadku zastosowania niestandardowych elementów budowlanych. Cegła Porotherm wymiary ma takie, które pozwalają na stworzenie całej budowy przy użyciu tylko tej technologii. To bardzo istotna cecha, ponieważ nie poleca się łączenia różnych technologii np. budowa ścian nośnych cegłą Porotherm, a działowych z gazobetonu. Decydując się na murowanie ścian Porotherm warto mieć na uwadze, że tę technologię można wykorzystać zarówno do ścian nośnych jak i działowych. Do budowy ścian nośnych wykorzystywana jest zwykle, wspominana już, cegła Porotherm 25, natomiast ściany działowe są murowane cegłą 11. Najczęściej muruje się je na zaprawie, ponieważ zapewniają większą stabilność, ale czasami stosuje się również zaprawę klejową.

Murowanie ścian Porotherm można podzielić również na dwie, podstawowe klasy wytrzymałościowe:

  • 15 mPa,

  • 10 mPa.

Rozpiętość klas wytrzymałościowych jest szersza, ale te dwie należą do podstawowych wyborów. Oczywiście, cena cegły Porotherm jest zależna od wybranej wytrzymałości, więc trzeba mieć to na uwadze. Z naszej strony możemy polecić wybór cegły o wyższej wytrzymałości, może ona służyć jako podstawowa ściana nośna i pozwala na murowanie ścian Porotherm nawet trzech, czterech kondygnacji np. w formie wypełnienia konstrukcji żelbetowej.

Jakie zalety ma murowanie ścian Porotherm?

Pustaki ceramiczne Porotherm mają szereg zalet i to właśnie dlatego są tak lubiane przez inwestorów i firmy budowlane. Oto część z nich:

  • Niewrażliwe na wilgoć – cegły Porotherm, dzięki temu, że są wykonane z wypalanej gminy, nie tracą swoich właściwości nawet wtedy, gdy są zanurzane w wodzie. Nie można tego powiedzieć na przykład o cegłach z gazobetonu, które bardzo szybko tracą swoje parametry wytrzymałościowe.

  • Wysokie wartości akumulacyjne - murowanie ścian Porotherm gwarantuje uzyskanie bardzo dobrych wyników wartości akumulacyjnych. Wynika to z faktu, że cegły Porotherm są poryzowane. W prostym rozumieniu działa to tak, że kumulują ciepło, gdy jest wysoka temperatura na zewnątrz, natomiast, gdy jest zimno oddają ciepło.

  • Szybkość pracy – cegła Porotherm pozwala na szybką i komfortową pracę, cenią ją zarówno murarze, jak i osoby zajmujące się instalacjami. Domy wykorzystujące murowanie ścian Porotherm są wznoszone względnie szybko, w porównaniu do innych technologii, co podoba się również samym inwestorom.

  • Cena cegły Porotherm – ten rodzaj pustaków ceramicznych jest sztandarowym materiałem budowlanym i wybiera go większość osób. Jest popularna i to sprawia, że cena cegły Porotherm jest przystępna dla większości inwestorów.

Czy my, jako firma budowlana z wieloletnim doświadczeniem, polecamy murowanie ścian Porotherm? Zdecydowanie! My również, w trakcie budowy, chętnie wykorzystujemy cegły Porotherm – jest to technologia bardzo lubiana przez naszych pracowników, a przy okazji daje ona również wspaniałe efekty dla inwestorów. Jeśli zastanawiają się Państwo jaka cegła do budowy domu powinna zostać użyta, możemy z czystym sumieniem polecić właśnie tę technologię.

Murowanie ścian Porotherm z firmą New-House

Jeżeli są Państwo zainteresowani budową domu – zachęcamy do kontaktu. Jesteśmy firmą, która zawsze profesjonalnie podchodzi do współpracy z klientem. Nasze doświadczenie pozwoliło nam poznać potrzeby inwestorów i wiemy jak wyjść im naprzeciw.

Wiemy, że czynnik finansowy jest często kwestią decydującą przy podejmowaniu decyzji i nie chodzi tu tylko o to jaka jest cena cegły Porotherm, ale również ile kosztuje sama budowa domu. Z tego względu oferujemy Państwu skorzystanie z naszego kalkulatora budowlanego, gdzie mogą Państwo sprawdzić szacowany koszt budowy domu do stanu deweloperskiego. Kalkulator budowlany jest dostępny w linku: https://new-house.com.pl/kalkulator-budowy-domu.

Nasza oferta jest również bogata w gotowe projekty domów, z których mogą Państwo skorzystać. Są to propozycje zróżnicowane pod kątem wielkości, stylu i sposobu budowy. Można się z nimi zapoznać w linku: https://new-house.com.pl/projekty-domow. Zachęcamy do skorzystania z filtrów wyszukiwania, pozwolą znaleźć takie projekty, które będą najbliższe Państwu oczekiwaniom.

Mamy nadzieję, że po tym artykule nie zastanawiają się już Państwo jaka cegła do budowy domu będzie najlepsza. W przypadku jakichkolwiek pytań, które dotyczą cegły Porotherm lub naszych usług, serdecznie zachęcamy do kontaktu. Dane kontaktowe można znaleźć pod adresem: https://new-house.com.pl/kontakt.

Contact

We are available 7 days a week, from 7:00am to 9:00pm

We will be happy to answer any question.
We encourage you to contact us.

kontakt46@new-house.com.pl

r_skulimowski_contact_section_new