Garaż w bryle budynku – zalety
- Oszczędność miejsca na działce.
- Idealne rozwiązanie dla właścicieli niewielkich parceli.
- Niższe podatki – garaż w bryle budynku podległa łącznej sumie opodatkowania.
- Komfort użytkowania pojazdu w miesiącach chłodnych i deszczowych – szczególnie jeśli garaż wyposażymy w nowoczesną automatykę.
- Zyskujemy dodatkowe wejście do domu i powierzchnię użytkową zlokalizowaną nad garażem.
- Niższe koszty budowy – wspólne ściany z domem oraz wspólna instalacja elektryczna.
- Ciepło z domu ogrzewa garaż, dzięki czemu nie trzeba go dodatkowo dogrzewać.
Garaż w bryle budynku – wady
- Ograniczenie powierzchni użytkowej domu jednorodzinnego.
- Dwustanowiskowy garaż mocno poszerza bryłę domu, przez co elewacja może stracić na atrakcyjności.
- Konieczność wykonania odwodnienia celem odprowadzenia wody z podłogi garażu.
- Konieczność wykonania bardzo dobrej wentylacji garażu celem ograniczenia ryzyka przedostawania się spalin do wnętrza domu.
- Konieczność wykonania skutecznej termoizolacji – takiej samej jak w przypadku domu, nic tutaj nie zaoszczędzisz.
- Konieczność zastosowania bardzo szczelnych drzwi łączących garaż z domem, aby ogrzane powietrze z pomieszczeń nie uciekało do przestrzeni garażowej (co mogłoby podnosić koszty ogrzewania całej nieruchomości).
Garaż wolnostojący – zalety
- Nie zmniejsza powierzchni użytkowej domu.
- Hałas generowany przez silnik samochodu nie zakłóca spokoju mieszkańców nieruchomości.
- Spaliny nie zanieczyszczają powietrza w domu.
- Metrażu garażu nie ogranicza bryła domu – możemy zbudować go tak duży, jak chcemy.
- Oprócz miejsca na samochód w garażu wolnostojącym można zaprojektować dodatkową przestrzeń do majsterkowania czy przechowywania.
Garaż wolnostojący – zalety
- Jeśli garaż wolnostojący ma mieć powierzchnię większą niż 35 m², trzeba uzyskać pozwolenie na budowę i zatrudnić kierownika budowy co oznacza dodatkowe koszty.
- Konieczność wykonania skutecznego odwodnienia.
- Pokonywania drogi z domu do garażu w niekorzystnych warunkach atmosferycznych jest zwyczajnie uciążliwe – nie wspominając już o przenoszeniu zakupów czy nosidełka z małym dzieckiem.
Garaż w bryle domu – dostępne możliwości
Garaż w bryle domu poniżej poziomu terenu
Garaż znajdujący się w bryle budynku można z powodzeniem umieścić w piwnicy. Z tego rozwiązania korzystają inwestorzy, którzy decydują się na wybudowanie domu w zabudowie szeregowej lub osoby, które mają do dyspozycji naprawdę niewielką i wąską działkę. Należy jednak mieć świadomość, że w tym wypadku konieczne jest wybudowanie podpiwniczenia, które znacząco podnosi koszt budowy domu jednorodzinnego, nadto nie zawsze jest możliwe do wykonania.
Garaż w bryle domu częściowo poniżej poziomu terenu
Garaż częściowo zagłębiony w gruncie potrzebuje mniej skomplikowanej, a co za tym idzie, również mniej kosztownej izolacji przeciwwilgociowej niż poprzednik. Nadto dzięki temu, że potrzebuje krótszego wjazdu do garażu, pozwala na posadowienie domu bliżej ulicy. Jednak inwestorzy podkreślają, że konieczność wchodzenia i schodzenia po schodach celem udania się do auta może być uciążliwa. Poza tym architektura takiego domu jest z reguły niezbyt atrakcyjna. Pewnie dlatego z tego rozwiązania korzystają jedynie inwestorzy, którzy nie mają innego wyjścia.
Garaż w bryle domu na poziomie parteru
Garaż w bryle budynku zlokalizowany na poziomie parteru domu to rozwiązanie, które cieszy się największą popularnością wśród inwestorów. Również wśród gotowych projektów domów najwięcej jest właśnie takich nieruchomości. Gdy garaż jednostanowiskowy w bryle budynku znajduje się w jednej linii z domem, najczęściej przykrywa się je wspólnym dachem, który nad garażem może posłużyć jako taras. Jeśli natomiast garaż jest wysunięty w stronę ulicy, wymaga przykrycia go osobnym daszkiem. Jednak w tym przypadku mamy możemy większą część domu przeznaczyć na cele mieszkalne.
Parterowe i piętrowe projekty domów z garażem
Projekty domów parterowych z garażem
Wśród gotowych projektów domów z wyceną znajdujących się w bazie New-House znajduje się wiele domów parterowych z garażem zlokalizowanym w bryle budynku. Kolekcja ta jest niezwykle różnorodna zarówno pod względem dostępnej powierzchni użytkowej, walorów funkcjonalnych, jak i oczekiwanej estetyki. Poszczególne parterówki z garażem różnią się pomiędzy sobą również pod kątem stylistyki. Oferujemy zarówno nieruchomości klasyczne czy dworkowe, jak i na wskroś nowoczesne, utrzymane w duchu prostoty i minimalizmu. Dodatkowa przestrzeń nad garażem w domach parterowych może zostać wykorzystana jako stryszek lub pomieszczenie do adaptacji według innych potrzeb domowników. A jeśli garaż wysunięty jest częściowo poza bryłę domu stanowi naturalną osłonę wejścia przed wiatrem, zacinającym deszczem i śniegiem. Rozwiązanie to pozwala również uzyskać ciekawą przestrzeń aranżacyjną z eleganckim podcieniem.
Przykłady domów parterowych z garażem
Nowoczesny dom parterowy o powierzchni użytkowej 205 m², z garażem dwustanowiskowym.
Klasyczny dom parterowy o powierzchni użytkowej 111 m², z garażem dwustanowiskowym.
Stylowy dom parterowy o powierzchni użytkowej 215 m², z garażem dwustanowiskowym.
Elegancki dom parterowy o powierzchni użytkowej 119 m², z garażem jednostanowiskowym.
Projekty domów piętrowych z garażem
Zanim zdecydujesz się na zakup jednego z naszych gotowych projektów domów piętrowych z garażem, sprawdź co na temat możliwości zabudowy na Twojej działce, mówi Miejscowy Plan Zagospodarowania Przestrzennego lub warunki zabudowy. To pozwoli Ci uniknąć zakupu projektu, którego nie będziesz mógł wykorzystać na posiadanej parceli. MPZP precyzyjnie określa dopuszczalny typ zabudowy na danym terenie. Odpowie Ci nie tylko na pytanie, czy możliwa będzie budowa domu piętrowego z garażem. Wskaże również inne możliwe do zastosowania rozwiązania jak typ dachu czy kąt jego nachylenia. Jeśli na działce możliwa jest budowa domu piętrowego, będziesz mógł wybudować przestronny budynek nawet na niewielkiej parceli. Nadto w naszej bazie znajdziesz projekty domów z garażem przeznaczonych na wąskie działki tak często spotykane w polskiej przestrzeni podmiejskiej.
Przykłady domów piętrowych z garażem
Gustowny dom piętrowy o powierzchni użytkowej 328 m², z garażem podwójnym.
Wyszukany dom piętrowy o powierzchni użytkowej 279 m², z garażem pojedynczym.
Wysmakowany dom piętrowy o powierzchni użytkowej 168 m², z garażem podwójnym.
Reprezentacyjny dom piętrowy o powierzchni użytkowej 760 m², z garażem podwójnym.
Garaż w bryle domu – jedno, dwu czy wielostanowiskowy?
Projekty domów z garażem jednostanowiskowym
Projekty domów z garażem jednostanowiskowym cieszą się dużą popularnością wśród inwestorów współpracujących z New-House. Decydują się na niego klienci, którzy dysponują jednym pojazdem i nie planują tego zmieniać lub tacy, którzy dopuszczają garażowanie drugiego auta „pod chmurką”. Na pojedynczy garaż zlokalizowany w bryle domu decydują się również osoby, które są właścicielami stosunkowo niewielkiej lub wąskiej działki, w przypadku której każdy metr kwadratowy jest cenny. Szczególnie że w tym przypadku możliwe jest wykorzystanie przestrzeni znajdującej się bezpośrednio nad garażem. Można w niej zaaranżować nie tylko składzik czy strych, ale także sypialnię, pracownię lub taras, dzięki któremu zyskamy dodatkową powierzchnię rekreacyjną. Ostatnie rozwiązanie jest szczególnie pożądane przez inwestorów, którzy nie dysponują dużym ogrodem, a chcą mieć wygodne miejsce do relaksu.
Przykłady domów z garażem jednostanowiskowym
Elegancki dom piętrowy o powierzchni użytkowej 134 m², z garażem jednostanowiskowym.
Nowoczesny dom piętrowy o powierzchni użytkowej 165 m², z garażem jednostanowiskowym.
Współczesny dom parterowy o powierzchni użytkowej 326 m², z garażem jednostanowiskowym.
Minimalistyczny dom piętrowy o powierzchni użytkowej 323 m², z garażem jednostanowiskowym.
Projekty domów z garażem dwustanowiskowym
Na projekt domu z garażem dwustanowiskowym decydują się najczęściej większe rodziny lub pary, w których każdy z dorosłych ma swój samochód osobowy. Budynki z dwoma miejscami parkingowymi wybierają także klienci, którzy aktualnie mają jeden pojazd, ale w planach mają zakup kolejnego. To doskonały pomysł również dla osób, które potrzebują dodatkowej przestrzeni na realizację swojego hobby. W większym garażu jest łatwiej zorganizować dodatkowe miejsce do realizacji pasji. Domy z podwójną przestrzenią garażową stanowią doskonałe połączenie przestrzeni mieszkalnej z gospodarczą. Taki podział wprowadza harmonię i sprawia, że wszystko jest na swoim miejscu. A spora — najczęściej kilkunastometrowa — przestrzeń nad garażem daje duże możliwości aranżacyjne. Możemy ją bowiem zaprojektować zgodnie z aktualnymi potrzebami i w razie potrzeby zmienić jej przeznaczenie. Należy jednak mieć świadomość, że projekt domu z garażem na dwa auta będzie potrzebował większej działki, chyba że postanowimy zlokalizować podwójny garaż w podpiwniczeniu. W takiej sytuacji działka może być mniejsza.
Przykłady domów z garażem dwustanowiskowym
Klasyczny dom parterowy o powierzchni użytkowej 149 m², z podwójnym garażem.
Stylowa piętrowa rezydencja o powierzchni użytkowej 348 m², z podwójnym garażem.
Pełen nowoczesnej prostoty dom parterowy o powierzchni użytkowej 121 m², z podwójnym garażem.
Niebanalny dom piętrowy o powierzchni użytkowej 133 m², z podwójnym garażem.
Projekty domów z garażem wielostanowiskowym
Projekty domów z garażem wielostanowiskowym zyskują coraz większe uznanie wśród inwestorów indywidualnych decydujących się na budowę domu jednorodzinnego z New-House. Wynika to z faktu, że coraz więcej polskich rodzin posiada więcej niż dwa pojazdy. Sytuacja taka ma miejsce np. w sytuacji, gdy samochód ma nie tylko każdy z rodziców, ale również dorastające dzieci i w związku z tym potrzebne jest miejsce do zaparkowania więcej niż dwóch pojazdów. Domy z garażem wielostanowiskowym wpisanym w bryłę budynku to najczęściej bardzo duże nieruchomości wszak same miejsca parkingowe wymagają sporego metrażu. Są one utrzymane w różnorodnej stylistyce, co w praktyce oznacza, że wśród nich coś dla siebie znajdą zarówno fani nieśmiertelnej klasyki, która zawsze się obroni, jak i wielbiciele nowoczesnego minimalizmu w jego najczystszej postaci. Warto jednak dodać, że na rynku znaleźć można również mniejsze projekty domów z kilkoma miejscami parkingowymi. Niezależnie od metrażu domu najważniejsze jest, aby projekt pomimo wielu miejsc parkingowych miał spójny charakter i prezentował się nienagannie, zachwycając zarówno domowników, gości, jak i przypadkowych przechodniów.
Budowa domu z garażem realizowana przez New-House
New-House to przedsiębiorstwo budowlane z wieloletnim doświadczeniem. Domy jednorodzinne garażami i bez budujemy dla polskich rodzin nieprzerwanie od 1991 roku. Działamy na terenie całego kraju, ponieważ wychodzimy z założenia, że każdy – niezależnie od regionu – zasługuje na sprawną i w pełni kompleksową budowę domu z profesjonalistami. Nasz zespół specjalistów reprezentujących różnorodne dziedziny związane z budownictwem jednorodzinnym tworzą osoby posiadające rozległą wiedzę branżową oraz umiejętności praktyczne co w połączeniu z nieustanną ciekawością świata i nowoczesnym zapleczem technologicznym pozwala nam realizować nawet najbardziej zaawansowane projekty domów dla najbardziej wymagających inwestorów. Naszą kompleksową propozycję przygotowaliśmy w oparciu o zaobserwowane założenie, że współczesny klient poszukuje rozwiązań, dzięki którym zaoszczędzi zarówno cenny czas, jak i środki finansowe. Dlatego nasza oferta obejmuje zarówno niezbędne roboty budowlane, których celem jest doprowadzenie domu jednorodzinnego do wybranego przez inwestora stanu – surowego zamkniętego, deweloperskiego lub pod klucz – jak i również wszystkie formalności niezbędne do przeprowadzenia inwestycji budowlanej.
W praktyce oznacza to, że możesz nam zlecić wszystkie poniższe zadania:
- znalezienie i sprawdzenie działki budowlanej,
- znalezienie gotowego projektu domu lub wykonanie projektu na zamówienie,
- formalności i prace budowlane związane z doprowadzeniem mediów,
- formalności związane z uzyskaniem pozwolenia na budowę,
- formalności związane z uzyskaniem kredytu hipotecznego,
- zakup i logistykę materiałów budowlanych,
- roboty prowadzone na placu budowy,
- aranżację wnętrz oraz otoczenia domu,
- formalności związane z technicznym odbiorem budynku.
Jak widzisz budowa domu jednorodzinnego z New-House może biec harmonijnie swoim torem obok twojego codziennego życia, nie ingerując w nie nadmiernie. W czasie, gdy my będziemy budować Twój wymarzony dom, Ty będziesz normalnie żyć i spać spokojnie, ponieważ budowa będzie w możliwie najlepszych rękach naszych utalentowanych fachowców. Jeśli taka propozycja jest dokładnie tym, czego aktualnie szukasz, zachęcamy do kontaktu z naszymi doradcami. Jesteśmy do Twojej dyspozycji 7 dni w tygodniu od poniedziałku do niedzieli w godzinach 8.00 – 20.00.