Akademia Budowlana

Projekty domów z wejściem od południa – ciekawe propozycje

Spis treści:

Działka z dostępem do drogi od strony południowej wymaga doboru odpowiedniego projektu, który uwzględnia takie usytuowanie parceli. Współczesne projekty domów są bowiem projektowane z dużą troską o prawidłowy rozkład poszczególnych pomieszczeń. Przy południowej ścianie często jest położona strefa dzienna, która ma być lepiej doświetlona. W tym artykule zaprezentujemy ciekawe projekty domów z wejściem od południa.

 

Kiedy stosuje się projekt domu z wejściem od południa?

 

We współczesnych projektach domów strefę dzienną sytuuje się przy ścianie południowej. W ten sposób wpuszcza się do salonu, jadalni i kuchni więcej światła dziennego. Tymczasem wejście do domu może być usytuowane od strony północnej lub wschodniej. A co zrobić w sytuacji, gdy działka posiada wjazd od strony południowej? Inwestorzy często decydując się obrócić bryłę domu w taki sposób, aby wejście znalazło się także od strony południowej. Może to jednak zmniejszyć funkcjonalność wnętrz. Z kolei usytuowanie wejścia z innej strony jest mało praktyczne.

 

Dlatego najlepszym rozwiązaniem na działkę, która sąsiaduje z drogą od strony południowej są właśnie projekty domów z wejściem od południa. Projekty te posiadają odpowiedni układ wnętrz, który pozwala optymalnie doświetlić strefę dzienną przy jednoczesnym pozostawieniu wejścia od strony południowej. Tego typu projekty nie będą wymagały kosztownego przystosowywania do specyfiki działki, co pozwoli obniżyć koszt adaptacji gotowego projektu.

 

Jakie korzyści oferują projekty domów z wejściem od południa?

 

Wybierając taki projekt przystosowany do wjazdu od strony południowej zyskujesz gwarancję funkcjonalnego rozkładu wnętrz. Wpływa to korzystnie także na energooszczędność całego budynku. Kolejną korzyścią jest to, że unikniesz kosztownych zmian w gotowym projekcie, co oczywiście wpłynie na niższy koszt adaptacji projektu. Działka położona przy drodze od strony południowej nie jest rzadkim zjawiskiem, dlatego też inwestorzy mają do wyboru liczne projekty domów z wejściem od południa. Można zatem liczyć na dużą różnorodność i możliwość znalezienia projektu, który także od strony wizualnej będzie dostosowany do potrzeb inwestora.

 

Popularne projekty domów z wejściem od południa

 

Szukasz gotowego projektu domu, który będzie przystosowany do działki z drogą usytuowaną od strony południowej? W katalogu dostępnym na naszej stronie internetowej znajdziesz wiele takich projektów, co znacznie zwiększa szansę odnalezienia projektu pod kątem indywidualnych potrzeb. Poniżej prezentujemy ciekawe projekty domów z wejściem od południa cieszące się dużym zainteresowaniem ze strony inwestorów:

 

Neptun 7

Jest to nowoczesny dom parterowy zwieńczony czterospadowym dachem. Budynek posiada dwustanowiskowy garaż. Przed ścianę frontową wysunięta jest strefa dzienna. Wejście do domu okrywa podcień. Na lewo od wejścia położone są: salon, jadalnia oraz kuchnia. W przypadku tego projektu także taras usytuowano po stronie południowej. Na prawo od wejścia znajduje się korytarz prowadzący do strefy nocnej. Znajdują się tutaj trzy sypialnie, łazienka oraz toaleta. Powierzchnia użytkowa domu Neptun 7 wynosi 132 m2. Aby wybudować ten dom potrzebujesz działki budowlanej o min. wymiarach: 23,85 x 25,85 m.