Akademia Budowlana

Projekt domu z garażem dwustanowiskowym – popularne propozycje

Spis treści:

Duży garaż stanowi bardzo ważne udogodnienie dla rodzin, które na co dzień korzystają z przynajmniej dwóch samochodów. Wówczas, uwzględniając także miejsce na podjeździe, posiadłość może zaoferować kilka miejsc parkingowych, z których skorzystać mogą chociażby goście. Wybierając projekt domu z garażem dwustanowiskowym warto oczywiście przyjrzeć się wielu aspektom oraz parametrom, które pozwolą ocenić, czy wybrany dom sprosta oczekiwaniom domowników. W tym artykule zaprezentujemy kilka ciekawych projektów domów z dwustanowiskowym garażem.

 

Do kogo adresowane są domy z garażem dwustanowiskowym?

 

Projekt domu z garażem dwustanowiskowym to dobry wybór dla tych inwestorów, którzy chcą wybudować dom, który zapewni bezpieczne miejsce do parkowania przynajmniej dwóch samochodów. Coraz więcej rodzin w naszym kraju korzysta z dwóch aut, a systematycznie rośnie także liczba gospodarstw domowych, na które przypadają nawet trzy auta. Garaż dwustanowiskowy pozwoli w bezpiecznych warunkach przechowywać dwa pojazdy. Do tego dochodzi możliwość uzyskania kolejnych miejsc parkingowych już na podjeździe, co może być przydatne w sytuacji, gdy swoich aut doczekają się pełnoletni już potomkowie. Zaletą dużego garażu jest także możliwość wygospodarowania miejsca na jednoślady oraz sprzęt ogrodowy.

 

Jak wybrać właściwy projekt domu z garażem dwustanowiskowym?

 

W kontekście garażu warto zwrócić uwagę na kilka czynników. Przede wszystkim powierzchnia oraz wymiary garażu. Parametry te będą decydowały o tym, jakie samochody będzie można w komfortowych warunkach przechowywać w garażu. Wymiary tego pomieszczenia, w tym również wysokość, mogą natomiast decydować o wyborze właściwej bramy garażowej. Warto także zwrócić uwagę, czy garaż jest wyposażony w dodatkowe pomieszczenia, np. składzik lub miejsce na rowery. Zwróć także uwagę na to, czy garaż dwustanowiskowy jest skomunikowany z częścią mieszkalną, np. przez kotłownię, garderobę lub inne pomieszczenie gospodarcze. W domach piętrowych z i poddaszem warto także sprawdzić, jak wykorzystane zostało miejsce nad garażem. Czasami znajduje się tu dodatkowy pokój lub taras widokowy.

 

Przykładowe projekty domów z garażem dwustanowiskowym

 

Wielu inwestorom zależy na domu, który byłby wyposażony w dwustanowiskowy garaż. W związku z tym, niektóre pracownie architektoniczne tworzą kilka wariantów swoich najpopularniejszych projektów właśnie ze względu na obecność i wymiary garażu. Jeśli chcesz zaopatrzyć się w dobry projekt domu z garażem dwustanowiskowym, być może przypadną Ci do gustu poniższe propozycje:

 

Dom z widokiem 2

To nowoczesna posiadłość zwieńczona wielospadowym dachem o kącie nachylenia 25 st. Budynek posiada garaż o powierzchni 35 m2, obok którego znajduje się również pomieszczenie gospodarcze. Dom z widokiem 2 oferuje w sumie 222 m2 powierzchni użytkowej. Na parterze dostępne są: pokój dzienny, jadalnia, kuchnia wyposażona w spiżarnię, toaleta, szatnia oraz kotłownia. Na piętrze znajdują się trzy sypialnie, dwie łazienki oraz pralnia z miejscem na suszarnię. Nad częścią salonu pozostawiono pustkę przestrzenną. Projekt ten stworzyła pracownia MG Projekt, a do jego realizacji potrzebna będzie działka budowlana o min. wymiarach: 30,05 x 22,09 m.