Domy bliźniacze

Brak wyników spełniających podane kryteria

Ipanema E

Rata miesięczna (stan deweloperski):
Cena całkowita brutto (stan deweloperski):
Powierzchnia użytkowa: 314 m2

Ipanema D

Rata miesięczna (stan deweloperski):
Cena całkowita brutto (stan deweloperski):
Powierzchnia użytkowa: 314 m2

Iskra bliźniak B

Rata miesięczna (stan deweloperski):
Cena całkowita brutto (stan deweloperski):
Powierzchnia użytkowa: 162 m2

Iskra bliźniak A

Rata miesięczna (stan deweloperski):
Cena całkowita brutto (stan deweloperski):
Powierzchnia użytkowa: 162 m2

Bol B

Rata miesięczna (stan deweloperski):
Cena całkowita brutto (stan deweloperski):
Powierzchnia użytkowa: 212 m2

Adaś i Ewa

Rata miesięczna (stan deweloperski):
Cena całkowita brutto (stan deweloperski):
Powierzchnia użytkowa: 200 m2

La Coruna B

Rata miesięczna (stan deweloperski):
Cena całkowita brutto (stan deweloperski):
Powierzchnia użytkowa: 304 m2

Valencia B

Rata miesięczna (stan deweloperski):
Cena całkowita brutto (stan deweloperski):
Powierzchnia użytkowa: 268 m2

Miramar B

Rata miesięczna (stan deweloperski):
Cena całkowita brutto (stan deweloperski):
Powierzchnia użytkowa: 284 m2

Batumi D

Rata miesięczna (stan deweloperski):
Cena całkowita brutto (stan deweloperski):
Powierzchnia użytkowa: 157 m2

Projekty domów typu bliźniak

Projekt domu w zabudowie bliźniaczej warto rozważyć, gdy mamy zaufanego partnera w inwestycji, który dysponuje podobnym do nas budżetem. Możemy wziąć ją pod uwagę także, gdy mamy do dyspozycji stosunkowo niewielką działkę w dobrej lokalizacji. W takiej sytuacji bliźniak na wąską działkę może być najlepszym rozwiązaniem. Jednakże, zanim podejmiemy ostateczną decyzję, warto rozważyć wszystkie za i przeciw takiej nieruchomości.

 

Projekt bliźniaka – na czym można zaoszczędzić?

Na pierwszym miejscu bez cienia wątpliwości są oszczędności związane z zakupem działki. Podział terenu ma szczególnie duże znaczenie ekonomiczne, kiedy mamy do czynienia z działką znajdującą się w pobliżu centrum miasta, z doskonałą infrastrukturą usługowo – handlową oraz komunikacyjną. Parterowy bliźniak pozwoli nam najkorzystniej zagospodarować wąski teren, na którym wybudowanie dwóch domów wolnostojących byłoby co najmniej problematyczne o ile nie niemożliwe, ponieważ nie udałoby się dotrzymać przepisowych odległości od granicy działki.

Nie bez znaczenia są także bieżące koszty budowy, które w przypadku bliźniaka są niższe niż gdybyśmy zdecydowali się na wybudowanie domu jednorodzinnego. Dzieje się tak z prostej przyczyny: dużą część wydatków można z powodzeniem podzielić na dwie rodziny. Dotyczy to nie tylko podłączenia mediów, ale również zakupu projektu bliźniaka i materiałów budowlanych. Wspólna ściana pozwala dodatkowo zaoszczędzić na jej wykonaniu. Także wynagrodzenie przeznaczone dla kierownika budowy i inspektora nadzoru budowlanego dzieli się na dwa, dzięki czemu część pieniędzy zostaje w domowym budżecie.

A biorąc pod uwagę fakt, że znaczna część prowadzonych w naszym kraju prywatnych inwestycji budowlanych jest finansowana z pomocą kredytów hipotecznych, oznacza to również mniejsze lub krótsze obciążenie w przyszłości. Szczególnie że oszczędności nie kończą się wraz z zakończeniem budowy.

 

Dom bliźniak – oszczędzasz nie tylko na budowie

Połączenie dwóch segmentów pozwala znacząco ograniczyć straty ciepła przeznaczonego do ogrzewania nieruchomości w sezonach, kiedy temperatura otoczenia tego wymaga. Dodatkowo nie musimy samodzielnie ogrzewać wspólnej ściany. Choćby dlatego warto wybierać projekty domów bliźniaczych, które stykają się większą powierzchnią niż garaż. Takie rozwiązanie daje co prawda większą prywatność, ale tracimy jednocześnie możliwość wygenerowania oszczędności na ogrzewaniu.

 

Bliźniak dwurodzinny – wyższy poziom bezpieczeństwa

Różnego rodzaju oszczędności to jednak tylko część zalet, jakie daje projekt bliźniaka dwurodzinnego. Kiedy w bezpośrednim sąsiedztwie mieszkają dwie rodziny, wzrasta także poziom bezpieczeństwa mieszkańców obu części nieruchomości. Sąsiad za ścianą może być pomocny także w przypadku niespodziewanych wydarzeń losowych lub wyjazdu.

Dodatkowo można dzielić się obowiązkami związanymi z utrzymaniem porządku na posesji. A jeśli obie rodziny mają dzieci w zbliżonym wieku, można na przemian nadzorować ich wspólne zabawy czy pokusić się o naprzemienne odwożenie pociech do szkoły, czy przedszkola. Nie da się ukryć, że w obliczu ciągłego niedoczasu taka pomoc jest na wagę złota.

 

Projekt domu bliźniak – czy obie części muszą być identyczne?

Odpowiedź na postawione powyżej pytanie brzmi: nowoczesny bliźniak najkorzystniej wygląda, gdy jego połówki są zbliżone architektonicznie, jednak nie oznacza to, że muszą być identyczne. Dodatkowo, jeśli na terenie konkretnej działki niemożliwa jest zabudowa bliźniacza to można pokusić się o budowę domu jednorodzinnego, ale dwulokalowego. I jego części również nie muszą wyglądać tak samo. W takim przypadku należy jednak pamiętać, by po zakończeniu prac budowlanych wystąpić o podział działki. Budowę bliźniaka dwurodzinnego możemy również przeprowadzić samemu i dzięki temu zyskać dodatkowy lokal do wynajmu lub późniejszej sprzedaży.

 

Budowa bliźniaka – najważniejszy jest zaufany partner!

Niewątpliwie największym wyzwaniem podczas budowy bliźniaka jest dobór odpowiedniego partnera w inwestycji. Może być to zarówno rodzina, jak i bliscy znajomi czy przyjaciele. Najważniejsze jest jednak aby był kto ktoś godny zaufania, wyznający zbliżone do naszych wartości a dodatkowo dysponujący podobnymi zasobami finansowymi. Podobne poglądy na życie pozwolą nam na harmonijne współmieszkanie, a zbliżone możliwości finansowe dadzą nam gwarancję ukończenia budowy w terminie. Nie ma bowiem nic gorszego niż to, gdy sąsiadowi kończą się pieniądze i przerywa budowę, a tym samym my musimy skończyć swoją część inwestycji samodzielnie. A tam, gdzie miały być oszczędności, pojawiają się podwójne koszty. Od tego jest tylko krok do pierwszego poważnego konfliktu.

Zanim zdecydujemy się na wybudowanie projektu bliźniaka z drugim inwestorem, warto przeprowadzić stosunkowo proste, ale niezwykle ważne ćwiczenie praktyczne. Należy wyobrazić sobie wraz z najdrobniejszymi szczegółami wspólną codzienność i zastanowić się jaki poziom prywatności nas interesuje. Jasne postawienie granic na samym początku sąsiedztwa może zaoszczędzić nam mnóstwa stresów w bliższej i dalszej przyszłości. Od oczekiwanego poziomu intymności zależy także to, czy pomiędzy działkami zamontujemy ogrodzenie, żywopłot czy przepierzenie? Otwarta przestrzeń zawsze jest bardziej efektowna, jednak oznacza mniejszą prywatność.

 

Podsumowanie

Projekty bliźniaków tanich w budowie to niezwykle atrakcyjna koncepcja zarówno pod względem wykorzystania posiadanego terenu, jak i kosztów inwestycji. Ważne jest jednak to, aby ewentualne korzyści nie przysłoniły nam racjonalnego wyboru odpowiedniego partnera w tym przedsięwzięciu. Pamiętajmy, że od tego, kogo wybierzemy, zależeć będzie, z kim będziemy się stykać codziennie przez następne kilkanaście a często i kilkadziesiąt lat. Dlatego warto wybierać mądrze i świadomie.

Interesuje Cię budowa nowoczesnego bliźniaka? Sprawdź projekty domów z wyceną dostępne w naszej bazie!

 

 

Projekty domów dwupokoleniowych

Projekty domów dwupokoleniowych zyskują na popularności i nie może to dziwić! Na budowie tego typu domu można sporo zaoszczędzić, a dodatkowo – o wiele tańsza może być jego późniejsza eksploatacja. Przedstawiamy kilka przykładów projektów domów dwupokoleniowych z oferty naszej firmy New-House!

Popularność domów dwupokoleniowych ma zarówno podłoże społeczne, jak i ekonomiczne. Po pierwsze – społeczeństwo Polski nieuchronnie się starzeje, a niestety nie idą za tym odpowiednie rozwiązania ze strony państwa, zapewniające osobom starszym odpowiednią opiekę. Dla pokolenia dzisiejszych 30-40-latków niezwykle trudne jest łączenie pracy zawodowej, własnego życia rodzinnego i towarzyskiego z potrzebą troszczenia się o starszych rodziców mieszkających w oddzielnym mieszkaniu, często w innej dzielnicy, a nawet mieście. Wygodnym rozwiązaniem okazuje się więc budowa domu dwupokoleniowego.

Druga sprawa to koszty. Jeżeli w finansowaniu budowy domu biorą udział dwie strony – a więc starsi rodzice oraz ich dzieci – bez wątpienia dla wszystkich jest to korzystniejsze pod względem finansowym. O wiele tańsza może być później także eksploatacja domu – rachunki, koszty prac konserwacyjnych i remontowych dzieli się również na dwa gospodarstwa.

Nie bez znaczenia jest także fakt, że zgodnie z obowiązującymi przepisami domy dwupokoleniowe są traktowane tak samo jak domy jednorodzinne, co oznacza, że można bez przeszkód budować je na działkach, na których warunki zabudowy dopuszczają wyłącznie zabudowę jednorodzinną.

Domy dwupokoleniowe – projekty bywają różne

Klasyczne projekty domów dwupokoleniowych uwzględniają tak naprawdę dwa oddzielne mieszkania ze wspólnym lub oddzielnym wejściem, znajdujące się w obrębie jednego budynku. W praktyce jednak bywa także inaczej – pod pojęciem „domów dwupokoleniowych” kryją się również domy z poddaszem użytkowym lub piętrowe (rzadziej parterowe), które ze względu na zastosowane rozwiązania architektoniczne pozwalają na wygodne mieszkanie dziadków, rodziców i dzieci, z zachowaniem potrzebnej wszystkim intymności. Wystarczy do tego np. zlokalizowany na parterze pokój z przylegającą łazienką, którzy tworzy prywatny kącik dla seniorów, a na poddaszu/piętrze znajdują się sypialnie rodziców i dzieci. Zazwyczaj wspólna jest wówczas strefa dzienna oraz kuchnia.

Projekt domu dwupokoleniowego – przykłady

W ofercie naszej firmy New-House znaleźć można liczne projekty domów dwupokoleniowych – zarówno parterowych, jak i z poddaszem użytkowym oraz piętrowych – dopasowanych do potrzeb wielu rodzin. Oto kilka przykładów!

Raul dwupokoleniowy to dom parterowy z poddaszem użytkowym o powierzchni użytkowej wynoszącej 153 m2, w którym zaprojektowano tak naprawdę dwa oddzielne mieszkania. Pierwsze z nich, mniejsze, przeznaczone jest dla dwóch osób i zajmuje część parteru – składa się z pokoju dziennego z aneksem kuchennym, sypialni oraz łazienki. Z kolei większy lokal jest idealny nawet dla 4-osobowej rodziny. Na parterze znajduje się salon wypoczynkowy z jadalnią, kuchnia oraz WC. Na poddaszu zaplanowano trzy duże, wygodne sypialnie (jedna z własną garderobą) oraz rodzinną łazienkę.

Szczegóły -> https://new-house.com.pl/projekt/4953

Z97 to inny przykład klasycznego projektu domu dwupokoleniowego o łącznej powierzchni użytkowej wynoszącej 199 m2. Mniejszy lokal – o powierzchni 58 m2 – mieści się na parterze i jest idealny np. dla osób starszych. Składa się z dużego salonu z częścią jadalnianą, kuchni ze spiżarnią oraz wygodnej sypialni i pełnowymiarowej łazienki. Drugie mieszkanie zajmuje pozostałą część parteru oraz poddasze. Na parterze znajduje się salon z jadalnią, kuchnia ze spiżarnią oraz WC. Z kolei poddasze to aż cztery sypialnie oraz dwie łazienki. Prosta, klasyczna bryła oraz tradycyjny dach dwuspadowy sprawiają, że dom dwupokoleniowy Z97 jest prosty oraz ekonomiczny w realizacji.

Szczegóły -> https://new-house.com.pl/projekt/2689

Kolejny przykład projektu domu dwupokoleniowego – tym razem piętrowego – to dom Z351. Ma prostą bryłę, przykryty jest dachem dwuspadowym, a wyróżnia się piękną elewacją wykończoną płytkami klinkierowymi. Parter to strefa dzienna – stanowią ją dwa oddzielne mieszkania połączone pomieszczeniem gospodarczym – wystarczy je zamknąć z obu stron i mamy pełny efekt prywatności. Każda z parterowych stref dziennych posiada oddzielną sień, pokój dzienny z kominkiem i wyjściem na taras, kuchnię z jadalnią oraz własną łazienkę. Z obu lokali na parterze można wejść osobnymi schodami na całkowicie przedzielone piętro (nie ma tu możliwości przejścia z jednego mieszkania do drugiego). Prawe skrzydło, mniejsze, to dwie sypialnie, łazienka oraz niewielkie pomieszczenie gospodarcze. Z kolei większe lewe skrzydło to trzy sypialnie, z czego jedna posiada własną przylegającą garderobę, a także duża wygodna łazienka. Dom jest idealny np. do wynajmu jednej części.

Szczegóły -> https://new-house.com.pl/projekt/2916

Więcej projektów domów dwupokoleniowych znaleźć można na naszej stronie -> https://new-house.com.pl/projekty-domow. Zapraszamy!

 

 

Projekty domów bliźniaczych

Choć na polskim rynku budowlanym królują domy jednorodzinne z poddaszem to trzeba przyznać, że architektura w Polsce potrafi być różnorodna. Jesteśmy firmą budowlaną z niemal trzydziestoletnim doświadczeniem i zrealizowaliśmy w tym czasie wiele projektów. Były wśród nich również projekty domów bliźniaczych, które choć są rzadkim wyborem wśród inwestorów, mają bardzo wiele zalet.

W usługach firmy New-House znajduje się kompleksowa budowa domów, którą wykonujemy z sukcesami od 1991 roku. Za nami jest już ponad 1500 wykonanych realizacji i nie mniej zadowolonych ze współpracy klientów. Wśród projektów, które wykonaliśmy, niejednokrotnie znajdowały się także projekty domów bliźniaczych. Są one wykonywane często na zlecenie deweloperów, którzy zajmują się budową osiedli lub na zlecenie indywidualne, dla dwóch rodzin lub rodziny wielopokoleniowej, które chcą pozostać blisko.

Kompleksowa budowa domu (zarówno jeśli chodzi o domy bliźniaki, jak i inne rodzaje budowy) jest wieloetapowym procesem, a zaczyna się już w momencie wyboru działki lub wykonania projektu. New-House współpracuje z cenionymi architektami, dzięki czemu oferujemy klientom gotowe projekty domów bliźniaczych, projekty wykonywane na zlecenie lub adaptacje wybranego planu domu. W proces kompleksowej usługi wchodzi wykonanie budowy domu pod klucz, a także zagospodarowanie terenu wokół. New-House, jako profesjonalna firma budowlana, odciąża również klienta w kontekście uzyskiwania odbiorów końcowych od specjalistów. Inwestorzy, którzy zdecydowali się by wybudować domy bliźniacze w formie kompleksowej usługi, bardzo sobie chwalą ten wybór. Budowa domu od A do Z w jednej firmie to przede wszystkim spokój i pewność dobrze wykonanej pracy, a także znacznie szybsze i sprawniejsze zakończenie wszystkich prac. Warto to wziąć pod uwagę zanim zdecydują się Państwo wybudować domy bliźniacze.

Domy bliźniacze – komu ten wybór się opłaci?

Badania polskiego rynku budowlanego dowodzą, ze coraz więcej osób decyduje się na budowę własnego domu. Powody są różne – chęć posiadania własnego ogrodu, zwiększenie powierzchni mieszkalnej, a także potrzeba swobody i niezależności. Dobrze (przede wszystkim wygodnie i funkcjonalnie) zaprojektowany dom będzie to umożliwiał. Trudno jednak ukryć, że koszty budowy domu stale rosną wraz z sięgającą coraz wyższych wyników inflacją. Coraz większe są koszty pozyskania materiałów budowlanych, zakupu działki, a nawet opłacenia pracowników.

Projekt domów bliźniaczych może pomóc w obniżeniu ostatecznych kosztów budowy. To typ domu, który w jednym budynku obejmuje dwa niezależne mieszkania – zwykle są to rozwiązania o tym samym metrażu, a nawet lustrzanym odbiciu wszystkich pomieszczeń. Podzielenie kosztów zakupu działki i robocizny na dwóch inwestorów to duża oszczędność. Zwykle zakup hurtowo większej ilości materiałów, co jest konieczne, gdy są budowane domy bliźniacze, również pozwala na zaoszczędzenie części kosztów. Kolejny aspekt obniżenia wysokości kwoty realizacji to wspólna ściana łącząca oba domy – zmniejsza koszty robocizny, a także ogrzewania i tynkowania elewacji. Jeśli chodzi o domy bliźniacze projekty dają także możliwość znacznie efektywniejszego wykorzystania przestrzeni działki, a przy tym zapewniają własną przestrzeń i niezależność każdej z rodzin.

Dla kogo takie rozwiązanie będzie dobre? Z doświadczenia możemy powiedzieć, że jeśli chodzi o domy bliźniaki projekty zdecydowanie najczęściej realizują deweloperzy budujący osiedla w różnych częściach Polski. Domy bliźniaki pozwalają im na zaoszczędzenie przestrzeni i ostatecznych kosztów budowy, ale także zapewniają przyszłym mieszkańcom domów swobodę i niezależność. Osoby, które również budują domy bliźniacze to także rodziny, które są ze sobą wyjątkowo blisko. Ich decyzja jest motywowana nie tylko zaoszczędzeniem poniesionych kosztów, ale pozostaniem w bliskiej relacji z najważniejszymi osobami. Popularnym rozwiązaniem jest na przykład by w jednym z mieszkań zamieszkali rodzice, a w drugiej części dorosłe dziecko ze swoją rodziną.

W przypadku, gdy domy bliźniaki są budowane na indywidualne zlecenie, koniecznym warunkiem realizacji jest to, by mieszkańcy obu części domu żyli w rzeczywiście dobrych relacjach. Bliskość sąsiadów i ich hałasy mogą generować konflikty. Podobnie może się okazać w momencie konieczności przeprowadzenia remontu, na przykład naprawy dachu. Ważne jest, by umieć się w takim momencie dogadać i znaleźć wspólny język.

Gotowe projekty domów bliźniaczych

Domy bliźniacze, ze względu na to, że są rzadkim wyborem wśród inwestorów, nie mają zbyt wielu gotowych projektów do realizacji. Jednak New-House, jako profesjonalna firma, stara się oferować swoim klientom możliwie jak bardziej zróżnicowaną bazę projektów. Wierzymy, że tylko takie podejście daje realną możliwość, by każdy inwestor miał szanę znalezienia projektu, który będzie spełniał jego oczekiwania – na przykład będą to domy bliźniacze.

Na naszej stronie internetowej istnieje baza, w której znajdują się gotowe projekty domów. Można się z nią zapoznać pod linkiem: https://new-house.com.pl/projekty-domow. W głównej mierze zostały tam umieszczone domy jednorodzinne, ale jeśli chodzi o domy bliźniacze projekty również bez problemu można tam znaleźć. Oto przykładowe projekty domów bliźniaków:

Benedykt Bliźniak – jest to idealne rozwiązanie dla osób, które interesują domy bliźniaki z poddaszem użytkowym. To połączenie dwóch budynków o powierzchni 181,06 metrów kwadratowych każdy. Pomieszczenia zostały tutaj rozmieszczone zgodnie z odbiciem lustrzanym. Każda część domu została wyposażona w dwustanowiskowy garaż. Aby wybudować te domy bliźniacze potrzebna będzie szeroka działka. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółami projektu pod linkiem: https://new-house.com.pl/projekt/1229.

FILIP a bliźniak – ten budynek zalicza się do kategorii domy bliźniacze parterowe. Cała przestrzeń domu wynosi 174 metry kwadratowe i została zrealizowana z wykorzystaniem odbicia lustrzanego pomieszczeń. Budując domy bliźniacze parterowe należy pamiętać, że do realizacji potrzebna będzie względnie duża działka, ponieważ cały metraż domu rozkłada się na jednej kondygnacji. Dom FILIP a bliźniak w obu strefach ma zapewnioną część tarasową, ale w projekcie nie uwzględniono miejsca na garaż. Dokładny projekt oraz jego wizualizację można obejrzeć pod adresem: https://new-house.com.pl/projekt/8132.

Zb3 duo – jeżeli poszukują Państwo nowoczesnego domu bliźniaczego, to ten projekt będzie idealnym rozwiązaniem. Daje on poczucie wykorzystania ciekawych rozwiązań już na pierwszy rzut oka, gdy przyjrzymy się elewacji domu – ten projekt domu bliźniaczego wykorzystuje jasne kolory w połączeniu z ciemnymi, drewnianymi elementami. W projekcie zostało uwzględnione miejsce na taras oraz jednostanowiskowy garaż w obu częściach domu. Więcej szczegółów oraz cena dostępne w linku: https://new-house.com.pl/projekt/3225.

Po zapoznaniu się z tymi trzema projektami, zachęcamy również do sprawdzenia innych projektów domów bliźniaczych, które znajdują się w naszej bazie. Wierzmy, że znajdą tam Państwo coś dla siebie. Gdyby jednak było inaczej, zawsze istnieje możliwość, by wykonać projekt domu bliźniaczego na Państwa specjalne zamówienie. Takie rozwiązanie pozwoli, by zostały spełnione wszystkie Państwa oczekiwania.

Kompleksowa budowa domów to coś, w czym się specjalizujemy. Równie chętnie wykonujemy projekty domów jednorodzinnych, jak i projekty domów bliźniaczych. Jeżeli mają Państwo pytania, o którykolwiek z gotowych projektów lub o nasze usługi – zapraszamy do kontaktu. Nasz numer telefonu oraz adres mailowy są dostępne pod adresem: https://new-house.com.pl/kontakt. Pracujemy codziennie, więc nie trzeba długo oczekiwać na naszą odpowiedź. Zadowolenie klienta to nasz priorytet!