LK&1659 to dwupiętrowy dom jednorodzinny o powierzchni użytkowej 270m2. Wejście do domu prowadzi przez sień, z której przechodzimy w prawo do dwustanowiskowego garażu, na wprost do klatki schodowej oraz w lewo, gdzie dostępny jest gabinet, sypialnia, kotłownia, łazienka i pralnia. Na parterze ulokowana jest strefa dzienna, na którą składa się duży salon współdzielony z jadalnią, a także otwarta kuchnia. Na piętrze dostępne są także dwie sypialnie i łazienka, a ważnym udogodnieniem są dwa tarasy widokowe: wschodni oraz zachodni wyposażony w antresolę.
Na drugim piętrze dostępne są dwie sypialnie, w tym sypialnia małżeńska wyposażona w prywatną łazienkę i garderobę. Na korytarzu dostępny jest gabinet oraz druga łazienka. Pokoje położone na drugim piętrze mają dostęp do dwóch balkonów. Budynek posiada białą elewację wykończoną trawertynem, a wieńczy go stropodach. Po wypełnieniu formularza na naszej stronie będą mogli Państwo sprawdzić dokładne koszty budowy domu LK&1659 na różnych etapach inwestycji.
Projekt LK&1659 to nowoczesny dom piętrowy. To, co go przede wszystkim charakteryzuje to całkiem duża powierzchnia użytkowa oraz interesująca i bardzo nowoczesna bryła opatrzona ciekawą elewacją i dużymi przeszkleniami, które idealnie dopełniają tę koncepcję. Ponadto elementy te w połączeniu wysokiej jakości wykończeniem sprawią, że dom ten będzie świetną inwestycją na lata.
Budynek ten jest dosyć dużym projektem. Projekt LK&1659 składa się z parteru i dwóch pięter, których powierzchnia użytkowa łącznie wynosi 270,32 metrów kwadratowych. Do zrealizowania tej inwestycji niezbędna będzie działka o minimalnych wymiarach 26,00 x 26,80 m.
Jednym z najbardziej charakterystycznych elementów tego projektu są szklane balustrady oraz ogromne i liczne przeszklenia. Poza tym, że te jedne i drugie wyglądają one niebanalnie i bardzo efektownie, to zastosowanie tych drugich posiada także inną zaletę. Duże okna pozwalają na docieranie większej ilości słońca do środka, co zwiększa temperaturę powietrza w pomieszczeniach użytkowych.
Kolejnym z jego atutów jest niezwykle ciekawa bryła. Geometryczny kształt murów w połączeniu z klimatycznym oświetleniem sprawiają, że wygląda niezwykle efektownie. Jeśli mówimy już o bryle, to nie sposób nie wspomnieć o zewnętrznym wykończeniu tego budynku. Zastosowanie trawertynu, a także płyt Equitone sprawia, że dom ten wygląda gustownie i elegancko. Jesteśmy przekonani, że wykończenie domu tymi materiałami pozwoli cieszyć się jego urokiem przez wiele lat.
Na tarasie, który znajduje się na parterze tego budynku, wybudowano duży basen. Mijamy go, idąc ku głównemu wejściu do domu. Na tarasie zlokalizowano również schody, które prowadzą nas na wyższe kondygnacje.
Warto wspomnieć o wykorzystaniu kotła gazowego i ogrzewania podłogowego wraz z mechaniczną wentylacją z rekuperacją. Ich zastosowanie sprawi, że dom ten będzie ekonomiczny i koszty jego eksploatacji nie będą znacząco wysokie. Warto także pamiętać, że ogrzewanie gazowe jest właściwie jednym z najbardziej ekologicznych sposobów na ogrzanie naszego domu. Co więcej, rekuperator będzie w stanie odzyskać część ciepła wydalanego przez instalację wentylacyjną, generując jednocześnie kolejne oszczędności.
Ściany fundamentowe projektu LK&1659 powstały w technologii żelbetowej. Ściany zewnętrzne zaś zbudowano z pustaków ceramicznych firmy Wienerberger i ocieplono je styropianem. Ściany wewnętrzne nośne i działowe również wzniesiono z pustaków ceramicznych. Strop zaś jest żelbetowy monolityczny.
Szczegółowe dane techniczne:
- Powierzchnia użytkowa 270,32 m²
- Powierzchnia dodatkowa 42,00 m²
- Powierzchnia całkowita 424,65 m²
- Powierzchnia zabudowy 201,90 m²
- Kubatura netto 874,49 m³
- Kubatura brutto 1216,92 m³
- Wysokość budynku 10,50 m
- Kąt nachylenia dachu 2 °
- Wysokość pomieszczeń 2,80 m
- Minimalne wymiary działki 26,00 x 26,80 m
- Ławy fundamentowe żelbetowе
- Ściany fundamentowe żelbetowе
- Ściany zewnętrzne pustak ceramiczny Porotherm o gr. 30 cm firmy Wienerberger, docieplenie styropianem Termonium Fasada firmy Termo Organika o gr. 20 cm
- Ściany wewnętrzne nośne pustaki ceramiczne Porotherm Dryfix firmy Wienerberger o gr. 25 cm
- Ściany działowe pustaki ceramiczne Porotherm Dryfix firmy Wienerberger o gr. 11,5 cm
- Strop żelbetowy, monolityczny
- Elewacje trawertyn, płyty Equitone
- Okna i drzwi balkonowe aluminiowe firmy Aluprof
- Sposób ogrzewania gazowe, podłogowe
- Wentylacja mechaniczna z rekuperacją
Sień zlokalizowana na parterze jest pierwszym pomieszczeniem, w którym się znajdujemy po wejściu do domu. Stanowi ona również garderobę, gdyż wyznaczono w niej miejsce na szafę. Idąc dalej, w oczy rzuca się klatka schodowa prowadząca na pierwsze piętro. Po prawej stronie od schodów ulokowani 42-metrowy garaż, który pomieści dwa samochody. Na lewo zauważyć można kolejne drzwi, które prowadzą do niedużego korytarza. Po prawej stronie znajdują się wejścia do spiżarni, przez którą można wejść do kotłowni, oraz do małej łazienki. Po lewej stronie korytarza zaprojektowano dwa pokoje gościnne. Na końcu korytarza zaś znaleźć można kuchnię i pralnię. Z kuchni wyjść możemy na taras, na którym, jak już wyżej wspomnieliśmy, umieszczono schody prowadzące ku piętrom oraz wybudowano basen.
Parter (powierzchnia użytkowa: 80,60 + 42,00 m2)
- Sień 10,68 m2
- Korytarz 4,65 m2
- Pokój gościnny 10,88 m2
- Pokój pomocy domowej 9,60 m2
- Kuchnia 9,40 m2
- Pralnia 8,25 m2
- Korytarz 2 9,23 m2
- Łazienka 3,40 m2
- Kotłownia 6,90 m2
- Spiżarnia 8,01 m2
- Garaż 42,00 m2
Pierwsze piętro to bez wątpienia strefa dzienna tego domu. Po wejściu schodami z parteru znajdujemy się w hallu, który połączony jest z przestronnym salonem z jadalnią, naprzeciwko których ulokowano kuchni z dużą powierzchnią blatów roboczych i wyspą kuchenną. Zarówno z salonu, jak i z kuchni udać się możemy na dwa osobne tarasy. Idąc od schodów w lewo, trafiamy do korytarza, gdzie znajdują się dwie sypialnie i schowek. Po prawej stronie od schodów ulokowano także łazienkę.
Piętro (powierzchnia użytkowa: 105,08 m2)
- Hall 5,44 m2
- Korytarz 5,53 m2
- Schowek 1,47 m2
- Pokój 11,19 m2
- Pokój 2 11,19 m2
- Kuchnia 21,85 m2
- Jadalnia 13,41 m2
- Salon 28,70 m2
- Łazienka 6,30 m2
Wchodząc schodami na ostatnią kondygnację, trafiamy do małego korytarza. Po lewej stronie względem wejścia od schodów ulokowano drzwi do kolejnego korytarza. Z niego zaś udać się możemy do jednej z sypialni oraz do łazienki. Naprzeciwko schodów znajduje się także gabinet z wyjściem na taras. Ostatnie drzwi w tym korytarzu kierują nas do głównej sypialni. Wyposażona jest ona we własną garderobę i prywatną łazienkę. Z niej również wyjść można na taras.
Piętro 2 (powierzchnia użytkowa: 84,64 m2)
- Korytarz 3,75 m2
- Pokój 15,93 m2
- Korytarz 2 6,15 m2
- Łazienka 8,32 m2
- Gabinet 10,05 m2
- Sypialnia 23,01 m2
- Garderoba 8,94 m2
- Łazienka 2 8,94 m2