Zaprojektuj z architektem

Oferta

Zbuduj dom swoich marzeń!
Indywidualne projekty domów w New-House

Zwykle inwestorzy, planując dom o metrażu przekraczającym 200 m², bądź też posiadający działkę o nietypowym kształcie, decydują się na projekt indywidualny. Dzięki temu można w pełni wykorzystać dostępną przestrzeń i samodzielnie zdecydować o wielkości swojej przyszłej posesji. Np. w przypadku wąskiej działki, najlepiej sprawdzają się projekty budynków piętrowych.
Gdyby nie posiadali Państwo jeszcze swojego projektu domu jednorodzinnego, zachęcamy do skorzystania z oferty New-House. W zależności od preferencji możemy zaproponować naszych architektów, specjalizujących się w różnych stylach: zarówno nowoczesnych, jak i w tradycyjnej architekturze. Przygotowujemy projekty indywidualne średniej wielkości domów jednorodzinnych, ale i pokaźne rezydencje. W ostatnim czasie dużą popularnością cieszą się domy nowoczesne, które optymalnie wykorzystują przestrzeń wewnątrz budynku i są najbardziej wytrzymałe konstrukcyjnie.

Indywidualny projekt domu

Jeśli zdecydujesz się na budowę domu prędzej czy później staniesz przed wyborem, czy kupić gotowy projekt domu, czy postawić na unikalne rozwiązanie w postaci projektu nieruchomości na indywidualne zamówienie. Każde z tych rozwiązań ma zarówno zalety, jak i ograniczenia. Warto mieć tego świadomość już na wstępie.

New-House udostępnia w swojej bazie projekty gotowe z kosztorysem, współpracujemy również z architektami specjalizującymi się w projektach indywidualnych utrzymanych w różnorodnej stylistyce. Tak więc niezależnie od tego, czy marzysz o domu tradycyjnym, czy nowoczesnym jesteśmy w stanie go zaprojektować, uwzględniając przy tym wszystkie potrzeby i oczekiwania Twoje i Twoich bliskich. Projektujemy zarówno średniej wielkości nieruchomości, jak i ogromne rezydencje o powierzchni 200, 300, a nawet 500 metrów kwadratowych. Z naszą pomocą stworzysz także projekt na wąską działkę lub teren o nietypowym kształcie, który pozwoli maksymalnie wykorzystać każdy metr kwadratowy dostępnej przestrzeni.

W jakich sytuacjach inwestorzy najczęściej decydują się na indywidualny projekt domu?

 • Trudna działka wymagająca zastosowania indywidualnych rozwiązań np. teren o niestandardowych wymiarach, kształcie lub ukształtowaniu.

 • Mocno skonkretyzowane potrzeby inwestora, które trudno zaspokoić przy pomocy gotowego projektu nieruchomości.

 • Marzenie o mocno oryginalnym domu wyróżniającym się spośród innych budynków.

 • Budowa domu o powierzchni powyżej 300 metrów kwadratowych.

 • Budowa domu dwurodzinnego, senioratki.

Jak wygląda proces przygotowania indywidualnego projektu domu?

 1. Omówienie potrzeb inwestora oraz ich analiza

Od tego etapu zaczyna się współpraca z architektem i jest to etap niezwykle ważny, ponieważ to w jego trakcie inwestor przedstawia wszystkie swoje oczekiwania oraz planowany budżet, jaki chce przeznaczyć na inwestycję budowlaną. Profesjonalista zapyta również o szczegóły dotyczące tego, ile osób będzie docelowo zamieszkiwało budynek i w jakim wieku są przyszli domownicy oraz o ich styl życia i przyzwyczajenia, jakie należy wziąć pod uwagę, projektując funkcjonalną nieruchomość.

 1. Analiza mapy do celów projektowych

Analiza ta stanowi integralną część projektu architektonicznego i jest w gruncie rzeczy opracowaniem wykonywanym przez geodetę przy wykorzystaniu mapy zasadniczej. Wykonanie mapy do celów projektowych jest konieczne, by uzyskać pozwolenie na budowę. Tego rodzaju mapa zawiera informacje o rzędnych terenu, jego uzbrojeniu, a także ewentualnym zagospodarowaniu przez inne budynki, słupy itp. Architekt na podstawie takiej mapy wykonuje dokładny projekt zagospodarowania.

 1. Projekt koncepcyjny

Projekt koncepcyjny to wstępny projekt przedstawiany inwestorowi, który dopasowany jest do możliwości technicznych i lokalizacyjnych ujętych w mapie oraz do oczekiwań klienta i jego możliwości finansowych. Na jego podstawie można łatwo zweryfikować, czy całość pokrywa się z ideą inwestora, a jeśli nie do końca to jest to odpowiedni moment na wprowadzenie zmian.

 1. Projekt budowlany

Projekt budowlany jest niezbędny do uzyskania pozwolenia na budowę, należy go dołączyć do wniosku. Projekt ten zawiera szczegółowe informacje na temat przebiegu budowy. Wskazuje rozwiązania techniczne, konstrukcyjne oraz materiały wykorzystane na każdym z etapów budowy domu. Projekt budowlany przygotowany przez wykwalifikowanego architekta nie obejmuje jednak szczegółów wykonawczych np. dotyczących przyłączy instalacyjnych.

Po zapoznaniu się z projektem budowlanym inwestor nadal ma możliwość wprowadzenia zmian. Jednak tylko do momentu, gdy projekt budowlany zostaje złożony razem z wnioskiem o pozwolenie na budowę. Jeśli inwestor zechce nanieść zmiany po złożeniu wniosku, konieczne będzie powtórne wnioskowanie.

 1. Projekt wykonawczy

Projekt wykonawczy zawiera najwięcej szczegółów, ponieważ opisuje całą konstrukcję budynku wraz z rzutami i przekrojami planu. Na jego podstawie realizowane są prace budowlane. Dlatego też architekt musi zamieścić w nim dokładne rozmieszczenie wszystkich pomieszczeń oraz materiały konieczne do przeprowadzenia poszczególnych prac. Warto również wiedzieć, że na podstawie projektu wykonawczego można stworzyć szczegółowy kosztorys budowy domu.

Zalety współpracy z architektem

 • Projekt dopasowany do wszystkich potrzeb i indywidualnych oczekiwań inwestora.

 • Wysoka funkcjonalność i estetyka nieruchomości dopasowana do działki, ilości domowników oraz ich stylu życia.

 • Oryginalność budynku, która w praktyce oznacza, że nikt inny nie będzie miał takiego samego domu.

 • Dopasowanie propozycji projektowych do możliwości finansowych inwestora.

Wady współpracy z architektem

 • Indywidualny projekt domu jest rozwiązaniem droższym niż zakup gotowego projektu domu z kosztorysem. Koszt wykonania projektu na zamówienie rozpoczyna się od dwunastu tysięcy złotych wzwyż.

 • Dłuższy proces prowadzący do uzyskania projektu domu.

 • Konieczność zaangażowania czasu inwestora.

Projektowanie online czy współpraca z architektem lokalnym – co wybrać?

Decydując się na stworzenie indywidualnego projektu domu, trzeba poważnie przemyśleć to, komu zlecimy to odpowiedzialne zadanie? Dynamiczny rozwój technologii pozwala nam bowiem współpracować z architektem z każdego zakątku kraju, a nawet i świata, jeśli tylko takie jest nasze życzenie. W tej sytuacji poszukiwanie architekta bazując na przyszłej lokalizacji domu, nie jest konieczne, ponieważ możliwości są o wiele szersze i warto z nich skorzystać. Możemy ustalać szczegóły projektu swojego domu podczas wideokonferencji w dogodnym, dla siebie, wcześniej ustalonym czasie wprost z własnego fotela delektując się ulubioną kawą. Prościej już się naprawdę nie da! Dodatkowo projektowanie domu online znacząco przyspiesza cały proces, ponieważ przedstawienie gotowych koncepcji, propozycji i projektów nie musi czekać do następnego spotkania. Można je z powodzeniem przesłać drogą mailową w momencie, w którym zostaną ukończone.

Online możesz obliczyć również koszt budowy Twojego wymarzonego domu. W tym celu przygotowaliśmy intuicyjny kalkulator, który znajdziesz na naszej stronie internetowej pod adresem: https://new-house.com.pl/kalkulator-budowy-domu. Wystarczy podać oczekiwany metraż domu, rodzaj budynku, dachu oraz stropu oraz informacje czy w planie ma się znaleźć garaż. Na podstawie podanych informacji kalkulator wyliczy przybliżony koszt budowy domu do stanu deweloperskiego, w wynik obliczeń otrzymasz na wskazany adres e-mail. Korzystanie z tego rozwiązania jest w pełni darmowe i nie posiada żadnych ograniczeń.

Zalety projektowania domu online:

 • Oszczędzasz cenny czas

Gdy podejmujesz współpracę z lokalnym architektem, musisz się liczyć z tym, że spotkania twarzą w twarz zajmą Ci więcej czasu niż w przypadku spotkań online, ponieważ będziesz musiał poświęcić go na dojazdy, korki itp. Podczas współpracy zdalnej możesz odbywać spotkania w dogodnej dla siebie porze bez wychodzenia z domu. Tym samym Twoja codzienność nie będzie zdeterminowana projektowaniem nieruchomości.

 • Możesz współpracować ze wybranym fachowcem bez względu, w jakim mieście czy kraju się on znajduje.

Oznacza to, że możesz wybrać specjalistę z dowolnej lokalizacji, którego prace Ci się podobają i którego kompetencji i kwalifikacji jesteś pewien. Nie jesteś więc zdany na przypadkowych fachowców, których wybór dyktuje Ci lokalizacja budowy, ponieważ masz do dyspozycji takich, którzy zapewnią Ci najwyższą jakość.

 • Szeroki wybór

I nie mamy tutaj na myśli jedynie wyboru architekta, ale również odpowiedniej dla Ciebie formy współpracy.

Ile kosztuje indywidualny projekt domu?

Na powyższe pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi, ponieważ cena projektu domu uzależniona jest od wielu zmiennych tj. metraż, rodzaj budowy, styl architektoniczny oraz tego, czy dom ma posiadać takie elementy jak np. taras. Aby dowiedzieć się, ile będzie kosztować stworzenie projektu domu, należy skontaktować się z wybranym architektem i opowiedzieć mu o swoich oczekiwaniach, potrzebach oraz możliwościach. Dopiero na tej podstawie fachowiec poda koszt wykonania projektu domu.

Warto również wiedzieć, że zgodnie z obowiązującym w naszym kraju prawem budowlanym inwestor może zobowiązać architekta do nadzorowania realizacji prac na budowie. Jednak taki nadzór inwestorski wiąże się z dodatkowymi kosztami, a ich wysokość zależy od tego, jaki projekt będzie realizowany. Jeśli więc interesuje Cię tego rodzaju pomoc, powinieneś zdawać sobie sprawę z dodatkowego wydatku.

Indywidualny projekt domu od New-House

New-House to profesjonalna firma budowlana, która działa na rynku od 1991 roku. W trakcie naszej działalności wybudowaliśmy z powodzeniem ponad 1500 domów jednorodzinnych zlokalizowanych na terenie całego kraju. Naszą ofertę wyróżnia to, że oferujemy kompleksowe usługi obejmujące wszystkie etapy składające się na realizację przedsięwzięcia budowlanego. W praktyce oznacza to, że wiedza, doświadczenie i umiejętności naszych specjalistów reprezentujących różne dziedziny związane z budownictwem są do Twojej dyspozycji zawsze, gdy ich potrzebujesz.
Będą z Tobą podczas poszukiwania działki budowlanej na określonym terenie. Dodatkowo sprawdzą ją pod kątem administracyjnym oraz technicznym. Pomogą w wyborze gotowego projektu domu z naszej bogatej bazy projektowej lub stworzą dla Ciebie projekt na indywidualne zamówienie. Będą służyć pomocą także podczas kompletowania dokumentacji niezbędnej do podpisania umów z dostawcami mediów, uzyskiwania pozwolenia na budowę oraz formalnego odbioru budynku. Zajmą się również fizycznymi pracami na placu budowy, które mają na celu doprowadzenie domu do stanu surowego zamkniętego, stanu deweloperskiego oraz domu pod klucz. Przeprowadzą także aranżacje wnętrz i zagospodarowanie terenów zielonych znajdujących się wokół domu.

Tak szeroki zakres oferowanej współpracy to doskonałe rozwiązanie na współczesne czasy, w których inwestorzy nie mają czasu na drobiazgowe doglądanie wszystkich spraw związanych z budową. Dodatkowo powierzenie całości prac jednemu wykonawcy pozwala uniknąć kosztownych w skutkach błędów wynikających z nieznajomości technologii budowlanych, specyfiki materiałów oraz innych zagadnień, na których inwestor nie musi się przecież znać, gdyż jest specjalistą w swoim zawodzie. Współpraca z generalnym wykonawcą znacząco podnosi też prawdopodobieństwo ukończenia robót w terminie, ponieważ prace odbywające się na kolejnych etapach budowy są planowane odgórnie, bez niepotrzebnych przestojów i opóźnień.

Zainteresowała Cię nasza oferta związana z wykonaniem indywidualnego projektu domu? A może masz dodatkowe pytania dotyczące współpracy w zakresie budowy? W obu przypadkach zachęcamy do kontaktu z naszymi doradcami, którzy dla Twojej wygody są dostępni siedem dni w tygodniu w godzinach 7.00 – 21.00. Możesz więc zadzwonić do nas po skończonej pracy i w prosty sposób uzyskać informacje, które pomogą Ci w podjęciu decyzji o współpracy z New-House! Zapraszamy serdecznie i czekamy na Twój telefon!


 


 


 

Oferujemy kompleksowe usługi. Zapomnij o formalnościach!

Brak czasu na obowiązki związane z budową domu? W New-House w całości rozwiązujemy ten problem. Wystarczy, że posiadają Państwo działkę, a my dajemy gwarancję załatwienia wszystkich formalności, dbając sprawny przebieg całej inwestycji. Możemy wystąpić o warunki zabudowy, zaprojektować dom zgodnie z miejscowym planem zagospodarowania przestrzeni, a przede wszystkim zgodnie z oczekiwaniami klienta. Wśród naszych dotychczasowych realizacji znajdziecie Państwo różnorodne projekty domów jednorodzinnych wraz z kosztorysem: o architekturze tradycyjnej, klasycznej, a także domy o nowoczesnej architekturze, parterowe i wielokondygnacyjne. 

 

Jak wygląda proces projektowania domu jednorodzinnego?

Projektowanie dzielimy na dwa etapy:

 • wykonanie koncepcji projektu, którą przygotowujemy w 3 tygodnie,
 • właściwy projekt - przygotowanie architektury, konstrukcji, planu zagospodarowania działki, w czasie około 1-2 miesięcy.

Po wykonaniu wstępnej koncepcji projektu, przygotowujemy przybliżoną wycenę budowy domu, która pozwoli zorientować się w przewidywanych kosztach inwestycji. Jeżeli mają już Państwo gotowy projekt, zachęcamy do skorzystania z naszego kalkulatora budowy domu lub przesłania nam linku czy skanu projektu przez poniższy formularz. Po jego wypełnieniu w ciągu 24h wyślemy Państwu wycenę realizacji.
Po sfinalizowaniu tematu projektu, niezwłocznie przystępujemy do realizacji samej budowy, zaczynając od kwestii formalnych, przede wszystkim pozwolenia na budowę.

Kontakt

Jesteśmy do dyspozycji 7 dni w tygodniu, od 7:00 do 21:00.

Chętnie odpowiemy na każde pytanie.
Zachęcamy do kontaktu.

kontakt66@new-house.com.pl

+48 504 125 130

r_skulimowski_contact_section_new