Posadzka cementowa

Offer

Contents:

Czy posadzka cementowa jest dobrym rozwiązaniem?

Wykończenia wnętrz i remonty to proces nieustannego podejmowania decyzji i trudnych wyborów. Wciąż trzeba poddawać analizie oferty i możliwości, aby móc ostatecznie wybrać to, co będzie najlepsze. Czy posadzka cementowa to właśnie takie rozwiązanie? Jakie ma wady i zalety, a co najważniejsze… czy warto w nią zainwestować?

Przede wszystkim warto wiedzieć, że posadzki cementowe to nie jest jeden rodzaj materiału. Można wyróżnić kilka jego typów i to pod tym kątem powinno się przeprowadzać analizę wyboru, jaka posadzka do domu będzie najlepsza. Posadzka cementowa ma na rynku dostępne rodzaje takie jak: cementowa wylewka samopoziomująca, jastrychy, tradycyjna wylewana posadzka cementowa oraz posadzka z posypką. Które z nich będzie najlepszym rozwiązaniem? Postaramy się pomóc w podjęciu decyzji!

Jakie rodzaje ma posadzka cementowa?

Wylewka cementowa jest materiałem, który ma szeroki przedział zastosowań. Można ją użyć pod płytki, panele, kabiny prysznicowe, do domu, mieszkania czy też biura. Co więcej, wylewka cementowa pod ogrzewanie podłogowe również może być stosowana. Ten materiał można wykorzystać również na zewnątrz domu, na przykład do wykonania stropu lub schodów. Jakiego rodzaju posadzka w domu powinna się znaleźć?

Cementowa wylewka samopoziomująca

Ten rodzaj wylewki cementowej gwarantuje uzyskanie idealnie równej posadzki. Wówczas późniejsze prace, takie jak układanie płytek lub paneli, przebiega znacznie sprawniej i łatwiej. Dzieje się to dzięki samoczynnemu rozprowadzaniu wylewki po powierzchni. Cementowe wylewki samopoziomujące są zazwyczaj wykorzystywane przy starych budynkach, gdzie pojawia się potrzeba przeprowadzenia remontu. Niejednokrotnie posadzka w takich miejscach jest nierówna, a przywrócenie jej poziomu mogłoby się równać z podniesieniem całej wysokości podłogi. Wykorzystanie wylewki samopoziomującej pozwala tego uniknąć.

Tradycyjna wylewka cementowa

To rozwiązanie jest tworzone po zmieszaniu cementu i piasku. Mają świetne parametry, dzięki czemu nadają się do wykorzystania zarówno, jako posadzki do domu, jak i jako materiał na zewnątrz budynku. Wylewka cementowa ma wytrzymałość sięgającą nawet 30 MPa. Posadzka cementowa jest zwykle wykonywana z grubością około 8 centymetrów. Należy pamiętać, że po wykonaniu wylewki, konieczne jest polewanie jej wodą co najmniej przez kolejny tydzień.

Posadzki cementowe utwardzane

Ten rodzaj można również nazwać posadzką z posypką. Jest to rodzaj realizacji, gdzie posadzka jest wykańczana przy użyciu specjalnego proszka. Celem użycia takiej masy jest utwardzenie nawierzchni, żeby była ona odporniejsza i bardziej wytrzymała. Wówczas posadzka nie jest podatna na ścieranie lub pylenie. Zwykle stosuje się to w pomieszczeniach wymagających dodatkowego zabezpieczenia, czyli na przykład garaż lub warsztat.

Jastrych cementowy

Kolejnym rodzajem posadzki cementowej jest jastrych. To dość popularne i lubiane przez inwestorów rozwiązanie. Jastrych cementowy ma za zadanie dodatkowo chronić przed czynnikami zewnętrznymi. Jest mrozoodporny i wodoodporny, ma dużą wytrzymałość i może być wykorzystywany w domu i na zewnątrz. Jego grubość jest zależna od potrzeb inwestora - może być realizowany, jako wylewka o grubości 2 centymetrów lub, jako wylewka cementowa o grubości 10 centymetrów.

Jaka posadzka w domu będzie odpowiednia?

Decydując się na wykonanie posadzki cementowej trzeba mieć na uwadze jej odpowiednie parametry. Powinna być również wykonana ze starannością i dokładnością, tylko wtedy ma się pewność, że ostatecznie posadzka będzie gładka i równa. Zaprawa powinna być wykonana z połączenia mieszanki cementowej i wody, w proporcjach 1:3. Dzięki zachowaniu takich proporcji, masa będzie plastyczna i będzie można ją sprawnie rozprowadzić po powierzchni. Co więcej, dobrze przygotowana mieszanka zapewni wysoką odporność i wytrzymałość. Wylewka cementowa może osiągnąć od 12 do 30 MPa, ale warto pamiętać, że im wyższe parametry tym lepiej. Z kolei grubość posadzki powinno się dobrać do indywidualnych potrzeb. Pod uwagę trzeba wziąć na przykład to, czy będzie wykonywana izolacja termiczna lub ogrzewanie podłogowe.

Jakie zalety ma posadzka cementowa?

Bez wątpienia możemy przyznać, że posadzka cementowa jest materiałem uniwersalnym i sprawdzi się przy wielu realizacjach. Taka posadzka do domu cechuje się wieloma atutami:

  • Jest mrozoodporna, dzięki czemu bez problemu można ją zastosować w pomieszczeniach nieogrzewanych oraz na zewnątrz domu.

  • Jest bardzo wydajna

  • Łatwa i szybka do wykonania – wylewka cementowa nie sprawia dużych problemów wykonawcom. Można ją szybko wykonać i zapewnia równą, gładką powierzchnię. Szczególnie dobre efekty można uzyskać, gdy wykorzystywana jest cementowa wylewka samopoziomująca.

  • Jest odporna na wilgoć, dzięki czemu można ją zastosować również w łazience.

Posadzka cementowa wykonywana przez firmę New-House

Dobra wylewka cementowa zapewnia solidną, równą podłogę. Powinna ona być odporna na wilgoć, mróz, uszkodzenia mechaniczne itp. Posadzka cementowa powinna być zrealizowana przez profesjonalistów, aby jej grubość była dostosowana do pozostałych elementów podłogowych. Zbyt gruba wylewka będzie niefunkcjonalna, natomiast zbyt cienka może nie być wystarczająco wytrzymała.

Jeśli chcą Państwo, by posadzka cementowa w Państwa domu była wykonana sprawnie i profesjonalnie, zachęcamy do skorzystania z naszych kompleksowych usług. Wykonujemy budowy domów od A do Z, w tym również wspieramy naszych klientów pod kątem merytorycznym. Zastanawiają się Państwo, jaka posadzka w domu będzie najlepsza? Chętnie doradzimy. Mamy duże doświadczenie, współpracujemy z inwestorami od 1991 roku. Część projektów, które wykonywaliśmy, mogą Państwo obejrzeć na naszej stronie internetowej: https://new-house.com.pl/realizacje.

W przypadku pytań o nasze usługi lub chęci nawiązania współpracy, zapraszamy do kontaktu: https://new-house.com.pl/kontakt. Pracujemy codziennie w godzinach 7-21.

Contact

We are available 7 days a week, from 7:00am to 9:00pm

We will be happy to answer any question.
We encourage you to contact us.

kontakt59@new-house.com.pl

r_skulimowski_contact_section_new