Ekonomiczny 5 to nowoczesny dom parterowy zachowany w stylistyce industrialnej. Budynek posiada biała elewację wykończoną cegłą, a pokrywa go dwuspadowy dach bez okapu w kolorze szarym. Charakterystyczną cechą są również duże przeszklenia strefie dziennej. W budynku zaznaczono wyraźny podział na strefy dzienną oraz nocną. W północnej części budynku znajduje się przestronny pokój dzienny łączony z kuchnią oraz jadalnią. Naprzeciwko jadalni mieści się wiatrołap oddzielający wejście od części mieszkalnej. Z tyłu domu przewidziano miejsce na taras. Z salonu przechodzimy do korytarza przebiegającego wzdłuż strefy nocnej. Znajdują się tutaj trzy sypialnie, dwie łazienki, pomieszczenie gospodarcze oraz dodatkowy pokój, który można wykorzystać w celach rekreacyjnych lub jako gabinet. Łączna powierzchnia użytkowa domu Ekonomiczny 5 wynosi 111m2. Po zalogowaniu na naszej stronie mogą Państwo sprawdzić dokładne koszty budowy domu w sprawdzonej technologii murowanej. Projekt sprosta oczekiwaniom inwestorów poszukujących funkcjonalnego i energooszczędnego domu.
Projekt domu Ekonomiczny 5 - plan pomieszczeń
1. Wiatrołap 3,30 m²
2. Łazienka 2,90 m²
3. Łazienka 5,80 m²
4. Kotłownia 4,30 m²
5. Pokój 10,10 m²
6. Korytarz 9,30 m²
7. Pokój 13,10 m²
8. Pokój 11,40 m²
9. Pokój 10,90 m²
10. Pokój dzienny + jadalnia 35,40 m²
11. Kuchnia 7,10 m²
12. Spiżarnia 1,80 m²
Razem rzut parteru 115,40 m²
Technologia wykonania
Fundamenty: tradycyjne - ławy i stopy żelbetowe.
Ściany: bloczek silikatowy + styropian - na etapie adaptacji projektu istnieje możliwość zamiany bloczka silikatowego na inny materiał o podobnych parametrach wytrzymałosciowych, np. na pustak ceramiczny.
Elewacja: tynk, na fragmentach elewacji płytki klinkierowe ręcznie formowane - materiał dodatkowy podkreślający podziały elewacji, taki jak płytka klinkierowa można zamienić na inny, np. drewno.
Stropy: drewniane - na etapie adaptacji projektu istnieje możliwość zmiany technologii stropu na żelbetowe, gęstożebrowe lub prefabrykowane.
Dach: system blachy dachowej Ruukki Classic M - konstrukcja więźby przewidziana pod pokrycie ciężkie dla I strefy wiatrowej i II strefy śniegowej.