Dziękujemy, Twoja wycena jest w trakcie realizacji.
W ciągu 5 minut otrzymasz ją na podany adres e-mail.

Powrót do wyników
Nazwa projektu

Willa diamentowa

Powierzchnia użytkowa

134 m2

Willa Diamentowa
Koszt budowy domu (PLN brutto):
Prace deweloperskie:
Po kliknięciu w „Zobacz cenę” wyświetli się formularz. Jednorazowe wypełnienie formularza odsłoni ceny wszystkich projektów.
Prace pod klucz:
Po kliknięciu w „Zobacz cenę” wyświetli się formularz. Jednorazowe wypełnienie formularza odsłoni ceny wszystkich projektów.
Prace pod klucz z ogrodem:
Po kliknięciu w „Zobacz cenę” wyświetli się formularz. Jednorazowe wypełnienie formularza odsłoni ceny wszystkich projektów.
Po kliknięciu w „Zamów gotową wycenę” i wypełnieniu formularza mogą Państwo pobrać ofertę na e-mail.
Szczegółowa wycena budowy domu
Dostosuj wycenę projektu Carmen Magdalena Optima piętorwy do własnych potrzeb i otrzymaj spersonalizowaną, darmową wycenę.
Skonfiguruj wycenę
Promocja, projekt w cenie budowy domu
Szczegóły:
Wybrany projekt przy budowie domu z New-House
, aby porównać projekty
Szczegółowe dane projektu

Skorzystaj z formularza i otrzymaj w 5 minut szczegółową i bezpłatną wycenę budowy domu na podstawie wybranego projektu.

Proszę podaj numer telefonu

Proszę zaznaczyć wymagane zgody
Wyrażam zgodę na wykorzystywanie przez spółkę New-House Robert Skulimowski Sp.k. z siedzibą w Warszawie telekomunikacyjnych urządzeń końcowych i automatycznych systemów wywołujących dla celów marketingu bezpośredniego, tj. w szczególności na przesyłanie mi informacji za pomocą telefonu i wiadomości sms.*
Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez spółkę New-House Robert Skulimowski Sp.k. z siedzibą w Warszawie skierowanej do mnie informacji handlowej za pomocą środków komunikacji elektronicznej, w szczególności za pomocą poczty elektronicznej i w tym celu udostępniam swój adres poczty elektronicznej*

Zleć nam również

Koszty budowy w różnych etapach:

Etap budowy:
Cena całkowita brutto
Stan surowy
Prace deweloperskie
Prace pod klucz
Zagospodarowanie terenu + ogród
Stan deweloperski
Stan pod klucz
Prace pod klucz z ogrodem

Najważniejsze parametry projektu:

Nazwa projektu: Willa diamentowa
Nazwa Pracowni: MG Projekt
Rodzaj domu: piętrowy
Garaż: podwójny

Opis domu Willa diamentowa

Projekt domu " Willa diamentowa " to klasyczny piętrowy dom.

 

Wchodząc do domu mamy duże, ozdobne drzwi z bocznymi naświetlami do przedsionka. Front domu podkreśla łukowe okno na piętrze. Projekt przewiduje na parterze otwarty pokój dzienny, kuchnię oraz jadalnię. Z salonu szerokimi przeszkleniami dostaniemy się na taras i do ogrodu. Dodatkowo na parterze zaprojektowano dwustanowiskowy garaż oraz dużą kotłownię. Na piętrze uwzględniono trzy sypialnie, dodatkowy pokój oraz łazienkę. Projekt domu, mimo niewielkiej powierzchni zaciekawia funkcjonalnością. Dzięki zastosowaniu energooszczędnych materiałów będzie również niedrogi w eksploatacji. Dom będzie idealnym rozwiązaniem dla Inwestorów marzących o małej rezydencji.

 

Wybór projektu domu to niezwykle ważna sprawa. Funkcjonalny projekt domu jednorodzinnego to podstawa inwestycji oraz gwarancja zadowolenia domowników często na wiele lat, o ile nie na całe życie. Właśnie planujesz jego budowę i zastanawiasz się, jaki powinien być Twój idealny dom? Dlaczego nie wybrać projektu „Willa diamentowa”? Czym zachęca? Kto najlepiej się w nim odnajdzie? Zapoznaj się z wszystkimi za i przeciw i podejmij słuszną decyzję, której nie będziesz żałować.

 

Pochodzenie projektu „Willa diamentowa”

 

Projekt „Willa diamentowa” to uroczy projekt z kolekcji biura projektowego MG Projekt. W związku z tym, iż jest to gotowy projekt i został już wielokrotnie sprawdzony przez innych inwestorów praktycznie nie istnieje ryzyko błędu na poziomie architektonicznym czy konstruktorskim. Zastosowane rozwiązania zostały zweryfikowane i poddane ulepszeniom, dzięki czemu zapewnią maksymalny komfort dla przyszłych domowników.

 

Szybka dostępność projektu a przy tym atrakcyjna cena projektu Gotowy projekt domu „Willa diamentowa” jest dostępny od ręki – wystarczy kupić projekt, dostosować go do wymogów działki i już można przystąpić do realizacji jego budowy. Dzięki temu można zaoszczędzić dużo czasu, a co za tym idzie – szybciej wprowadzić się do wymarzonego domu. Zakup projektu „Willa diamentowa” nie nadszarpnie domowego budżetu – jego koszt to 3 390 zł.

 

Dla kogo „Willa diamentowa” ?

 

Projekt „Willa diamentowa” jest doskonałym rozwiązaniem dla inwestorów potrzebujących domu piętrowego, a posiadających małą działkę, którą chcą maksymalnie wykorzystać. Budynek „Willa diamentowa” zmieści się na małej działce bez wątpienia. Willa ta będąca połączeniem stylu architektonicznego tradycyjnych parterowych willi z funkcją i bryłą niedużego, piętrowego domu będzie doceniona także przez wymagających klientów, dla których ważna jest funkcjonalność pomieszczeń.

 

Poza tym „Willa diamentowa” zdecydowanie może przypaść do gustu osobom, które cenią sobie prywatność i chcą oddzielić część “dzienną” z kuchnią, jadalnią, salonem oraz WC, od tej nocnej, w której znajdują się sypialnie, garderoby i główna łazienka. To rozwiązanie sprawdzi się też w przypadku rodziców, którzy chcą stworzyć swoim dzieciom przestrzeń do zabawy. Tutaj ważne jest jednak zamontowanie odpowiednich bramek na schodach, czy innych zabezpieczeń, aby najmłodsi mogli bawić się na całym piętrze.

 

„Willa diamentowa” to również idealna propozycja dla rodzin wielopokoleniowych. Na każdej z kondygnacji można urządzić w pełni funkcjonalne, osobne mieszkanie. Dom nie sprawdzi się jednak w przypadku osób starszych, dla których schody w pewnym momencie życia mogą już stanowić pewną przeszkodę.

 

Kilka słów charakteryzujących projekt „Willa diamentowa”

 

Na początek trochę danych technicznych:

• Kubatura: 685 m3

• Powierzchnia zabudowy: bez podcieni: 131,31 m2 z podcieniami: 142,17 m2

• Powierzchnia całkowita: 223,78 m2

• Powierzchnia netto: 142,07 m2 + garaż 33,54 m2

• Powierzchnia użytkowa: 134,49 m2 wg PN-70/B-02365 142,07 m2 + garaż wg PN-ISO 9836:1997

• Powierzchnia dachu: 203 m2

• Nachylenie dachu: 25 stopni

• Wysokość budynku: 8,75 m (9,10 m z podmurówką)

• Wymiary domu: 11,97 m x 13,35 m

• Minimalne wymiary działki: 18,97 x 21,35 m

• Wysokość pomieszczeń: 2,8 m

 

Projekt domu „Willa diamentowa” zachęca przyszłych inwestorów połączeniem stylu architektonicznego klasycznych parterowych willi i rezydencji z bryłą piętrowego domu. Projekt śmiało nadaje się na mniejszą a zarazem miejską działkę. Architektura domu nawiązuje do eleganckiej willi z wieloma ozdobnymi detalami. Reprezentacyjny charakter frontu domu podkreśla łukowe okno na piętrze, okno kuchenne oraz okna balkonowe. Ta funkcjonalna, piętrowa kostka radzi sobie świetnie wykorzystując niemalże każdy metr kwadratowy powierzchni.

 

Parter domu piętrowego Willa Diamentowa

 

Do domu Willa Diamentowa wchodzimy przez piękne ozdobne drzwi z bocznymi naświetlami do przedsionka. Udając się dalej mamy hol oraz przestrzeń dzienną. Projekt domu przewiduje na parterze pokój dzienny i jadalnię z łączną powierzchnią 36,72 m2 oraz kuchnię o powierzchni 12,15 m2. Wszystkie wymienione pomieszczenia są połączone ze sobą tworząc spójną całość. W salonie znajduje się kominek nadający wnętrzu ciepło i przyjemną atmosferę. Dodatkowo salon szerokimi przeszkleniami otwiera widok na taras i ogród natomiast jadalnia, dzięki przesuwnym drzwiom daje możliwość wyjścia do podcienia i na taras. Na parterze zaprojektowano jeszcze WC liczące 1,80 m2, garaż mogący pomieścić dwa samochody a także duże pomieszczenie gospodarcze/kotłownię z wyjściem technicznym.

 

Piętro domu Willa Diamentowa

 

Schody nie tylko spełniają swoją rolę w dostaniu się na piętro domu ale również tworzą dodatkową ozdobę wnętrza. Na piętrze zaprojektowano trzy sypialnie: sypialnię rodziców z garderobą i wyjściem na balkon mającą powierzchnię 15,68 m2, dwie sypialnie dziecięce o powierzchni 14,47 m2 i 13,64 m2 oraz dodatkowy pokój mogący też pełnić rolę gabinetu o powierzchni 8,78 m2. Zaplanowana na górze łazienka posiada powierzchnię 8,00 m2. „Willa diamentowa” pomimo niewielkiej powierzchni jest bardzo funkcjonalnym domem o czym możesz się przekonać budując go pod klucz z naszą firmą New-House. Aby poznać ofertę gotowego projektu „Willa Diamentowa” warto przejrzeć kategorię Projekty z wyceną -> https://new-house.com.pl/projekt/1184 na naszej stronie internetowej.

 

Jak zmieniał się koszt budowy domu „Willa diamentowa” na przestrzeni ostatnich 5 lat

 

Budowa domu jest ogromnym wyzwaniem, szczególnie finansowym. Potrzebne są do tego spore nakłady pieniędzy. Wykupienie działki, uzyskanie każdej zgody, która jest wymagana, ekipa budowlana, materiały- wszystko kosztuje sporo, ale takie koszty były zawsze.

 

Przyjrzyjmy się teraz kwestii, jak zmieniał się koszt budowy na przestrzeni ostatnich lat na przykładzie projektu „Willa diamentowa”:

• W roku 2015 koszt budowy do stanu deweloperskiego wynosił 393 000 zł

• W roku 2016 - 420 000 zł

• W roku 2017 – 458 000 zł

• W roku 2018 – 488 000 zł

• W roku 2019 – 542 000 zł

 

Z powyższych danych wynika, że w ostatnim czasie koszty budowy domu rosną z każdym rokiem. Cena zakupu działki pod budowę domu w niektórych rejonach wzrosła nawet dwukrotnie. Wzrost kosztów budowy domu to przede wszystkim efekt rosnących cen za robociznę. Popyt na usługi budowlane (murarskie, tynkarskie, czy dekarskie) rośnie w szybkim tempie, a liczba pracowników w tej branży maleje. Do tego od kilku lat obserwujemy coroczną zwyżkę cen materiałów budowlanych, która poniekąd wiąże się z podwyżkami robocizny, ale również z dużego popytu zarówno w Polsce, jak i w Europie, a w szczególności w Niemczech. Na ten moment nic nie zapowiada, aby trend na rynku budowlanym miał się odwrócić. Inwestorzy w 2019 roku muszą liczyć się z możliwością kolejnego wzrostu kosztów budowy.

 

Obecny koszt budowy domu „Willa diamentowa” do stanu deweloperskiego z firmą New-House

 

Budując z naszą firmą projekt domu „Willa diamentowa” do stanu deweloperskiego koszty kształtują się następująco:

• Prace stanu surowego z pokryciem dachowym – 275 067,83 zł (cena brutto)

• Prace deweloperskie – 267 206,58 zł (cena brutto)

• Wartość łączna brutto – 542 274,41 zł

Powyższa cena przedstawia prace stanu surowego z pokryciem dachowym, w skład którego wchodzą :

• Roboty ziemne

• Ławy fundamentowe

• Ściany fundamentowe

• Chude posadzki

• Ściany konstrukcyjne

• Stropy • Kominy

• Ściany działowe

• Konstrukcja dachu i elementy drewniane

• Pokrycie dachu.

W prace deweloperskie natomiast wchodzą takie prace jak:

• Elewacja

• Instalacja hydrauliczna

• Szlichty

• Instalacja elektryczna

• Tynk wewnętrzny

• Stolarka okienna

• Brama garażowa

• Ocieplenie stropu nieużytkowego

• Tynk zewnętrzny

• Cokół wokół budynku

 

Nie musisz się martwić o resztę, gdyż oferta obejmuje również:

• Materiały i narzędzia

• Zaplecze mieszkalne oraz WC dla pracowników

• Kontenery gruzowe

• Doradztwo w zakresie inwestycji

• Uzyskanie dokumentacji przyłączy (elektrycznego, gazowego i wodnego).

 

Dom „Willa diamentowa” jest prosty w budowie, ma nieskomplikowaną bryłę. Budynek zaprojektowano z energooszczędnych materiałów, dzięki czemu będzie niedrogi w późniejszej eksploatacji. Dbając o dobro naszych klientów zarówno oferta, jak i cały proces realizacji inwestycji są omawiane indywidualnie. Zapoznaj się ze szczegółami przygotowanej oferty również na naszej stronie -> https://new-house.com.pl/projekt/1184.

 

Budując z nami zyskujesz 10 letnią gwarancję na wykonywane prace. Budowa domu to wielkie wyzwanie i jedna z największych inwestycji w życiu, warto więc dokładnie zastanowić się nad projektem domu jednorodzinnego. Jeśli „Willa diamentowa” nie spełni Twoich oczekiwań zapraszam na specjalnie przygotowaną stronę internetową -> https://new-house.com.pl/projekty-domow, która oferuje szeroki wachlarz innych gotowych projektów przygotowanych dla każdego. Możesz też śmiało skorzystać z kalkulatora -> https://new-house.com.pl/kalkulator-budowy-domu, który oszacuje koszt budowy domu. Posiadasz własny indywidualny projekt i zainteresowany jesteś kosztorysem budowy z naszą firmą zapraszam do strony kontaktowej -> https://new-house.com.pl/kontakt . Prześlesz do nas projekt- otrzymasz darmową wycenę. Nasi doradcy służą pomocą. Zapraszamy!

 

Jak wygląda Willa diamentowa?

 

Projekt domu Willa diamentowa to jedna z tych propozycji, którą docenia wielu inwestorów. Elegancja, funkcjonalność, wysokie walory wizualne – trudno przejść obojętnie obok takiej realizacji. Czy Willa diamentowa będzie idealnym rozwiązaniem dla Państwa? Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółowymi informacjami na temat technologii jego wykonania, a także planu wnętrza. To pomoże znaleźć odpowiedź na to pytanie.

 

Firma New-House ma w swojej bazie projektowej (https://new-house.com.pl/projekty-domow) tysiące gotowych do realizacji propozycji. Są one przygotowane przez znanych architektów i cenione w całym kraju pracownie projektowe. Jednak wśród wszystkich projektów są takie, które szczególnie się wyróżniają na tle innych. Jednym z nich jest właśnie projekt domu Willa diamentowa. Co na to wpływa? To dom o chętnie wybieranej przez inwestorów powierzchni, a dzięki dwóm kondygnacjom można ją wygodnie, funkcjonalnie zaplanować. W dodatku dom jest bardzo elegancki, zachowuje miejski szyk, dzięki jasnej elewacji i dużym oknom. Wiele osób docenia również fakt, że jest to odpowiedni dom na wąską działkę.

 

Techniczne kwestie projektu domu Willa diamentowa

 

Willa diamentowa to dwupiętrowy dom jednorodzinny, którego powierzchnia użytkowa obejmuje 134,49 metrów kwadratowych. Z kolei powierzchnia zabudowy to 142,17 metrów kwadratowych, a kubatura budynku wynosi 685 metrów sześciennych. Dom ma elewację szeroką na 11,97 metrów i długą na 13,35 metrów, więc minimalna działkę pod budowę powinna wynosić nie mniej niż 18,75 metrów szerokości oraz 21,35 metrów długości. Budynek jest wysoki na 9,10 metra. Dach budynku jest 25-stopniowy i ma powierzchnię 203 metrów kwadratowych, do jej pokrycia preferuje się wykorzystanie dachówki.

 

Dom jest budowanych w technologii murowanej, do realizacji wykorzystuje się pustaki Porotherm 25 oraz styropian jako izolację termiczną i akustyczną. Jako posadowienie domu sugerowane jest wykorzystanie tradycyjnych fundamentów bezpośrednich – ław betonowych oraz ścian fundamentowych z betonowych bloczków. Projekt Willa diamentowa wykorzystuje również strop Teriva, który jest rodzajem monolityczno-prefabrykowanego stropu gęstożebrowego i belkowo-pustakowego. 

 

Elewacja domu jest wykonywana z tynku cienkowarstwowego w jasnym odcieniu. Budynek domu ozdabiają duże, ozdobne drzwi z bocznymi naświetleniami do przedsionka, które są umieszczone w podcieniu. Od frontowej części Willi diamentowej można również zauważyć duże okno z wykończeniem w kształcie łuku, które nadaje elegancji całemu budynkowi. W bryle budynku, we frontowej części znajduje się również garaż dwustanowiskowy o powierzchni 33,49 metrów kwadratowych, jest on połączony z pomieszczeniem gospodarczym zaplanowanym na całej długości domu. Dzięki takiemu rozwiązaniu do garażu z łatwością można się dostać zarówno od części frontowej, jak i części tylnej domu.

 

Wnętrze domu Willa diamentowa

 

Pierwszym pomieszczeniem domu jest sień, która łączy część mieszkalną z garażem. Następnie przechodzi się do holu, który prowadzi do kolejnych pomieszczeń domu. W centralnej części parteru został umieszczony pokój dzienny – jest bardzo duży i zajmuje bardzo dużą część tej kondygnacji. Powstał z połączenia salonu oraz jadalni, a jego powierzchnia użytkowa obejmuje 36,72 metry kwadratowe.

 

W pomieszczeniu zaplanowano realizację kominka, który dodaje uroku i ciepła wnętrzu. Dodatkowo duże okna pokoju dziennego wychodzą bezpośrednio na taras znajdujący się na tyłach domu. To świetna możliwość podziwiania zieleni i korzystania z uroków światła dziennego. Obok pokoju dziennego leży również WC oraz kuchnia, która nie została odcięta ścianą działową od części jadalnianej. Zamiast ściany zastosowano półwysep, co pozwala na optyczne poszerzenie przestrzeni.

 

Parter w projekcie Willa diamentowa łączy w sobie strefę dzienną oraz gospodarczą. Jego duża przestrzeń i świetnie rozplanowanie pomieszczeń pozwalają na codzienną integrację całej rodziny.

 

Dokładna liczba pomieszczeń na parterze domu Willa Diamentowa oraz ich wielkość prezentują się następująco:

 1. Sień – 4,20 m2

 2. Hall – 8,43 m2

 3. Kuchnia – 12,15 m2

 4. Pokój dzienny (salon i jadalnia) – 36,72 m2

 5. WC – 1,80 m2

 6. Pomieszczenie gospodarcze – 7,58 m2

 7. Garaż dwustanowiskowy – 33,49 m2

Na piętro wchodzi się schodami umieszczonymi tuż obok salonu. Projekt Willa diamentowa ma piętro przeznaczone na strefę sypialnianą. Mieszczą się tutaj docelowo cztery sypialnie, ale oczywiście rzeczywiste przeznaczenie każdego z pomieszczeń jest zależne wyłącznie od inwestora. Jeden z pokojów można przekształcić na przykład na biuro/gabinet, pokój gościnny lub na bawialnię dla dzieci. Z trzech sypialni mają Państwo dostęp na balkony – jeden mieści się od frontu, drugi z tyłu budynku. Do największej sypialni została dobudowana również garderoba. Na piętrze znajdą Państwo również łazienkę do wspólnego użytku przez domowników.

 

Dokładna liczba pomieszczeń na piętrze domu Willa Diamentowa oraz ich wielkość prezentują się następująco:

 1. Korytarz – 7,92 m2

 2. Pokój – 14,47 m2

 3. Łazienka – 8 m2

 4. Garderoba –2,68 m2

 5. Pokój –15,86 m2

 6. Pokój –8,78 m2

 7. Pokój – 13,64 m2

 

Czy w projekcie Willa Diamentowa można wprowadzić zmiany?

 

Warto wiedzieć, że każdy projekt domu z naszej bazy projektowej, a więc również Willa diamentowa, mogą zostać poddane adaptacji. Wystarczy się skontaktować z naszymi specjalistami, a oni oceniają możliwość dokonania danej zmiany. Warto jednak wiedzieć, że nasi klienci podejmowali się już wielu zmian w projektach. Przekształcano nie tylko kolor elewacji i położenie okien, ale nawet kubaturę budynku czy też położenie poszczególnych pomieszczeń.

 

Realizacja projektu Willa Diamentowa z firmą New-House

 

Jeżeli spodobał się Państwu projekt domu Willa Diamentowa – zachęcamy do współpracy. Zajmujemy się kompleksową realizacją domów jednorodzinnych od 1991 roku i mamy za sobą już ponad 1500 świetnie zrealizowanych projektów. Współpraca z nami może się zacząć jeszcze na długo przed rozpoczęciem docelowych prac na placu budowy – pomagamy w znalezieniu i sprawdzeniu odpowiedniej działki, oferujemy gotowe projekty, ich adaptacje, a także tworzymy projekty domów na indywidualne zamówienie. Co więcej, zapewniamy również zadbanie o formalną część realizacji – możemy uzyskać dla Państwa pozwolenie na budowę domu. Dokładniej nasze usługi są opisane na stronie New-House: https://new-house.com.pl/oferta/

 

Zachęcamy Państwa do współpracy. Willa Diamentowa może zostać przez nas zrealizowana w sześć miesięcy do stanu deweloperskiego oraz w dziewięć miesięcy jako dom pod klucz. Co więcej, cała realizacja zostanie objęta dziesięcioletnią gwarancją. Warto sprawdzić nasze referencje (https://new-house.com.pl/referencje), już ponad dwustu klientów zdecydowało się podzielić opinią na temat naszych usług. Zachęcamy również by sprawdzić także nasze wcześniejsze realizacje domów jednorodzinnych, są dostępne pod linkiem: https://new-house.com.pl/realizacje.

 

Willa Diamentowa – wykonamy ją dla Państwa sprawnie i solidnie!

Portfolio

Oblicz swoją zdolność kredytową
Zbuduj dom z New-HouseZobacz nasze referencje
Z bloga New-HouseBudowa domu krok po kroku

Podobne projekty

Tytan 4 (odbicie lustrzane)
Wyświetl cenę
134m2
piętrowy
Tytan 2 (odbicie lustrzane)
Wyświetl cenę
172m2
piętrowy
Szmaragd
Wyświetl cenę
133m2
piętrowy

Kategorie projektu:

Wybierz projekt z gotową wyceną budowy domu

Wystarczy nam, że wypełnicie Państwo poniższe kryteria, a w ciągu kilku sekund wyświetlą się projekty spełniające zadane założenia
Filtruj wyniki wyszukiwania
Minimalna powierzchnia użytkowa domu: 140 m2
Maksymalna powierzchnia użytkowa domu: 230 m2
Maksymalna cena: 1867000