Akademia Budowlana

Dom otwarty na ogród – nasze propozycje projektów gotowych

Spis treści:

Zadbany ogród, który możemy podziwiać z wnętrz naszego domu, bez wątpienia wpływa korzystnie na nasz nastrój oraz sprzyja głębokiemu wypoczynkowi. Aby uzyskać ten efekt, warto wybrać projekt domu otwartego na ogród. Mile widziane są duże przeszklenia, a także strefa dzienna z tarasem wysuniętym w kierunku ogrodu. W tym miejscu przygotowaliśmy dla Ciebie pięć ciekawych projektów, które spełniają powyższe założenia.

 

Nowoczesna stodoła Teodor G2 (wersja C)

 

Rosnącym zainteresowaniem ze strony inwestorów cieszą się obecnie nowoczesne stodoły. To domy usytuowane na planie prostokąta pokryte dwuspadowym dachem bez okapu. Teodor G2 wersja C (https://new-house.com.pl/projekt/5048) to dom z poddaszem użytkowym. Na wschód od głównej bryły wysunięty jest dwustanowiskowy garaż. Pokój dzienny w tym domu jest położony w części północnej. Dużym plusem jest przeszklona elewacja wschodnia, do której przylega taras położony od strony ogrodu. Jest to zatem świetna propozycja dla inwestorów, którzy szukają domu z widokiem na ogród ze strefy dziennej. Do dyspozycji domowników pozostają cztery sypialnie, trzy łazienki oraz sauna. Sporym udogodnieniem jest dodatkowy taras usytuowany nad garażem. Powierzchnia użytkowa tego domu wynosi 246m2.

 

Dom parterowy Tanita III G2

 

Na uwagę zasługuje również dom parterowy Tanita III G2 (https://new-house.com.pl/projekt/5042) o powierzchni użytkowej 156m2. Klasyczna stylistka sprawia, że ten dom świetnie sprawdzi się zarówno na przedmieściach, jak również na terenach wiejskich. Strefa dzienna jest usytuowana w części wschodniej. Jak przystało na nowoczesny dom, znajdziemy tu duże przeszklenia, z których możemy podziwiać ogród w pełnej krasie. Z salonu i jadalni można także przejść na przestronny taras. W części zachodniej ulokowana jest strefa nocna z czterema sypialniami oraz dwiema łazienkami. Projekt Tanita III G2 jest zatem adresowany do inwestorów szukających domu dla 4-6 osobowej rodziny.

 

Rezydencja Parkowa 4

 

Jeśli marzysz o rezydencji zachowanej w stylistyce klasycznego dworku, z pewnością zainteresuje Cię projekt Rezydencja Parkowa 4 (https://new-house.com.pl/projekt/1143). Jak sama nazwa wskazuje, koncepcja zakłada dworek położony w samym sercu zielonego ogrodu z alejkami. Z tyłu domu dostępny jest bardzo duży, zadaszony taras, który ciągnie się wzdłuż całej północnej fasady. Na taras można wyjść zarówno z salonu, jak również dużej sypialni małżeńskiej. Budynek posiada dwustanowiskowy garaż w odrębnej bryle położonej w części wschodniej (oczywiście można to zmienić w trakcie adaptacji). Powierzchnia użytkowa Rezydencji Parkowej 4 wynosi 215m2. Do dyspozycji domowników pozostają trzy sypialnie oraz dwie łazienki.

 

Dom piętrowy LK&1404

 

Miłośnicy nowoczesnych domów piętrowych zachowanych w minimalistycznej stylistyce z całą pewnością docenią dom piętrowy LK&1404 (https://new-house.com.pl/projekt/23577). Budynek posiada podpiwniczenie, w którym ulokowano duży garaż. Charakterystyczną cechą tego domu są duże przeszklenia, które w strefie dziennej wypełniają całą powierzchnię elewacji, dzięki czemu, niemal z każdego wnętrza domu można podziwiać ogród. Kolejnym plusem są dwa tarasy: jeden przylegający do strefy dziennej na parterze oraz drugi na piętrze. W domu znajdziemy miejsce nawet na sześć sypialni, dzięki czemu, jest to projekt dla większej rodziny. Łączna powierzchnia użytkowa domu piętrowego LK&1404 wynosi 475m2.

 

Nowoczesny dom HomeKONCEPT-New House 721

 

Na koniec zachowaliśmy prawdziwą perełkę – nowoczesny dom piętrowy, który łączy w sobie cechy minimalizmu oraz naturalizmu. Dom posiada duże przeszklenia, które świetnie współgrają z elewacją wykończoną drewnem oraz szarym kamieniem. HomeKONCEPT-New House 721 (https://new-house.com.pl/projekt/19466) to prawdziwa rezydencja, która świetnie sprawdzi się w otoczeniu dużego ogrodu. Powierzchnia użytkowa tego domu posiada 322m2. Dzięki temu, we wnętrzu rezydencji znajdziemy pokój rozrywkowy, bibliotekę oraz gabinet. Ponadto, wnętrza na piętrze mają dostęp do trzech balkonów, z których można delektować się ogrodem.

 

Jak wybrać odpowiedni projekt z widokiem na ogród?

 

Gotowy projekt domu powinien być dostosowany do indywidualnych potrzeb inwestora. W pierwszej kolejności zawsze warto zwracać uwagę na kwestie kluczowe, takie jak: powierzchnia użytkowa, liczba sypialni oraz łazienek, rozkład wnętrz. Widok na ogród jest swoistym ukoronowaniem nowoczesnego domu, który charakteryzuje się dużymi przeszkleniami w strefie dziennej. Mile widziany jest także przestronny taras, na którym można zorganizować strefę rekreacyjną.

 

Jeśli wybierzesz dom z poddaszem użytkowym lub dom piętrowy, zwróć uwagę na to, czy posiada on balkony, podcienie lub loggie. Dzięki nim można podziwiać ogród i cieszyć się wypoczynkiem na świeżym powietrzu nie tylko na tarasie. Gotowe projekty są oczywiście adaptowane do specyfiki działki, a w trakcie takiej adaptacji można wprowadzić zmiany zadysponowane przez inwestora. W ten sposób możesz w pełni dopasować dom do oczekiwań wszystkich domowników.

Kontakt

* - pole wymagane
Tak   Nie
Tak   Nie
Obowiązki informacyjne.