Wiadomość została wysłana.

Powrót do wyników
Nazwa projektu

Willa Parkowa 4

Powierzchnia użytkowa

165 m2

Willa Parkowa 4
Cena całkowita brutto (stan deweloperski):
Rata miesięczna (stan deweloperski):
Cena projektu:
4 950 PLN
Informacje:
Nazwa projektu: Willa Parkowa 4
Nazwa Pracowni: MG Projekt
Rodzaj domu: z poddaszem
Garaż: podwójny

Opis projektu

Willa parkowa 4 to gotowy projekt domu parterowego z poddaszem użytkowym. Do prostokątnej bryły dobudowano część garażową, która zapewnia miejsce na dwa samochody. Całość przykryta została czterospadowym dachem. Front domu ozdabia portyk wejściowy, z bocznymi przeszkleniami drzwi wejściowych i łukowym naświetlem. Od strony ogrodu atrakcją są duże przeszklenia otwierające się na zadaszony taras i ogród. Wnętrze domu podzielono na trzy części: część dzienną, część gospodarczą oraz część nocną. Część dzienna obejmuje salon z otwarciem przestrzennym na antresolę na poddaszu, kuchnię i hol. Część gospodarcza domu to kotłownia. Część nocna składa się z trzech sypialni na parterze oraz dwóch dodatkowych pokoi na poddaszu. Poddasze przeznaczone jest do dowolnego zagospodarowania według uznania. Na parterze zaprojektowano dwie łazienki i dodatkowe WC a także pralnię przy sypialniach. Funkcjonalność domu sprawia, że projekt będzie idealnym rozwiązaniem dla dużej rodziny. Jest to przykład domu energooszczędnego.

 

Willa Parkowa 4

 

Wybór projektu domu to bardzo ważna decyzja – musi on być funkcjonalny, ale i atrakcyjny pod względem wizualnym. Jeśli ktoś marzy o domu rodem z amerykańskich przedmieść, na uwagę zasługuje projekt Willa Parkowa 4. Projekt ten cieszy się ogromną popularnością już od wielu lat, stanowiąc idealne połączenie luksusu i komfortu. Swoją popularność zawdzięcza przede wszystkim architekturze, która w doskonale łączy ze sobą tradycję oraz nowoczesność.

 

Projekt domu Willa Parkowa 4 składa się z trzech głównych części: parteru, poddasza oraz garażu z dwoma stanowiskami. Stanowi doskonałą propozycję dla rodziny 4-5-osobowej. Bryła domu jest okazała, ale jednorodna. Uwieńczenie budowli stanowi konwencjonalny czterospadowy dach. Dużą zaletą projektu jest pokaźny zadaszony taras, który idealnie komponuje się z ogrodem.

Front domu – poprzez umieszczenie otwartego ganku – nawiązuje do architektury rzymskiej. Portyk wejściowy o wysokości półtora kondygnacji w subtelny sposób dodaje projektowi dostojności. Jego uzupełnienie stanowią boczne przeszklenia oraz oświetlenie w kształcie łuku. Do wnętrza domu zapraszają wytworne drzwi wejściowe. Atrakcyjności dodają również duże przeszklenia oraz dwa tarasy od strony ogrodu.

 

Willa Parkowa 4 – wnętrze

 

Wnętrze domu składa się z trzech części: dziennej, gospodarczej oraz sypialnianej. Cześć dzienna to okazały salon z otwartą przestrzenią na antresolę. Zaletą salonu są niewątpliwie przeszklenia oraz pokaźny zadaszony taras. W projekcie uwzględniony jest również klimatyczny kominek. Salon jest bezpośrednio połączony z jadalnią. Uzupełnienie części dziennej stanowi kuchnia. Obok kuchni znajduje się niewielka spiżarnia. Bardzo istotnym elementem części dziennej jest hol, z którego dostaniemy się do pozostałych części domu.

Do części gospodarczej należy sień, z której możemy przejść do szatni. W szatni natomiast znajduje się przejście do kotłowni i do garażu.

W skład części sypialnianej należą trzy sypialnie na parterze oraz dwa pokoje na poddaszu, które, w zależności od potrzeb, można np. zaaranżować jako gabinet. Z wszystkich sypialni na parterze są uwzględnione wyjścia na drugi taras. Największą sypialnię można śmiało porównać do apartamentu. Posiada własną łazienkę oraz garderobę. Naprzeciwko dwóch mniejszych sypialni znajduje się druga łazienka oraz pralnia. Na parterze znajduje się również WC.

Poddasze to dodatkowa przestrzeń do aranżacji. W projekcie są przewidziane dwa pokoje, łazienka oraz strych służący za dodatkową przestrzeń do przechowywania rzeczy.

 

Willa Parkowa 4 – wymiary

Parter:  

- pokój dzienny + jadalnia - 42,84 m2                     

- kuchnia - 14,50 m2

- spiżarnia - 1,58 m2

- hol - 15,49 m2

- sień - 6,32 m2

- szatnia - 2,75 m2

- kotłownia - 6,20 m2

- garaż - 36,30 m2     

- sypialnia 1 - 14,66 m2

- sypialnia 2 - 14,66 m2        

- korytarz - 7,65 m2  

- łazienka 1 - 6,72 m2           

- pralnia - 3,8 m2

- sypialnia 3 - 18,18 m2

- garderoba - 5,63 m2

- łazienka 2 9,23 m2

- wc - 1,75 m2

 

Poddasze:

- strych/pokój - 20,59 m2 (32,09 m2)

- strych/pokój - 21,72 m2 (30,12 m2)

- strych - 6,05 m2 (32,55 m2)

- łazienka - 2,93 m2

 

Projekt Willa Parkowa 4 możemy oczywiście modyfikować i zmieniać według własnych potrzeb.

 

Willa Parkowa 4 – koszty

Koszt budowy Willi Parkowej 4 w 2014 r, wynosił 573 300 zł brutto, natomiast na początku 2019 r. – 788 400 zł brutto. Koszty wzrosły więc o prawie 40% w przeciągu 6 lat – jest to spowodowane głównie rosnącymi cenami materiałów i robocizny. Po pierwsze jednak – są to obliczenia szacunkowe wykonane na podstawie średnich cen w danym regionie i roku. Po drugie – koszty zakupu mieszkań rosną równie dynamicznie, nawet dwucyfrowo w skali roku. Zakup 70-metrowego mieszkania w Warszawie czy Poznaniu, w dobrej lokalizacji i odpowiedniej jakości, będzie niewiele tańszy niż budowa własnego domu, np. na terenach podmiejskich czy wiejskich. Komfort posiadania własnego domu jest jednak zdecydowanie większy.

 

Budowa Willi Parkowej 4 – cena całkowita brutto (stan deweloperski)

 

Projekt Willa Parkowa 4 można znaleźć na stronie: https://new-house.com.pl/projekt/1190. Przy pomocy naszego autorskiego kalkulatora – https://new-house.com.pl/kalkulator-budowy-domu – można szybko oszacować koszty budowy domu. Willa Parkowa 4 to jedna z najbardziej pożądanych inwestycji w ostatnich latach. Osoby, które chcą uzyskać na jej temat więcej szczegółów, zapraszamy na stronę https://new-house.com.pl.

Portfolio

Powrót do wyników

Podobne projekty

Willa parkowa 5
880 756 PLN
173m2
z poddaszem
Joanna 2
972 672 PLN
262m2
z poddaszem
EMIL zestaw 3 segmentów lsp
983 216 PLN
276m2
z poddaszem

Wybierz projekt z gotową wyceną budowy domu

Wystarczy nam, że wypełnicie Państwo poniższe kryteria, a w ciągu kilku sekund wyświetlą się projekty spełniające zadane założenia
Filtruj wyniki wyszukiwania
Minimalna powierzchnia użytkowa domu: 140 m2
Maksymalna powierzchnia użytkowa domu: 230 m2
Maksymalna cena: 1867000