Akademia Budowlana

Projekty domów z garażem jednostanowiskowym – ciekawe propozycje

Spis treści:

Potrzebujesz domu, który zaoferuje także bezpieczne miejsce parkingowe dla Twojego auta? Dobrym wyborem okażą się projekty domów z garażem jednostanowiskowym. Taki garaż może być usytuowany zarówno w bryle domu, jak również przylegać do niej z boku lub od frontu. Domy wyposażone w garaż na jedno auto cieszą się dużym zainteresowaniem wśród inwestorów, dzięki czemu, w katalogach różnych pracowni architektonicznych można znaleźć wiele takich projektów. W niniejszym artykule omówimy kilka z nich.

 

Do kogo adresowane są projekty domów z garażem jednostanowiskowym?

 

Dom wyposażony w jednostanowiskowy garaż możemy polecić wszystkim osobom, które chcą wybudować funkcjonalny dom oferujący również wygodne i bezpieczne miejsce parkingowe. To dobre rozwiązanie dla rodzin, w których tylko jeden członek rodziny regularnie korzysta z samochodu. Dodatkowe miejsca parkingowe zawsze można uzyskać na podjeździe lub poprzez budowę wiaty. Rozwiązanie to sprawdzi się również na mniejszych działkach. Garaż jednostanowiskowy zajmuje mniej przestrzeni, dzięki czemu, większą powierzchnię można przeznaczyć na cele mieszkalne.

 

Garaż jednostanowiskowy – na co zwrócić uwagę?

 

Analizując projekty domów z garażem jednostanowiskowym właśnie pod kątem garażu warto zwrócić uwagę na kilka czynników. Przede wszystkim dokładne wymiary, które decydować będą o tym, jakie auto będzie można swobodnie zaparkować w garażu oraz czy oprócz samochodu zmieszczą się tu np. rowery. Wysokość garażu może mieć znaczenie w kontekście wyboru bramy garażowej. Analizując projekt zwróć uwagę na to, czy garaż jest skomunikowany z częścią mieszkalną, a także, czy w jego bryle wyodrębniono dodatkowe pomieszczenia, np. kotłownię, schowek czy pralnię. Można także sprawdzić, jak wykorzystano przestrzeń nad garażem. W domach z poddaszem użytkowym nad garażem może być ulokowany dodatkowy pokój, natomiast w domach piętrowych ciekawym rozwiązaniem jest taras.

 

Przykładowe projekty domów z garażem jednostanowiskowym

 

Bardzo duża liczba inwestorów finalnie decyduje się na budowę domu z garażem na jedno auto. Co za tym idzie, projekty domów z garażem jednostanowiskowym stanowią ważny obszar oferty każdej pracowni architektonicznej. Firma budowlana New House współpracuje z wieloma pracowniami, dzięki czemu, na naszej stronie można znaleźć obszerny wybór takich projektów. Poniżej prezentujemy ciekawe projekty domów wyposażonych w garaż jednostanowiskowy:

 

E-139

to jednorodzinny dom piętrowy zwieńczony czterospadowym dachem. Budynek posiada jednostanowiskowy garaż wysunięty przed frontową ścianę domu, nad którym zaaranżowano taras. Do garażu można przejść z przedsionka wejściowego. Powierzchnia użytkowa domu E-139 wynosi 150 m2. Na parterze dostępne są: salon z jadalnią, kuchnia, toaleta oraz kotłownia, natomiast na piętrze mieszczą się trzy sypialnie oraz dwie łazienki. Projekt został stworzony przez pracownię E-domy, a do jego realizacji potrzebna będzie działka o min. wymiarach: 18,21 x 24,31 m.

 

 

Dom przy Cyprysowej 10

To dom z poddaszem użytkowym zwieńczony dwuspadowym dachem z kalenicą położoną prostopadle do drogi. Do bocznej ściany przylega jednostanowiskowy garaż, nad którym znajduje się pomieszczenie mieszkalne. Ten segment wieńczy dach z kalenicą położoną równolegle do drogi. Dom przy Cyprysowej 10 oferuje 130 m2 powierzchni użytkowej. Na parterze do dyspozycji domowników pozostają: pokój dzienny, kuchnia, gabinet, pralnia, łazienka oraz kotłownia, z której można przejść do garażu. Na poddaszu dostępne są cztery pokoje oraz duża łazienka. Na ścianach szczytowych zastosowano balkony. Projekt pochodzi z katalogu Galeriadomow.pl, a do jego realizacji potrzebna będzie działka o min. wymiarach: 21,05 x 17,60 m.

 

Rodrigo II G1

To nowoczesny do piętrowy zwieńczony czterospadowym dachem. Jednostanowiskowy garaż jest położony z tyłu domu i łączy się z częścią mieszkalną przez kotłownię. Można go wyposażyć w osobne wyjście prowadzące na podcień z tyłu domu. Powierzchnia użytkowa domu Rodrigo II G1 wynosi 130 m2, a składają się na nią: pokój dzienny z jadalnią, kuchnia wyposażona w spiżarnię, gabinet i łazienka na parterze oraz trzy pokoje i łazienka na piętrze. Sypialnia małżeńska na górze ma dostęp do przestronnego balkonu. Projekt stworzyła Pracownia Projektowa Archipelag, a do jego realizacji niezbędna będzie działka o min. wymiarach: 21,90 x 22,60 m.