Projekt aranżacji wnętrz

Offer

Contents:

Projekt aranżacji wnętrz

Znając podstawowe metody aranżacji wnętrz, proces ten można przeprowadzić samodzielnie. Jednak dążąc do uzyskania możliwie jak najlepszych rezultatów, warto zdecydować się na wsparcie profesjonalistów. Bazując na naszym wieloletnim doświadczeniu, udało nam się ustalić, że obecnie średnio ok. połowa inwestorów, decyduje się na skorzystanie z kompleksowej współpracy, która łączy w sobie usługę projektowania wnętrz oraz wdrożenia aranżacji pomieszczeń.

Wybór takiego kompleksowego wsparcia pozwala na uzyskanie w pełni niepowtarzalnego efektu, który w całości dopasowany będzie do indywidualnych potrzeb i preferencji mieszkańców. Klienci doceniają to, że dzięki współpracy z architektem otrzymują dom, który jest zgodny z ich indywidualnymi oczekiwaniami w zakresie stylistyki, a jednocześnie spójny i elegancki.

Wsparcie fachowca na tym etapie jest nieocenione szczególnie dla inwestorów, którzy nie posiadają doświadczenia w doborze odpowiednich elementów wyposażenia. Pomoc architekta okazuje się niezwykle istotna również w sytuacji, gdy klient zwyczajnie nie ma czasu na wycieczki po sklepach w poszukiwaniu niezbędnych mebli, dekoracji i przedmiotów codziennego użytku. Co ważne specjalista projektuje wnętrza na podstawie wcześniej przeprowadzonego drobiazgowego wywiadu z klientem, który swym zakresem obejmuje zarówno jego potrzeby, jak i budżet, jaki chce przeznaczyć na ten cel.

Co więcej, inwestor nie ma obowiązku decydować się na pełne projektowanie wnętrz. Projektant może zająć się aranżacją części wnętrz lub kompletu pomieszczeń a wszystkie proponowane rozwiązania mogą zostać zmienione, lub zmodyfikowane.

Kiedy warto nawiązać współpracę z architektem wnętrz?

Chcąc uzyskać możliwie jak najlepsze rezultaty i płynność realizacji inwestycji, projektem aranżacji wnętrz należy zająć się na etapie stanu surowego domu. Choć w teorii tak wczesne nawiązanie współpracy z architektem odpowiedzialnym za opracowanie projektu wnętrz może się wydawać zbyt szybkie, to warto pamiętać, że czynności związane ze stworzeniem idealnego projektu, wręcz uszytego na miarę potrzeb inwestora pochłaniają sporo czasu. Co więcej, przygotowanie wstępnego projektu na tym etapie pozwala wprowadzić niezbędne zmiany w rozkładzie nieruchomości, a co za tym idzie, zoptymalizować koszty docelowej realizacji. Części zmian np. układu ścian działowych nie da się wprowadzić po zakończeniu stanu surowego. Nie inaczej jest z poprowadzeniem instalacji elektrycznej lub hydraulicznej, dlatego tak ważne jest, aby projekt aranżacji pomieszczeń był gotowy tak wcześnie, jak to jest możliwe.

Projekt aranżacji wnętrz krok po kroku

  • Analiza wnętrza oraz oczekiwań inwestora

W procesie projektowania wnętrz niezwykle istotną rolę odgrywa indywidualne podejście. Tylko podchodząc do klienta w sposób indywidualny, z poszanowaniem jego wizji i uwzględnieniem dostępnego budżetu można stworzyć projekt koncepcyjny, "uszyty na miarę" potrzeb inwestora.

Profesjonalny projektant wnętrz nie przystępuje do pracy przed zapoznaniem się z oczekiwaniami klienta oraz jego możliwościami finansowymi. Chcąc zaproponować możliwie jak najlepsze rozwiązania, jeszcze przed przystąpieniem do stworzenia gotowej koncepcji aranżacji wnętrz zapoznajemy się z projektem budowy domu (lub gotową nieruchomością, jeśli takowa została już wybudowana). Niezwykle istotne w jego pracy są wymiary poszczególnych pomieszczeń, które mają zostać poddane aranżacji, a także rozmieszczenie w nich otworów okiennych i drzwiowych.

Znając wszystkie te podstawowe dane, dysponujemy solidną bazą, która następnie będzie służyła jako podstawa dla idealnego projektu wnętrz.

Etap początkowy to także długie i skrupulatne wywiady, podczas których architekt wnętrz określi pragnienia i potrzeby inwestora. Szczegółowy wywiad pozwoli ustalić tory dla wstępnych koncepcji, które następnie stanowić będą punkt wyjściowy do właściwego projektu wnętrz.

  • Przygotowanie wstępnych koncepcji

Dysponując solidną wiedzą, zgromadzoną podczas wywiadu, a także dysponując przykładowymi inspiracjami uzyskanymi od inwestora, architekt może przystąpić do pracy właściwej, czyli opracowania projektów wnętrz.

Wstępne koncepcje zawierające propozycje układu mebli oraz innego wyposażenia w konkretnych pomieszczeniach stanowią pierwotny rys projektu. Gotowe koncepcje są następnie przedstawiane inwestorowi i modyfikowane, z uwzględnieniem wszystkich jego uwag, zastrzeżeń i wątpliwości. Wszystko po to, aby docelowy projekt aranżacji wnętrz był jak najlepiej dopasowany do oczekiwań klienta. Dużą pomocą na tym etapie są wizualizacje wnętrz przygotowane przez architekta, które sugestywnie przemawiają do wyobraźni inwestora.

  • Przygotowanie wykazu niezbędnych materiałów, mebli oraz sprzętów

Gdy inwestor zdecyduje się na wybór ostatecznej wersji projektu, architekt może przystąpić do przygotowania drobiazgowego wykazu wszystkich potrzebnych do aranżacji materiałów, mebli, dekoracji oraz innego wyposażenia. Tym, co stanowi jedną z ważniejszych zalet współpracy z doświadczonym projektantem wnętrz, jest możliwość skorzystania ze wsparcia wykwalifikowanego specjalisty. Doświadczony architekt chętnie proponuje nowoczesne rozwiązania, o których istnieniu inwestorzy często nie zdają sobie sprawy, ponieważ nie śledzą branży wnętrzarskiej na bieżąco.

Odpowiednio opracowany wykaz potrzebnych do aranżacji materiałów, mebli, dekoracji i pozostałego wyposażenia, powinien zawierać w szczególności:

  • dokładne nazwy produktów,

  • miejsce, w którym można je zakupić,

  • ilość produktów,

  • cenę produktów.

  • Przygotowanie dokumentacji technicznej dla ekipy wykonawczej

Decydując się na skorzystanie z kompleksowej usługi projektowania wnętrz, klient otrzymuje szczegółową dokumentację dla zespołu wykonawców odpowiedzialnych za przeprowadzenie praktycznego wdrożenia koncepcji.

Szczegółowa dokumentacja zawierać powinna wszystkie najważniejsze informacje, pozwalające na pełne powodzenie realizacji, w tym rysunki techniczne opisujące przebieg poszczególnych prac, informacje o materiałach oraz rozmieszczenie poszczególnych mebli i sprzętów w konkretnej przestrzeni.

Czym konkretnie zajmuje się architekt wnętrz?

Profesjonalista w zakresie aranżacji wnętrz to fachowiec posiadający różnorodne kompetencje, które w połączeniu z doskonałą znajomością nowoczesnych rozwiązań i obowiązujących trendów pozwalają tworzyć projekty odpowiadające na potrzeby inwestorów i mieszczące się w ich możliwościach finansowych. Oferty architektów wnętrz specjalizujących się w budownictwie jednorodzinnym najczęściej obejmują poniższe usługi:

  • Analiza funkcjonalności domu

Jeśli architekt wnętrz współpracuje z inwestorem na etapie budowy domu, to do jego obowiązków należy ocena funkcjonalności wnętrz przed zakończeniem prac. Może się bowiem okazać, że wprowadzenie niewielkich zmian jest w stanie znacznie poprawić ergonomię przestrzeni. Zdecydowanie warto skorzystać z takiego wsparcia i dzięki temu zyskać bardziej funkcjonalny dom.

  • Planowanie przebiegu instalacji elektrycznej i hydraulicznej

Architekt wnętrz powinien zająć się zaplanowaniem przebiegu powyższych instalacji, ponieważ od ich poprowadzenia zależą możliwości aranżacyjne poszczególnych pomieszczeń znajdujących się w nieruchomości.

  • Wybór odpowiedniego oświetlenia

Profesjonalny projektant może przygotować również projekt oświetlenia, którego natężenie i barwa dopasowane będą do przeznaczenia poszczególnych pomieszczeń. Co więcej, architekt wskaże produkty, których stylistyka będzie spójna z charakterem aranżacji konkretnego wnętrza.

  • Wybór odpowiednich mebli

W kompetencjach projektanta jest wskazanie konkretnych modeli mebli oraz ich orientacji w przestrzeni. Nie brakuje również specjalistów współpracujących z rzemieślnikami produkującymi wyposażenie pod wymiar na indywidualne zamówienie klienta.

  • Wybór odpowiedniego miejsca na urządzenia domowe oraz sprzęt elektroniczny

Architekt powinien wskazać optymalne miejsca do postawienia lodówki, zmywarki, kuchenki czy pralki, a następnie wyliczyć, ile gniazdek elektrycznych będzie koniecznych do obsługi sprzętów i w gdzie muszą się one znaleźć, by obsługa urządzeń przebiegała bez zakłóceń. W kompetencji projektanta jest także wskazanie właściwych lokalizacji dla włączników światła.

  • Wybór odpowiednich produktów wykończeniowych i dodatków

Kompleksowa usługa architekta wnętrz powinna obejmować także wybór farb, podłóg, stolarki wewnętrznej, tkanin, materiałów i innych dodatków, których połączenie sprawi, że przestrzeń będzie spójna, elegancka, a jednocześnie funkcjonalna.

  • Przygotowanie komputerowej wizualizacji wnętrz

Komputerowa wizualizacja wnętrz w sposób estetyczny i sugestywny przedstawia końcowy efekt wszystkich zastosowanych rozwiązań. To również doskonały sposób na sprawdzenie, czy wizja inwestora pokrywa się z jej zrozumieniem przez architekta.

Zalety współpracy z architektem wnętrz:

  1. Oszczędność czasu

Jeśli cenisz swój czas zatrudnienie architekta wnętrz do zagospodarowania przestrzeni Twojego domu to najlepsza decyzja, jaką możesz podjąć. Oszczędzisz sobie w ten sposób wielodniowych wycieczek po sklepach budowlanych, salonach meblowych i sklepach z wyposażeniem wnętrz, na które musiałbyś być przygotowany, aranżując dom samodzielnie. Dodatkowo dzięki projektowi cały proces będzie przebiegał sprawnie i zgodnie z planem.

  1. Oszczędność pieniędzy

Dzięki współpracy z architektem unikniesz niepotrzebnych wydatków związanych z niezaplanowanym wykończeniem i wyposażeniem wnętrz.

  1. Realistyczne podejście do wizji inwestora

Nie wszystko da się zrobić w założonym przez inwestora budżecie. Nie wszystko da się zrobić w przestrzeni konkretnego domu. Zadaniem architekta jest wskazanie rozwiązań spójnych z wizją klienta i jednocześnie będących w zasięgu jego możliwości finansowych.

  1. Kreatywne pomysły i nowatorskie materiały

Architekt wnętrz jest specjalistą w zakresie kreatywnych rozwiązań wnętrzarskich, o których inwestor najczęściej nawet by nie pomyślał w kontekście swojego domu, lub których istnienia w ogóle nie był świadomy.

  1. Wydobycie zalet przestrzeni

Projektant błyskawicznie zauważy zalety i ograniczenia wnętrza, a dzięki swojemu doświadczeniu podkreśli walory przestrzeni i zamaskuje jej wady.

  1. Podniesienie wartości nieruchomości

Efektowne, spójne i przemyślane wnętrze jest w stanie znacząco wpłynąć na wartość nieruchomości w momencie, gdy zechcesz ją sprzedać.

Projekt wnętrz — jak wybrać architekta do współpracy?

Dobry architekt wnętrz to osoba, która z jednej strony ukończyła odpowiednie studia wyższe, z drugiej zaś posiada komplet umiejętności niezbędnych w tym zawodzie. Nie bez znaczenia jest też doświadczenie zawodowe zdobyte pod okiem starszych mentorów. Praca projektanta wnętrz wymaga również ciągłego poszerzania swoich kompetencji i nieustannej ciekawości świata wyrażanej w obserwowaniu aktualnych trendów oraz nowoczesnych rozwiązań projektowych. W obliczu tylu wymagań pojawia się pytanie: jak samodzielnie znaleźć takiego fachowca? Odpowiedź na nie jest banalnie prosta – wystarczy zdecydować się na kompleksową współpracę z jednym wykonawcą, który w ramach budowy domu zajmie się wszystkimi pracami od przysłowiowego A do Z.

Kompleksowa aranżacja wnętrz z New-House

New-House oprócz profesjonalnych ekip budowlanych zajmujących się poszczególnymi etapami realizacji przedsięwzięć budowlanych dla klientów indywidualnych ma w swoim zespole także utalentowanych architektów wnętrz oraz krajobrazu z całego kraju. Nasze szeregi zasilają również specjaliści odpowiadający za wszelkie sprawy administracyjne, jakimi należy się zająć podczas budowy domu jednorodzinnego. Wszystko po to, aby móc odciążyć inwestorów tak bardzo, jak to tylko jest możliwe. Warto również dodać, że zlecenie wykonania wszystkich zadań jednej firmie oprócz tego, że bardzo wygodne i daje gwarancję wykonania prac w terminie, jest także najtańsze. Zastanawiasz się w tej chwili, w czym możemy Cię wyręczyć podczas budowy domu? Sprawdź poniżej!

Co w trakcie budowy domu bierzemy na siebie?

  • znalezienie działki budowlanej na wskazanym przez inwestora terenie,

  • sprawdzenie wybranej parceli pod kątem geotechnicznym, lokalizacyjnym oraz administracyjnym,

  • znalezienie gotowego projektu domu możliwego do wybudowania na posiadanym przez inwestora terenie i spójnym z preferowaną przez niego estetyką,

  • wykonanie projektu domu na indywidualne zamówienie,

  • formalności związane z wykonaniem przyłączy mediów,

  • fizyczne wybudowanie przyłączy prądu, gazu, wody oraz kanalizacji,

  • formalności związane z uzyskaniem pozwolenia na budowę,

  • zakup i logistyka materiałów budowlanych niezbędnych na poszczególnych etapach fizycznej budowy domu,

  • doprowadzenie budynku do wybranego przez inwestora stanu – surowego zamkniętego, deweloperskiego lub pod klucz,

  • nadzór nad harmonogramem prac budowlanych oraz jakością wykonanych robót,

  • aranżacja wnętrz domu,

  • zagospodarowanie terenu wokół nieruchomości,

  • formalności związane z technicznym odbiorem budynku,

  • nadzór nad przebiegiem odbioru budynku przez uprawnione do tego służby.

Mamy nadzieję, że zakres oferowanej przez nas współpracy pozytywnie Cię zaskoczył. Domy jednorodzinne budujemy od 1991 roku i w tym czasie zrealizowaliśmy z powodzeniem ponad 1500 projektów budowlanych na terenie całego kraju. Nic nie stoi na przeszkodzie, abyś już dziś dołączył do grona naszych zadowolonych klientów, których referencje znajdziesz pod tym adresem: https://new-house.com.pl/referencje. Zadzwoń do nas i przekonaj się, że budowa i aranżacja domu może być prostsza, niż kiedykolwiek myślałeś! Zapraszamy serdecznie!

FAQ

  • Czy warto skorzystać z usług architekta wnętrz?

Planując remont lub budowę domu, warto rozważyć możliwość skorzystania z usług architekta wnętrz. Osoba dysponująca odpowiednią wiedzą i umiejętnościami wie, na co należy zwrócić szczególną uwagę, aby możliwe było uzyskanie satysfakcjonujących rezultatów.

Nasi specjaliści wyróżniają się bogatym doświadczeniem i wyjątkowym zmysłem, co pozwala na stworzenie w pełni unikalnej, dopasowanej do potrzeb inwestora aranżacji, która nie tylko wyróżni się wyjątkową estetyką, ale dodatkowo zapewni maksymalną funkcjonalność.

  • Ile kosztuje projekt wykończenia wnętrza?

Na ostateczny koszt projektu wnętrza wpływa szereg różnych czynników, takich jak metraż projektowanych pomieszczeń, rodzaj zastosowanych rozwiązań oraz ogólna złożoność projektu.

Dodatkowo ostateczna cena projektu wnętrz uzależniona jest od szeregu dodatkowych usług, takich jak przygotowanie kompleksowej specyfikacji produktowej wraz z kosztorysem, wskazanie adresów sklepów, wykonanie dokumentacji technicznej dla wykonawców oraz usługi przeprowadzenia nadzoru na budowie.

Planując skorzystanie z kompleksowej usługi projektowania wnętrz, należy przygotować budżet, na poziomie od 190 do 300 złotych za metr kwadratowy.

  • Jak wybrać wykonawcę, aby uzyskać jak najlepsze efekty?

Planując zakup usługi projektowania wnętrz, warto zdać się na doświadczonych specjalistów. O tym, czy masz do czynienia z prawdziwymi fachowcami w swojej dziedzinie, z pewnością powie Ci portfolio dotychczasowych realizacji.

Renomowana pracownia architektury wnętrz z chęcią zaprezentuje Ci swoje dotychczasowe realizacje, pozwalając czerpać inspiracje do wykonania własnego projektu. Jej bogate doświadczenie z codziennego życia pozwoli uzyskać najlepsze efekty.

  • Gdzie można sprawdzić przykładowe realizacje New House?

Jeżeli chcesz sprawdzić nasze przykładowe realizacje, związane z aranżacją wnętrz, koniecznie sprawdź zakładkę "Realizacje". Znajdziesz tam część naszych prac, tak byś mógł podjąć świadomą decyzję, dotyczącą wyboru wykonawców.

  • Jak należy się przygotować do wykonania projektu wnętrz?

Decydując się na współpracę z projektantem wnętrz, całość prac związanych z wykonaniem projektu delegowana jest wykwalifikowanemu specjaliście. Jednak to nie oznacza, że inwestor pozostaje wyłącznie obserwatorem.

Dla uzyskania jak najlepszych efektów inwestor planujący zlecenie usługi projektowania wnętrz, powinien zadbać o wcześniejsze przygotowanie dostępnego budżetu. Określając ramy finansowe, w których musi się zmieścić realizacja, pozwoli uniknąć późniejszych trudności, związanych ze sfinansowaniem przedsięwzięcia.

Dodatkowo, warto by jeszcze przed przystąpieniem do wstępnych rozmów inwestor wiedział, jakie są jego potrzeby i preferencje. Projektowanie wnętrz jest złożonym procesem, a dysponując solidną dawką informacji i inspiracji jesteśmy w stanie znacząco usprawnić realizację, dążąc do wykluczenia konieczności nanoszenia licznych poprawek.

  • Jaki zakres usług obejmuje współpraca z projektantem wnętrz?

Projektowanie wnętrz jest złożonym procesem, który składa się z wielu etapów. Jednak ostateczny zakres usług realizowanych w ramach współpracy z projektantem wnętrz uzależniony jest od zamówienia klienta.

Projektant wnętrz może wykonać kompleksowy projekt aranżacji, wraz z późniejszym jej wdrożeniem, co jest bez wątpienia najkorzystniejszą opcją, a także może wykonać projekt wyłącznie jednego pomieszczenia. To Ty decydujesz, który wariant będzie dla Ciebie najkorzystniejszy.

Jeżeli zależy Ci na maksymalnym ograniczeniu kosztów, związanych z usługą wykańczania wnętrz, możesz zdecydować się na pakiet zawierający wyłącznie projekt wnętrza. W takim wariancie, dysponując gotową koncepcją, samodzielnie zaaranżujesz przestrzeń, dobierając odpowiednie elementy wykończenia, meble i dodatki.

Jednak jeżeli tym, na czym szczególnie Ci zależy, jest komfort i gwarancja pełnego powodzenia realizacji, zdecyduj się na kompleksową usługę, podczas której nie tylko otrzymasz gotowy projekt wnętrza, ale również zostaniesz przeprowadzony przez cały etap aranżacji, tak, by Twoje pokoje zachwycały wysoką estetyką i maksymalną funkcjonalnością.

  • Kiedy należy skontaktować się z projektantem wnętrz?

Profesjonalne i nowoczesne aranżacje wnętrz wymagają odpowiedniego przygotowania i doskonałego planowania. Właśnie dlatego zaleca się, by skontaktować się z architektem już w trakcie budowy domu. Kontaktując się przed zakończeniem realizacji prac budowlanych, sprawi, że architekci wnętrz już na etapie budowy domu będą mogli zaproponować odpowiednie rozwiązania, wspierające uzyskanie maksymalnej funkcjonalności.

Warto pamiętać, że niektóre projekty wnętrz mogą wymagać przesunięcia ścian lub ich całkowitego wyburzenia. Pracownia projektowa i współpraca z nią jeszcze przed zakończeniem budowy, pozwoli uniknąć dodatkowych kosztów i szeregu formalności, związanych z planowaną przebudową. Biuro projektowe jest najlepszym miejscem do współpracy.

  • Ile trwają prace związane z opracowaniem projektu wnętrz?

Na ostateczną długość prac związanych z opracowaniem projektu wpływa szereg czynników, takich jak wielkość projektowanych wnętrz, zakres projektu, jego ogólna złożoność oraz styl, w jakim ma być wykończone wnętrze.

Jednak niezależnie od wszystkich tych czynników, dążymy do tego, by możliwie jak najszybciej przygotować gotową koncepcję, a czas oczekiwania na przygotowany projekt wnętrz przedstawiamy już na etapie zawierania umowy.

  • Czy można zamówić projekt wnętrz online?

Oczywiście, w New House możesz zamówić projekt online! Nasi doświadczeni architekci wnętrz świadczą usługi projektowe w całej Polsce. Wystarczy, że skontaktujesz się z nami telefonicznie lub mailowo i przedstawisz swoje oczekiwania. Po zawarciu umowy, nasi projektanci przystąpią do realizacji prac, cały czas pozostając z Tobą w kontakcie. Co ważne, przez cały okres współpracy nie będziesz musiał przyjeżdżać do naszego biura, a cały proces zostanie przeprowadzony z wykorzystaniem środków komunikacji elektronicznej.


 

Contact

We are available 7 days a week, from 7:00am to 9:00pm

We will be happy to answer any question.
We encourage you to contact us.

kontakt38@new-house.com.pl

r_skulimowski_contact_section_new