Projekty domów bez garażu – ciekawe propozycje
Spis treści:
Budując dom na małej działce budowlanej zależy nam na tym, aby do maksimum wykorzystać dostępne miejsce i uzyskać niezbędną powierzchnię użytkową. Tymczasem garaż wpisany w bryłę lub przylegający do ścian budynku może skutecznie zabrać część wolnej przestrzeni. Projekty domów bez garażu powstają z myślą o tych inwestorach, którzy chcą do maksimum wykorzystać powierzchnię zabudowy do uzyskania przestronnych i funkcjonalnych wnętrz mieszkalnych.
W jakich sytuacjach warto wybrać projekty domów bez garażu?
Garaż wpisany w bryłę domu lub bezpośrednio do niej przylegający odbiera część przestrzeni, którą można byłoby wykorzystać na uzyskanie dodatkowych wnętrz mieszkalnych. Jest to problem zwłaszcza na wąskich działkach budowlanych, gdzie dużo trudniej jest zmieścić wymarzony dom. Na tego typu działkach znacznie lepszym rozwiązaniem może być garaż wolnostojący, wiata garażowa lub po prostu miejsce postojowe na podjeździe. Projekty domów bez garażu są także cenione przez inwestorów, którzy zwracają uwagę na każdą złotówkę wydaną przy budowie domu. Rezygnując z garażu można obniżyć koszty budowy nawet o ponad 25 tys. złotych. Reasumując, te projekty dedykujemy osobom, które po pierwsze chcą w pełni wykorzystać powierzchnię zabudowy do uzyskania większej powierzchni użytkowej wnętrz mieszkalnych, a po drugie pragną obniżyć koszty budowy domu.
Przykładowe projekty domów bez garażu
Szukasz praktycznego i komfortowego projektu domu bez garażu? W naszym katalogu znajdziesz szeroki wybór projektów spełniających ten warunek. Wśród poniższych propozycji dostępne są domy z poddaszem użytkowym, domy parterowe, a także jeden dom piętrowy. To nowoczesne projekty domów bez garażu cieszące się dużą popularnością wśród inwestorów.
Tytan 2
To jednorodzinny dom piętrowy zwieńczony czterospadowym dachem. Budynek zachwyca nowoczesną stylistyką dobrze wpisującą się w krajobraz miejski oraz podmiejski. Powierzchnia użytkowa domu Tytan 2 wynosi 172,21 m2. Na parterze dostępne są: pokój dzienny dostępem do salonu, kuchnia z jadalnią, dodatkowy pokój, łazienka, toaleta, spiżarnia oraz kotłownia. Na piętrze ulokowano strefę nocną z czterema sypialniami, garderobą oraz łazienką. Do wybudowania tego domu potrzebna będzie działka o minimalnych wymiarach 18,56 m2. Projekt Tytan 2 został stworzony przez studio MG Projekt.
Dom przy Wiosennej 9
To jednorodzinny dom z poddaszem użytkowym zwieńczony dwuspadowym dachem z kalenicą położoną równolegle do drogi. Jest to projekt stworzony przez studio Galeria Domów. Usytuowano go na planie prostokąta 10 x 10 metrów, a do jego budowy potrzebna jest działka o minimalnych wymiarach: 18,10 x 18,10 m. Powierzchnia użytkowa Domu przy Wiosennej 9 wynosi 134m2. Na parterze znajduje się strefa dzienna, dodatkowy pokój, łazienka, pralnia oraz kotłownia. Na poddaszu znajdują się trzy sypialnie oraz duża łazienka.
Faro
To dom z poddaszem użytkowym zwieńczony dwuspadowym dachem o kącie nachylenia 35 st. z kalenicą położoną równolegle do drogi. Powierzchnia użytkowa domu Faro wynosi 103 m2, a do jego budowy potrzebna jest działka o minimalnych wymiarach: 19,95 x 16,35 m. Na parterze znajduje się strefa dzienna z salonem, jadalnią i kuchnią, dodatkowy pokój, łazienka oraz kotłownia. Na poddaszu dostępne są trzy sypialnie z własnymi garderobami, łazienka, a także pralnia. Projekt Faro został stworzony przez pracownię DomPasja.
As 2
To funkcjonalny dom parterowy zwieńczony czterospadowym dachem. Elewację budynku wykończono szarym klinkierem i elementami drewna, co nadaje mu ciekawego wyglądu. Powierzchnia użytkowa domu As 2 wynosi 128,30 m2. Wschodnia część domu to strefa nocna zawierająca trzy sypialnie i łazienkę. W części zachodniej znajduje się strefa dzienna, w której dostępny jest salon z dostępem do tarasu, a także kuchnia z jadalnią. Projekt został przygotowany przez pracownię Domy w Stylu, a do jego realizacji potrzebna jest działka o minimalnych wymiarach: 20,13 x 23,73 m.
E-112
To jednorodzinny dom parterowy posiadający poddasze do adaptacji. Budynek wieńczy czterospadowy dach o kącie nachylenia 30 st. Powierzchnia użytkowa domu E-112 wynosi 123m2. Do dyspozycji domowników pozostaje strefa dzienna z salonem, jadalnią i kuchnia, a także strefa nocna, w której dostępne są trzy sypialnie i łazienka. W holu dostępna jest dodatkowa toaleta, a z przedsionka można przejść do pomieszczenia gospodarczego. Projekt zakłada możliwość adaptacji poddasza o powierzchni użytkowej 50,77 m2. Projekt został stworzony przez studio E-domy, a do jego budowy potrzebna jest działka o minimalnych wymiarach: 22,70 x 20,40 m.
Sambor Rex
To dom z poddaszem użytkowym zwieńczony dwuspadowym dachem o kącie nachylenia 45 st. z kalenicą położoną równolegle do drogi. Powierzchnia użytkowa domu Sambor Rex wynosi 116,30 m2, a do jego budowy potrzebna jest działka o min. wymiarach: 19,10 x 16,50 m. Na parterze dostępny jest pokój dzienny, kuchnia z jadalnią, spiżarnia, jedna sypialnia, łazienka oraz kotłownia. Na poddaszu dostępne są cztery sypialnie oraz duża łazienka. Na wschodniej ścianie szczytowej zastosowano duży balkon. Projekt Sambor Rex został stworzony przez pracownię Archeton.
Dom przy Cyprysowej 44
To jednorodzinny dom z poddaszem użytkowym zwieńczony dwuspadowym dachem o kącie nachylenia 40 st. z kalenicą położoną prostopadle do drogi. Powierzchnia użytkowa Domu przy Cyprysowej 44 wynosi 117,21 m2. Na parterze dostępny jest pokój dzienny, kuchnia, dodatkowy pokój, łazienka, pralnia oraz kotłownia, natomiast na poddaszu znajdują się: trzy sypialnie oraz łazienka. Na ścianach szczytowych zastosowano balkony. Projekt Dom Przy Cyprysowej 44 został stworzony przez pracownię Galeria Domów, a do jego budowy potrzebna jest działka o wymiarach: 16,60 x 17,60 m.
Gdzie znajdziesz dobre projekty domów bez garażu?
Na stronie firmy budowlanej New House znajdziesz obszerny katalog liczący kilkanaście tysięcy gotowych projektów domów. To wynik współpracy naszej firmy z wieloma cenionymi w branży pracowniami architektonicznymi. W ten sposób łatwiej odnajdziesz nowoczesne projekty domów bez garażu, które będzie można zrealizować na Twojej działce budowlanej. Co więcej, większość projektów zawiera wycenę, którą można sprawdzić przed zakupem projektu, dzięki czemu, dużo łatwiej jest dobrać projekt dostosowany do indywidualnych potrzeb oraz posiadanego budżetu.