Akademia Budowlana

Projekt domu parterowego bez garażu – popularne propozycje

Spis treści:

Domy parterowe odznaczają się dużą funkcjonalnością oraz oferują wyższy komfort. Nie posiadają schodów, dzięki czemu są bezpieczniejsze, co jest ważne dla osób starszych, a także dla rodzin z małymi dziećmi. Posiadają dobrą komunikację, a odpowiednie rozmieszczenie wnętrz pozwala skutecznie oddzielić strefę dzienną od nocnej. Zastanawiasz się czy projekt domu parterowego bez garażu to propozycja dla Ciebie? W tym artykule znajdziesz ciekawe propozycje takich projektów.

 

Jakie korzyści oferuje dom parterowy bez garażu?

 

Domy parterowe posiadają wszystkie pomieszczenia na jednej kondygnacji, co sprawia, że oferują dobrą i wygodną komunikację. Z tego względu zwykle zajmują jednak więcej miejsca, aniżeli domy piętrowe czy też domy z poddaszem. Projekt domu parterowego bez garażu wykorzystuje całą powierzchnię pod wnętrza mieszkalne. Ze względu na brak garażu, taki dom łatwiej jest wpisać w przestrzeń działki z zachowaniem niezbędnych odległości. Inwestorzy mogą się zdecydować na garaż wolnostojący w innej części parceli. Dom parterowy bez garażu nie jest także narażony na przykre zapachy spalin. Tego typu projekty cieszą się dużym zainteresowaniem ze strony inwestorów, którzy chcą wybudować praktyczny, a zarazem bezpieczny dom na lata.

 

Komu możemy polecić projekt domu parterowego bez garażu?

 

Domy parterowe chętnie są wybierane przez seniorów, którzy chcą uniknąć konieczności chodzenia po schodach. Jest to także dobry wybór dla młodych rodziców, którzy potrzebują bezpiecznego domu z myślą o małych dzieciach. Projekt domu parterowego bez garażu to dobra opcja dla inwestorów, którzy chcą wybudować niedrogi dom na stosunkowo niewielkiej działce. Brak garażu oznacza większą powierzchnię użytkową oraz większą łatwość w wytyczeniu położenia domu na działce. Także osoby, które na co dzień nie korzystają z samochodu chętnie wybiorą dom parterowy bez garażu. Jest to zatem popularne rozwiązanie adekwatne dla różnych grup inwestorów.

 

Popularne projekty domów parterowych bez garażu

 

Szukasz ciekawego i nowoczesnego projektu domu parterowego bez garażu? Na stronie firmy budowlanej New House dostępny jest obszerny katalog projektów, w którym znajdziesz tego typu nieruchomości. Poniżej przygotowaliśmy kilka propozycji cieszących się dużym zainteresowaniem ze strony inwestorów przymierzających się do budowy domu.

 

Dom przy Zamkowej

To parterowa rezydencja zachowana w stylu dworkowym. Budynek posiada portyk wejściowy z kolumnami, okna z okiennicami, a wysunięty cokół wykończono naturalnym kamieniem. Budynek wieńczy czterospadowy dach o kącie nachylenia 30 st. Dom przy Zamkowej oferuje 159 m2 powierzchni użytkowej. We wschodniej strefie domu znajduje się pokój gościnny, kuchnia, łazienka i jadalnia. W części zachodniej dostępne są trzy sypialnie, łazienka i przedpokój z garderobą. Punkt centralny w domu zajmuje hol oraz pokój dzienny z dostępem do tarasu. Do budowy tego domu potrzebna będzie działka o min. wymiarach: 24,05 x 21,65 m.