Akademia Budowlana

Projekty domów z garderobą – ciekawe propozycje

Spis treści:

Garderoba to spore udogodnienie w domu jednorodzinnym, na które uwagę zwracają szczególnie kobiety. To głównie panie marzą o dodatkowym pomieszczeniu, w którym będzie można wygodniej zagospodarować przestrzeń na ubrania i obuwie. W naszym katalogu dostępne są liczne projekty domów z garderobą, a kilka ciekawych propozycji opiszemy w poniższym artykule.

 

Jakie korzyści oferuje projekt domu z garderobą?

 

Garderoba to popularne pomieszczenie dodatkowe, które oferuje znacznie większy komfort domownikom. To miejsce, w którym można wygodnie zagospodarować przestrzeń pod kątem przechowywania różnych ubrań oraz obuwia. W garderobie można wstawić szafy, komody, ale również same belki na wieszaki. Garderoby możemy podzielić na dwa rodzaje. W sypialniach stosuje się garderoby do przechowywania odzieży stosowanej na co dzień, z kolei w okolicach wejścia do domu często stosowane są garderoby na okrycia wierzchnie i obuwie. Garderoba to bardzo ważne i popularne udogodnienie, o którym nie zapominają autorzy nowoczesnych projektów domów.

 

Przykładowe projekty domów z garderobą

 

Szukając odpowiedniego projektu domu należy zwrócić uwagę na to, w którym miejscu domu usytuowana jest garderoba. Standardem dużej liczby projektów jest garderoba w sypialni małżeńskiej. W większych domach wszystkie sypialnie wyposaża się w dodatkową garderobę. Ponadto, dość popularnym rozwiązaniem jest umieszczenie garderoby lub szatni w okolicach wejścia, np. przy przedsionku lub wiatrołapie. Taka garderoba służy do przechowywania odzieży wierzchniej oraz obuwia. Poniżej prezentujemy popularne projekty domów z garderobą:

 

Szmaragd 5

To dom piętrowy zwieńczony czterospadowym dachem o kącie nachylenia 25 st. Budynek posiada dwustanowiskowy garaż wysunięty przed ścianę frontową domu. Garderoba w przypadku tego domu jest dostępna w sypialni małżeńskiej posiadającej także dostęp do niewielkiego balkonu. Powierzchnia użytkowa domu Szmaragd 5 wynosi 162 m2, a do dyspozycji domowników pozostają: salon z jadalnią, kuchnia, gabinet i łazienka na dole oraz trzy sypialnie i łazienka na piętrze. Dom będzie można wybudować na działce o min. wymiarach: 21,64 x 22,39 m.