Projekt domu Rumianek to czysta klasyka, jeśli chodzi o domy jednorodzinne. Jest to jedna z najbardziej typowych brył, jakie można spotkać na rynku. Jednak jak to często bywa, sprawdzone rozwiązania okazują się tymi najlepszymi. Fakt, iż parterowy dom powstał na planie litery L, sprawia, że nie będzie on trudny w zrealizowaniu, a ponadto nie wygląda monotonnie. Projekt ten charakteryzuje się średnią wielkością, gdyż jego powierzchnia użytkowa wynosi 142,90 metrów kwadratowych, więc idealnie wpasuje się w większość działek. Minimalne wymagane wymiary parceli pod jego budowę wynoszą 24,9 x 21,60 m.
Ściany zewnętrzne wykonano z bloczków SOLBET. Podobnie ściany wewnętrzne i działowe – składają się na nie bloczki SOLBET.
Ponad drewnianym stropem znajduje się drewniana, jętkowa konstrukcja dachu, która pokryta jest dachówką betonową lub ceramiczną.
Warto także wspomnieć o niezwykle estetycznej elewacji, na którą składają się tynki firmy SICHER BAUTECHNIK i okładzina z deskowania poziomego oraz płytek elewacyjnych firmy KLINKIER Przysuch. Z pewnością będzie ona wyglądała dobrze przez lata. Projekt Rumianek posiada także duży taras z widokiem na ogród, który z pewnością będzie miejscem rodzinnych spotkań.
Do ogrzewania tego domu zastosowano kocioł gazowy. Instalacja gazowa w porównaniu chociażby z przestarzałymi kotłami węglowymi jest zdecydowanie mniej szkodliwa dla środowiska, więc warto pochwalić jej zastosowanie.
Szczegółowe dane techniczne:
- Powierzchnia użytkowa 142,90 m²
- Powierzchnia zabudowy 185,80 m²
- Powierzchnia całkowita 238,30 m²
- Powierzchnia netto 149,50 m²
- Kubatura brutto 740 m³
- Powierzchnia dachu 257,50 m²
- Kąt nachylenia dachu 30°
- Wysokość budynku 6 m
- Minimalna szerokość działki 24,90 m
- Minimalna długość działki 21,60 m
- Ogrzewanie kocioł na gaz
- Wentylacja mechaniczna
- Technologia i konstrukcja murowana – beton komórkowy
- Ściany zewnętrzne bloczki SOLBET Optimal gr. 30 cm + docieplenie płyty styropianowe GOLD fasada gr. 15 cm firmy Termoorganika
- Ściany wewnętrzne konstrukcyjne: bloczki SOLBET Optimal gr. 24 cm, działowe: bloczki SOLBET Optimal gr. 12 cm
- Strop strop drewniany
- Konstrukcja dachu drewniana, jętkowa
- Rodzaj schodów brak
- Pokrycie dachu dachówka betonowa lub ceramiczna BRAAS
- Elewacja tynki firmy SICHER BAUTECHNIK, częściowo okładzina z deskowania poziomego oraz płytek elewacyjnych firmy KLINKIER Przysucha
Wiatrołap, w którym znajdujemy się zaraz po wejściu do domu, połączony jest bezpośrednio z częścią dzienną domu. Idąc w prawo, trafiamy do dużego salonu z licznymi przeszkleniami, kominkiem i wyjściem na duży taras, który bogaty jest w roślinność. Salon to miejsce, które z pewnością stale będzie tętniło życiem, podobnie jak kuchnia zaprojektowana naprzeciwko. Poza dużą powierzchnią roboczą ulokowano tam także niewielką spiżarnię, która będzie świetnym miejscem do przechowywania domowych przetworów czy niemieszczących się w szafkach garnków. Z kuchnią sąsiaduje niewielka jadalnia, która de facto jest z nią połączona.
W lewym skrzydle wyznaczono prywatną strefę domowników. Idąc korytarzem, na samym początku mijamy wejście do jednego z pomieszczeń gospodarczych. Drugie zaś znajdziemy wewnątrz tego pierwszego. Po lewej stronie korytarza ulokowano dwa, niemal identyczne powierzchniowo pokoje sypialniane. Naprzeciwko nich swoje miejsce znalazły dwie łazienki i toaleta. Na końcu tego korytarza zauważyć możemy dwoje drzwi. Jedne z nich prowadzą do trzeciego pokoju sypialnianego, drugie zaś do głównej sypialni.
Parter (powierzchnia użytkowa: 149,50 m²)
- Wiatrołap 5,40 m²
- Hall 6,10 m²
- Kuchnia 9,20 m²
- Spiżarnia 2,80 m²
- Jadalnia 8,20 m²
- Wc 2,20 m²
- Łazienka 3,20 m²
- Łazienka 6,30 m²
- Pokój 9,10 m²
- Pokój 14,80 m²
- Pokój 11,40 m²
- Pokój 11,30 m²
- Korytarz 7,20 m²
- Pomieszczenie gospodarcze 5,30 m²
- Pomieszczenie gospodarcze 6,60 m²
- Pokój dzienny 40,40 m²