Akademia Budowlana

Projekt domu parterowego z garażem – ciekawe propozycje

Spis treści:

Dom parterowy z garażem to dobry wybór dla inwestorów oczekujących wysokiego komfortu i funkcjonalności, a zarazem posiadających skonkretyzowane oczekiwania względem potrzebnej powierzchni użytkowej. Biorąc pod uwagę kubaturę domów parterowych, do ich budowy często potrzebna jest nieco większa działka budowlana. Zastanawiasz się, jak wybrać dobry projekt domu parterowego z garażem? W tym artykule omówimy popularne propozycje.

 

Jakie korzyści oferuje dom parterowy z garażem?

 

W domu parterowym wszystkie pomieszczenia są rozplanowane na jednej kondygnacji. Zapewnia to większy komfort i łatwość komunikacji i wyklucza konieczność częstego chodzenia po schodach. Docenią to zarówno osoby starsze, jak również rodziny z małymi dziećmi. Domy parterowe odznaczają się nowoczesnym wyglądem i są bardzo uniwersalne, dobrze wpisując się w każde uwarunkowania lokalne. Projekt domu parterowego z garażem gwarantuje także bezpieczne miejsce do parkowania samochodu, który będzie lepiej chroniony przed czynnikami atmosferycznymi. Zaletą prostych w konstrukcji domów parterowych jest również niższy koszt budowy domu.

 

Na co zwrócić uwagę przy wyborze projektu?

 

W pierwszej kolejności należy oczywiście sprawdzić powierzchnię użytkową domu, liczbę pokoi oraz liczbę łazienek. Na tej podstawie możemy odpowiedzieć sobie na pytanie, czy wybrany projekt domu parterowego z garażem sprosta potrzebom przyszłych domowników. Warto zwrócić uwagę na rozkład wnętrz i to, w jaki sposób strefa dzienna została oddzielona od strefy nocnej. W kontekście garażu warto sprawdzić jego dokładne wymiary, ilość miejsc parkingowych, jak również to, czy jest on skomunikowany z częścią mieszkalną.

 

Jeśli chodzi o najważniejsze rozwiązania konstrukcyjne, zwróć uwagę przede wszystkim na konstrukcję dachu – proste dachy dwuspadowe i czterospadowe oznaczają mniejszy koszt budowy domu w porównaniu z bardziej skomplikowanymi dachami wielospadowymi. Kolejną kwestią jest wygląd zewnętrzny budynku i styl, w jakim został on zachowany. Jeśli dysponujesz już działką budowlaną, koniecznie sprawdź to, czy wybrany projekt domu parterowego z garażem jest zgodny z uwarunkowaniami lokalnymi oraz czy działka posiada minimalne wymiary potrzebne do wybudowania tego domu. Warto także skonfrontować plany wobec dostępnego budżetu.

 

Przykładowe projekty domów parterowych z garażem

 

W internetowym katalogu z gotowymi projektami dostępnym na stronie internetowej New House znajdziesz wiele ciekawych propozycji cieszących się dużym zainteresowaniem ze strony inwestorów. Interesuje Cię nowoczesny projekt domu parterowego z garażem? Koniecznie sprawdź propozycje, które przygotowaliśmy dla Ciebie poniżej:

 

Rozwojowy

To dom zachowany w tradycyjnej stylistyce, zwieńczony czterospadowym dachem z trójkątną lukarną od frontu. Budynek jest wyposażony w jednostanowiskowy garaż, do którego można się dostać z poziomu kotłowni. W południowo-wschodniej części domu dostępna jest strefa dzienna, na którą składają się: pokój dzienny, jadalnia oraz kuchnia wyposażona w spiżarnię. W punkcie centralnym znajduje się hol z toaletą i schodami prowadzącymi na strych. W północno-zachodniej części domu dostępne są trzy sypialnie oraz łazienka. Powierzchnia użytkowa domu Rozwojowy wynosi 124 m2, a do budowy tego domu potrzebna będzie działka o min. wymiarach: 24,16 x 23,50 m.