Akademia Budowlana

Projekty domów parterowych

Spis treści:

 

Projekty domów parterowych

 

Podejmując decyzję o budowie domu jednorodzinnego, inwestor staje przed wieloma różnorodnymi decyzjami, które mają go przybliżyć do realizacji wymarzonej nieruchomości. Jedną z najważniejszych z nich jest ta, jaki typ domu wybuduje – parterowy, z poddaszem użytkowym czy piętrowy. Coraz częściej wybór pada na projekt domu parterowego, który doskonale wpisuje się w potrzeby zarówno rodzin z małymi dziećmi, jak i rodzin wielopokoleniowych. Ich zalety doceniają także osoby cierpiące z powodu schorzeń układu ruchu, dla których wielokrotne wchodzenie po schodach stanowiłoby nie lada wyzwanie, a nierzadko byłoby zupełnie niemożliwe. Jeśli chcesz dowiedzieć się, dlaczego warto rozważyć budowę parterówki, zachęcamy do dalszej lektury.

 

 

Charakterystyka domów parterowych

 

Nie będzie grama przesady w stwierdzeniu, że projekty domów parterowych są uniwersalnym rozwiązaniem dla praktycznie każdego inwestora. Charakterystyka tego rodzaju zabudowy jednorodzinnej sprawia, że są to projekty przyszłościowe idealne dla singli, par, młodych małżeństw z małymi dziećmi, rodzin z nastolatkami oraz seniorów w jesieni życia. Oznacza to, że jeden dom może służyć nam nieprzerwanie przez wiele lat, nie tracąc absolutnie nic ze swojej pierwotnej funkcjonalności. Brzmi dobrze – prawda? Domy parterowe mogą mieć różnorodną kubaturę, dzięki czemu każda rodzina niezależnie od ilości domowników znajdzie projekt, który spełni jej oczekiwania w zakresie dostępnej przestrzeni. Parterówki najczęściej pokryte są stropodachem, czyli dachem płaskim nachylonym pod kątem 25 do 35 stopni, dzięki czemu sprawdza się w naszym klimacie (śnieg nie zalega na jego powierzchni), a jednocześnie prezentuje się elegancko i nienagannie od strony wizualnej.

 

Projekty domów parterowych w bazie New-House

 

W zasobach znajdujących się na stronie internetowej New-House pod adresem https://new-house.com.pl/projekty-domow znaleźć można wiele gotowych projektów domów parterowych. W ofercie mamy zarówno domy nawiązujące stylistyką do eleganckich dworków, budynki klasyczne oraz nieruchomości na wskroś nowoczesne utrzymane w duchu prostoty i minimalizmu. Duża różnorodność w zakresie estetyki, powierzchni użytkowej oraz rozwiązań funkcjonalnych sprawia, że wśród nich każdy inwestor z powodzeniem znajdzie dom dla siebie.

Warto również dodać, że wszystkie projekty domów z naszej bazy posiadają aktualną wycenę, dzięki której możesz poznać koszt ich budowy do stanu surowego zamkniętego, deweloperskiego oraz pod klucz. Wystarczy, że na stronie wybranego projektu znajdziesz przycisk – zamów dokładną wycenę i wypełnisz formularz, do którego zostaniesz przeniesiony. Tylko tyle dzieli Cię od otrzymania wyceny budowy domu według wybranego projektu wprost na podany adres e-mail.

Tym, co niewątpliwie wyróżnia projekty parterówek, jest powierzchnia zabudowy. Co do zasady dom tego typu zawsze będzie potrzebował większej działki niż dom piętrowy czy taki z poddaszem użytkowym. Powierzchnia parceli przeznaczonej pod budowę domu parterowego powinna być na tyle duża, aby możliwe było zachowanie wymaganych prawem odległości budynku od granic działki. Warto wziąć pod uwagę również poczucie prywatności mieszkańców, możliwość zorganizowania ogrodu oraz zapewnienia właściwego nasłonecznienia pomieszczeń mieszkalnych. Do tego wszystkiego konieczna będzie działka, która będzie zdecydowanie większa od minimalnej wymaganej przez przepisy prawa.