← Powrót

HomeKONCEPT 72

powierzchnia użytkowa:

140 m²

budowa domu HomeKONCEPT-72 - New-House
HomeKONCEPT 72 - miniatura 1 HomeKONCEPT 72 - miniatura 2 HomeKONCEPT 72 - miniatura 3 HomeKONCEPT 72 - miniatura 4 HomeKONCEPT 72 - miniatura 5 HomeKONCEPT 72 - miniatura 6 HomeKONCEPT 72 - miniatura 7 HomeKONCEPT 72 - miniatura 8 HomeKONCEPT 72 - miniatura 9 HomeKONCEPT 72 - miniatura 10 HomeKONCEPT 72 - miniatura 11 HomeKONCEPT 72 - miniatura 12
Nazwa pracowni HomeKONCEPT
Rodzaj domu z poddaszem
Garaż jednostanowiskowy
Rodzaj dachu dwuspadowy
Powierzchnia domu 140 m²
Liczba pokoi 5
Liczba łazienek 2
Stopień trudności Sredni
Minimalna szerokość działki 20 m

Koszt budowy domu: 140 m², PLN brutto. Ceny aktualne na dzień: 16 sierpnia 2026.

Etap prac Wartość etapu Cena brutto za m² Zamów wycenę
  • Prace stan surowy z dachem: -
  • Prace deweloperskie (razem ze stanem surowym): -
  • Prace pod klucz (razem z pracami deweloperskimi): -
  • Prace pod klucz z ogrodem: -

12 najważniejszych atutów współpracy z New-House

Prosty, przewidywalny i kompleksowy model budowy domu – od pierwszej decyzji aż po odbiór gotowego budynku.

1

Budowa domu od A do Z

Działka, projekt, formalności, budowa, ogród i odbiór.

2

Stała cena w umowie

Jasne zasady i kontrola budżetu inwestycji.

3

Budowa bez zaliczek

Płatność po wykonanych etapach prac.

4

Projekt gratis przy budowie

Gotowy lub indywidualny, rozliczany w cenie budowy.

5

10 lat gwarancji

Dodatkowe bezpieczeństwo po zakończeniu budowy.

6

Wycena w 2–3 dni

Indywidualna i szczegółowa kalkulacja projektu.

7

Budujemy od 1991 roku

Ponad 30 lat doświadczenia na rynku.

8

Ponad 2700 budów

Sprawdzone realizacje i praktyka wykonawcza.

9

Tylko własne brygady

Budujemy własnym zespołem, bez przypadkowych ekip.

10

Stali pracownicy 15–20 lat

Większość zespołu pracuje w New-House od lat.

11

Spotkania co 2–3 tygodnie

Regularne narady na budowie lub częściej, gdy trzeba.

12

Budujemy w całej Polsce

Prowadzimy realizacje na terenie całego kraju.

Chcesz zbudować dom spokojnie i przewidywalnie?

Przygotujemy projekt, wycenę i plan budowy Twojego domu.

Dlaczego to najlepszy moment na budowę

HomeKONCEPT 72

?

Taniej już było. Budując dzisiaj, oszczędzasz... w porównaniu do prognozy na przyszły rok.

Ładowanie danych historycznych...

Wzrost w ciągu roku +0.0%
Wzrost przez 3 lata +0.0%
Prognoza na 5 lat (budowa pod klucz) 0 PLN

Co to oznacza dla Ciebie?

Z naszych 16-letnich danych rynkowych wynika jedno: koszty budowy nieustannie rosną (średnio o 8–10% rocznie). Dom, na który patrzysz, jeszcze 3 lata temu kosztował o --% mniej. Za 5 lat – według prognoz opartych na ostatnich latach – będzie kosztował o kolejne -- więcej.

Podpisując umowę z New-House teraz, blokujesz dzisiejsze ceny materiałów i robocizny. Nie pozwól, aby inflacja zjadła Twoje oszczędności przeznaczone na wymarzony dom.

16 lat na rynku
Stabilne ceny z hurtowniami
Terminowa realizacja

Wypełnij krótki formularz i otrzymaj w 48 godzin wycenę dopasowaną do Twojego projektu, działki i oczekiwań

Zleć nam również

PZT

Plan zagospodarowania terenu

Adaptacja projektu

Dostosuj projekt do własnych potrzeb

Pozwolenie na budowę

Załatwimy za Ciebie formalności

Przyłącza budowlane

Załatwimy za Ciebie formalności

„HomeKONCEPT-72” to gotowy projekt nowoczesnego domu z poddaszem użytkowym o powierzchni użytkowej 139,90 m2. Aby zrealizować projekt potrzebna jest działka o minimalnych wymiarach 19,95 x 20,50. Konstrukcja została zwieńczona dwuspadowym dachem o kącie nachylenia 35 stopni. Dom charakteryzuje się białym i szarym tynkiem, okładzinami z naturalnego drewna, a całość dopełnia płaska dachówka i stolarka okienna w odcieniach szarości. Belkowanie wkomponowane w elewację podkreśla nowoczesny charakter domu, a zaprojektowany balkon chroni przed opadami. Parter domu obejmuje przestronny salon z jadalnią, kuchnię oraz praktyczną spiżarnię. Zaletą projektu „HomeKONCEPT-72” są duże przeszklenia, które znakomicie doświetlają wnętrze. Z salonu mamy wyjście na słoneczny taras. Na parterze zadbano również o pokój, który może pełnić rolę gabinetu czy pokoju gościnnego. Uzupełnieniem parteru jest łazienka z prysznicem, kotłownia – pełniąca funkcję pralni, pomieszczenie gospodarcze oraz jednostanowiskowy garaż. Poddasze domu to trzy pokoje oraz sypialnia rodziców z garderobą. Technologia murowana projektu „HomeKONCEPT-72” zapewni trwałość konstrukcji na długie lata. Bryła domu idealnie wkomponuje się w każdą działkę. Projekt przeznaczony jest dla rodziny poszukującej wygody a firma budowlana New-House zrealizuje go pod klucz. Dostępna jest również wersja projektu z dwustanowiskowym garażem „HomeKONCEPT-72 G2”.

 

Rzuty

 

Rzut parteru - 100,84 m²

1. Wiatrołap 4,95 m²

2. Kotłownia 4,10 m²

3. Pokój 11,04 m² (11,59 m²)

4. Pokój dzienny + jadalnia 33,37 m²

5. Korytarz 3,77 m²

6. Kuchnia 10,12 m²

7. Spiżarnia 1,73 m²

8. Wc 3,70 m²

9. Pom. gospodarcze 6,46 m²

10. Garaż jednostanowiskowy 21,60 m²

11. Taras (64,15 m²)

Razem rzut parteru 100,84 m²

 

Rzut poddasza - 60,66 m²

1. Korytarz 13,68 m²

2. Pokój 8,50 m² (10,92 m²)

3. Pokój 8,27 m² (10,76 m²)

4. Pokój 12,28 m² (14,78 m²)

5. Pokój 8,71 m² (11,20 m²)

6. Garderoba 3,74 m² (5,85 m²)

7. Łazienka 5,48 m² (8,35 m²)

8. Balkon (8,64 m²)

Razem rzut poddasza 60,66 m²

 

Szczegółowe dane techniczne:

Powierzchnia użytkowa 139,90 m²

Powierzchnia zabudowy 134,55 m²

Powierzchnia całkowita 239,58 m²

Kubatura brutto 830 m³

Powierzchnia dachu 148 m²

Kąt nachylenia dachu 35°

Wysokość budynku 8,18 m

Szerokość elewacji 13,10 m

Długość elewacji 14,10 m

Min. szerokość działki 19,95 m

Min. długość działki 20,50 m

Fundamenty: tradycyjne - na ławach fundamentowych.

Strop: żelbetowy wylewany.

Ściany: dwuwarstwowe - pustak ceramiczny 25 cm + styropian Termo Organika 20 cm/wełna mineralna 18 cm.

Dach: tradycyjna więźba dachowa pokryta dachówką ceramiczną lub cementową CREATON, okna dachowe FAKRO.

Elewacja: tynk silikonowy połączony z drewnem elewacyjnym Thermory thermo sosna bezsęczna firmy Komplex Market.

Ogrzewanie: gazowe - piec kondensacyjny oraz ogrzewanie podłogowe w salonie, jadalni, kuchni, łazienkach, wiatrołapie i części komunikacyjnej, tradycyjne grzejniki w pozostałych pomieszczeniach.

Wentylacja: mechaniczna z rekuperacją.

 

Dopuszczalny zakres zmian w projekcie

 

Poniżej przedstawiamy zawarty w dokumentacji zakres zmian, które mogą zostać wprowadzone (przez uprawnionego projektanta) bez dodatkowej zgody autora projektu.

  • Zmiana materiałów ściennych i izolacyjnych – przy zachowaniu odpowiedniej wytrzymałości i ciepłochronności.

  • Zmiana rodzaju stropów przy zachowaniu układu konstrukcyjnego oraz wymaganej wytrzymałości oraz izolacji akustycznej.

  • Zmiana materiałów wykończeniowych: posadzek, tynków, pokrycia dachu, izolacji przy zachowaniu niezbędnych parametrów wytrzymałości oraz parametrów przenikania ciepła.

  • Zmiana kolorystyki i wykończenia elewacji.

  • Zmiana zewnętrznych wymiarów budynku w granicach do 5% z zachowaniem wymiarów rozpiętości konstrukcji wynikających ze zmian materiałowych konstrukcji i izolacji termicznej ścian zewnętrznych.

  • Zmiana wymiarów fundamentów wynikająca z dostosowania obiektu do warunków gruntowych i głębokości przemarzania gruntu oraz zmiana ław na płytę fundamentową.

  • Zmiana wymiarów przekrojów lub rozstawu elementów więźby dachowej wynikająca z dostosowania konstrukcji dachu budynku do odpowiedniej strefy obciążenia śniegiem i wiatrem.

  • Zmiana kąta nachylenia połaci dachu max. o 10° oraz wysięgu okapów.

  • Zmiana wielkości i kształtu tarasu lub rezygnacja z niego.

  • Zmiana rozwiązań funkcjonalnych wewnątrz budynku polegająca na przesunięciu lub likwidacji ścian działowych.

  • Zmiana lokalizacji, ilości i kształtu okien oraz drzwi przy zachowaniu charakteru i estetyki elewacji oraz wymaganej izolacyjności.

  • Wprowadzenie częściowego lub całkowitego podpiwniczenia budynku – po dokonaniu dodatkowych obliczeń konstrukcyjnych.

  • Zmiany w projektach instalacji wodno-kanalizacyjnej, gazowej, c.o., elektrycznej, przy zachowaniu obowiązujących norm i przepisów, a wynikające ze zmian materiałowych, typów dobranych urządzeń i dostępności mediów na działce budowlanej.

  • Zmiana sposobu wentylacji budynku z wentylacji grawitacyjnej na wentylację mechaniczną (lub odwrotnie) oraz zmiana źródła ciepła po dokonaniu dodatkowych opracowań.

 

Dokonywane zmiany należy nanieść na oryginale projektu gotowego w widoczny sposób, trwałą techniką graficzną lub wykonać rysunki zamienne.

 

Zbuduj projekt domu HomeKONCEPT 72 wspólnie z firmą New-House

 

Firma New-House działa na rynku budowlanym nieprzerwanie od 1991 roku. W tym czasie wybudowaliśmy ponad 1500 nieruchomości jednorodzinnych i zbudowaliśmy silną pozycję w świadomości inwestorów. Do współpracy z nami przekonuje ich nie tylko duże doświadczenie i rozległa wiedza fachowa naszego zespołu, ale również to, że budowę domu traktujemy kompleksowo. No dobrze – można zapytać – ale co to oznacza w praktyce? Oznacza to tyle, że wspieramy naszych klientów na każdym etapie budowy domu. Jesteśmy do dyspozycji zarówno, gdy kupują działkę, jak i wtedy, gdy uzyskują pozwolenie na budowę czy przyłącza mediów. Służymy pomocą również, wtedy, gdy trzeba wykonać aranżację wnętrz czy zagospodarowanie terenu wokół nieruchomości.

 

Jeśli więc planujesz budowę domu w oparciu o projekt HomeKONCEPT 72, zleć ją profesjonalistom z New-House. Zrobimy wszystko, co w naszej mocy, aby proces budowlany przebiegł tak szybko i sprawnie jak to tylko będzie możliwe, dzięki czemu zaoszczędzisz sporo nerwów. Współpraca z naszą firmą pozwoli Ci także uniknąć kosztownych w skutkach błędów wynikających z nieznajomości specyfiki branży budowlanej. Nie musisz się na tym znać, od tego masz naszych fachowców! Zapraszamy do współpracy!

 

Wspólnie zbudujemy Twój wymarzony dom! 

Galeria

Polecane projekty domów

MONTANA 1a piętrowy

174 m²
podwójny
działka od 25 m
nowoczesny
Stan surowy:

Prace deweloperskie:

Prace pod klucz:
Cena jednostkowa brutto:
Prace pod klucz z ogrodem:

Przedstawiony koszt jest szacunkowy i podlega weryfikacji cenowej po zapoznaniu się z pełnym projektem wykonawczym

budowa domu Dom z Widokiem 2 C (odbicie lustrzane) -New-House

Dom z Widokiem 2 C (odbicie lustrzane)

245 m²
podwójny
działka od 31 m
piętrowy
Stan surowy:

Prace deweloperskie:

Prace pod klucz:
Cena jednostkowa brutto:
Prace pod klucz z ogrodem:

Przedstawiony koszt jest szacunkowy i podlega weryfikacji cenowej po zapoznaniu się z pełnym projektem wykonawczym

LK&1831

194 m²
bez garazu
działka od 31 m
z poddaszem
Stan surowy:

Prace deweloperskie:

Prace pod klucz:
Cena jednostkowa brutto:
Prace pod klucz z ogrodem:

Przedstawiony koszt jest szacunkowy i podlega weryfikacji cenowej po zapoznaniu się z pełnym projektem wykonawczym

budowa domu LK&1048 - New-House

LK&1048

635 m²
podwójny
działka od 31 m
piętrowy
Stan surowy:

Prace deweloperskie:

Prace pod klucz:
Cena jednostkowa brutto:
Prace pod klucz z ogrodem:

Przedstawiony koszt jest szacunkowy i podlega weryfikacji cenowej po zapoznaniu się z pełnym projektem wykonawczym

LK&1791

299 m²
podwójny
z poddaszem
Stan surowy:

Prace deweloperskie:

Prace pod klucz:
Cena jednostkowa brutto:
Prace pod klucz z ogrodem:

Przedstawiony koszt jest szacunkowy i podlega weryfikacji cenowej po zapoznaniu się z pełnym projektem wykonawczym

LK&1922

635 m²
bez garazu
działka od 40 m
piętrowy
Stan surowy:

Prace deweloperskie:

Prace pod klucz:
Cena jednostkowa brutto:
Prace pod klucz z ogrodem:

Przedstawiony koszt jest szacunkowy i podlega weryfikacji cenowej po zapoznaniu się z pełnym projektem wykonawczym

LK&1843

923 m²
podwójny
działka od 52 m
piętrowy
Stan surowy:

Prace deweloperskie:

Prace pod klucz:
Cena jednostkowa brutto:
Prace pod klucz z ogrodem:

Przedstawiony koszt jest szacunkowy i podlega weryfikacji cenowej po zapoznaniu się z pełnym projektem wykonawczym

budowa domu LK&1670 - New-House

LK&1670

760 m²
podwójny
działka od 39 m
piętrowy
Stan surowy:

Prace deweloperskie:

Prace pod klucz:
Cena jednostkowa brutto:
Prace pod klucz z ogrodem:

Przedstawiony koszt jest szacunkowy i podlega weryfikacji cenowej po zapoznaniu się z pełnym projektem wykonawczym

LK&1772

453 m²
podwójny
działka od 30 m
piętrowy
Stan surowy:

Prace deweloperskie:

Prace pod klucz:
Cena jednostkowa brutto:
Prace pod klucz z ogrodem:

Przedstawiony koszt jest szacunkowy i podlega weryfikacji cenowej po zapoznaniu się z pełnym projektem wykonawczym

LK&1771 (odbicie lustrzane)

300 m²
podwójny
działka od 19 m
z poddaszem
Stan surowy:

Prace deweloperskie:

Prace pod klucz:
Cena jednostkowa brutto:
Prace pod klucz z ogrodem:

Przedstawiony koszt jest szacunkowy i podlega weryfikacji cenowej po zapoznaniu się z pełnym projektem wykonawczym

Rezydencja Parkowa 4 (odbicie lustrzane)

215 m²
podwójny
działka od 50 m
parterowy
Stan surowy:

Prace deweloperskie:

Prace pod klucz:
Cena jednostkowa brutto:
Prace pod klucz z ogrodem:

Przedstawiony koszt jest szacunkowy i podlega weryfikacji cenowej po zapoznaniu się z pełnym projektem wykonawczym

budowa domu HomeKONCEPT-79 (odbicie lustrzane) - New-House

HomeKONCEPT 79 (odbicie lustrzane)

162 m²
podwójny
działka od 21 m
z poddaszem
Stan surowy:

Prace deweloperskie:

Prace pod klucz:
Cena jednostkowa brutto:
Prace pod klucz z ogrodem:

Przedstawiony koszt jest szacunkowy i podlega weryfikacji cenowej po zapoznaniu się z pełnym projektem wykonawczym

Umów spotkanie z doradcą New-House