Akademia Budowlana

Budowa domu – od czego powinniśmy zacząć planując budowę domu?

Spis treści:

 

Budowa domu krok po kroku

 

Przygotowanie do budowy domu to dość czasochłonny i stresujący proces, od którego zależy termin rozpoczęcia prac budowlanych. Osoby planujące budowę domu często nie wiedzą, w jakiej kolejności zająć się poszczególnymi przygotowaniami, co wydłuża czas na niezbędne formalności. W tym miejscu krok po kroku opiszemy, jakie przygotowania należy poczynić przed budową domu.

 

Analiza budżetu i wstępne rozmowy z bankiem

 

 

W pierwszej kolejności warto sprawdzić, jakim budżetem na budowę domu dysponujemy. W tym celu analizujemy kapitał ze wszystkich źródeł i sprawdzamy wkład własny. Można także zapoznać się z ofertami różnych banków i odbyć wstępne rozmowy, aby sprawdzić, jak wysoki kredyt będzie można otrzymać. Możesz także sprawdzić, jakie będą orientacyjne koszty budowy domu. Tutaj sporym ułatwieniem jest kalkulator kosztów budowy dostępny na stronie firmy budowlanej New House. Ze sporym wyprzedzeniem warto także zająć się poprawieniem zdolności kredytowej – spłacić otwarte kredyty i zobowiązania, uregulować ewentualne zadłużenia. Sytuacja „na czysto” sprawia, że bank będzie w stanie zaoferować Ci wyższą kwotę kredytu.

 

Szukanie gotowego projektu pod kątem dostępnego budżetu

 

Czas na wybór gotowego projektu domu. Weź pod uwagę potrzeby domowników względem liczby pokoi, łazienek oraz dodatkowych wnętrz. Pamiętaj, że rodzaj domu ma wpływ na koszty budowy. Najtańszym rozwiązaniem okazują się domy z poddaszem użytkowym usytuowane na planie prostokąta i pozbawione dodatkowych elementów architektonicznych. Obecnie bardzo mocne są energooszczędne nowoczesne stodoły. W artykule na temat budowy domu możesz dowiedzieć się więcej o rozwiązaniach technologicznych, materiałach oraz instalacjach, dzięki czemu, zyskasz wiedzę potrzebną do wyboru projektu pod kątem dostępnego budżetu.