Akademia Budowlana

Domy z miętą

Spis treści:

Krakowska pracownia architektoniczna Domy z Miętą powstała z połączenia pasji doświadczonych specjalistów, których celem było wprowadzenie na rynek gotowych projektów domów jednorodzinnych nowej jakości. Domy tego biura wyróżniają się wysokim poziomem dokumentacji opartej na rzetelnym rzemiośle projektowym. A dzięki temu, że wykorzystują ekonomicznie rozwiązania technologiczne — jednocześnie nie tracąc nic z wysokiego poziomu estetyki i funkcjonalności — zyskują uznanie w oczach inwestorów z całego kraju. W tych budynkach nie ma miejsca na przypadkowe rozwiązania, a wszystkie wykorzystane koncepcje mają swoje uzasadnienie.

 

Domy z Mięta to domy ekologiczne

 

Domy tego biura:

 

 

 

Poznaj kilka projektów domów wykonanych przez pracownię Domy z Miętą:  

 

Elegancki dom parterowy o powierzchni 156 metrów kwadratowych.

 

Nowoczesny dom o powierzchni 164 metrów kwadratowych z poddaszem użytkowym.

 

Stylowy dom o powierzchni użytkowej 154 metry kwadratowe z poddaszem.

 

Oczywiście oprócz powyższych projektów w bazie New-House znaleźć można także inne nieruchomości jednorodzinne pochodzące z pracowni Domy z Miętą. Zapewniamy, że wśród nich znajdą coś dla siebie zarówno wielbiciele zawsze modnej klasyki, jak i nowoczesnego minimalizmu. Domy różnią się detalami estetycznymi i metrażem łączy je jednak wysoki poziom funkcjonalności, który bezpośrednio przekłada się na wygodę i komfort zamieszkania. Jeśli więc poszukujesz domu, w którym po prostu dobrze i wygodnie się mieszka to powinieneś bliżej przyjrzeć się nieruchomościom projektowanym przez pracownię Domy z Miętą.

 

Dodatkowo każdy z projektów znajdujących się w zasobach New-House posiada aktualną wycenę budowy, którą możesz poznać zupełnie ZA DARMO. W ten sposób możesz szybko zweryfikować, czy dom, który kolokwialnie mówiąc, wpadł Ci w oko, mieści się w budżecie, jaki przewidziałeś na jego wybudowanie?

 

Poznaj koszt budowy domu według wybranego projektu – instrukcja

 

 1. Wejdź na stronę internetową New-House i w górnym menu znajdź odnośnik prowadzący do zakładki z projektami domów jednorodzinnych.
 2. Gdy już znajdziesz się na wybranej stronie, skorzystaj z wygodnej wyszukiwarki, w ten sposób zawęzisz sobie poszukiwania, do które domów spełniają założone przez Ciebie kryteria.
 3. Wybierz projekt domu, którego koszt wybudowania chcesz poznać.
 4. Wejdź na dedykowaną mu zakładkę, znajdź przycisk z napisem – Zamów dokładną wycenę i kliknij go.
 5. Zostaniesz przeniesiony na stronę z formularzem – wypełnij wszystkie obowiązkowe pola aktualnymi danymi. Zwróć szczególną uwagę na to, aby podany adres e-mail był prawidłowy, ponieważ to właśnie na niego otrzymasz kosztorys aktualny na dzień wysyłki.
 6. Dodatkowo w podziękowaniu za Twoje zaufanie i poświęcony czas otrzymasz również dostęp do pozostałych kosztorysów domów dostępnych w naszych zasobach.
 7. Jeśli podczas przeglądania projektów trafisz na taki opisany informacją – Wycena wkrótce a chcesz poznać koszt jego wybudowania, postępuj zgodnie z powyższą instrukcją, a wycena przyjdzie na Twój adres e-mail, tyle że nieco później, w ciągu kilku dni roboczych.

 

Proste prawda? Pamiętaj także, że New-House oprócz sprzedaży projektów domów jednorodzinnych większości uznanych pracowni architektonicznych w naszym kraju oraz ich obowiązkowej adaptacji do warunków gruntowych, oraz wytycznych Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego zajmuje się również ich kompleksową budową. Jeśli chcesz poznać szczegóły oferowanej współpracy, zapraszamy do lektury poniższej części niniejszego tekstu.

 

Zbuduj dom według projektu studia Domy z Miętą z firmą New-House!

 

Gdyby przeanalizować powody, dla których inwestorzy decydują się na rozpoczęcie budowy domu to zdecydowanie widać kilka tendencji. Najczęściej jest to chęć uniezależnienia się od rodziców, teściów, dziadków lub innej rodziny, z którą mieszkamy. Na kolejnym miejscu znajduje się chęć wyprowadzki z budownictwa wielorodzinnego, w którym chcąc nie chcąc skazani jesteśmy na nie zawsze przyjaźnie nastawionych sąsiadów. Do tego grona w 2020 roku dołączyła pandemia i związana z nią wielomiesięczna izolacja, która wielu porządnie dała się we znaki. Niemożność choćby wyjścia na balkon lub skorzystania z uroków otaczającej przyrody była niejednokrotnie tak dotkliwa, że naturalną stała się decyzja o wyprowadzce poza miasto lub na tereny podmiejskie, gdzie we własnym domu będziemy mieć do dyspozycji trochę zieleni. Poruszenie, jakie stało się udziałem branży budownictwa jednorodzinnego w tym czasie, nie zmalało do dziś. Nie inaczej jest, jeśli przyjrzymy się nieruchomościom mieszkalnym dostępnym na rynku wtórnym. Natomiast ci, którzy na razie nie planują przeprowadzki, masowo wykupują pracownicze ogródki działkowe, które jeszcze kilka lat temu przez wielu traktowane były jako miejsce rekreacji głównie dla seniorów. 

 

Jeśli również Ty planujesz budowę domu, jesteśmy do Twojej dyspozycji. Wybierając kompleksową budowę z New-House masz do dyspozycji grono utalentowanych specjalistów z różnych dziedzin, którzy zajmą się wszystkim, co niezbędne w trakcie realizacji inwestycji tego typu. Nie musisz znać się na prawie budowlanym, realiach rynkowych, formalnościach czy technicznych aspektach związanych z budową domu, ponieważ od tego masz nas. W czasie, gdy Twój dom będzie nabierał kształtów, ty będziesz normalnie żyć, realizując się zawodowo i prywatnie. Brzmi nieźle prawda?

 

Możemy zaoferować tak szeroki zakres współpracy, ponieważ jesteśmy w branży od 1991 roku, a co za tym idzie mamy rozległe doświadczenie, szeroką wiedzę, umiejętności praktyczne oraz nowoczesne zaplecze technologiczne pozwalające realizować nawet najbardziej wymagające projekty budowlane na terenie całego kraju. Do tej pory zbudowaliśmy ponad 1500 domów w różnych częściach polski. Jesteśmy dumni z tego, że tylu inwestorów zleciło nam realizację swojego marzenia życia. Ich zaufanie jest dla nas motorem do ciągłego rozwoju. To dla naszych klientów nieustannie śledzimy to, co się dzieje na świecie w zakresie budownictwa jednorodzinnego, aby zapewniać nowoczesne rozwiązania technologiczne i funkcjonalne, które nie tylko ułatwiają codzienne życie, ale i pozwalają generować oszczędności w domowych budżetach. Każdy dom budujemy w taki sposób, jakbyśmy budowali go dla siebie!

 

Z naszym wsparciem wielu inwestorów uniknęło kosztownych błędów wynikających z nieznajomości branży budownictwa jednorodzinnego oraz konkretnych procedur realizowanych na różnych etapach budowy domu. Czasem byłyby to pomyłki związane z zakupem parceli, która tylko w zapewnieniach właściciela była działką budowlaną. Innym razem chodziło o teren, który w przyszłości znajdzie się w bezpośredniej bliskości uciążliwej działalności komercyjnej lub zakup materiałów budowlanych, których jakość nie pozwoliłaby na ich bezpieczne wykorzystanie w trakcie budowy. Z naszą pomocą inwestorzy mogą spać spokojnie, ponieważ ich przyszły dom jest w rękach doświadczonych specjalistów.

 

Co weźmiemy na siebie podczas budowy Twojego domu?

 

 1. Działka budowlana

Powiedz nam, gdzie chcesz zamieszkać, a my zajmiemy się resztą. Nie tylko znajdziemy działkę budowlaną, która odpowiada Twoim potrzebom, ale dodatkowo sprawdzimy ją pod kątem technicznym, administracyjnym, prawnym i lokalizacyjnym. Wszystko po to, abyś decyzję o zakupie mógł podjąć w pełni świadomie, dysponując możliwie największą liczbą informacji. Znając zalety oraz ewentualne ograniczenia terenu, który zamierzasz kupić, będziesz mógł zdecydować czy wszystko Ci odpowiada, czy konieczne są dalsze poszukiwania Twojego miejsca na dom.

 

 1. Projekt domu

Drogi do wymarzonego projektu domu są zasadniczo dwie. Pierwsza polega na naszym kompleksowym wsparciu w zakresie wyboru nieruchomości z bazy gotowych projektów domów znajdujących się w zasobach New-House. Poszukując projektu dla Ciebie, weźmiemy pod uwagę zarówno Twoje oczekiwania w zakresie estetyki, metrażu i funkcjonalności, jak również wytyczne formalne zawarte w Miejscowym Planie Zagospodarowania Przestrzennego lub warunkach zabudowy oraz charakterystykę posiadanej działki budowlanej.

Drugą drogą do projektu domu jest jego wykonanie na indywidualne zamówienie. New-House współpracuje z wieloma utalentowanymi architektami z całego kraju, którzy specjalizują się w nieruchomościach utrzymanych w konkretnej stylistyce, dzięki czemu możemy wykonać projekt domu praktycznie dla każdego.

 

 1. Media

Starania o przyłączenie mediów do działki budowlanej należy rozpocząć od uzyskania warunków takiego przyłącza i podpisania umów z dostarczycielami działającymi na konkretnym terenie. W praktyce oznacza to, zgromadzenie szerokiej dokumentacji oraz kontaktowanie się z dostawcami wody, kanalizacji, prądu i gazu. Na szczęście nie musisz tego robić osobiście, ponieważ od tego masz naszych specjalistów. A kiedy wszystkim formalnościom stanie się zadość fachowcy wykonają dla Ciebie również fizyczne przyłącza budowlane na działce niezależnie od stopnia zaawansowania prac, jakie będą się z tym wiązać.

 

 1. Pozwolenie na budowę

Idziemy o zakład, że wielokrotnie słyszałeś niemal mrożące krew w żyłach historie o tym, ile nieprzespanych nocy i nerwów kosztowało kogoś załatwienie pozwolenia na budowę. Te osoby z pewnością nie współpracowały z New-House. Gdyby współpracowały, mogłyby liczyć na pomoc naszych profesjonalistów, którzy niejedno pozwolenie na budowę załatwili, zajmując się zarówno zgromadzeniem dokumentów, jak i poprawnym wypełnieniem wniosku.

 

 1. Prace na placu budowy

Zrobimy wszystko, co niezbędne, aby doprowadzić dom do wybranego przez Ciebie stanu w terminie ustalonym na etapie podpisywania umowy z New-House. W tym celu zajmiemy się zarówno zakupem i logistyką materiałów budowlanych niezbędnych na każdym z etapów budowy, jak i również nadzorem nad harmonogramem prac i działaniami fachowców.

 

 1. Aranżacja wnętrz

Możemy się również zająć projektem aranżacji wnętrz oraz jego realizacją. Oczywiście wszystkie rozwiązania funkcjonalne i estetyczne dopasujemy do Twoich indywidualnych potrzeb, przyzwyczajeń oraz stylu życia.

 

 1. Zagospodarowanie otoczenia domu

Aby uwydatnić walory domu, konieczne jest odpowiednie zagospodarowanie przestrzeni znajdującej się wokół niego. W tym celu zajmiemy się wykonaniem schodów, ogrodzenia, podjazdów, bram, furtek oraz ścieżek stanowiących komunikację wokół budynku. Stworzymy również ogród, w którym wykorzystamy rozwiązania służące rekreacji całej rodziny.

 

 1. Techniczny odbiór budynku

Na sam koniec wrócimy do drobiazgowej papierologii w postaci dokumentacji budowy niezbędnej do uzyskania technicznego odbioru budynku. Na jej podstawie upoważnieni do tego urzędnicy ocenią zgodność powstałego budynku z wytycznymi zawartymi w projekcie domu przedstawionym na etapie starania się o pozwolenie na budowę. Nasi specjaliści zajmą się zarówno formalnościami, jak i nadzorem nad fizycznym odbiorem nieruchomości.

Jeśli nasza propozycja zainteresowała Cię na tyle, że chciałbyś wiedzieć więcej, zachęcamy do kontaktu z naszymi doradcami. Dla Twojego komfortu dyżurują oni od poniedziałku do niedzieli w godzinach 7.00 – 21.00. Chętnie odpowiedzą na Twoje pytania oraz udzielą wszystkich niezbędnych wyjaśnień, które pozwolą Ci podjąć świadomą decyzję o współpracy z New-House. Daj sobie szansę na niezależność we własnym domu! Zapraszamy!

Kontakt

* - pole wymagane
Tak   Nie
Tak   Nie
Obowiązki informacyjne.