Projekt LK&1630 to niewątpliwie jeden z ciekawszych domów, jakie można znaleźć na naszej stronie. To, co go przede wszystkim charakteryzuje to niezwykle nowoczesna bryła oraz liczne przeszklenia, które rozciągają się niekiedy od jednej krawędzi ściany do drugiej. Ponadto elementy te w połączeniu z eleganckim i minimalistycznym wykończeniem nadają mu naprawdę wyjątkowego charakteru.
Nie da się ukryć, iż jest to jedna z większych inwestycji, jednak mieszcząca się w przedziale domów o średniej powierzchni. W przypadku projektu LK&1630 wynosi ona 190,33 metrów kwadratowych. Do zrealizowania tego przedsięwzięcia niezbędna będzie działka o minimalnych wymiarach 22,00 x 25,45 m.
Jak już wspomnieliśmy, dom tego projektu charakteryzują ogromne i liczne przeszklenia. Poza tym, że wyglądają one niebanalnie i bardzo efektownie, ich zastosowanie posiada także inną zaletę. Pozwalają one na docieranie większej ilości słońca do wewnątrz, co zwiększa temperaturę powietrza w pomieszczeniach użytkowych.
Kolejnym z jego atutów jest niezwykle ciekawa bryła. Geometryczny kształt murów w połączeniu ze szklanymi balustradami i klimatycznym oświetleniem dają niezwykły efekt. Jeśli mówimy już o bryle, to nie sposób nie wspomnieć o elewacji tego budynku. Zastosowanie tynku silikonowego wraz z płytami Equitone sprawia, że dom ten wygląda niezwykle elegancko i wyróżniać się będzie na tle sąsiednich zabudowań. Jesteśmy przekonani, że wykończenie domu tymi materiałami pozwoli cieszyć się jego urokiem przez lata.
Projekt LK&1630 posiada także bardzo duży taras, który prowadzi bezpośrednio do ogrodu znajdującego się za domem. Ponadto taras ten uzupełniony jest przydomowym basenem. Jesteśmy pewni, że niezwykle przyjemnie będzie tam spędzać czas przy dobrej lekturze czy delektując się promieniami słońca w wodzie. Dodatkowo bryła tego domu połączona jest korytarzem z jednostanowiskowym garażem.
Warto wspomnieć o wykorzystaniu kotła gazowego, powietrznej pompy ciepła, ogrzewania podłogowego wraz z mechaniczną wentylacją z rekuperacją. Ich zastosowanie sprawi, że dom ten będzie ekonomiczny i koszty jego eksploatacji nie będą znacząco wysokie. Warto także pamiętać, że pompa ciepła jest jednym z najbardziej ekologicznych sposobów na ogrzanie naszego domu. Dodatkowo rekuperator będzie w stanie odzyskać część ciepła wydalanego przez instalację wentylacyjną, generując jednocześnie kolejne oszczędności.
Ściany fundamentowe projektu LK&1630 wykonane są z bloczków betonowych i ocieplone zostały polistyrenem ekstrudowanym. Ściany zewnętrzne zaś powstały z pustaków ceramicznych firmy Wienerberger i zostały ocieplone styropianem i wełną mineralną. Ściany wewnętrzne nośne i działowe również wzniesiono z pustaków ceramicznych. Ponad stropem żelbetowym wznosi się stropodach oraz drewniana konstrukcja dachu o układzie krokwiowym. Całość została docieplona wełną mineralną. Do pokrycia dachu zastosowano dachówkę ceramiczną płaską.
- Powierzchnia użytkowa 190,33 m²
- Powierzchnia dodatkowa 34,02 m²
- Powierzchnia całkowita 302,32 m²
- Powierzchnia zabudowy 174,66 m²
- Wysokość budynku 9,26 m
- Kąt nachylenia dachu 30 °
- Wysokość pomieszczeń 2,70 m
- Minimalne wymiary działki 22,00 x 25,45 m
- Ławy fundamentowe żelbetowе
- Ściany fundamentowe bloczki betonowe, docieplenie polistyren ekstrudowany XPS
- Ściany zewnętrzne pustak ceramiczny Porotherm o gr. 30 cm firmy Wienerberger, docieplenie styropian Termonium/ wełna mineralna Isover
- Ściany wewnętrzne nośne pustaki ceramiczne Porotherm Dryfix firmy Wienerberger o gr. 25 cm
- Ściany działowe pustaki ceramiczne Porotherm Dryfix firmy Wienerberger o gr. 11,5 cm
- Strop żelbetowy
- Konstrukcja dachu drewniana, układ krokwiowy, stropodach, docieplenie wełna mineralna Isover
- Pokrycie dachu dachówka ceramiczna płaska
- Elewacje płyty Equitone; tynk silikonowy
- Okna i drzwi balkonowe aluminiowe firmy Aluprof
- Sposób ogrzewania podłogowe, gazowe pompa ciepła powietrzna
- Wentylacja mechaniczna z rekuperacją
- Instalacje dodatkowe pompa ciepła
Po wejściu do domu znajdujemy się w sieni. Prowadzi ona bezpośrednio do dużego i przestronnego salonu. Poza wygodną kanapą znajdziemy w nim także kominek, który nadaje niezwykłego klimatu. Ponadto salon otoczony jest przeszkleniami, które prowadzą również na taras z basenem. Naprzeciwko niego zlokalizowano schody prowadzące na piętro. Obok zaś swoje miejsce znalazła jadalnia z dużym stołem, którą ulokowano w sąsiedztwie kuchni, która posiada dużą powierzchnię blatów roboczych. Zaraz za kuchnią zaprojektowano niewielką toaletę. Na tarasie znajdziemy także drzwi prowadzące do już wyżej wspomnianego garażu. Tam też znajdują się urządzenia będące sercem instalacji grzewczej tego domu.
Parter (powierzchnia użytkowa: 90,72 + 34,02 m2)
- Sień 8,72 m2
- Korytarz 5,64 m2
- Salon 30,24 m2
- Jadalnia 23,25 m2
- Kuchnia 17,72 m2
- WC 5,15 m2
- Garaż 34,02 m2
Po wejściu na piętro znajdujemy się w niedużym korytarzu. Naprzeciwko schodów znalazły się drzwi, przez które wejść możemy do dużej, głównej sypialni. Co ciekawe, posiada ona także dużą łazienkę, z licznymi przeszkleniami, wolnostojącą wanną i kabiną prysznicową. W skład tego kompleksu wchodzi także równie duża garderoba. Z tej sypialni wyjść też możemy na taras, z którego podziwiać można okolicę. W drugiej części piętra zaprojektowano dwie, niemal identyczne powierzchniowo sypialnie ze wspólnym tarasem. Do ich dyspozycji jest także znajdujące się tuż obok schodów nieduża łazienka.