Akademia Budowlana

Mały budynek biurowy projekt – w jaki sposób można go uzyskać?

Spis treści:

Budynek biurowy to obiekt spełniający wszystkie wymagania potrzebne do tego, aby była w nim możliwa komfortowa i bezpieczna praca intelektualna. Szukając właściwego projektu budynku biurowego należy zwrócić uwagę na kilka istotnych kwestii, jak chociażby powierzchnia użytkowa, rozkład wnętrz czy rodzaj budynku. A w jaki sposób można zdobyć mały budynek biurowy projekt? Dostępne są dwa rozwiązania: projekt gotowy lub projekt indywidualny.

 

Do kogo adresowane są projekty małych budynków biurowych?

 

Tego typu projekty na pewno zainteresują właścicieli niewielkich firm, którzy chcą wybudować obiekt pod kątem własnej działalności gospodarczej. Już w przypadku kilkuosobowej firmy dużym udogodnieniem będzie własny budynek biurowy. Na dłuższą metę jest to tańsze rozwiązanie, aniżeli wynajmowanie przestrzeni biurowej. A czym właściwie jest mały budynek biurowy projekt? Zazwyczaj są to budynki o powierzchni nieprzekraczającej 200 m2, zaprojektowane z myślą o firmach zatrudniających kilku lub kilkunastu pracowników. Projekty często są tworzone z myślą o konkretnej formie działalności, aczkolwiek istnieją także uniwersalne biura, w których dostępną przestrzeń z powodzeniem zagospodaruje każda firma, niezależnie od przedmiotu działalności.

 

Jakie standardy musi spełniać budynek biurowy?

 

Budynek biurowy to obiekt budowlany zaprojektowany i wybudowany w taki sposób, aby możliwa była w nim bezpieczna i komfortowa praca intelektualna. Budynki biurowe mogą być zaprojektowane z myślą o konkretnej działalności gospodarczej, choć powszechnym rozwiązaniem są także budynki uniwersalne, w których przestrzeń biurową można wynająć wielu firmom. Już na etapie projektowania należy jednak pamiętać, że budynek biurowy musi spełniać kilka istotnych wymagań.

 

Zacznijmy od powierzchni użytkowej. Na każdego pracownika, który będzie spędzał w biurze przynajmniej 4 godziny dziennie przypadać powinno 13 m3 kubatury i 2 m2 wolnej powierzchni podłogi niezajętej przez stanowisko pracy lub inne elementy wyposażenia. Miejsce pracy powinno mieć powierzchnię przynajmniej 6 m2 na jednego pracownika. Mały budynek biurowy projekt musi uwzględniać także minimalną wysokość pomieszczeń, która dla większości biur wynosi 3 metry. Zazwyczaj obowiązkowe są także niezbędne udogodnienia dla osób niepełnosprawnych. W artykule na temat budynków biurowych znajdziesz więcej szczegółowych informacji na temat parametrów oraz standardów, jakie spełniają współczesne budynki przeznaczone do pracy biurowej.

 

Gdzie możesz kupić mały budynek biurowy projekt?

 

Pierwszym sposobem na pozyskanie projektu budynku biurowego jest zakup gotowego projektu. Takie projekty można znaleźć w ofercie pracowni architektonicznych. Firma budowlana New House współpracuje z wieloma takimi pracowniami, dzięki czemu w naszym katalogu projektów znajdziesz wiele nowoczesnych projektów obiektów biurowych dostosowanych do współczesnych norm oraz standardów. Duży wybór w jednym miejscu sprawia, że łatwiej odnajdziesz tu mały budynek biurowy projekt. Gotowy projekt musisz następnie oddać w ręce architekta, który dokona adaptacji w celu dostosowania projektu do uwarunkowań lokalnych oraz specyfiki działki. W trakcie adaptacji także inwestor może poprosić o wprowadzenie zmian pod kątem indywidualnych potrzeb.

 

Jak zamówić indywidualny projekt budynku biurowego?

 

Alternatywą dla gotowego projektu budynku biurowego jest projekt indywidualny. Aby uzyskać taki projekt powinieneś udać się do architekta lub pracowni architektonicznej. Na początku ustalane są indywidualne oczekiwania inwestora, budżet, specyfika działki. Na podstawie tych informacji architekt stworzy koncepcję, która pozwoli sprawdzić inwestorowi, w jaki sposób wyglądać będzie wybudowany obiekt biurowy. W koncepcji można wprowadzać zmiany, tak, aby uzyskać mały budynek biurowy projekt indywidualny w pełni dostosowany do potrzeb inwestora.

 

Po wprowadzeniu wszystkich zmian i zatwierdzeniu koncepcji architekt może przystąpić do tworzenia projektu architektonicznego. Projekt ten będzie obejmował pełną dokumentację, jak chociażby charakterystyka energetyczna czy projekty poszczególnych instalacji. Po uzyskaniu kompletnego projektu indywidualnego inwestor może przystąpić do przygotowań do rozpoczęcia inwestycje, a także rozpocząć starania o uzyskanie niezbędnych pozwoleń i opinii. 

 

Jakie zalety oferuje projekt indywidualny?

 

Zaletą projektu indywidualnego jest to, że inwestor jest obecny na wszystkich etapach tworzenia takiego projektu, dzięki czemu jest on w pełni dostosowany do jego indywidualnych potrzeb. Ponadto, taki projekt uwzględnia uwarunkowania lokalne i specyfikę działki budowlanej, co pozwala w pełni wykorzystać jej potencjał do stworzenia funkcjonalnego budynku. Przekłada się to na większy komfort domowników, ale również większą energooszczędność. Ponadto, projekt indywidualny jest jedyny w swoim rodzaju, co może mieć korzystny wpływ na wizerunek firmy. Dlatego też, mały budynek budowlany projekt indywidualny to rozwiązanie często wybierane przez inwestorów, którzy chcą uzyskać projekt stworzony na miarę swoich potrzeb.

Kontakt

* - pole wymagane
Tak   Nie
Tak   Nie
Obowiązki informacyjne.