Jakie zalety oferuje dziki żywopłot z pnączy?

Żywopłot z krzewów to niezwykle efektowna, a zarazem funkcjonalna dekoracja naszego ogrodu. Problemem jest jednak długi czas wzrostu, a także konieczność systematycznej pielęgnacji. Dlatego też, dużym zainteresowaniem cieszą się dzikie żywopłoty, które nie wymagają przycinania i kształtowania. Sporą popularnością cieszą się szybko rosnące żywopłoty z pnączy. Wystarczy im odpowiednie rusztowanie, aby nawet w ciągu roku stworzyły dla nas estetyczną i praktyczną ozdobę ogrodu.
Budowa domu pod klucz to bardzo kosztowna inwestycja. Po jej ukończeniu wciąż czekają nas wydatki: zakup niezbędnego sprzętu elektronicznego, mebli, dekoracji, a także ogrodzenie działki. Kamienne, betonowe lub metalowe płoty to solidna, aczkolwiek bardzo kosztowna zapora oddzielająca nasz dom od ulicy oraz okolicznych terenów. Aby uchronić się przed dodatkowymi wydatkami, wielu inwestorów decyduje się na dzikie żywopłoty z pnączy.
Takie rośliny rosną niezwykle szybko, nie wymagają specjalnej pielęgnacji, a jedynym wymogiem jest rusztowanie w postaci siatki, płotu czy parkanu. W tym artykule: https://new-house.com.pl/ogrodzenia opisujemy najpopularniejsze sposoby oszczędnego odgrodzenia terenu naszej działki. Dzikie żywopłoty z pnącza to bez wątpienia praktyczne rozwiązanie, które sprosta oczekiwaniom inwestorów poszukujących sposobu na tanie i estetyczne ogrodzenie.
Wybór pnączy na żywopłot jest ogromny. Kryteriami przy wyborze może być: kolor, okres kwitnienia, to czy pnącze jest jednoroczne czy wielosezonowe, a także to, czy daje owoce. Podstawą kwestią powinny być jednak wymagania zawiązane ze stanowiskiem, w jakim mogą rosnąć dzikie pnącza. Większość z nich lubi stanowiska słoneczne lub półcień. Rzadziej trafimy natomiast na cieniolubne pnącza. Kolejną kwestą jest to, czy pnącza potrzebują dodatkowego podlewania.
Dużą popularnością cieszą się dzikie pnącza, które przez cały rok zachowują zielone liście. W tej kategorii najlepszy i najmniej wymagający jest bluszcz. Dobrze sprawdzi się również wiciokrzew zaostrzony. Jeśli zależy nam na kolorowym i kwitnącym żywopłocie, warto sprawdzić wisterie, powojniki czy akebie. Bardzo popularnym pnączem na dziki żywopłot są również odmiany winorośli, które dodatkowo mogą nam zaoferować pyszne i naturalne owoce z własnego ogrodu.
Ciekawym rozwiązaniem są pnącza jednoroczne, które po każdym sezonie możemy zmienić na inne, zyskując w ten sposób dynamiczny ogród o różne kolorystyce. W tym miejscu: https://new-house.com.pl/ogrody możesz przeczytać o nowoczesnych ogrodach, które zmieniają swój wygląd w zależności od pory roku i są podzielone na pewne obszary kwitnienia, dzięki czemu, gdy jedna część ogrodu wygląda nieco gorzej, druga zachwyca rozkwitniętymi roślinami. Do stworzenia żywopłotu z pnączy jednorocznych można wykorzystać wilec, kobeę, nasturcję oraz popularną fasolę.
To coraz popularniejsze rozwiązanie, które pozwala nam na stworzenie żywopłotu o dowolnym kształcie, wysokości oraz zwarciu liści. Biorąc pod uwagę liczne zalety dzikich żywopłotów, nie dziwi fakt, że tak wielu inwestorów decyduje się na ich wybór. Oto główne zalety tego rozwiązania:
Dzikie pnącza to popularny wybór do stworzenia ekonomicznego ogrodzenia. Znajdują również zastosowanie jako dodatkowa ozdoba naszego tarasu z drewnianą pergolą, altany czy garażu. Tutaj należy jednak pamiętać o tym, że pnącza jako gatunek inwazyjny w krótkim czasie rozrastają się zajmując kolejne obszary elewacji.
Dobrym rozwiązaniem może być zasięgniecie rady u osoby doświadczonej w projektowaniu oraz aranżowaniu ogrodów. Firma budowlana New House pomaga inwestorom w zagospodarowaniu terenu działki oraz stworzeniu estetycznego i funkcjonalnego ogrodzenia. W tym artykule: https://new-house.com.pl/zagospodarowanie-terenu możesz przeczytać więcej na temat usług świadczonych przez firmę budowlaną New House. Jest to korzystna opcja dla inwestorów, którzy pragną zrealizować od podstaw wybrany projekt domu z jedną firmą.