Akademia Budowlana

Projekty domów z kosztem budowy

Spis treści:

 

Wybór gotowego projektu domu to bardzo odpowiedzialne zadanie dla inwestora, który przygotowuje się do realizacji planów o własnym domu. Przy wyborze projektu trzeba wziąć pod uwagę wiele czynników, w tym charakterystykę pod kątem warunków zabudowy, liczbę pokojów i łazienek, obecność garażu. Dużą popularnością cieszą się projekty z kosztem budowy, które umożliwiają inwestorom sprawdzenie, ile kosztować będzie realizacja projektu. 
 

 

 

 

Czy gotowe projekty domów posiadają wycenę?


Gotowe projekty domów są tworzone przez pracownie architektoniczne oraz studia projektowe, którym zależy na tym, aby wyróżnić się na tle konkurencji. Stąd liczne udogodnienia, które mają przekonać inwestora do zakupu projektu konkretnego biura.

Projekt z kosztem budowy znacznie łatwiej odnajdzie nabywcę, ponieważ wielu inwestorom zależy na tym, aby jeszcze przed zakupem projektu sprawdzić, ile może kosztować budowa interesującego ich domu. W związku z tym, wiele pracowni uzupełnia gotowy projekt o wycenę, którą można sprawdzić jeszcze przed zakupem. Znając koszt budowy domu można łatwiej przygotować się do rozpoczęcia inwestycji. 

 

 

 


Jakie czynniki bierze pod uwagę architekt?


Być może zastanawia Cię, w jaki sposób wyceniane są projekty z koszem budowy. Architekt opracowujący taki projekt bierze pod uwagę docelowe materiały budowlane, technologie (rodzaj fundamentów, stropów, dachu), cenę odpowiednich okien i drzwi, cenę materiałów wykończeniowych, a także koszty wykonania poszczególnych instalacji, w tym wentylacji oraz systemu grzewczego.

Pod uwagę brane są także średnie ceny realizacji projektu w systemie zleconym. A zatem, projekt z kosztem budowy uwzględnia wiele informacji, a podana wycena jest dość dokładna, choć oczywiście koszt budowy będzie zależał także od czynników indywidualnych dla konkretnej inwestycji. 

 

 

 


Czy koszt budowy w gotowym projekcie jest dokładny?


Przeglądając projekty z kosztem budowy, inwestor zawsze powinien doliczać przynajmniej 10-20% kwoty, aby przygotować bezpieczny bufor bezpieczeństwa. Zwłaszcza, że przecież gotowy projekt musi przejść adaptację, a zakres zmian wprowadzonych w ramach takiej adaptacji oznacza także zmianę kosztów wykonania niektórych prac. Duże znaczenie ma również to, czy inwestor zdecyduje się na system zlecony czy też system gospodarczy. Czynniki, które mogą wpłynąć na koszt budowy domu to warunki wodno-gruntowe panujące na działce budowlanej, dostępność określonych przyłączy technicznych, a także lokalizacja, która znacząco wpływa na koszty robocizny. 

 

 

 


Jakie zalety posiada projekt z kosztem budowy domu?


Projekt z kosztem budowy pozwala inwestorom lepiej przygotować się do rozpoczęcia inwestycji. Rozpoczynając budowę domu trzeba bowiem dysponować dostatecznie wysoką kwotą, która pozwoli uniknąć ewentualnych opóźnień, które zazwyczaj oznaczają wzrost kosztów.

Wielu inwestorów potrzebuje pozyskać dodatkowe środki w drodze kredytu na budowę domu lub też kredytu hipotecznego. Wówczas, projekty z kosztem budowy ułatwiają określenie tego, jaką kwotę trzeba będzie pożyczyć i oszacowania łącznych kosztów kredytu. 
Projekty z kosztem budowy domu są często przeglądane także przez osoby, które planują budowę w bliżej nieokreślonej przyszłości.

W ten sposób można bowiem zweryfikować swoje plany względem dostępnego budżetu i podjąć działania ukierunkowane na uzyskanie sytuacji finansowej, która pozwoli na wybudowanie domu. Chociaż gotowy projekt z kosztem budowy nie uwzględnia wszystkich kosztów, zwłaszcza czynników indywidualnych związanych z konkretną inwestycją, to oferuje wycenę dość dokładną, która pozwala inwestorom dobrze rozeznać się w sytuacji. 

 

 

 


Gdzie można znaleźć projekty z kosztem budowy?


Firma budowlana New House posiada na swojej stronie internetowej obszerny katalog gotowych projektów domów. To efekt współpracy z wieloma cenionymi pracowniami architektonicznymi. W sumie, nasz katalog zawiera już kilkanaście tysięcy projektów, dzięki czemu, nawet najbardziej wymagający inwestorzy mają duże szanse odnalezienia tu swojego wymarzonego domu.

Wiele dostępnych w tym miejscu projektów to właśnie projekty z kosztem budowy, które pozwolą sprawdzić, jaką kwotą powinien dysponować inwestor, który planuje wybudowanie takiego domu. Stale powiększamy dostępny katalog o nowoczesne projekty dostosowane do współczesnych norm oraz standardów. Orientacyjny koszt budowy inwestorzy mogą sprawdzić także przy pomocy kalkulatora budowy domu dostępnego na naszej stronie. 

 

 

 


W jaki sposób sprawdzić koszt budowy przed zakupem projektu?


Niektóre informacje dostępne w gotowych projektach, w tym chociażby koszty budowy domu, mogą być niedostępne dla niezalogowanych użytkowników. Wiele zależy od konkretnego katalogu projektów. W przypadku strony New House wystarczy się zalogować z pomocą kilku podstawowych danych. Pozwoli to uzyskać dostęp do obszernej bazy projektów z kosztem budowy.

Co ważne, na naszej stronie można sprawdzić koszt budowy domu w stanie surowym, deweloperskim, pod klucz, a także pod klucz z ogrodem. Inwestorzy mogą również zamówić dokładną wycenę. To spore ułatwienia, które pomogą wybrać właściwy projekt z kosztem budowy na stronie New House.

Kontakt

* - pole wymagane
Tak   Nie
Tak   Nie
Obowiązki informacyjne.