Wybierz projekt z gotową wyceną budowy domu

Wystarczy nam, że wypełnicie Państwo poniższe kryteria, a w ciągu kilku sekund wyświetlą się projekty spełniające zadane założenia
Filtruj wyniki wyszukiwania
Minimalna powierzchnia użytkowa domu: 140 m2
Maksymalna powierzchnia użytkowa domu: 230 m2
Maksymalna cena: 1867000
  Projekty domów

  Drugim etapem w procesie budowy domu jest wybór projektu. Projekt można zrealizować jako gotowy z internetu lub projekt indywidualny. W jednym i drugim przypadku możemy Państwu pomóc w realizacji tego celu. 

  Wybór odpowiedniego projektu domu to jedna z najważniejszych, o ile nie najważniejsza decyzja, jaką muszą podjąć inwestorzy planujący budowę swoich wymarzonych czterech ścian. W końcu dom będzie służył Wam, a później Waszym dzieciom, a nawet wnukom przez długie lata! W New-House zdajemy sobie sprawę, że podjęcie ostatecznej decyzji nie jest łatwe – znaczenie mają czynniki finansowe, kształt i wymiary działki, a także indywidualne potrzeby i gusta architektoniczne. Dlatego nasi specjaliści służą kompleksową pomocą również na tym etapie inwestycji!

  Dlaczego warto powierzyć budowę domu naszej firmie New-House? Powodów jest naprawdę wiele!

  • Jesteśmy firmą budowlaną z ponad 30-letnim doświadczeniem. Dzięki naszej kompleksowej ofercie z własnych wymarzonych czterech ścian cieszy się już ponad 1200 rodzin w całej Polsce!
  • Do Waszej dyspozycji pozostają nasi doświadczeni, wyspecjalizowani doradcy, którzy pomogą Wam na każdym etapie inwestycji – począwszy od wyboru działki, przez pomoc w uzyskaniu finansowania, wybór projektu aż po załatwienie wszystkich pozwoleń.
  • W naszej bazie na stronie https://new-house.com.pl/projekty-domow posiadamy tysiące gotowych projektów domów w przeróżnych stylach architektonicznych. Oczywiście jesteśmy w stanie również wykonać projekt domu na indywidualne zamówienie,
  • Co ważne, naszym klientom udostępniamy projekty domów z wyceną – to ważne, by już na etapie planowania inwestycji wiedzieć, jakie koszty związane z budową trzeba będzie ponieść. Przygotowaliśmy też autorski kalkulator kosztów budowy domu -> https://new-house.com.pl/kalkulator-budowy-domu, dzięki któremu można szybko ocenić koszty inwestycji z wybranym projektem.
  • Zajmujemy się adaptacją projektów budowlanych, można nam zlecić dowolną przebudowę i rozbudowę budynków już istniejących lub planowanych. Projektujemy także budynki biurowe oraz gospodarcze.

  Gotowe projekty domów

  Zdecydowanie największą popularnością wśród inwestorów cieszą się gotowe projekty domów – jest to opcja zdecydowanie bardziej przystępna finansowo oraz pozwalająca zaoszczędzić naprawdę sporo czasu. Gotowe projekty domów dostępne są od ręki, podczas gdy na projekt przygotowywany przez architekta na indywidualne zamówienie trzeba czekać nawet kilka miesięcy. W New-House klienci zdecydować mogą się na:
  •    wybór gotowego projektu z naszej strony internetowej – w jednym miejscu zgromadziliśmy tysiące gotowych projektów: zarówno domów klasycznych, jak i nowoczesnych, niewielkich domów do 100 metrów kwadratowych oraz imponujących rezydencji, zachwycających prostotą lub bogatych w cieszące oko architektoniczne detale,
  •    wybór gotowego projektu z zasobów Internetu – szacuje się, że w Internecie dostępnych jest ponad 100 tysięcy gotowych projektów domów – nie zamykamy więc przed klientami możliwości wyboru jednego z nich – dzięki naszemu doświadczeniu i współpracy z najlepszymi ekipami budowlanymi zrealizujemy właściwie każdy!


  Oczywiście oferujemy nie tylko niezwykle szeroki wybór gotowych projektów domów jednorodzinnych. Wykonamy adaptację do warunków panujących na danej działce, pomożemy zgromadzić wszystkie dokumenty niezbędne do wydania pozwolenia na budowę, możemy zająć się doprowadzeniem do działki mediów. Nad Waszą budową cały czas czuwa ekipa naszych doświadczonych pracowników – dzięki temu możecie spać spokojnie i czekać aż Wasz wymarzony dom będzie gotowy!


  Projekt domu z wyceną


  Zauważamy, że wśród inwestorów indywidualnych coraz większą popularnością cieszą się gotowe projekty domów z wyceną. Od tradycyjnych gotowych projektów domów różnią się tym, że w dokumentacji – oprócz planów architektonicznych budynku oraz jego wizualizacji – znaleźć można kosztorys budowy przygotowany przez specjalistów. Występować on może jako kosztorys uproszczony, czyli ogólna wycena budowy lub kosztorys szczegółowy, w którym punkt po punkcie opisane są koszty zakupu materiałów, robocizny, przyłączenia mediów, wykopania fundamentów itp.


  Projekty domów z wyceną mają z punktu widzenia inwestora kilka olbrzymich zalet. Po pierwsze – kosztorys jest dokumentem, którego wymaga absolutnie każdy bank w procesie udzielania kredytu hipotecznego. Na podstawie analizy kosztorysu oraz zestawienia go z dochodami inwestora wyliczana jest zdolność kredytowa, a to kluczowy parametr, decydujący o tym, czy bank zdecyduje się kredytować inwestycję. Coraz więcej banków akceptuje już kosztorysy uproszczone, najczęściej dołączane do projektów domów z wyceną. Wykonanie takiego dokumentu przez specjalistę kosztuje, i to niekiedy całkiem sporo.


  Kolejna kwestia to harmonogram prac. W kosztorysie, nawet tym uproszczonym, bardzo często uwzględniony jest szacunkowy czas potrzebny na wykonanie kolejnych etapów inwestycji. Można więc na bieżąco sprawdzać, czy budowa wymarzonego domu na pewno przebiega zgodnie z planem – daje to inwestorom olbrzymi psychiczny spokój.


  Projekt domu na indywidualne zamówienie


  Oczywiście zdarza się tak, że inwestorzy mają szczególne wymagania dotyczące ich przyszłego domu, są właścicielami działki o nietypowym kształcie lub chcą zamieszkać w domu o powierzchni powyżej 200 metrów kwadratowych (oferta gotowych projektów tak dużych domów nie jest zbyt bogata) – wówczas z pomocą przychodzi architekt, który może wykonać projekt domu na indywidualne zamówienie. W New-House oferujemy:
  •    indywidualny projekt domu przygotowany przez naszego architekta – współpracujemy z doświadczonymi specjalistami, posiadającymi wszystkie konieczne uprawnienia do projektowania budynków mieszkalnych,
  •    indywidualny projekt domu przygotowany przez architekta zewnętrznego – nie zamykamy się również na tego typu formę współpracy – Wasze zadowolenie jest dla nas najważniejsze!


  W projektach domów na indywidualne zamówienie architekt jest w stanie uwzględnić każde życzenie klientów odnośnie ilości pomieszczeń, ich rozkładu, funkcjonalności, ogólnego stylu architektonicznego domu, szczegółów dekoracyjnych itp. Jest to więc projekt w pełni dostosowany do oczekiwań.


  Z drugiej strony, należy pamiętać, że na przygotowanie projektu domu na indywidualne zamówienie należy trochę poczekać. W New-House prace projektowe prowadzone przez naszych architektów trwają około trzech miesięcy, choć w innych pracowniach zdarzają się sytuacje, że na wymarzony projekt trzeba czekać pół roku, dziewięć miesięcy, a nawet… rok. Na pewno nie jest to więc rozwiązanie dla osób, dla których liczy się czas – oczywiście należy pamiętać, że zależnie np. od stopnia skomplikowania projektu, dłużej mogą trwać również zasadnicze prace budowlane czy wykończeniowe.


  Nie można zapominać, że projekt domu na indywidualne zamówienie będzie droższy niż projekt gotowy. Cena jest oczywiście uzależniona od wielu czynników: planowanej powierzchni domu, jego architektury, ale również regionu kraju czy renomy pracowni architektonicznej. Architekt z Warszawy, Krakowa czy Gdańska zażyczy sobie za pracę więcej niż projektant z niewielkiego miasta powiatowego. Przyjmuje się, że średnia cena projektu domu na indywidualne zamówienie to około 150-200 zł za metr kwadratowy, choć zdarzają się pracownie, gdzie cena sięga nawet 300 zł za metr kwadratowy.


  Projekt domu – jaki wybrać?


  To zależy już tylko od Waszych oczekiwań i preferencji! Mnóstwo fanów mają projekty domów parterowych – są one niezwykle funkcjonalne, gdyż wszystkie pomieszczenia znajdują się na jednym poziomie. Brak skosów i schodów daje w ich przypadku olbrzymie możliwości aranżacyjne. Olbrzymią popularnością cieszą się w ostatnim czasie projekty domów z poddaszem – bardzo często okazuje się to opcja najbardziej korzystna pod względem finansowym (w przeliczeniu na metr kwadratowy), ma bardzo wyraźny podział na strefę dzienną i nocną, a dodatkowo pozwala na uzyskanie relatywnie dużej powierzchni mieszkalnej na niewielkiej działce. Dla osób zmotoryzowanych bardzo ciekawą opcją są projekty domów z garażem – jedno- lub dwustanowiskowym – gdzie można wygodnie parkować auto, a dodatkowo przechowywać rowery, kosiarkę, narzędzia ogrodowe itp. 


  Jeśli chodzi o architekturę, wybór jest równie szeroki! Spore grono fanów mają proste i funkcjonalne projekty domów nowoczesnych, które ładnie komponują się np. z krajobrazami wielkomiejskimi. Jeśli ktoś planuje budowę domu na przedmieściu lub w mniejszej miejscowości, lepszym wyborem może okazać się projekt domu klasycznego. Oczywiście można zdecydować się również na projekty domów nawiązujące architektonicznie do stylu śródziemnomorskiego, amerykańskiego, skandynawskiego lub retro. Możliwości jest mnóstwo!


  W New-House sprawimy, że Wasze marzenia o własnym domu staną się rzeczywistością! Zapraszamy do kontaktu – nasi doradcy pozostają do Waszej dyspozycji -> https://new-house.com.pl/kontakt.

  Projekty domów od New-House