Chcesz, aby ktoś się z Tobą skontaktował?

Zostaw swój email i numer telefonu.

alert
Pozdrawiamy Zespół New-House

Akademia Budowlana

Zalety i wady budowy domu systemem gospodarczym

Budowa domu systemem gospodarczym oznacza, że inwestor - może to być firma lub osoba prywatna, samodzielnie organizuje budowę, zatrudnia fachowców, pozyskuje materiały i załatwia wszelkie formalności. Osoby wybierające system gospodarczy często robią to, aby zaoszczędzić dużo środków przeznaczanych na robociznę. Jednak nasi czytelnicy mogli się już dowiedzieć z poprzedniego wpisu, że bardziej opłacalna jest jednak budowa domu z profesjonalną firmą.

Niezbędna wiedza i praktyka - system gospodarczy

W zależności od tego, czy inwestor ma doświadczenie w budowie domu, czy nie, może spotkać się z wieloma problemami technicznymi i teoretycznymi. Nie warto przeceniać swoich sił w kwestii organizacji budowy, jeżeli nigdy wcześniej się tego nie robiło. Poza tym niektóre prace budowlane wymagają fachowców, a robienie ich na własną rękę jest niezgodne z prawem.

Pozyskiwanie materiałów budowlanych

Samodzielne kupowanie materiałów budowlanych może być tańsze niż powierzenie tego zadania firmie budowlanej. Jeżeli poświęcisz swój czas na sprawdzenie ofert różnych dostawców, to będziesz mógł wybrać tą najkorzystniejszą. Z drugiej strony osoba pozbawiona doświadczenia w pozyskiwaniu materiałów niezbędnych do budowy domu może łatwo dać się oszukać lub kupić produkty niezgodne z wymaganiami. Fachowcy w tej dziedzinie mają swoich sprawdzonych dostawców a nierzadko również promocyjne ceny na zamówienia hurtowe.

Czas trwania budowy w systemie gospodarczym

Plusem prowadzenia własnej budowy jest to, że możesz dopasować jej tempo do swoich środków. Z drugiej strony im bardziej wydłuża się czas trwania budowy, tym więcej pieniędzy trzeba wydać na opłacenie fachowców, zabezpieczenie aktualnego stanu itp. Profesjonalna firma budowlana zajmuje się planowaniem wszystkich czynności związanych z budową i rozpisaniem kosztorysu. Podejmując się budowy w systemie gospodarczym, należy na samym początku oszacować swoje możliwości i upewnić się, czy jest to zadanie do wykonania. Pamiętaj również, że budowa domu systemem gospodarczym obarczona jest dużym ryzykiem - w zależności od wiedzy i doświadczenia osoby prowadzącej budowę. Czasami warto zainwestować w firmę budowlaną i mieć gotowy dom po zaledwie kilku miesiącach.

Kontakt

Jesteśmy do dyspozycji 7 dni w tygodniu, od 8:00 do 22:00.

Chętnie odpowiemy na każde pytanie.
Zachęcamy do kontaktu.

 

kontakt@new-house.com.pl

+48 504 125 130
Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez spółkę New-House sp. z o.o. sp.k. z siedzibą w Warszawie skierowanej do mnie informacji handlowej za pomocą środków komunikacji elektronicznej, w szczególności za pomocą poczty elektronicznej i w tym celu udostępniam swój adres poczty elektronicznej*

Akademia Budowlana New-House

Jeśli chcą Państwo skorzystać z bezpłatnej porady budowlanej, zachęcamy do podania swojego numeru telefonu - zadzwonimy w ciągu 48 godzin.