Podbitka dachowa

Oferta

Spis treści:

Podbitka dachowa – którą wybrać?

Budowa domu od A do Z składa się z wielu etapów – są tu przedsięwzięcia dużej wagi i również te nieco mniejsze. Jednak każdy z nich ma wpływ na ostateczny wygląd i funkcjonalność realizacji. Jedną z decyzji, którą trzeba podjąć na etapie budowy domu, jest to, z czego ma zostać wykonana podbitka dachowa.

Wybór jest w tym przypadku bardzo szeroki: drewniana podbitka, podbitka z PCV, z blachy, podbitka otynkowana. Jaką wybrać? Materiał na podbitkę dachową powinien być przecież mocny i trwały. To on ma chronić przed różnymi czynnikami atmosferycznymi więźbę, krokwie i inne elementy dachu. Odpowiedni materiał będzie odporny na działanie silnego słońca, a także opadów deszczu. Dobrze wykonana podbitka dachowa może również działać, jako dobra izolacja dachu, co będzie się przekładać na późniejsze koszty eksploatacji budynku. Oczywiście, podbitka dachowa nie jest elementem koniecznym przy budowie domów. Inwestorzy nie muszą się na nią decydować, ale niesie to za sobą wiele korzyści. Podbitka dachowa to po prostu wykończenie okapu dachu i jej celem jest przede wszystkim podniesienie walorów estetycznych budynku. Dodatkowo, poza estetyką i pozostałymi zaletami, które zostały wcześniej wymienione, podbitka dachowe zapewnia zapobieganie zagnieżdżania się ptaków pod dachem domu.

Wykończenie okapu dachu, jaki mamy wybór?

Podbitki dachowe są oferowane w wielu rodzajach. Można dowolnie przebierać w stosowanych materiałach, a także kolorach. Wciąż bardzo chetnie wybieranym sposobem na wykończenie okapu dachu jest podbitka drewniana, ale nie jest to jedyne rozwiązanie. Wybierając materiał na podbitkę dachową powinno się zwrócić szczególną uwagę na to, by był on odpowiednio dobrany do całego dachu. Warto dopasować go do kolorystyki, jaką ma pokrycie dachowe, rynny, a nawet ramy okienne. Dobry architekt powinien zadbać o spójność stylistyczną, w tym kontekście.

Jakie rodzaje ma podbitka dachowa?

Czym się różnią poszczególne rodzaje podbitki? Która z nich zagwarantuje trwałość na długie lata? Jaki materiał na podbitkę dachową wybrać? To część pytań, które mogą sobie zadawać inwestorzy w trakcie budowy domu. Opisaliśmy każdy rodzaj podbitki dachowej, tak by łatwiej było Państwu podjąć ostateczną decyzję. Jeśli zastanawiają się Państwo, jaką podbitkę dachową wybrać, mamy nadzieję, że ten artykuł rozwieje wszelkie wątpliwości.

Drewniana podbitka dachowa

To jedne z najpopularniejszych materiałów wykorzystywanych na podbitkę dachową. Mogą zostać na przykład zrealizowane z drewna sosnowego, świerkowego oraz modrzewiowego. Zazwyczaj wykonuje się je o grubości w przedziale 17-22 mm, a długości około 6 metrów. Należy jednak pamiętać, że wykonanie podbitki dachowej z naturalnego surowca wymaga większej dbałości o materiał. Konieczne jest zastosowanie odpowiedniej konserwacji – wykorzystane drewno musi być specjalnie wysuszone oraz zaimpregnowane, aby później mogło dłużej służyć. Drewniana podbitka dachowa może zostać pomalowana na dowolny kolor, ale należy to zrobić jeszcze przed wykonaniem montażu.

Podbitka dachowa z PVC

Popularną alternatywą dla podbitki wykonanej z drewna, jest ta produkowana z tworzywa sztucznego. Jej ogromnymi zaletami są przede wszystkim niższa cena oraz łatwość i szybkość montażu, który wynika z lekkości zastosowanego materiału. Podbitka dachowa z PVC występuje w wielu kolorach, dzięki czemu łatwo dopasować jej wygląd do całego budynku i jego dachu. Takie wykończenie okapu występuje zazwyczaj w formie paneli o grubości 1 mm. Dzięki wykorzystaniu PVC panele można swobodnie docinać na wybraną długość. Podbitka dachowa z PVC jest produkowana, jako panele pełne oraz panele perforowane, które umożliwiają przeprowadzenie wentylacji. Słaba jakość użytego materiału może spowodować występowanie odkształceń.

Stalowa podbitka dachowa

Kolejny materiał na podbitkę dachową to stal. Jest to trwały i odporny materiał, który nie jest specjalnie podatny na niesprzyjające czynniki atmosferyczne. Nie wymaga ona również specjalnej konserwacji, wystarczy przed montażem materiał ocynkować i pomalować. Co więcej, to również podbitka dachowa, która jest łatwa w montażu, a efekt jest bardzo estetyczny. Stalowa podbitka dachowa jest często wykorzystywana, jako alternatywa do podbitki drewnianej. Materiał może zostać stworzony na imitację drewna, dzięki czemu uzyskuje się ciekawy efekt, ale niższym kosztem.

Niestandardowe wykończenie okapu dachu

Jeśli nie przypadło Państwo do gustu żadne z typowych rozwiązań na wykończenie okapu dachu, można zdecydować się na rozwiązanie nieco bardziej oryginalne. Pod dachem, zamiast podbitki z drewna, PVC lub stali, można zastosować tynk. To rozwiązanie pozwala na idealne połączenie stylistyczne, gdzie kolor dachu i ścian będą się świetnie zgrywać. Co więcej zastosowanie tynku może być nawet trwalsze niż tradycyjne rozwiązanie. Może zamiast zastanawiać się, jaką podbitkę dachową wybrać, powinno się właśnie zdecydować na wykonanie otynkowania? To będzie dobre rozwiązanie dla osób, które lubią masywne w wyglądzie budynki, ponieważ takie wykończenie okapu dachu będzie nieco szersze niż w przypadku tradycyjnych podbitek. Wykonuje się go na specjalnie przygotowanej konstrukcji z użyciem cienkowarstwowego tynku silikonowego.

Podbitka dachowa z firmą New-House

Wciąż nie są Państwo pewni, jaką podbitkę dachową wybrać? Zachęcamy do skorzystania z wsparcia profesjonalistów. Wykonamy dla Państwa cały projekt budowy i zajmiemy się wykonawstwem. Od 1991 roku oferujemy kompleksowe usługi budowlane i wykonujemy również montaż podbitki dachowej. Zastosowane materiały dopasujemy do Państwa oczekiwań i możliwości finansowych. Domy, które były realizowane przez naszą firmę, mogą Państwo obejrzeć pod linkiem: https://new-house.com.pl/realizacje.

Zawsze dbamy o to by efekt był spójny z wizją inwestorów. Setki zadowolonych klientów najlepiej świadczą o tym, jaką wagę przykładamy do naszej pracy. Wykonaliśmy już około 1500 realizacji, a część inwestorów postanowiło podzielić się opinią o współpracy z New-House na naszej stronie internetowej: https://new-house.com.pl/referencje.

Jeśli chcą Państwo nawiązać z nami współpracę i skorzystać z pomocy profesjonalistów przy decydowaniu o tym, jaką podbitkę dachową wybrać – zachęcamy do kontaktu. Jesteśmy dostępni codziennie w godzinach 7-21. Nasze dane kontaktowe są dostępne pod linkiem: https://new-house.com.pl/kontakt. Chętnie szerzej przedstawimy Państwu naszą ofertę.

Kontakt

Jesteśmy do dyspozycji 7 dni w tygodniu, od 7:00 do 21:00.

Chętnie odpowiemy na każde pytanie.
Zachęcamy do kontaktu.

kontakt88@new-house.com.pl

+48 504 125 130

r_skulimowski_contact_section_new