Olaf G2 to dom parterowy wyposażony w poddasze użytkowe. Budynek posiada dwustanowiskowy garaż w części południowej. Do domu wchodzimy przez wiatrołap współdzielony z garderobą, z którego można przejść na prawo do garażu i na wprost do holu. We wschodnim skrzydle budynku mieści się łazienka i gabinet. Centralny obszar parteru zajmuje duży salon z kominkiem, obok którego położone są schody prowadzące na górę. W zachodniej części domu zlokalizowana jest kuchnia i jadalnia, z której można przejść na taras położony z tyłu domu.
Przestrzeń na poddaszu zajmuje strefa nocna, na którą składają się trzy sypialnie, garderoba oraz duża łazienka. Budynek posiada białą elewację wykończoną elementami drewna, a wieńczy go czterospadowy dach. Powierzchnia użytkowa domu Olaf G2 wynosi 145m2. Projekt jest dedykowany inwestorom szukającym praktycznego i taniego w utrzymaniu domu dla 4-5 osobowej rodziny. Firma budowlana New House oferuje kompleksową realizację projektu w technologii murowanej.
Projekt domu Olaf G2 to klasyka sama w sobie. Jest to jedna z bardziej typowych brył, jakie można spotkać na rynku, jednak nie umniejsza to jej świetności. Fakt, iż dom ten zbudowany jest na planie litery L, dodaje mu pewnej głębi. Projekt ten charakteryzuje się średnią wielkością, gdyż jego powierzchnia użytkowa wynosi 145,02 metrów kwadratowych, więc idealnie wpasuje się w większość działek. Minimalne wymagane wymiary parceli pod jego budowę wynoszą 23,7 x 20,80 m.
Dom ten wznosi się na ścianach fundamentowych z ław i bloczków betonowych. Ściany zewnętrzne i wewnętrzne nośne tego projektu są murowane i wykonane z pustaków z ceramiki poryzowanej.
Ponad gęstożebrowym stropem Teriva znajduje się drewniana konstrukcja dachu, która pokryta jest dachówką płaską lub inną o podobnych parametrach. Co ciekawe, wewnętrzne schody w domu wykonano z drewna.
Dom tego projektu bogaty jest w przeszklenia. Jest to niewątpliwy plus, ponieważ taki zabieg pozwala na docieranie większej ilości słońca do wewnątrz, co zwiększa temperaturę powietrza w pomieszczeniach użytkowych. Warto, aby większa ilość okien zlokalizowana była od południa, ponieważ to właśnie tam przez większość dnia góruje słońce.
Warto także wspomnieć o niezwykle estetycznej elewacji, która z pewnością będzie wyglądała dobrze przez lata. Projekt Olaf G2 posiada także dwustanowiskowy garaż wpisany w bryłę domu i duży taras z widokiem na ogród, który z pewnością będzie miejscem rodzinnych spotkań.
Szczegółowe dane techniczne:
- Powierzchnia użytkowa 145,02 m²
- Powierzchnia zabudowy 183,32 m²
- Powierzchnia netto 301,31 m²
- Kubatura netto 662,70 m³
- Powierzchnia dachu 265 m²
- Kąt nachylenia dachu 36°
- Wysokość budynku 7,64 m
- Szerokość elewacji 15,70 m
- Długość elewacji 12,80 m
- Min. szerokość działki 23,70 m
- Min. długość działki 20,80 m
- Ogrzewanie piec gazowy, rozprowadzenie ciepła: grzejniki
- Wentylacja grawitacyjna
- Fundamenty ławy, bloczki betonowe 24 cm, ocieplenie styropian 15 cm
- Ściany zewnętrzne murowane, dwuwarstwowe, pustaki ceramiki poryzowanej 24 cm, ocieplenie 20 cm
- Ściany wewnętrzne murowane, ściany nośne z pustaków ceramiki poryzowanej 24 cm
- Podłoga na gruncie płyta betonowa, ocieplenie styropian 15 cm
- Strop międzypiętrowy gęstożebrowy Teriva.
- Dach konstrukcja drewniana, ocieplenie wełna mineralna 30 cm
- Pokrycie dachu dachówka płaska lub inna o podobnych parametrach
- Inne schody wewnętrzne drewniane
Wchodząc do wiatrołapu, po lewej stronie zlokalizowano nieduże pomieszczenie gospodarcze, które będzie idealnym miejscem do składowania chociażby środków czystości, a może także posłużyć jako spiżarnia, gdyż połączone jest ono z kuchnią. Naprzeciwko drzwi kierujących nas do wiatrołapu, ulokowano schody prowadzące na poddasze. Te z kolei sąsiadują z salonem, który jest niezwykle przestronny i doświetlony za pomocą licznych przeszkleń. W salonie wydzielono także niewielką strefę jadalnianą, w której znajduje się duży stół z krzesłami. Możemy stamtąd wyjść także na całkiem duży taras, który będzie świetnym miejscem do spożywania posiłków latem, a także do wypoczywania na leżakach z dobrą lekturą. W rogu lewego skrzydła tej kondygnacji swoje miejsce znalazła kuchnią.
Obok schodów zaprojektowano korytarz, który prowadzi nas do pokoju gościnnego oraz do łazienki. Koniecznie trzeba wspomnieć o tym, iż zarówno z wiatrołapu, jak i przez drzwi zlokalizowane na zewnątrz wejść możemy do dwustanowiskowego garażu i kotłowni.
Parter (powierzchnia użytkowa: 124,63 m²)
- Wiatrołap 4,72 m²
- Hall + schody 11,52 m²
- Kuchnia 12,55 m²
- Pokój dzienny + jadalnia 26,83 m²
- Korytarz 3,45 m²
- Pokój 17,10 m²
- Łazienka 3,42 m²
- Pomieszczenie gospodarcze 4,69 m²
- Kotłownia 7,83 m²
- Garaż dwustanowiskowy 32,52 m²
Poddasze to bez wątpienia strefa prywatna domowników. Wchodząc schodami, znajdujemy się w korytarzu. Po lewej ich stronie zlokalizowana jest łazienka. Naprzeciwko niej zaprojektowano dwie sypialnie. Po prawej stronie schodów swoje miejsce znalazła główna sypialnia z prywatną garderobą.
Poddasze (powierzchnia użytkowa: 60,72 m²)
- Korytarz 7,38 m²
- Pokój 17,16 m²
- Garderoba 4,11 m²
- Pokój 11,63 m²
- Pokój 10,10 m²
- Łazienka 10,34 m²