LK&1670 to dom piętrowy zachowany w modernistycznej stylistyce. Wejście do domu wiedzie przez sień ze schodami, z której można przejść w prawo do kotłowni i garażu oraz na wprost do pomieszczenia z basenem, oraz sauną. Dalej znajduje się siłownia i łazienka. Na pierwszym piętrze ulokowana jest strefa dzienna, na którą składa się przytulny salon z kominkiem, kuchnia wyposażona w spiżarnię oraz duża jadalnia. Na piętrze dostępna jest także garderoba, łazienka oraz gabinet. Do dyspozycji domowników pozostaje przestronny taras ze strefą rekreacyjną.
Na drugim piętrze ulokowana jest strefa nocna, w której znajdziemy sześć pokojów, w tym trzy posiadające prywatną łazienkę. Na korytarzu dostępna jest druga łazienka. W górnym holu można zaaranżować pracownię oraz bibliotekę. Powierzchnia użytkowa domu LK&1670 wynosi 760m2. Elewację budynku wykończono płytami w pastelowych odcieniach. Dom wieńczy stropodach. Na naszej stronie mogą Państwo sprawdzić, ile kosztuje realizacja projektu w technologii murowanej.
Projekt LK&1670 to na pewno jeden z największych domów, jakie można znaleźć w naszej ofercie. To, co go przede wszystkim charakteryzuje to niezwykle nowoczesna bryła uzupełniona szklanymi balustradami oraz liczne przeszklenia, które rozciągają się od jednej krawędzi do drugiej. Ponadto elementy te w połączeniu z eleganckim i minimalistycznym, lecz efektownym wykończeniem nadają mu naprawdę wyjątkowego charakteru. Warto dodać, że dom ten jest przystosowany do budowy na pochyłości. W związku z tym wejść możemy do niego ze sieni znajdującej się na parterze, a także z tej ulokowanej na drugim piętrze.
Jak już wspomnieliśmy wyżej, jest to jedna z największych inwestycji, które posiadamy w naszym portfolio. Projekt LK&1670 składa się z parteru i dwóch pięter, których powierzchnia użytkowa wynosi 759,59 metrów kwadratowych. Do zrealizowania tego przedsięwzięcia niezbędna będzie działka o minimalnych wymiarach 39,80 x 27,60 m.
Charakterystycznym elementem tego projektu są ogromne i liczne przeszklenia. Poza tym, że wyglądają one niebanalnie i bardzo efektownie, ich zastosowanie posiada także inną zaletę. Pozwalają one na docieranie większej ilości słońca do wewnątrz, co zwiększa temperaturę powietrza w pomieszczeniach użytkowych.
Kolejnym z jego atutów jest niezwykle ciekawa bryła. Geometryczny kształt murów i ulokowanie domu na pochyłości, co nie jest typowym rozwiązaniem, w połączeniu z klimatycznym oświetleniem dają niezapomniany i niezwykły efekt. Jeśli mówimy już o bryle, to nie sposób nie wspomnieć o elewacji tego budynku. Zastosowane materiały wykończeniowe sprawiają, że dom ten wygląda niezwykle elegancko i wyróżniać się będzie na tle sąsiednich zabudowań. Jesteśmy przekonani, że wykończenie domu tymi materiałami pozwoli cieszyć się jego urokiem przez wiele lat.
Projekt LK&1670 posiada także duże tarasy, ulokowane na każdym z poziomów. Ten na parterze prowadzi bezpośrednio do ogrodu znajdującego się za domem. Dodatkowo najniższy poziom domu uzupełniony jest dużym basenem bez krawędzi, który wygląda bardzo efektywnie. Jesteśmy pewni, że odpoczynek w takim miejscu będzie niezapomnianym doświadczeniem.
Warto wspomnieć o wykorzystaniu kotła gazowego, ogrzewania podłogowego i pompy ciepła wraz z mechaniczną wentylacją z rekuperacją. Ich zastosowanie sprawi, że dom ten będzie ekonomiczny i koszty jego eksploatacji nie będą znacząco wysokie. Warto także pamiętać, że pompa ciepła jest właściwie jednym z najbardziej ekologicznych sposobów na ogrzanie naszego domu. Co więcej, rekuperator będzie w stanie odzyskać część ciepła wydalanego przez instalację wentylacyjną, generując jednocześnie kolejne oszczędności.
Ściany fundamentowe projektu LK&1670 powstały z bloczków betonowych i ocieplono je polistyrenem ekstrudowanym. Ściany zewnętrzne zaś zbudowano z pustaków ceramicznych firmy Wienerberger i ocieplono je styropianem wraz z wełną mineralną. Ściany wewnętrzne nośne i działowe również wzniesiono z pustaków ceramicznych. Ponad żelbetowym stropem monolitycznym wznosi się stropodach pokryty płukanym żwirem.
Szczegółowe dane techniczne:
- Powierzchnia użytkowa 759,59 m²
- Powierzchnia dodatkowa 49,00 m²
- Powierzchnia całkowita 1015,05 m²
- Powierzchnia zabudowy 501,00 m²
- Wysokość budynku 11,50 m
- Kąt nachylenia dachu 2 °
- Powierzchnia dachu 537,35 m²
- Wysokość pomieszczeń 3,00 m
- Minimalne wymiary działki 39,80 x 27,60 m
- Ławy fundamentowe żelbetowе
- Ściany fundamentowe bloczki betonowe, docieplenie polistyren ekstrudowany XPS
- Ściany zewnętrzne pustak ceramiczny Porotherm o gr. 30 cm firmy Wienerberger, docieplenie styropian Termonium/wełna mineralna Isover
- Ściany wewnętrzne nośne pustaki ceramiczne Porotherm Dryfix firmy Wienerberger o gr. 25 cm
- Ściany działowe pustaki ceramiczne Porotherm Dryfix firmy Wienerberger o gr. 11,5 cm
- Strop żelbetowy
- Konstrukcja dachu stropodach
- Pokrycie dachu żwir płukany
- Elewacje płyty trespa
- Okna i drzwi balkonowe aluminiowe firmy Aluprof
- Sposób ogrzewania podłogowe gazowe, pompa ciepła
- Wentylacja mechaniczna z rekuperacją
- Instalacje dodatkowe pompa ciepła, technologia basenowa
Główne wejście prowadzi nas do sieni znajdującej się na parterze. W niej znajdziemy także schody kierujące nas na pierwsze piętro. Po prawej stronie od wejścia ulokowano drzwi do korytarza, który umożliwia przejście do części technicznej tego domu. Ulokowano tam niedużą garderobę, pomieszczenie techniczne oraz dwustanowiskowy garaż.
Kolejne drzwi w sieni otwierają się na część, w której znajduje się basen. Poza niemal 60-metrowym basenem jest tam także jacuzzi i bar. W tej strefie wyznaczono także przestrzeń na pralnię i pomieszczenie porządkowe. Zaraz obok części z basenem ulokowano strefę relaksu. Poza leżakami uzupełniona jest ona domową siłownią. Zaraz za nią jest korytarz i drzwi prowadzące kolejno do toalety, prysznica, sauny i schowka. Ze strefy relaksu udać się możemy na taras, w którym zbudowano zwykłe i kręte schody, które łączą parter z pierwszym piętrem.
Parter (powierzchnia użytkowa: 234,14 + 49,00 m2)
- Sień 17,02 m2
- Basen 59,94 m2
- Pralnia 13,94 m2
- Pomieszczenie porządkowe 6,92 m2
- Korytarz 9,45 m2
- Toaleta 3,25 m2
- Prysznic 2,25 m2
- Sauna 5,39 m2
- Schowek 3,01 m2
- Siłownia 27,67 m2
- Strefa relaksu 31,10 m2
- Jacuzzi 16,87 m2
- Bar 9,38 m2
- Pomieszczenie techniczne 17,40 m2
- Korytarz 2 5,75 m2
- Garderoba 4,80 m2
- Garaż 49,00 m2
Na pierwszym piętrze zaś ulokowano strefę dzienną tego domu. Schody znajdujące się w sieni na parterze kierują nas do przestronnego korytarza. Na wprost znajdziemy bardzo dużą jadalnię, w której z pewnością przyjmiemy wielu gości na uroczysty obiad. Obok niej zaprojektowano kuchnię z dużą powierzchnią blatów roboczych i wyspą kuchenną. Co ciekawe, wyznaczono tam także miejsce na całkiem dużą spiżarnię, która świetnie sprawdzi się w przechowywaniu domowych przetworów czy większej ilości sprzętów kuchennych. W drugim końcu znajdziemy salon. Poza wygodnymi kanapami i kominkiem jest tam także dużo okien, z których rozciąga się piękny widok na okolicę. Koniecznie trzeba odnotować, że zarówno ze salonu, jak i ze strefy jadalnianej wyjść możemy na duży taras.
Korytarz przy schodach prowadzi nas także do strefy, gdzie ulokowano jeszcze inne pomieszczenia. Pierwszą mijamy pojemną garderobę, która może posłużyć chociażby do przechowywania odzieży wierzchniej czy butów. Sąsiaduje z nią nieduża łazienka. Na końcu korytarza zaprojektowano bardzo duży gabinet z wyjściem na taras.
Piętro (powierzchnia użytkowa: 239,94 m2)
- Korytarz 11,00 m2
- Korytarz 2 12,81 m2
- Garderoba 14,56 m2
- Łazienka 6,80 m2
- Gabinet 42,00 m2
- Salon 55,15 m2
- Hall 32,40 m2
- Jadalnia 24,75 m2
- Kuchnia 29,61 m2
- Spiżarnia 10,85 m2
Schody z parteru kierują nas także na drugie piętro. To z pewnością można określić prywatną częścią domowników. Idąc korytarzem w lewo, trafiamy do głównej sypialni. Opatrzona jest ona w prywatną łazienkę i garderobę. W niej dodatkowo znajdziemy drzwi do niedużego schowka. Ze sypialni udać się możemy na nieduży balkon.
Idąc w kierunku drugiego skrzydła, mijamy dwie, niemal identyczne powierzchniowo sypialnie, z których wyjść można na taras. Naprzeciwko nich zauważyć można sień, która połączona jest z drugim wejściem do domu. Z jedną z sypialni sąsiaduje także nieduża, otwarta garderoba, przez którą przejść można do łazienki. Na końcu korytarza ulokowano kolejną sypialnię. Na drugim piętrze pozostały jeszcze dwa nieduże kompleksy sypialniane z własnymi łazienkami i garderobami.
Piętro 2 (powierzchnia użytkowa: 285,51 m2)
- Korytarz 13,05 m2
- Korytarz 2 15,13 m2
- Sypialnia 26,70 m2
- Garderoba 23,67 m2
- Łazienka 17,15 m2
- Schowek 7,70 m2
- Antresola 13,07 m2
- Pokój 21,29 m2
- Pokój 2 21,25 m2
- Garderoba 2 8,12 m2
- Łazienka 2 12,76 m2
- Pokój 3 21,68 m2
- Korytarz 3 27,22 m2
- Garderoba 3 3,78 m2
- Pokój 4 13,54 m2
- Łazienka 3 4,26 m2
- Garderoba 4 4,26 m2
- Pokój 5 13,54 m2
- Łazienka 4 3,78 m2
- Sień 13,05 m2