Budowa domu systemem gospodarczym oznacza, że inwestor - może to być firma lub osoba prywatna, samodzielnie organizuje budowę, zatrudnia fachowców, pozyskuje materiały i załatwia wszelkie formalności. Osoby wybierające system gospodarczy często robią to, aby zaoszczędzić dużo środków przeznaczanych na robociznę. Jednak nasi czytelnicy mogli się już dowiedzieć z poprzedniego wpisu, że bardziej opłacalna jest jednak budowa domu z profesjonalną firmą.
Niezbędna wiedza i praktyka - system gospodarczy
W zależności od tego, czy inwestor ma doświadczenie w budowie domu, czy nie, może spotkać się z wieloma problemami technicznymi i teoretycznymi. Nie warto przeceniać swoich sił w kwestii organizacji budowy, jeżeli nigdy wcześniej się tego nie robiło. Poza tym niektóre prace budowlane wymagają fachowców, a robienie ich na własną rękę jest niezgodne z prawem.
Pozyskiwanie materiałów budowlanych
Samodzielne kupowanie materiałów budowlanych może być tańsze niż powierzenie tego zadania firmie budowlanej. Jeżeli poświęcisz swój czas na sprawdzenie ofert różnych dostawców, to będziesz mógł wybrać tą najkorzystniejszą. Z drugiej strony osoba pozbawiona doświadczenia w pozyskiwaniu materiałów niezbędnych do budowy domu może łatwo dać się oszukać lub kupić produkty niezgodne z wymaganiami. Fachowcy w tej dziedzinie mają swoich sprawdzonych dostawców a nierzadko również promocyjne ceny na zamówienia hurtowe.